Ohrievanie príkrmov mimo domu. Ako to riešite vy?

janina77
1. feb 2008

Ahojky,
ako riesite ohrievanie prikrmov ked ste mimo domu? Je jedno ci kupeny alebo doma robeny prikrm, ale ked ideme niekde von a maleho chcem nachovat, tak co stym?
Niest to z domu teple v termoobale - neskazi sa mi to? Alebo dat studene?

Dakujem za vsetky inspiracie a skusenosti.

susik77
1. feb 2008

ahoj jani, tiez som nad tym premyslala...neviem, ci kupit tu termosku, co je aj na jedlo...prip., ci sa oplati ohrievac jedla...

kristi
1. feb 2008

ja ven beru ovocny prikrmy, ty se daji i studeny a jiank mi nedela problem nekde sednout na kafe a nechat si to ohrat

janina77
autor
1. feb 2008

kristi - a to ti to ohreju v mikrovlnke, alebo si poziadas ohriat v teplej vode?

janina77
autor
1. feb 2008

susik - ohrievac mam, ale na doma, to nebudem so sebou nosit. alebo myslis taky cestovny, do auta?
Neviem s tou termoskou, asi nosit so sebou teple niekolko hodin, to by som asi neriskovala... Aj ked ktovie, tie kupenske, mozno by mohli vydrzat...

pietra
1. feb 2008

ja som raz videla v restike, ako jedna maminka poprosila o horucu vodu, mala taky plechovy hrncek, donho jej dali tu vodu, vrazila tam vyzivku a o chvilu uz krmila.

kristi
1. feb 2008

v mikrovlnce

schnek
1. feb 2008

když jdu do města, tak jsem domluvená s mami, že se případně stavím u ní v práci nakrmit. A když jedeme autem, tak mám ohřívačku do auta 😉 a jinak bych si normálně sedla někam do cukrárny/restaurace... a požádala je, jestli by nebyli tak laskaví a neohřáli to 😉

digysa
1. feb 2008

V MIKROVLNKE???? Ach maminy, to hadam nie.....mikrovlnky doslova "zabijaju" vsetky ziviny a vitaminy v jedle...to nemozete predsa robit vasim detickam...a hlavne takym malym babatka.... ☹

Pietra: Presne tak som to robila aj ja.........horucu vodu do pohara, alebo vlastnej nadobky, aby sa vam to jedlo tam zmestilo a mate to. Sice to trosku dlhsie trva, ale to je naspravnejsi sposob ohrievania.

Ja sice nezijem na SK, ale raz som poziadala casnicku v restauracii aby mi prihriali jedlo pre maleho a povedali, ze podla zakona maju zakazane zohrievat detske jedla v mikrovlnke, koli popaleninam...tam sa to jedlo totiz nezohreje rovnomerne....iektore castice su prilis horuce, niektore studene....samozrejme ja by som si to pomiesala..ale to uz nikoho nezaujimalo. Zato horucu vodu v pohari mi priniesli bez problemov....

digysa
1. feb 2008

Aspon do 1 roka dajte pokoj mikrovlnkam 😉

prada
1. feb 2008

tak my máme ohřívač láhví, který je na použití doma i v autě, takže bez problémů. ale doma ohřívám i v mokrovlnce...

jinak jednou jsme si nechali vodu v lahvičce ohřát na benzínce v mikrovlnce.ohřáli nám to, ale řekli, že správně by to z hygienických důvodů neměli, že to mají zakázáno.

lilyk
1. feb 2008

ja zeleninovo masove prikrmy vobec neohrievam, malemu to tak nechutilo, a inac tiez sme ohrievali v mikrovlnke, dala som na misku papier na pecenie 😉
mikrovlnka nezohrieva rovnomerne,ale nemyslim si ze je problem to poriadne premiesat a vyskusat, ja vzdy skusam ci uz zohrievam alebo nie 😉

kristi
1. feb 2008

digysa, a jak jako jinak??? ani by me nenapadlo to ohrivat nejak jinak

janina77
autor
1. feb 2008

No, ja doma ohrievam v ohrievaci, teda horucou vodou.
Tiez som pocula, ze sa v mikrovlnke nema ohrievat kvoli zabijaniu zivin... Ale myslim si, ze zcasu na cas - z nudze cnost, by to nemalo uskodit.
Nejako vsetkym tym poplasnym reciam, co sa ako nema robit, ja si z toho moc tazku hlavu nerobim. Sestra ma deti uz skolakov, ked boli maly bol mikrovlnkovy boom, vsetko im ohrievali v mikrovlnke a nemozem povedat, ze by boli podvyzivene a pod. ... 😉

honzina
1. feb 2008

Nosím s sebou termosku s horkou vodou a termohrnek, aby ta voda moc rychle nechládla. Zatím jsem takto teda ohřívala ve flašce MM, ale myslím si, že s příkrmy by to šlo taky.

kacka79
1. feb 2008

Pokud jsme někde v restauraci nebo nákup. centru ....atd tak to ohřeju v mokrovlnce a pokud jdeme na špacír ven tak beru přesnídávku - tu neohřívám ani doma..nebo mlíčko do termosky..pokud jedeme dýl autem, na benzínce vždycky byli ochotní to ohřát... takže bez problémů.. jinak mikrovlnku používám celkem běžně...

kristi
1. feb 2008

no,asi tak.....kdyz si ohrivam sobe,tak i Mie....

dominica
1. feb 2008

ja beriem von malému len výživu a tú dam do termoobalu vedľa zohriateho čaju a tým sa trošku ohrieva, ale nezohreje. Len nie je studená.
A veľa ľudí hovorí, že mikrovlnku nie, ale už tu o tom jedna téma bola a jedna babenka tam super popísala, na akom základe mikrovlnka zohrieva a že vôbec neškodí. To by sme sa museli vyhnúť aj mobilom a tých vĺn sa šíri okolo nás toľko, že aj keby mikrovlnka škodila, tak nám jej nepoužívanie už nepomôže...
Zohrievam v mikrovlnke a rozmrazujem v parnom kúpeli.

iza
1. feb 2008

tak já ohřívám v mikrovlnce(na skleničkách je napsáno , že pokud se ohřívají v mikrovlnce, že se má nádoba přikrýt pečícímpapírem..no tak tak dělám..prdnu jídlo do mističky,přikreju, 10sekund ohřívám a servíruju....pokud jsem v terénu vyhledám mikrovlnku(restaurace,kamarádi atd 😉
Jinak na UM mám vodu v termosce 🙂

mata79
1. feb 2008

No my zatial chodime mimo domu len k niekomu na navstevu a tam ohrievame papanie v horucej vode.

Dostal sa nam pred casom do ruk jeden svajciarsky clanok o mikrovlnkach, ako Rusi nasli tajne dokumenty o mikrovlnach po dobyti Berlina, ze to bola Hitlerova tajna zbran. Lenze dostali sa k tym dokumentom nadnarodne spolocnosti zaoberajucou sa elektronikou a vznikla mikrovlnka. Mikrovlny zabijaju vsetko zive. Strava, ktoru ohrejete v mikrovlnke a zjete nema ziadnu hodnotu. V case, ked vypukla era mikrovlniek, boli v Rusku mikrovlnky zakazane, pretoze poznali ucinky mikrovln.
Urcite sa kazdy pyta, preco to teda nezakazu, ked to skodi. Aj alkohol a cigarety skodia, aj vypary z vyfukov aut skodia a nikto to nezakaze, pretoze je to dobry biznis...

Tak sme sa aj my rozhodli mikrovlnku vystahovat z nasho bytu....

To mate ako s reklamami na jogurty a napoje obsahujuce bifidusy a pododne kultury, ktore cloveku pomahaju s travenim. Ista slovenska spolocnost si pretukla vsetky vyrobky, ktore mali udajne obsahovat tieto kultury. Oni ich aj obsahovali, ale vsetky boli mrtve. Takze vam v traveni zazraky neurobia....

bramburka
1. feb 2008

mata79 a když je tam napsáno, že je to jogurt s živými kulturami?

Jinak vodu bych se tam (v mikrolvnce) nebala ohřívat, ale ty příkrmy asi jen vyjímečně, lepší je tam vodní lázeň. Trvá to jen chvilku.... MM vůbec.

mata79
1. feb 2008

Bramburka ano.
Vies si predstavit zivu kulturu v jogurte, ktory ma zaruku mesiac...? 😉
Manzel pracuje v potravinarstve.
Alebo si predstav istu tvarohovu pochutku, na ktorej je napisane - bez konzervacnych latok. Je jasne, ze ta firma, ktora ho vyrobila, konzervacne latky pri vyrobe nepouzila a nemusi ich teda uviest na etiketu.
Ale pouzila tvaroch,ktory mu dodava ina firma, a dodava mu ho so zarukou 5 - 10 dni. A to predpokladam, ze maju rychle pohyby zasob. Inak to moze byt aj 30 dnova zaruka tvarohu................
😉
Preco tie vyrobky teda maju taku dlhu dobu spotreby????
Asi som od temy... 🙂

iza
1. feb 2008

haha no tak to jsou takový ty poplašný zprávy..myslím,že to Rusové spíš zakázali neb to byla západní vymoženost 😀 😎 ..ono se zase nesmí úplně všemu slepě důvěřovatřením atd(to je stejné jako s mobilem a impotencí, počítačem a ozá....my teda máme mikrovlnku teprve 3roky a zase jí tak moc nepoužíváme,ale na těch 10sekund tam prostě tu mrkev prdnu 😉
to spíš věřím tomuhle,ale už je to zase prostě 16let starý a za tu dobu se hodně změnilo 😉 :
http://www.eccevita.cz/index.php?StrId=2&ClId=709

digysa
2. feb 2008

iza a spol: nepocula som o tom vyskume Rusov, ale mata79 ma jednu velku pravdu....mikrovlnka zabija vsetky vyzivne hodnoty v jedle. Ci sa vam to paci a ci nie....

V usa o tom bola velka reportar, ale kedze cloveku to neskodi, tak sa mikrovlnky vyrabaju a pouzivaju dalej..... ale v case, ked moje dieta potrebuje naviac "zdaveho" pokrmu som ju nepouzivala....samozrejme Vy si robte ako chcete....su to predsa vase deturence 😵

Ja osobne tiez zohrieva vela jedla v mikrovlnke, ale napr. polievky zasadne v hrnci. Len tak pre info. na kazdej krabici od umeleho mlieka je napisane toto po anglicky : NIKDY NEZOHRIEVAJTE UMELE MLIEKO (FORMULU) V MIKROVLNKE. Hmmm, preco asi...? 😕

digysa
2. feb 2008

A pytate sa aka je alternativa??? Ved som ju uz spominala...

Horuca voda vo vacsej nadobe- dajte tam na 5 min jedlo v druhej nadobe a mate to super zohriate....

aponchie
2. feb 2008

mata79:muj manzel i ja sme oba v oboru potravinarstvi takze vim oc em mluvis a fakt se smeju tem pritroublym recem o tom jak je uzasne zdravej actimel a zadnej jinej a kdo kupuje ty levnejsi tak je chudak pac nema na ten actimel ale jsou to stejne kultury a stejne rychle vyprchavaji kazdym dnem kdy lezi na pultech 😀 myslim ze to psali i v MF dnes.Jinak mikrovlnku nepouzivame pac na ni nemam misto doma a nebudu mit zacpanou linku jen kvuli ni normalne v kastrulku s vodou nebo v hrnecku s trochou vody na cestach je mi to jedno kdyz to potrebuju teple tak si to necham ohrat klidne v mikru ale souhlasim s tim ze se bez ni zit da 😉

lucilka
2. feb 2008

ja keď idem von s malou a viem, že obedovať budeme mimo, zohrejem jedlo vo vode, dám ho do tanierika z vrchnákom alebo prelejem do skleného pohárika a také teplé ho ešte obalím alobalom. A takto v taške mi vydrží dlho teplé. Alebo naopak, keď ideme von teraz v zime a na desiatu alebo olovrant beriem ovocnú presnidávku, síce ju nezohrievam, ale tiež ju obalím do alobalu a takto sa zas veľmi neochladí.

yenn
2. feb 2008

sice off topic, ale presto 😉 K tem jogurtum...

a pokud uz nejaka ta chudinka ziva prezije, stopro ji zabije kysele prostredi zaludku.......do strev fakt nema sanci se dostat 😉

lilyk
2. feb 2008

preco sa nema ohrievat UM v mikrovlnke, pretoze zohrieva nerovnomerne a hrozi riziko popalenia, a aj to tam pisu 😕 😉

lusil2005
2. feb 2008

ja tiez s malej jedlom okolo mikrovlnky ani nepachnem. aj na dovolenku som radsej kupila ponorny ohrievac vody, vzdy som v hrnceku ohriala vodu a vyzivu/materske mlieko ohriala v nej.
myslim ze to je to najmenej co mozem pre malu spravit - zachovat aspon to malo vitaminov a zivin co este v tejto neskorej zimne dobe v tej chudobnej zelenine a ovoci ostalo... 😉

kristi
2. feb 2008

dneska jsme byli venku a jdilo jsem ji nechala ohrat v restauraci v mikronde..... 😅