Odmietanie prvých príkrmov

fiera33
30. dec 2017

Moja 6 mesacna dcerka odmieta skusat prve prikrmy. Uz je to 8 den od zavedenia zeleniny,ked aj otvori usta,tak je to vyjde so slinami von,dnes ich dokonca zanovino drzala zavrete. Je to v poriadku,mam len mat trpezlivost? Je na MM
Dakujem

katharines
30. dec 2017

@fiera33 ak pekne pribera a mliecko jej staci, tak kludne este par tyzdnov bez prikrmov pockaj. Ked budes nieco jest, daj jej ochutnat ak bude chciet.

galixx
30. dec 2017

Je to dost bezne, mne dcera do roka zjedla len par lyziciek. Na zaciatku je to skor o poznavani novych chuti nez o jedeni nejakych velkych mnozstiev. Ponukaj jej ale nenut, skusaj rozne druhy jedla aj rozne konzistencie, su deti ktore nezjedia kasicky ale skor kusky co si chytia do ruk

asia83
30. dec 2017

Vo všeobecnosti nie som typ, čo sa trápi nad tým, keď niečo nie je tak ako u iných. Každé dieťa je iné. Moja dcéra bola bez príkrmov. Skúšala som, mesiac som "sušila" pomleté zemiaky s brokolicou a neviem ešte s čím v chladničke s tým, že som jej to každý deň poctivo servírovala a nedostala do nej ani lyžičku. Potom ma to prestalo baviť, videla som, že to nemá zmysel. Ostala bez príkrmov, s tým, že som jej stále núkala to, čo jesť mohla a jedli sme aj my. Niekedy si zobla niekedy nie. Veľmi pomaly začala papať aj iné než len Sunar a moje mlieko. Aj teraz nezje takmer nič, čo my. Iba makové cestoviny, tie zje aj za tanierik. Jednoducho je to, čo jej telo pýta. Keď jej nepýta cestoviny s mäsovou omáčkou, tak ich nezje. Keď jej nepýta ryžu s omáčkou, tak ju nezje. Zje, čo potrebuje jej telo. Najlepšie vie, čo potrebuje, my to nevieme a každé dieťa na svoj vývin potrebuje niečo iné. Poznám deti, ktoré jedia už ako dospelí (väčšinou chlapci). No naša prosperuje, váži už 14 kg (nemá ani 2 roky). Bola by som za pestrejšiu stravu, ale ešte stále ju dostáva zo mňa. Keď nebude dojčená, možno to bude inak. Netreba sa nad tým zamýšľať. Keď pekne rastie, je kľudná a spí dobre, treba jej jedlo len núkať. Či sa "chytí" a koľko zje, nechajte na nej.

jankapo
30. dec 2017

Moja dcerka zacala akceptovat prikrmy ako 10mesacna. Lekarka nas nastastie povzbudzovala v kojeni, vobec netlacila na nahradu.Priberala, chora nebola. Kym jej dvaja bratia v tom veku uz jedli plne misky, ona si vystacila s polievkovou lyzicou niecoho. 😀 Teraz krasne vsetko papa,proste zacala neskor.

bibistec
30. dec 2017

Ved to neznamena ze hned bude papat to znamena ze mozno len ochutna 1 hlt a to je ok dieta sa oboznamuje s novou chutou, s tym ze zrazu pri jedle sedi ze musi jest lyzickou, prezut, prehltat no milion veci...na zaciatku je to normalne neries.

siska53
30. dec 2017

@fiera33 su to prikrmy,cize len skusat. Vzdy 3dni jednu potravinu. Staci par lyziciek. Nase mladsie nevedelo,co s tym v ustach ma robit..trvali to,kym sa naucila. Ale aj tak stale viac jej vyhovovalo dojcenie. Ale jest sa naucila 🙂 a samozrejme sama seba vie uz davno nakrmit. 🙂

Chcz to len trpezlivost z tvojej strany,aj ked je to o nervy. Niektorym babatkal to ide hned a chuti im to (moje prve),inym to trva.. Ale naucia sa vsetky,aj tvoje

fiera33
autor
31. dec 2017

@asia83
Super,dakujem vam,krasne ste to napisali,bude to tak. Dieta presne vie,co potrebuje a to si pyta.

girlnextdoor
31. dec 2017

Našu malú sme začali prikrmovat od ukončeného 4 mesiaca a vieš kedy začala aj jesť? Keď mala 13 mesiacov. Dovtedy som varila, mixovala, potom ani to nie, keďže mala rýchlo zuby... a vyhadzovala. Dovtedy jedla poriadne iba mlieko. Teraz ide mať tri roky a zje 5 jedál dookola.
Takže to že nezačala jesť na 8 deň a máš pocit že to nie je v poriadku, je, len to naozaj tebe chýba trpezlivosť 😀 😉

zajkula62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz