Ovocné a zeleninové príkrmy Hipp. Chutia vašim deťom?

tamia
6. nov 2007

Chutia vaším drobcom príkrmy tejto značky? Mojej malej veľmi nechutia.
Raz som kúpila zeleninový príkrm zemiaky so špenátom, v názve nebola ani zmienka o tom, že príkrm obsahuje mlieko a smotanu. Zbadala som to až keď som si doma podrobne miniatúrnymi písmenkami prečítala zloženie. Myslím, že by to mali uvadzať aj v názve, hlavne kvoli deťom s alergiou na kravské mlieko.

zuzu13
6. nov 2007

tamia...nechutia...ani nechutili... 😀 a som rada... 😀

nenka83
6. nov 2007

tamia mojej chutia.davam jej ich len ked sme na cestach. a dakedy ked som nestihala varit.dnes som jej napr. chcela dat od Hami zeleninka s kralicim masom, predsa kralika kupovat nebudem....a citam ze zeler!no tak som jej to nedala.inac ten spenat sme davali aj mi, nevsimla som si ze byt tam bola smotana... ten od hippu.

nenka83
6. nov 2007

a ovocne je nechutia vobec! ☹ takze kazdy den robime jablcko, hrusticku... banan nam robi zle.tak uz neviem ake ovocie by som dala. ☹
baby poradte daake ovocie, keby som marhulku z domaceho kompotu s jablckom ci?

tini
6. nov 2007

Mna tiez stvu tie Hipp prikrmy! Malemu chutia, no davala som len cistu mrkvu, mrkva+zemiak, zemiak+brokolica (do nej dam mrkvu) a z ovocnych v kelimku jablko+hruska. K ostatnym nemam doveru, ked citam to zlozenie, mlieko (presne ako pise Tamia, nam tiez nerobi dobre kravske mlieko), ryza, kukuricny skrob, smotana, bylinky, vitaminy... zijeme vo Fr, tu su asi Hipp inych prichuti, ale princip je rovnaky. O masovych ani nehovorim, naco mu je od 6.mes uz hovadzie maso??? Alebo v zeleninovych hrasok od 6.mes? Tu su aj ine znacky a tie maju v zlozeni dokonca aj sol 😲

junovka
6. nov 2007

nenka,neviem s tym kompotom ako.To iste riesim aj ja, ze ked budeme papat ovocie aj my, ci budem moct davat kompoty.Lebo ako tak rozmyslam, tak kompoty, ked sa zavaraju, tak sa tam pridava aj cukor 😅 ..tak ja neviem 😒 A preco vam banan robil zle?Mali ste zapchy?Ja chcem davat jablko, banan, hrusku, marhulu a broskynu.Chcem jej robit aj ovocne kase.Ale to vsetko az asi o 2 tyzdne.

tini
6. nov 2007

Tiez by som nedavala kompot kvoli cukru. Vystacime si s jablkom a hruskou. Inak sranda, tu neodporucaju banan a u nas na Slovensku sa dava, pritom u nas banany vobec nerastu, kdezto tu, na juhu Fr., rastie exoticke ovocie a banany radia medzi 'ovocie z Afriky'. Raz som dala malemu banan a mal take cervene nitky v stolici, tak mi lekarka vynadala, ze kto mi kazal davat banan. No ale to som odbocila od temy 🙂

katusha
6. nov 2007

my sme mali od Hipp-u brokolicu, ale mala sa teda hrozne ksichtila, ale zjedla vsetko. uz to ale nekupim, je to este aj dost predrazene 😒

tamia
autor
6. nov 2007

junovka,
kde zoženieš teraz marhulu a broskyňu, poraď. Ja by som malej nerda dávala tie ovocia z obchodov pretože je v nich určite veľa škodlivín.

junovka
6. nov 2007

...tami,ved prave 🙂

nenka83
6. nov 2007

z bananu sa mi mala vyhadzuje.od vzdy mavala vyrazky a nie a nie prist ze z coho to mala.ja som jedla banany jak diva a este aj ako susene. a teraz som jej ho davala a vzdy sa mi vyhadzala.citala som ze banan by nemal skodit, no u deti nachylnych na alergiu sa ma do roka vynechat.
no a z hrusky deti bolia bruska.naduva ich, tak z hruskou tiez opatrne. mne doktorka vravela ze kludne mzem dat marhulu z kompotu, ze to robia aj v nemocnici babatkam na desiatu, tak neviem 😒 vsak kde teraz zozeniem marhulu alebo broskynu? ☹

jaaty
6. nov 2007

...ja s príkrmmi síce len začínam, ale mne detská lekárka odporúčala práve HIPP-ky pretože sú 100% z prírodných potravín. Takže buď mám kupovať 100% prírodné potraviny aspoň teraz na začiatku - tie teraz začínajú pomaly predávať v Tescu (odporúčala aj Rakúsko)alebo HIPP. Normáne predávané ovocie, zelenina a mäso je vraj plné rastových hormónov, čo má strašný vplyv na vývin dieťaťa (napr. zdurenie prsníkov u bábätiek...)
... tak neviem, ešte sem ich neskúšali, tak snáď ich bude chcieť

nenka83
6. nov 2007

jaaty ja som tiez na zaciatku bola za hippky aj ich obcas davam ale co uz sa tyka tych s maskom, mam strach, pretoze uz do nich davaju hrach, paradajky, zeler, smotanu, cibula a mnohe z tychto prisad su silne alergeny! no zas poznam deti co vyrastali len na hippkach, kedze maminam sa nechcelo varit... sama neviem, viacej varim, ale dakedy siahnem aj po hippkach, no len tych jedno, dvoj zlozkovych.a este davam morcacie masko, kukurica a zemiak od hipp.

dominica
6. nov 2007

čafte babenky, ja som teda malému ešte zeleninový príkrm od Hippu nedala, ale dala som mu hruškovú výživu od Hippu a malý sa mi po nej krásne vykakal a sám - kakáme s rúrkou. Zatiaľ mu varím sama, ale už mám nejaké zelenin. príkrmy s maskom kúpené od Hami. A odkedy dávame varenú zeleninku, malý sa ledva vykaká a má to totálne husté, tak tá hrušková výživa ma potešila. Tiež som už dala jabĺčko, ale moc ho nechcel - bolo kyselé a banán. A tú hrušku zlupol jedna radosť, tak som mu ju dala aj dnes a dúfam, že kako bude redšie. Ináč, kúpila som čerstvé hrušky a rozmýšľam, že mu ju uvarím.
A tiež som si všimla niektoré tie zloženia, že je tam riadny "sairait", radšej to čítam, čo do toho dávajú. Tie Hippky vychvaľujú do neba, sú najdrahšie, ale radšej kúpim hocijakú lacnejšiu a zložením lepšiu.

A čo hovoríte na Hipp šťavičky? Skúsila som dnes kúpiť hruškovú kvôli tomu kaku a zajtra mu ju dám. Tá má zasa lepšie zloženie ako iné, čo som pozerala.

nenka83
6. nov 2007

dominica a davas malemu pit? cajik, vodicku? ked uz papa stravu musi pit.ja som zacala prikrmovat a nedavala som jej casto pit len zapit obedit, ledva sa mi vykakala, take bobky ako srnka.a odvtedy jej aj 3 krat za den spravim cajik, vodicku a pekna kaka. tie hipp stavicky-raz som dala, malu mi hned prehnalo. je to aj moc sladke, tak neviem.
a vyzivky od hipp su mnam. aj frutapura od hami, no moja mala ich nechce.tak ovocie robim.
a s hruskami opatrne, boli z nich brusko, ja som malej spravla.a prdkala, a mala zdute brusko.davam vzdy k jablcku len tak troska.

dominica
6. nov 2007

no, to som nevedela, že piť aj cey deň - dávam piť len počas toho obeda, ale vďaka, aspoň som múdrejšia.
Tú šťavu otvorím zajtra a keď bude moc sladká, tak mu ju nedám - vypijem ja.
O tých hruškách a brušku som počula, ale z výživy ho nebolelo, neviem, či to je iné ako uvarená hruška, ale budem dávať pozor a možno tiež k niečomu pridám.

xxmargaretka
6. nov 2007

ahoj babenky..
my sme zacali papat zaciatkom leta takze ovocia sme mali na vyber pozehnane 😀 no teraz ked uz je dostat len v marketoch tak papame jablcko a banan a sem tam trosku hrusky bo sme dost haklivy na brusko co sa tyka naduvania..
az teraz na jesen mi kamoska poradila,ze kompot a vyziva sa daju spravit aj bez cukru tak aspon jablcko a hrusku som jej spravila..
co sa tyka hippky tak nam nikdy nechutila a kedze pouzivame hami mlieko tak som aj vyzivu ci uz zeleneninovu,alebo ovocnu tej znacky skusila kupit a poviem vam,ze chutovo je to nenormalny rozdiel..by som na tom dokazala vyzit no malej radsej varim doma a kupovane dostane len ked zabudnem zobrat zo sebou..
a co sa tyka staviciek mali sme hruskovu od hipp no je to blee podla mna..ja kupujem od hami jablcko,fenikel a harmancek no pije to len ked sa nevie vykakat..

tamia
autor
6. nov 2007

moja malá má tiež citlivé bruško a kaká veľmi tvrdú kaku, je to úplne taký šulček. Mám kúpenú hipp výživu hrušku ale bojím sa jej to dať preto lebo som ochutnala broskyňu výživu a bola fuj a ešte preto lebo malá mi nechce jesť ovocie, okamžite po prvej lyžičke všetko čo jej zostalo v brušku vygrcká. Nemáte nejaký návod ako ju naučiť papať ovocie. Zatial som skúšala jablko surové, varené, banán, hipp broskyňu, marhulu a s ničím som neuspela. Malá má teraz 7 mesiacov. Včera osm jej skúšala sušienky sunarka s hipp broskyňou a všetko vygrckala. A pri tom den pred tým som jej dala sušienky s mliečkom a to jej celkom chutilo.

xxmargaretka
7. nov 2007

ahoj tamia..a nemoze byt,ze by jej ovocie vytiahlo kyselinu a preto to vygrcka?pretoze moje skusenosti su take,ze keby jej to nechutilo tak neotvori ani pusu teda aspon anna ked daco nechce tak neotvori pusu a odtiahne sa..

vydata
7. nov 2007

caute baby - ako ste zacali s prikrmami?????
Citala som v takej brozurke ze najprv par lyziciek mrkvicky a postupne papat viac a aj ine druhy /podla veku na obale/ az sa to konci tym ze by babatko malo zjest celu flasticku namiesto mlicka.Ja malej davam prikrm asi stvrtku a asi za pol hodinku ju dokrmim mlieckom.Potom jej to uz naozaj mozem dat cele??????A ako to striedate????Kazdy den davate nieco ine?????Mozem davat raz zeleninove a raz ovocne??????Ja nekojim a mala uz ma 4mesiace.dakujem za radu 🙂

dominica
8. nov 2007

ahoj vydatá, ja som začala tak, že som najprv uvarila mrkvu a dala toľko koľko chcel - bolo to asi tých pár lyžičiek čo odporúčajú, keďže to nevedel dobre papať a dávala som tú mrkvu 3 dni a stále sa podarilo spapať viac. Po 3 dňoch som pridala zemiak a zas 3 dni to isté - mrkva + zemiak. Potom 3 dni zemiak + cuketa, ďalšie 3 dni zemiak + cuketa + brokolica a takto som na každý 4 deň vymýšlala niečo nové a uvarila som to na 3 dni, veď v chladničke sa to nepokazí.
Začala som zeleninou, aby sa nestalo, že keď začnem ovocím, čo je sladké odmietne zeleninu. Ovocie som skúsila asi po 3 týždňoch, veď mu to neutečie, nie je sa kam ponáhľať.
No a spapať by mal už asi celú dávku, čo spapá teda dosť, ale po hodine pýta mlieko, nevydrží ako keby spapal riadny obed, ale to sa asi časom upraví a keďže je môj malý veľký hladoš, tak ja mu dávam tak okolo 19:00 nejaké ovocie a potom pred spaním ešte mliečko.

uhlikova09
8. nov 2007

Ahojte tak mojmu bobakovi som to kupila pred 2 dnami len tak na ochutnavku,keby ste vedeli ake struhal grimasy,brrrr chuda už ich v zivote nekupim 😖

lindda
8. nov 2007

moj Nino doslova MILUJE vsetky HIPPK*Y ak mu navarim ,tak to sice zje ,ale Hipku zozerie 🙂

yesno22
8. nov 2007

My sme skusili Hippky dokopy mozno 3x, tie zeleninove na zaciatku prikrmovania, ale nechutili mu(ani mne)...kupujem Sunarek a Hami, tie spapka aj ovocne aj zeleninove...no to len ak sme niekde na cestach 🙂 nechutia nam dokonca ani tie stavy vo flasiach, jedine co mame od Hipp su cajiky...

tamia
autor
8. nov 2007

margaretka,
moje malá to grcká ihneď ako zje prvú lyžičku, takže ani nestihne mať kyselinu.

Nám nechutia ani HIPP čaje, malú naplo keď som je ho dala ochutnať. Mám feniklový.

snezienka
9. nov 2007

margaretka... ako sa dá urobiť kompót a výživa bez cukru....rada by som malému urobila aspon na týžden dopredu. Stačí príkrm vo fľaštičke len vysterylizovať?

junovka
9. nov 2007

margaretka, to by ma aj mna zaujimalo ako to robis? 🙂

xxmargaretka
9. nov 2007

snezienka..tak ako keby si to robila s cukrom len ho tam nedas 😀 kompot som len sterilizovala a vyzivu som aj povarila nez som dala do flasky a vysterilizovala..

fifa
9. nov 2007

baby ked varíte babatku obed a chcete kompot, tak len jednoducho uvarte surové jablčko vo vode a mate kompotik, ja davam aj štipôčku cukru podla toho či je jablko sladke alebo nie 🙂

tini
9. nov 2007

Citam, co tu pisete o ovocnych vyzivach. Ja ju pripravujem nad parou, bez cukru, zmixujem, dam do kelimkov a zamrazim. PO rozmrazeni chuti akoby bola prave pripravena.

rainbow
9. nov 2007

ja mám varenie nad parou v orig.parnom hrnci v mikrovlnke, myslíte že možem tak malému pripraviť zeleninku? nie je to škodlivé variť v mikrovlnke?