Odvar z vločiek proti zápche

maxinaca
20. sep 2018

Mala ma pol roka, zacalo ju zapekat pravdepodobne z maska, pije slivkovu stavu, ale nejako nezabera, mozem poprosit ako sa presne robi odvar z vlociek, aby som jej don zarobila umele mlieko, hlavne ma zaujima pomer vlociek a vody, doba luhovania. Dakujem

lindusss2016
21. sep 2018

Lepsie ako vlocky su lanove semienka. Treba na chvilu namocit do horicej vody a potom pomixovat, ja to davam s uvarenym ovocim napr.jablcko

maxinaca
autor
21. sep 2018

@lindusss2016 mala mi nechce ovocie tak skusim do zeleniny, ale mozu polrocne deti lanove semeno

katyd
21. sep 2018

Vločky zaleješ asi dvojnásobným množstvom vody (vločiek môžeš dať tak pol hrnčeka), necháš variť asi 15 minút a potom to scedíš. Je to naozaj účinné. A prečo jej dávaš mäso tak skoro? A hlavne, keď jej to nerobí dobre. Netreba sa ponáhľať s rôznorodosťou stravy, má čas celý život na to.

a_lexie
21. sep 2018

@maxinaca ked som toto riesila s detskou povedala, ze na panove semiena je maly este moc malicky a to uz mal cca 9 mesiacov. Ja som robila odvar 1-2 lyzice ovsenych vlociek cca do litra vody a varit, kym sa vlocky nezacnu rozpadavat. Ja som z toho varila polievky. Snazila som sa obmedzit varenu mrkvu a ryzu. A pomaha cuketa, tu som mu jednu dobu pridavala snad do vsetkeho.

lindusss2016
21. sep 2018

@maxinaca ja davam asi od 7 m a vsetko ok, krasne potom kaka

lindusss2016
21. sep 2018

@a_lexie a kvoli comu malicky? Nepovedala? Lebo moj to papa uz mesiac a nevidim zatial ziaden problem, iba zlepsenie.

a_lexie
21. sep 2018

@lindusss2016 tiez mal problem s kakanim, som sa len pytala co mu mozem dat aby sa to uvolnilo, lebo mal obdobie, ked mal cca 9 mesiacov, ze aj 2-3 dni nekakal. A ona hovorila, ze odvar z vlociek. Lenze ja mu vlocky davam kazde rano na ranajky. Tak vravela, ze sa to da pohnut aj lanovymi semienkami, ale ze to neodporuca, lebo ze maly je vraj prili maly. Ze to az pre starsie deti. Jemu sa to kakanie potom casom upravilo same.

lindusss2016
21. sep 2018

@a_lexie no ja som sa na to dr nepytala, ale na nete som nenasla ziadnu info, ze by to babatka nemohli. Ja davam a je to lepsie ovela

meriksp
23. sep 2018

@maxinaca ahoj..chcem sa opytat, ci ste na UM alebo MM...my mame tiez polroka, kojim...zacala som davat prikrmy...a katastrofa s tymi zapchami...

maxinaca
autor
23. sep 2018

@meriksp na umelom, ja som s tu nerozpisovala, mala ma problemy s kakanim od narodenia, vykakala sa len pomocou rektalky, zlepsenie prislo so zeleninovymi prikrmami aj ked sa malokedy spontanne vykakala, musela som jej pomahat cvicenim a masirovanim, nedavno prekonala siestu chorobu a po nej akoby sa to zhorsilo uplne, neslo jej to vytlacit ani pomocou rektalky, odvar z ovsenych vlociek tiez nepomohol, skusim vylucit maso, snazim sa jej davat pit zriedenu slivkovu stavu, uvidime, ci sa to zlepsi

meriksp
23. sep 2018

@maxinaca dnes som jej davala pit tu zriedenu slivkovu stavu...a potom spratala do seba obed...a vracala mi z toho....tiez neviem co budem robit...lebo ani odvar z vlociek mi nepomaha...a nasa doktorka po nas krici...keby som jej spomenula ze pouzivam rekt. rurku

eririka
23. sep 2018

@maxinaca Keď ináč nepôjde, kludne zatlač rektalnu rúrku a doktorka o tom nemusí vedieť, ale zas malej pomôžeš 🙂 Ja som veľa rúrkovala keď treba tak treba !😉

meriksp
23. sep 2018

@eririka a mozem sa opytat...po kolkych dnoch ste kakali? Posledne mi pomahaju len uvarene slivky

eririka
23. sep 2018

@meriksp už bolo aj pať, šesť dní ☹ aj som rurkovala, aj teplomerom dráždila, aj harmančekový klistír všetko už máme vyskúšané 😉

meriksp
23. sep 2018

@eririka a mate za sebou uz aj prikrmy...? Ci ste len na mliecku?? Takze je to asi caste u deti...po 5 dnoch uz placeme...a ked som na plienke objavila krv, tak som sa aj zlakla...

kristinalovasz
11. feb 2019

@katyd moj maly zacal jest maso tiez velmi skoro..a nelutujem..

katyd
11. feb 2019

@kristinalovasz To uvidíš neskôr, či bude všetko ok, to sa hneď neprejaví, ak by mal mať nejaké problémy.

kristinalovasz
12. feb 2019

@katyd maly ma rok a ziadny problem nema papa masko 6x do tyzdna..prikrmujem od 4,5 mes..😊

katyd
12. feb 2019

@kristinalovasz Nech mu to vydrží, ja som mala na mysli niekoľko rokov, v puberte a pod.

kristinalovasz
13. feb 2019

@katyd ja som zdrava,moja rodina je zdrava..nechapem naco narazate??akoze coby mu malo byt z masa??Este ked dostava domace z farmy??

katyd
13. feb 2019

@kristinalovasz veď ok 🙂, ja som nenarážala konkrétne na vás, ale na názor všeobecne

kristinalovasz
13. feb 2019

@katyd nie to je ok ..mna len zaujima ze o akych problemoch viete ked sa od mala jje maso..😊..lebo ja ho jem cely zivot a neviem si predstavit zeby som ho nejedla..mam rada aj vegansku stravu ale tak 1x za tyzden😂

katyd
13. feb 2019

@kristinalovasz tak všeobecne...na sebe pozorujem, ako sa cítim, keď nejem mäso, synovi to už tiež nerobí veľmi dobre, zaťažuje to žalúdok, berie človeku energiu, keďže potrebuje veľa energie na jeho spálenie, vrcholoví športovci sú veľakrát vegetariáni alebo vegáni, lebo keby zjedol napr. ultramaratónec mäso, tak jeho energia ide na jeho trávenie a nie na to, na čo potrebuje, veď až vraj 70 percent energie potrebujeme pri takej všežravej strave na jej spálenie, tak načo to je 🙂

kristinalovasz
14. feb 2019

@katyd no..s tym tak troska nesuhlasim..nie som ultramaratonec ale behavam a tak isto dviham zelezo..maso je pre nas zdroj bielkovin ktore je mozne prijmat aj cez strukoviny..ale neviem ci v takom mnozstve..Zdrojom energie pre kazdeho sportovca su sacharidy..samozrejme nie sladkosti ale zlozite cukry..Cestoviny,zemiaky,ryza,vlocky..To je zdroj energie pre kazdeho sportovca..Keby nejedol zlozite cukry nema energiu trenovat..Preto sa im ani pri chudnuti netreba vyhybat..Kazdy to ma troska so sacharidmi totiz pomylene..A maso..ano niekomu moze asi horsie travit mozno nemam s tym skusenost,ale energiu urcite telu nedodavaju..skor bielkovinu a ine mineralne latky..Preto ho nejjeme z obchodu..😊

katyd
14. feb 2019

@kristinalovasz Nemusíte s tým súhlasiť, je to vedecky dokázané a hlavne dokázané v praxi - uvediem len dva príklady - Scott Jurek - ultramaratónec, napísal o tom aj knihu, skúmal svoje telo celý život a najnovšie, čo som počula - Zdeno Chára - viac ako dvojmetrový hokejista 🙂

kristinalovasz
15. feb 2019

@katyd ano suhlasim s tym ze je dolzeite pocuvat svoje telo..kazde je ine..ja hovorim skor o tej energii ktoru vobec necerpame z masa..a ako pisem zdroj bielkovin pre veganov su strukoviny..a vegani..jedia aj ryzu aj zemiaky aj cestoviny. Mam ich v okoli niekolko😊...A su dva druhy bezcov..takí ktorí su slachový chudý a pomaly na sebe nemaju ziaden sval to su tí o ktorých hovorite..a potom su ludia ktorí aj cvicia a prijmaju dostatocne mnozstvo bielkovin a ani z daleka nie su slachovy ale svaloví😊..

mirkaknm
19. máj 2019

Co vam pomohlo nakoniec u babatka? Moja dcerka ma ukonceny 9.mesiac a zacali jej riadne zapchy. Odvar z vlociek, ani slivkova stava zriedena s vodou, ani varene a pomixovane slivku nepomahaju ;( je kojena, masko papa.

ivetka79
22. okt 2022

@mirkaknm keď je kojena, tak skúste vy papať probiotika, možno jej to cez Vaše mlieko pomôže...

luciinka2085
14. jún 2023

@lindusss2016 môžem.sa spýtať ako takže nemám to potom.scedíť môžem rovno to pomyksovať ?

katyd
14. jún 2023

@luciinka2085 scedit a len tu "vodu". Aby to dieta vypilo, kludne to mozete zmiesat s cajom 1:1.