Ovocné a zeleninové príkrmy Hipp. Chutia vašim deťom?

tamia
6. nov 2007

Chutia vaším drobcom príkrmy tejto značky? Mojej malej veľmi nechutia.
Raz som kúpila zeleninový príkrm zemiaky so špenátom, v názve nebola ani zmienka o tom, že príkrm obsahuje mlieko a smotanu. Zbadala som to až keď som si doma podrobne miniatúrnymi písmenkami prečítala zloženie. Myslím, že by to mali uvadzať aj v názve, hlavne kvoli deťom s alergiou na kravské mlieko.

snezienka
9. nov 2007

tini... moze sa zmraziť aj zeleninova kašička v ktorej je rozna zelenina a aj zemiak...??? udajne zemiaky by nemali zamrznut,, su potom také sladké a nepoužiteľné... ale ako je to v prípade uvareného zemiaku?

tini
9. nov 2007

Snezienka, ja mrazim aj zeleninovo-masove prikrmy, najviac nam chuti mrkva+zemiak+brokolica + kuracie/morcacie maso. Co ja viem, nemali by zamrznut surove zemiaky.
Rainbow, ako to varis nad parou v mikrovlnke? Ja mam taky stroj, vyzera ako maly robot, ale najprv vari nad parou a potom zmixuje, velmi som s tym spokojna. Ja obcas v mikrovlnke zohrievam prikrm, ale nikdy som tak nevarila,ani pre nas, dospelych.

shiju23
9. nov 2007

ja ked kupujem od hipp, tak hned v obchode aj citam ,co obsahuje,aj ci je tam sol, dakde davaju. spenat moj maly je je zdravy ma vela zeleza. doma mu varim spolu s inou zeleninou.
ako ovocie sa da dat aj slivka, nektarinka,
moj zboznuje banan, ide sa zblaznit,ked ho vidi, ale nie kazdy den ho jeme, striedam to. cukor nedavam nikde, ani ked mu robim dzus z ovocia, ved ovocie ma tu svoju prirodzenu chut, nac cukor. jablcka sa daju kupit sladsie, su rozne druhy napr.

snezienka
12. nov 2007

Dávate to mrazáku aj zeleninový príkrm, kde je zemiak?

snezienka
12. nov 2007

HUPS,,, ved som sa uz pýtala..........., to mi vážne tá materská lezie na mozog??? 😝 , snád je to len deficitom spánku....

vanila
12. nov 2007

Ahojte! Ja som kupovala tie zel. viž. od HIPP ale malému to nechutilo. tak som mu varila zelen. polievku to mi papal a teraz mi už zazrakom nepapa vobec zeleninu. Asi sa prejedol.

ena
12. nov 2007

vanila; neboj, on sa este k zelenine vrati.. u nas jeden den nieco nechce ani vidiet, na dalsi si to pomaly ze sam nevypyta ;)daj mu cas a potom sa zas vrat k tym polievkam.

veronikap
12. nov 2007

ako to tu tak čítam, tak my sme úplne opačný prípad.. nám varené nechutí, iba Hippky alebo Hami.. ale nekupujem všetko rad radom, tiež prečítam čo tam všetko je.. a mám z toho lepší pocit, keďže väčšina je už bio, vrátamne ovocných (tie robia aj bez cukru, kupujem len tie), ako by som mala teraz v zime kupovať v supermarketoch tú "zdravú" zeleninu ... ale keby jej chutí len varené, tak jej varím, nie je problém investovať napr. do bio potravín.. zatiaľ ale toho veľa nepapáme, jeden ten väčší pohárik máme na 2x, za tým čaj a sme napráskaný.. keď už bude toho papať viac, tak skúsim zase začať variť, či sa na to "chytí"..

ada18211821
19. aug 2010

ahojte vidim ze tato tema bola dobre davno..nechcem zacinat novu tak som napisala sem..mna by mile maminky zaujimalo vas nazor alebo ci nie som jedina...zacala som dcerke kupovat ovocne stavy od hipp kvoli tvrdej stolici..len mam obavu ci to nieje moc sladke este nema ani zubky a uz pije sladke..

katkas1
19. aug 2010

@ada18211821 a neskusala si radsej malej dat jablcko alebo hrusku?Tie zvyknu precistit, alebo nejake cerealie do ovocia?

ada18211821
19. aug 2010

no jablcko som skusala len neviem co uz mozem davat dcerka ma 5 mesiacov este aj ked mame problemy..

bubelko
19. aug 2010

@ada18211821 podla mna, pokial tu stavu nebude pit na litre a nebudes jej ju davat do flasky alebo pohara so sosacikom, ale do normalneho poharika alebo lyzickou, tak je to ok. 😉

katkas1
19. aug 2010

@ada18211821 my sme zacali prikrmovat po ukoncenom 4 mesiaci zeleninou, potom sme pridali masko a po 5 mesiaci sme pridali aj ovocie, ale my sme na UM, neviem ci sa vy kojite?

ada18211821
19. aug 2010

no praveze ju pije len z flasky..ja jej ju riedim s prevarenou vodou pretoze niektore su huste a dierka na dudliku je mala

katkas1
19. aug 2010

@ada18211821 a lyzickou ju odmieta?

ada18211821
19. aug 2010

no sme na umelom mliecku..

ada18211821
19. aug 2010

no nie neodmieta len sa jeduje ze jej to netecie ale ked sme mimo domova len z flasky samozrejme pije

katkas1
19. aug 2010

tak jej akus dat par lyziciek takej nazriedenej

bubelko
19. aug 2010

@ada18211821 urcite by som jej to z flasky nedavala, to potom moze mat problemy so zubkami. skus ju naucit pit bud priamo z poharika - deti su velmi sikovne, alebo fakt lyzicka, ako hovori katkas1.

ada18211821
19. aug 2010

tak od zajtra uz len s lyzickou..diky moc za kazdu radu