Odmietanie mliečka 6 mesačným dieťaťom

rencav123
28. máj 2018

Ahojte mamičky...môj malý bude mať 6 mesiacov...kojit som nemohla zo zdravotných dôvodov...dávala som mu do 5 mesiaca HIPP HA..potom som mu začala dávať prikrmiba to odmietal čím ďalej mlieko...teraz už asi týždeň ho nemôže ani cítiť... nič nevypije ani v noci iba čaj...myslela som si že mu už to mlieko nechutí dala som mu Bebu ...ale to isté robil len skúsil a reval nechcel... skúsila som aj kozie mlieko to vypil možno 20 a robil to isté...chcem skúsiť ešte Sunar a ak už tonebude chcieť. Hcem ešte kravské 3,5% skúsiť...mám ho aj riedit? Prosím pomôžte mi neviem čo už mám mu dať..veď on je maličký...mal by piť mlieko... potrebuje vápnik..viem že ma odsudite za kozie a kravské...ale tak lepšie ako žiadne...ďakujem za každú odpoveď 😉

marion09
28. máj 2018

@rencav123 skus babylove

zenaajmama
28. máj 2018

Kozie a kravske nie( nesúdim)🙂 skùsala jej robiť do flasky kašičku? Su tie ktore sa pridávajú do umelého mlieka .Ma to inú konzistenciu, chuť.Moja väčšia tiež skoro zacala odmietať aj moje mlieko,poto aj UM.Varila som jej krupicu riedku vo vode, a keď už bola vychladnuta na tú správnu teplotu tak som pridala prášok.

rencav123
autor
28. máj 2018

@zenaajmama áno skúšala som prvej to chcel potom už z fľašky vôbec nechcel ani s tou kasickou...tak som mu normálne z toho mlieka zrobila kašičku a lyžičkou dávala ale už ani to mi nechce... samotnú kašičku áno ale keď ťa cíti trošku mlieka. Tak už reve krúti hlavou nepustí ani fľašu do úst... nechápem prečo..bola som dnes aj pri doktorovi dali mi ďalšie vzorky mlieka...ale asi to je bezvýznamné...reaguje stále rovnako 😞

rencav123
autor
28. máj 2018

@marion09 môžem vyskúšať...len neviem či bude hciet...on len zaciti mlieko a už reve...ako keby mu nechutilo žiadne...

zenaajmama
28. máj 2018

@rencav123 a tráviace ťažkosti nemá?že by kej to mlieko nerobilo dobre? A v noci tiež nepije? V takom polospanku?

rencav123
autor
28. máj 2018

@zenaajmama nemá vôbec.. varené zje zeleninku aj mäsko aj ovocie kašičky vyzivku ale mlieko vôbec...v noci tiež už nie...1000 x sa zobudí vždy mu urobím mlieko ale nikdy nechce vždy to vylievam ale skúšam...v noci už iba čajík vypije to je všetko...

babi81
28. máj 2018

z umelch som davala babybio a humana, ale robila som aj ovsene, hrst ovsenych vlociek zalejes vriacou vodou v hlbokom tanieri a potom to precedia cez jemne sitko o 4hodiny, rozmixovala som to potom s polkou bananu

zuzuliennka1
28. máj 2018

nemohlo uskodit, ze si vystriedala tak vela znaciek? kazda je ina, ina priprava, pomery,... moze ho z toho boliet brusko a odmieta vsetko :/
aj moj syn ma 5mes a od zaciatku je aj na um aj dojceny, ale prve co mi dr. povedala, ze aby som ostala pri jednej znacke... my sme zatial bez prikrmov, len mlieko.. v nemocnici nutrilon, doma som verila ze sa prisaje a pojde to - neslo, tak sme vzali prve mlieko co sme zohnali - france lait, neskor sa prisal, pekne taha ale moje mlieko mu nie vzdy staci a tak sme aj na france lait...
mozno skus este toto mlieko, co som tak zbezne na forach nasla, mamicky tvrdia ze je "riedke, slabe,..." - nam ale funguje vynikajuco, tak mozno prave preto ze je take (podla mna nie, ale asi som v mensine) by vam mozno sadlo

rencav123
autor
28. máj 2018

@babi81 to ste nechali lúhovať 4 hodiny? S tie vločky potom vyhodili? Keď ste to precedili alebo vločky nechali a tu vodu vyliali 😀

rencav123
autor
28. máj 2018

@zuzuliennka1 no do včera mal iba HIPP ..keďže ho už vyše týždňa odmieta tak som si myslia že mu nechutí...včera som skúsila to kozie...a dnes bebu...ale vždy len čo skúsi niečo s mliekom tak nechce.. nechápem...

babi81
28. máj 2018

@rencav123 prave ze tu vodu pouzijes a vlocky som si potom uvarila ja.ta voda je domace ovsene mliecko.som malej robila samozrejme nie kazdy den je s tym piplacka, ale doktorka mi poradila aj ked bola mala kojena, sme to potom od 5/6mesiacov striedali ked moje nechcela spravila som toto, alebo humana.(a to mam predcasniatko doma)

babi81
28. máj 2018

@rencav123 inak to ze nechce moze byt aj ze je teplo vacsinou mliecko zarobene jej das teple aspon moja ho izbova teota nechcela.vyskusaj

rencav123
autor
28. máj 2018

On strašne veľa aj papá cez deň by aj slona zjedol 😁 ale čo sa tyka mlieka tak bieda...veď on ako 5 mesačný mi zjedol Max 100 ml v noci tak 60...a viac nechcel...a to som vtedy mu iba mliečko dávala...tak ja neviem čo by mu pomohlo 😕

rencav123
autor
28. máj 2018

@babi81 dobre to skúsim ďakujem 😉 ja som skúsila už asi všetko a cim je starší je horší 😕

rencav123
autor
28. máj 2018

@babi81 ja napr. V noci alebo ráno keď mu mlieko hcem dať mu urobím aby mal také letné on nem rád teplé... A aj tak nechce 😕 ešte niekedy dačo zjedol keď som mu dávala pomedzi to čajík že som ho ako keby oklamala a rýchlo dala mlieko...ale už ani to nefunguje 😕

kajkach
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babi81
28. máj 2018

@rencav123 neviem ako daleko si s prikrmami, ale ked sa bojis ze malo vapnika mozes aj jogurt dat.hlavne klud,aj im sa menia chute a potom oed im rastu zubky tak je to zas o inom to co najskor jedli nechcu.my sme mali 2domtorky jednu pre predcasne narodene a nednu normalnu detsku a uplne iny nazor k to u sa este pridalo ze dcerka ma dvojite obcianstvo takze detska v zahranici tiez iny nazor.drzim palce a urcite to prejde.

rencav123
autor
28. máj 2018

@babi81 no ja sa s prikrmami moc nechcela som ponáhľať a Teraz len vymyslam čo mu dám...každý deň mu uvarím niečo iné...vždy ma vyzivku aj kašičku dajaku ovocie a každú večer skúšam mlieko ale neúspešne 😕 od kt. Mesiaca môže jogurt? Budeme mať 6 mesiacov

babi81
28. máj 2018

@rencav123 humana jogurty su od 5mesiacov.ja som davala tie normalny jogurt biely som jej dala az od roka, vzdy biely s ovocim co som ja robila alebo s keksikom.teraz ma napadlo ze ja som jej davala med nechcela do mliecka ryzovy keks e istuje taka drt do mliecka od plasmon, len neviem ci an na sk

babi81
28. máj 2018
rencav123
autor
28. máj 2018

@babi81 tie sa dajú asi v lekárni kúpiť či? Dnes keď som bola u lekára s týmto tak vraveli mi že nech skúsim ešte tie mlieka že už je väčší že by sa nič nemali robiť keď ich vystriedam.ani sa mu nerobí keď iba ochutná a vypluje...a že kravské by sa nemalo pre také malé deti ale že ak nič nepomôže mám aj to skúsiť...a ak ani to že mám jogurty dávať...že oni sa s tým nestretli..zevacsinou dieťa na dva tri dni odmieta a nie už tak dlho... Ináč k tým vlockam tam iba tú vodu s banánom? Či aj mlieko dajake

babi81
28. máj 2018

@rencav123 to co precedia lo tych 4h z vlocek to bude taka temutino skoro az lepkava sa ti bude zdat to som potom s polovickou bananu vymixovala asi 100/120ml toho domaceho ovseneho mliecka a polka bananu.inak aj teraz kupujem vacainou rastlinne ieka kedze ja som intorelantna na laktozu (takze pouzivame ryzove, ovsene, kokosove, mandlove alebo bez laktozy),mozes si vyrobit aj ryzove budes varit ryzu vo vode a das mu potom odvar to sme pouzivali na hnacku, odporucila doktorka.skus aj tie humana jogurty

babi81
28. máj 2018

@rencav123 od 6mesiacov

silvika99
28. máj 2018

@babi81 tak táto téma ma veľmi zaujíma. Moja dcérka tiež nikdy nepila veľa mlieka... A v 10mesiacich zatalo. Z jedného dňa na druhý sa nedotkla umelého mlieka. Nič s nou nepohlo. Našťastie už jedla iné veci. Ale kaše chcela. Ale mliečne no minimálne jedla....

babi81
28. máj 2018

@silvika99 a teraz?

babi81
28. máj 2018

@silvika99 no moja ma teraz 2a z mliecnych zje tak parmezan, obcas biely jogurt s domaci lekvarom bez cukru a to je vsetko.takze mlieko jej davam rastlinne,lebo si pyta ale normalne nevypije.

silvika99
28. máj 2018

@babi81 teraz bude mať 4roky a je zdravá aj bola 🙂 nič jej nie je... S jedlom vymýšľa celý život ale mlieko sa občas napije... My sme to sa snažili kompenzovať jogurtami a také... Ale určite sa skus opýtať lekárky.... Naša ozaj netuším prečo vtedy sa to stalo... Ale dodnes nie je na mliečne okrem jogurtov.... Vápnik sa da doplniť aj inak

babi81
28. máj 2018

moja je tiez v pohode, bola som s nou na testoch ale proste mliecne nechce, mozno este ovci syr ale to ojedinele

diduska777
28. máj 2018

Moja dcérka má 8 rokov, ako bábätku jej zistili intoleranciu na laktozu. Síce bola kojená ale, keď mala mat záťažové testy tak nič mliečne mi nezjedia, občas ochutnala, väčšinou však ani nechcela ochutnať. Stačilo keď videla že je to biele alebo zacítila mlieko. Doktorka mi na to povedala že sama si vylúči čo jej nerobí dobre a preto to mlieko odmieta. Doteraz nevypije kravské/kozie mlieko, nezje jogurt, puding ani mliečne polievky. Občas si však dá tvrdý syr. Doma používame rastlinné mlieka a na vápnik makové mlieko 🙂

kajkach
28. máj 2018

@diduska777 my zas bezlaktozove produkty v jednote alebo billa ma