Oplatí sa mi kupovať mastičku na ďasienka?

norikk
24. dec 2010

Náš drobec má len 3 mesiace, nevie ešte držať hračku v rúčkach a strasšne ho zlostia zúbky, chcem sa preto opýtať, či sa mi oplatí kupiť nejakú mastičku... Aké máte s tým skúsenosti?? Pomohli vašim drobcom?? ak áno,tak aké? Ďakujem za všetky odpovede.

andrea487
24. dec 2010

sú 2druhy,jeden druh obsahuje,výtažky z bylinkiek,med.. a mi sme ju mali a nemala som pocit aby pomáhalo,konkretne sme mali calgel
a su aj na báze nielen rastliniek ale také ktoré obsahuju i liek,ktorý bábu trošku umrtví,a pomože pri bolesti..
mi sme tut nemali,ale švagriná si ju pochvalovala.

pink_lady
24. dec 2010

nam pomahal dentinox 😉

martinex
24. dec 2010

my sme mali viacero druhov,aj dentinox aj calgel a malemu nepomohla ziadna..ale kazde dieta je ine...kup a uvidis ci malemu pomoze 😉 ked tak este homeo gulicky chamommilla na ukludnenie,ak je nervny zo zubkov 😉

mimikuku
24. dec 2010

my sme pouzivali CALGEL a ziadne ucinky nemal aspon tak to vyzeralo ale cirov nahodou ked sa malemu spravili v puse nieco take ako afty moja mama bola v lekarni a doniesla mi masticku MUNDISAL a ako som tak citala pribalovy letak tak to je na zubky ked rastu, hned ako sme mu to natreli maly papal co uz inak 2 den nic nejedol lebo ho bolela pusa....

brisilda
24. dec 2010

ani nam nepomaha ziadna masticka a ked tak len na chvilku cize je na tvojom rozhodnuti ci kupis a vyskusas alebo nie 😉 u nas sa to cez den da vydrzat a v noci ked je naozaj strasne casto hore a citim, ze ma miernu teplotu tak mu davam sirup od teploty a bolesti 🙂 potom spinkame kludne celu noc 🙂 teraz sme mali zapal uska vraj to bolo s toho, ze nam idu zubky 😒 ja nemam rada lieky a nerada ich do dietata pcham no ako mi povedala doktorka aj dospely ked ho nieco boli siahne po liekoch tak preco dieta triznit bolestami este aj v noci 😒 u nas sme sirup vyskusali zatial iba 2 krat a to maly mal asi aj zvysenu teplotu inak mu nic nedavam

denduska
24. dec 2010

starsej dcere som davala Calgel, ale to uz mala 10 mesiacov a potom Kamistad - to je dost sila, aspon mne sa zdalo, okamzite mi strpol jazyk 😅
Ale raz mi mama doniesla z nejakej vystavy toto http://www.buccotherm.com/TempSite/3397.asp?rang= to je super obsahuje to len termalnu vodu a chamomilu a to davam mladsej, akurat neviem ci sa to da tuna niekde kupit 😒

katuska26
24. dec 2010

Nám jediné čo pomohlo boli homeopatiká chamomilla, žiadny calgel ani nič, všetky tieto mastičky boli tak na chvíľku a dcérka bola znova nepokojná, po chamomille sa hneď ukľudnila a aj sme zabudli na nejaké zúbky 🙂

zdenda86
24. dec 2010

ahoj my sme pouzivali kamistad gel aj ked mal afty v puse a dobre to umrtvy tak uz potom nic neciti.

stvura
24. dec 2010

Nie, pri starsom nezabral ani Calgel, ani Mundisal, a prave bojujeme u Zuzky s rovnakym problemom...neustale ruky v puse, zuje, zuje aj rucky aj rukavik, aj hrkalku na rucicke...vsetko 🙂

olifcek
24. dec 2010

mne kupila kamaratka v taliansku Camilia , su to kvapky a to funguje.. len.. stali 10eur a je to len na 15pouziti... no funguje to x;o)

monci78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
berus222
24. dec 2010

nie

latvia
24. dec 2010

nam pomohol citrovital

lienka21
25. dec 2010

mali sme calgel aj dentinox gel, oba pomohli tak na 15 minut..., nastastie zubky cez den velmi netrapili, zato v noci ano, budil sa s placom, ale vtedy masticky nepomohli

mbrnakova
25. dec 2010

Ahoj, my práve v tomto období prechádzame rastom zúbkov, drobec má 5 mesiacov a už má dva spodné a teraz sa tlačia vrchné... celé toto obdobie prechádzame s čipkami homeopatiká Viburcol, a mám privezenú mastičku na ďasienka z UK, BONJELA sa to volá a myslím, že je výborná...teplotu zatiaľ nemal, takže dúfam, že to celé prežijeme v takej pohode, ako doposiaľ...

tehula
25. dec 2010

kamistad, obsahuje kodein, cize to trochu ukludni. ostatne mi prijdu take oblby....lenze natriet to poriadne dietatu je najvacsie umenie

bobocka
25. dec 2010

maste som malemu nikdy na zubky nedavala a ani davat nebudem.davam homeopatika chamomilla volgaris 15ch.zabera zazracne 😉 vrelo odporucam 😉

palomka
25. dec 2010

my sme mali dologel alebo dolgel (uz si nepamatam presny nazov) a je na prirodnej baze, ziadne umeliny a ani lieky a vyborne chutil 😉 a aj pomohol

aela
25. dec 2010

podla mna sa to oplati, teda my by sme sa bez geliku nezaobisli, mame calgel a kamistad

janzurka
25. dec 2010

Urcite je to individualne, my sme vyskusali snad vsetky dostupne a nepomohla ziadna 😒

katarina111
25. dec 2010

Určite áno, malej to pomáhalo 🙂 🙂 🙂 Netreba sa vzdávať bez boja hneď na začiatku...jedna pani povedala...zariaď sa vždy nakoniec podľa seba, čo uznáš za najvhodnejšie 😉 😉
Kačena

maximma
25. dec 2010

ahoj, mne znama , zubarka poradila domaci babsky receptik: susene jedle klinceky rozdrvit a zaliat čistým olivovým olejom. Nechat cez noc odstat, na druhý den precedit a potierat dasienka. Klinceky maju aj protizapalový a utisujuci ucinok. Drzim palceky 🙂