Oleje a tuky do prvých príkrmov

1mata
26. aug 2018

Mám otázku, aký tuk, olej sa zavádza do stravy ako prvý? Mame 7 mesiacov. Dakujem

kika831
26. aug 2018

@1mata olivovy, repkovy, slnecnicovy. Ale staci len par kvapiek

dizajnerka
26. aug 2018

Kvalitný olivový, tu si môžeš prečítať podľa čoho vyberať https://www.chudnutie-ako.sk/prehlad-potravin/o...
Repkový, slnečnicový, kokosoý tuk je nekvalitný.

ukulela
26. aug 2018

@1mata ja som davala par kvapiek olivoveho, ale neskor v pohode aj troska masla napr. a ak kokosovy kvalitny z dobreho obchodu, nie lasny shit.

lubik87
26. aug 2018

@dizajnerka ja viem tak aj v knihách čo mám doma že sa olivový zavádza až po roku a má sa dávať repkovy..ale už sme to tu preberali a došli sme k záveru že v každej krajine iné radia 🙂

dizajnerka
26. aug 2018

@lubik87 neviem, ja som davala aj nejaky specialny zdravy olej tekvicovy ci aky to bol, pre deti od 4 mes. bol urceny, z DMky. Tie oleje v litrovych plastovych flasach za 1e, snad kazdy chape, ze su nekvalitne.

floriana_
27. aug 2018

@1mata A čo tak namiesto olejov dať do príkrmu vajíčko, avokádo a podobne? Namiesto toho, aby sa tam nasurovo nakvapkal olej? :D

zuzuliennka1
27. aug 2018

ja davam najma do prikrmov z mrkvy par kvapiek repkoveho - kedze vit. A z mrkvy je rozpustny v tukoch

zuzuliennka1
27. aug 2018

@floriana_ vajicko a olej nie je to iste, par kvapiek neuskodi a je to dobre na absorpciu vitaminov rozpustnych v tukoch - napr. A a mrkva

1mata
autor
27. aug 2018

@floriana_ ja som skôr myslela trosku dochutit jedlo napr. jemne rýchlo osmahnut masko. Raz som bola nútená kúpiť už hotový prikrm masovo mrkvovy blanzirovany a malej to veľmi chutilo. Kvapkat olej do už hotového jedla určite nechcem 🤷🏼‍♀️

zuzuliennka1
27. aug 2018

@1mata preco nie? tam bude aspon nespracovany tepelne... neviem no, ked osmahnes masko na oleji, tak uz nebude mat take vlastnosti, ake ma... trosku oleja neuskodi, ja davam do prikrmu obedoveho, kde je mrkva, dve tri kvapky

1mata
autor
28. aug 2018

@zuzuliennka1 Dakujem , vyskúšam 👍🏻