Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Olovrant pre dvojročné deti

mirkaknm
9. aug 2020

Ahojte maminky, chcela by som sa s vami poradit co pripravujete vasim 2 rocnym detickam na olovrant.
Dakujem za typy 🙂

havana40
9. aug 2020

Ahoj neviem ci ti poradim dobre lebo asi som z tej "starej skoly" a uz som sa tu stretla s bars jakou kritikou 😂😂🙏 ale! Moj maly ked mal dva rocky uz papal snad vsetko doradu pekne takze som to nejak velmi nevydelovala... ale teda priblizne zjedol jogurt s brumikom, ovocie hocijake s pudingom varenym, chlebik s maslom a sunkou alebo teda ked malo zjedol na obed ukazal si kludne aj na maso a ryzu a spapal to. 🙂

pribinak
9. aug 2020

@mirkaknm 2 ročne dieťa už môže papať takmer všetko, čo aj ostatní členovia rodiny, čiže na olovrant kľudne ovocie, jogurt, chlebík s nátierkou, rožtek so šunkou, syrom, sem- tam lekár, domáci koláčik, ....

henka123123
9. aug 2020

moj mal dneska napriklad chleba s tuniakovou natierkou 🙂

heidy222
9. aug 2020

Niekto dava aj zeleninu ovocie s dipom napr uhorka s hummusom, jablko s arasidovym Maslom. U Nas fical jogurt biely, neskor s medom. Chleba jeme na veceru

nikiki29
9. aug 2020

Ja dávam najčastejšie pečivo so zeleninou... rôzne druhy pečiva aj zeleniny, raz na kúsky, raz pomixujem a urobím nátierku. Alebo dávam biely jogurt. Ovocie dávam len doobeda, už som si tak zvykla, ale niekto dáva práve na olovrant niečo s ovocím 😊

mirkaknm
autor
9. aug 2020

Ked davate na olovrant veceru, mate pecivo aj na ranajky?
Dake dobre typy na pomazanky? ;)

mirkaknm
autor
9. aug 2020

@pribinak Mozem poprosit ake kolaciky robite? Natierky,?

mirkaknm
autor
9. aug 2020

@heidy222 To som este nepocula, jablko s arasidovym maslom? To natrie to jablko?

mirkaknm
autor
9. aug 2020

Ak vas mozem este poprosit napisete mi aj co davate drobcom na veceru? Papame vsetko, s tym problem nemame. Len dochadzaju napady. Pecivko je na ranajky a na desiatu ovocie, no uz potom olovrant pecivo nechcem davat a na veceru tiez.
Mame problem s kakanim a bojim sa,ze pecivo 2x denne je dost tuha strava.

pribinak
10. aug 2020

@mirkaknm rybacia, vajickova, falošné treska, salámový, sunkova, ...

heidy222
10. aug 2020

@mirkaknm moze sa nakrajat jablko na hranolky a Tak namacat do arasidoveho nasla alebo do inej orechovej natierky (daju sa kupit take s minimum cukru), alebo natriet ovocie. To je skor Pre tazkych horsich jedakov, alebo Ked nechce dieta ovocie, orechy maju Vela kalorii z kvalitneho tuku a bielkovin.
Na veceru Ked aj das pecivo s dostatkom zeleniny, nebude zapekat. Alebo skus natierku zo strukoviny, tie maju Vela vlakniny. Celozrnny chlieb sa neodporuca do 6 rokov, respektive nie denne, znizuje vstrebavanie zeleza. Zijem v Nemecku, tu sa jedava chleba 2-3 krat denne, ale zase maju kvalitny. Ja som davala Po 1 roku na ranajky detskej musli alebo ovsenu kasu, na desiatu ovocie, na olovrant jogurt, obcas keksik k tomu, vecera chleba,ked sme niekde boli Tak praclik do ruky

nikiki29
10. aug 2020

@mirkaknm keď nie pečivo môžeš skúsiť rôzne kaše z vločiek - ovsených, špaldových alebo krupicovú či kukuričnú kašu. Jogurt môže byt tiež na olovrant. Na večeru rizoto, pšenoto, krupoto... s množstvom zeleniny. Celozrnná ryža obsahuje viac vlákniny tak by mohla pomôcť aj kakaniu. A hlavne teda pozrieť sa na to či počas dni papá dostatok zeleniny, keďže má problém... tiež treba pridávať do jedla trošku oleja. Orechové maslá sú super pre nejedákov ale s mierou... a ak to ešte nejedol treba myslieť na to že môžu byť alergénom 😉

henka123123
10. aug 2020

moj napriklad nezje ziadnu kasu ani puding atd. ale tak napriklad dnes mal rano 150 umeleho mlieka.desiata chlebik s pastikou.obed kuracie stehno zemiaky uhorky...na olovrant bude mat melon a na veceru chlebik vo vajicku a rajciny.pred spanim umele mlieko.medzi tym nejaku zmrzku chrumky atd...na veceru zvyknem ale davat polievky.len teraz je moc teplo na to ...ale moj zje hocico chlebik s natierkami alebo naslo a platkovy syr.salam.sunka.parky atd..vacsinou to co my si davame.nevydelujem to uz..ma 2.5 r

moor
11. aug 2020

Môj má na olovrant zvyčajne jogurt. A večera zvyčajne zeleninová polievka (hustá) + chlebové krutónky, lokša, chlebík vo vajíčku, nejaká cestovina. Alebo ak ostane od obeda rizoto a pod. Teda obed a večera sú veľmi podobné. Raňajky ako kedy, kaša, chlieb+zelenina, vajíčka, syr. A desiata ovocie.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli