Okrem mlieka nechce nič jesť. Čo mám robiť?

angelaa214
12. feb 2010

mala ma 8mes. a okrem mlieka nechce nic jest...predtym,zjedla aj kuracinku aj kasicku..a teraz nezje nic,len mlieko.....kto mi poradi?

sabiacik
12. feb 2010

ahoj, ja mam podobny "problem" tiez mam 8mesacnu dceru.posledne 2 tyzdne velmi malo papa,ale asi to bude tym ze jej idu horne zubky.spapa len 2-3 lyzicky zeleninky, s ovocnymi vyzivkami je to trosku lepsie.ale spapa len vtedy ked jej to vylsovene supnem do ust ked ich nahodou otvori🙂 takze je v podstate len kojena.ani nepije ine tekutiny, ponukam jej sice vodicku a cajik, ale nechce ani to.

spalka
12. feb 2010

no baby ak na nieco pridete velmi sa potesim, moja mala ma 9 mesiacov a mame taky isty problem a myslim, ze skusam vazne vsetko, ale mliecko od mamicky je favorit, zubky este nemame ani jeden 😀
spapa doobeda tak 4 lyzicky ovocia, ale musim jej to supnut ak nahodou otvori, ak jej to chuti tak potom pootvori ustocka asi 3 krat a dost, chlebik zuzle rada, ale to je iba zuzlanie, jogurty som este neskusala, zeleninka chuti pomenej, to tiez zalezi od nalady, mozno 3 lyzicky, masko sme skusali iba parkrat, kasicka je odmietana zasadne a ona je striktna, ak sa jej zda ze nechapem, tak spusti rev, je trosku hysterka 😀
spievanie nepomaha, lietadielko nepomaha, sedenie s nami pri stole nepomaha, mame 70 cm a nieco cez 8 kil
doteraz som jej vsetko varila doma, ale ked zacala odmietat, tak skusam z obchodu, nepaci sa mi to, ale ak to bude chutit viac tak co uz ☹, malinka nevie pit z flasky a poharik s naustkom iba zuzle opica mala 😅

sabiacik
12. feb 2010

spalka, tak to je ako ta nasa🙂 tiez len nahodou otvori usta,tak sa mi podari. pred chvilou som sa opat snazila , skusali sme od Hami , brokolicu.no ale dve lyzicky a dost.nebudem ju nutit, asi vie preco nechce. nemyslim ,ze jej nieco chyba,ma 72cm a 9 kg. s flase tiez nevie pit a poharik s naustkom ma skor na hranie, takze tak..

lovula
12. feb 2010

ahojte maminky,

môj má už rok, ale viem o čom tu píšete. My sme mali tiež obdobie, že mi nechcel nič papať. Len mliečko a nič viac a pred tým pritom spapal všetko. Trvalo to mesiac a prešlo to samo. Oni tie detičky majú rôzne obdobia. Nebudem jesť, budem jedovatý, skúšam maminu trpezlivosť a pod.
Takže len im naďalej varte dobrotky a aj keď spapajú len pár lyžičiek, prejde ich to po čase, lebo budú vidieť, že nemá význam vzdorovať. 🙂

spalka
12. feb 2010

no veru, nutenim sa to moze len pokazit, ostava len skusat a skusat, ale niekedy to teda nie je sranda...pamatam sa na to, ako som sa tesila na to, ked bude mat mala polroka a zacne papat a ako bude mat oblubene jedla a budu jej strasne chutit a ja jej budem s radostou varit a krmit ju...teraz to robim s malou dusickou a som vdacna za kazde dobrovolne pootvorenie ustociek ☹ a trpezlivosti treba plne vreco

spalka
12. feb 2010

dnes vecer sa jogurt pomiesany s vyzivou stretol s uspechom! 😀

lovula
12. feb 2010

spalka, tak to ste na tom ešte dobre.
Môj zjedol o piatej banán a na večernú kašu sa mi vypr ... Takže mal len pred spaním mliečko. Asi chce byť štíhly 😀

spalka
12. feb 2010

lovula to bolo prvykrat co papala jogurt, uvidime ako to pojde dalej, pol kelimka, co je obrovsky vykon, normalne mam z toho dobru naladu

lovula
12. feb 2010

jogurt má rád aj môj malý, ale len s príchuťou. Biely s výživou som do neho cpala týždeň a potom som to vzdala a prešli sme na ochutený a to si mala vidieť ten mľaskot 😀 .
Ale z toho týždňa má asi traumu lebo mi už nechce ani výživu 😅

spalka
12. feb 2010

no, oni si to prckovia vsetko zapamataju a potom nam to zrataju 😉 ale ja som rada, ze mala vie dat razne najavo co ano a co nie, dufam, ze jej to zostane 🙂

lovula
12. feb 2010

to aj ja som bola rada v jej veku keď bol malý, že nie je z neho taký ten puďko, ale teraz ...
No keď niečo nie je po jeho, tak spustí hurónsky rev a buď ho nechám vyplakať alebo ustúpim. U nás je teda plaču veľa 🙂

evinka1232
13. feb 2010

pridávam sa aj ja...moja malá má 7 mesiacov, je asi "mliekoholik!, začali sme s príkrmy...celkom je chutila zelenina...ovocie pomenej...najlepšie na svete je mamine mlieko...minulú sobotu jej začali teploty...v pondelok sme išli ku doktorke...vraj zapálené hrdlo/deň pred nám na pohotovosti povedali, že hrdlo a dýchanie čisté/ dala jej antibiotiká, po nich mi začala totálne hnačkovať...stolica zelená, vodnatá, páchnuca...+ sa mi vyhádzala na brušku a chrbátiku...doktorka mi kázala vysadiť antibiotiká, nezabralo, podávala som jej nutrolin B, nezabralo..tak nás poslala do nemocnice na infúzky, nakoľko bola mierne dehydrovaná...čajík nepije, nevie čo robiť z cumľom..prestala mi aj papať z didikou..tak sme si tam poleželi od štvrtka, dostala 2 infúzky...nejaké vitamíny, hnačky pretrvávali, naštastie rotavírus nebol zistený, kým som sa neozvala nedostala žiaden liek proti hnačke...dnes nás prepustili stým, že stolice sú už"normálne" teda farba a pach je už v pohode...a nakoľko sme boli na izbe tri mamičky, s rôznymi chorobami, ako sú vracanie, kýchanie, kašeľ, zápaľ priedušiek a jeden od druhého chytil aj to čo nemal, som ráno povedala sestričke, že ak nás nepustia domov, tak sa pýtam na vlastnú žiadosť, nepotrebujeme nachytať ďalšie pliagy...to čo nám podávali v nemocnici, viem podať doma aj ja malej...
...paulínka je veľmi prefíkaná, keby mi vedela piť čajík a jesť už aj ostatnú stravu, tomuto problému sme sa mohli vyhnúť...doktorka mi odporučila odísť na 5 hodín preč a nechať ju z mužom sa trápiť, aby konečne začala papať aj iné, nielen MM...moje didi budú za chvíľu ako nášho kokra uši 😠 dúfam sa umúdri a začne papať aj niečo iné, nechcela by som sa tam ocitnúť znova...

spalka
13. feb 2010

evi, chudatenko malicke! ja by som v tej nemocnici preplakala asi cely cas ☹
uz pije mliecko? nasa mala je tiez zavislak 😅 ale ked je tak spokojna a pyta si tak jej budem davat aj do troch rokov 🙂
ja si nemyslim, ze pomoze ked paulinku nechas 5 hodin s muzom, iba sa vyplace a vystresuje a za ten cas sa nenauci pravidelne jest ani pit s cumlom, ta technika je uplne ina ako pitie z cicika 😅

evinka1232
14. feb 2010

spalka, tak v tej nemocnici to bola hrôza...a ešte aj ženská rómského pôvodu s nami na izbe..hysterka, huba jej vkuse chodila, o malého sa bohvie ako nestarala, chudáčik, zahlienený, grcal, kakal...to horor!!! paulínka už začala papať ako "voľakedy" didik jej berie..dnes som jej skúšala dať zemiak s mrkvou..spapala..ale to množstvo, bolo to zamrazené v mrazničke, takže len dve ľadové kocky, ale to je pokrok, aj ústa sama otvárala..ale nezaprela v sebe tvrdohlavca, poslednú lyžičku už nechcela..žeby bola po mne? také robím ja, že presne poslednú lyžičku nikdy nevládzem zjesť.. 😀 😀 😀 môj muž zo mňa šalie 😝 dnes už kakala len "1x"..uvidím zajtra čo mi povie naša dokyna, ona tá teraz aj diétu..tak som zvedavá, kedy to budeme môcť rozbehnúť...

ivkaivka
14. feb 2010

ani moja nechce prikrm, nema sice este 6 mes. no obvodna vravela, ze cim skor, tym skor si zvykne, no ani za frasa nechce otvorit pusu. Mozem sa postavit aj na hlavu. NO ale vcera sa podarilo, mozno to pomoze niekomu: skusala som vsetko mozne, zatala dasienka a koniec, tak som jej k pusine dala moj malicek, ze nech si zakusi, otvorila usta a ponad malicek som supla lyzicku s brokolicou a cukinou, takto to fungovalo, vobec nevypluvala, pekne prehltala a spapala az 90ml. dnes som to skusala s mrkvickou, ze je sladka, tak pusu vobec neotvarala, no len co som ponukla malicek, zobacik otvorila ako vtacik a spapala 40ml, teraz este dopapa, ked vstane. Neviem ci je to normalne, no inak jest nechce a som rada, ze aspon nieco spapa.