14-mesačné dieťa odmieta tuhé jedlo a v noci sa budí

efinka666
1. apr 2019

Ahojte,máme 14m,6zubkov-dva dole 4hore,nechce papať stravu typ mäsko z ryžou,alebo cestoviny so zeleninou,má rád omacky a polievky,tiež si nechce sám papať,napr držať lievance alebo btmuika,keď mu skúsim ja tak len ocmula,a celkovo jedlo len cmula neprezuva,tiež čo má trápi nočné papanie-o 20.00spapa napr detskú krupicu alebo puding,o polnoci vypije 260huste mliečko s kašou,a niekdy o pol 3zase 180mliecka,niezez by sa mi nechcelo vstávať aké nieje to veľa pre neho?ďakujem za rady

klaudia_kaja
2. apr 2019

Ahoj. 14mesačne dieťa má samo papať? Ja mám doma 13mesačné dieťa a neviem si predstaviť, keby jedol sám. Jediné čo zje sám, je rožok. Možno nastal problém v tom, že ste mu mixovala a tým sa nenaučil prežúvat. Ja prikrmujem od 5 mesiaca a nikdy som nič nemixovala, ale pučila s vydličkou. Cez deň viac mlieka nedostane? Také dieťa potrebuje mlieko ráno na obed a večer, no ale tak to je na vás samozrejme. Myslim, že máte zle zostavený jedálniček a nočné budenie nemusí znamenať, že je hladný ale, že má zaťažené bruško. Skúste zmeniť jedálniček. Ja dám malému o 7 kašu o 8 mlieko a spí do rána a zobudí sa okolo 4 dám mu mlieko a potom ešte spí do 7 a potom klasické raňajky rožtek alebo chlebík s maslom nátierkou alebo salamkou... O 10 má desiatu ide spať s mliekom 150ml 4odmerky a keď sa po 3 hodinách zobudí má obed polievku a po pol hodine niečo tuhšie napríklad mäsko a zemiačky .. potom je vonku dá sa mu maškrta piškótka alebo nejak chrumka samozrejmé že celý deň sa mu ponúka buď dojčenská voda alebo čajík o 6 má nejaký jogurtik ... A spi mi celú noc pokým nemá trable so zubami .. držím palce aby sa to čím skôr zlepšilo

lubbi1
2. apr 2019

podla mna je to tiez normalne a tych zubkov zase nema este az tak tolko aby mu mozno bolo prijemne zuvat uz nieco. ak napriklad, ze predne tak tymi toho moc nenazuve. daj mu este trosku cas 🙂 a co sa tyka toho papania v noci tak pokial si pyta tak to vela nie je 🙂

lorela
2. apr 2019

Áno, z napísaného mám dojem, že večer a v noci je príliš sýto, a to mu v podstate stačí aj cez deň. V noci má spinkať, alebo vypiť dávku mlieka. Nie kaše, krupice a absolútne nevhodný je puding. Skúste to zmeniť. Po nejakom čase sa možno viac rozpapá cez deň, respektíve bude mať väčší hlad a tým pádom aj väčšiu chuť do jedla a prácne si ho aj rozhryzie.

efinka666
autor
2. apr 2019

@klaudia_kaja ďakujem,ja som myslela sám papať ako držať si v rucke alebo vziať z tanierika,ten chlebík s masielkom ,rožtek v pohode sám spapa
My máme na raňajky o 8 mliečko s lupackou,alebo s piškótami,alebo ten chlebík,medzi tým nechce nič,aj keď mu ponúknem ovocie,otaca hlavu,potom okolo 12 spapa polievku,ide spat,okolo pol 4 spapa výživu,alebo jogurt,o tej 7 mu dám niekedy kašu,alebo to čo som spomínala ,ešte pred spaním má okolo 90 mliecka a pol 1 v noci spapa tu kasu,a posledné dni mi vstane o 6 ráno a vypije 180mliecka,asi mesiac do zadu som mu dávala aj cez deň mliečko,ale potom mi vôbec nechcel obed ..

efinka666
autor
2. apr 2019

@lorela ďakujem,skúšala som aj aj tak že som mu večer ponúkla len večer jogurt,a potom pred spaním mliečko,vypil dávku 260ale potom pýtal aj častejšie ,ces deň je skôr problém ten že aj keď som mu nukala častejšie tak otrcal hlavičku,a nechcel nič,teraz papa tak každé 3,5h ,čo myslíte že radšej dávať menej a častejšie?

lorela
2. apr 2019

@efinka666 Za máličko.
Zo dňa na deň to nepôjde, večernú kašu môže spapať, možno aj to mliečko neskôr, no viac by som postupom času nedávala. A ako vlastne cez deň jedáva? Koľko tuhej stravy a koľko krát mliečko?

carmenuska
2. apr 2019

Neries,ze neje tuhu stravu.Mone obe take boli,do 1,5 roka som mixovala a pucila.Nezuli nic a tiez som tuto vypisovala,ci je toto ok.Preslo to, same.Hlavne,ze ti zje vsetko.Nauci sa aj zut.Kolkym deti pozuju aj rezen a zas nejedia,nechcu.

klaudia_kaja
2. apr 2019

@efinka666 menej a častejšie určite.. ja tiež stále skúšam .. ale mliečenko naozaj ešte potrebujú c i dávame Sunar complex 3 a určite aspoň do 2 rokov ho bude mať
.. kravské mi nechce tak aspoň takto ..ale neboj si mama ty cítiš sama čo je pre tvoje dieťa najlepšie

efinka666
autor
2. apr 2019

@lorela no raňajky má okolo 8-pol 9mlieko s lupackou alebo piškótami,alebo chlebík s maslom,či kašu,medi tým nechce nič,o 12 má obed polievku,väčšinou,okolo pol 4 jogurt alebo výživu,praženicu,okolo tej 19.00 má kašu,alebo jogurt,ide spať s 90mliekom,pol 1 v noci vydudre tu kašu 260 a ráno o pol 6 (posledné dni mi tak vstáva )vypije 180 mlieka .
Možno je aj problem že sa moc napraska 😁neviem ,polievky spapa pomaly viac ako ja,alebo aj tej lupacky,šak ja mám problém zjesť celú s mliekom,čiže možno mu dať pol lupacky napr.s mlieckom,a za hodinu ponúknuť ovocie

vektricka16
2. apr 2019

@efinka666 trosku nechapem...pisete ze odmieta tuhu stravu kusky a na ranajky ma chlebik s maslom alebo lupacku aj prazenicu zje..tak to neni s nim az take zle 🙂

marlenka222
2. apr 2019

@vektricka16 veď z toho musí byť doobeda fit :D moje deti by do večere nejedli po praženicu na ráno :D ja sa čudujem že matky naháňajú takto deti. Veď dieťa keď ma hlad, zfutruje že by sa jeden nestíhal cudovat. Viac práce a starosti a nik by neriešil či zje 5 kúskov alebo 10 :D deti by dostali ráno na obed večer a pomedzi tým keď by si sami vypýtali :D ako u nás. 15 mesačný vykríka mňam mňam. Inak to vyzeralo u nás na švédske stoly ráno. 4 chody, z každého lyžica. Odkedy je nás viac ,nestíham a deti dostávajú až keď samé pýtajú a funguje každý s plným žalúdkom :D zrazu

efinka666
autor
2. apr 2019

@vektricka16 áno tuha strava je myslena skôr ako iné mamičky pisu že im kusiska mäsa alebo suchú ryžu zjedia,že my máme skôr také omackove a polievkové typy😉

efinka666
autor
2. apr 2019

@marlenka222 áno príspevok bol písaný aj kôli tomu,že v noci veľa papa,že či jemu nezatazujem žalúdok,jasné že dieťa sa najavo keď je hladné 😉netlačim nasilu aby jedol každú hodinu,ale ako vravím aby to nedohanal v noci 😉