Ovocné príkrmy a červené fľaky na tvári

janka_4
5. júl 2018

Ahoj mamičky, chcem sa spýtať, či nemáte niektorá skúsenosť, že pri zavádzaní ovocných príkrmov sa babätku urobia červené škvrny na tvári, hlavne v okolí očí, obočia, ale aj na lícach. Zatiaľ sme skúšali malé množstvo marhulky, to hneď po pár lyžičkách sa jej spravili flaky. Potom som 2 dni skúšala jablko a to isté. Nástup je veľmi rýchly, hneď ako papá sa jej tie fľaky urobia, a tiež rýchlo, za pár minút aj zmiznú. Inak žiadne problémy nie sú, vyrážky, hnačka, nič. Zeleninu aj mäsko papá bez problémov. Máme vyše 6 mesiacov a je plne kojená. Začala som prikrmovať keď mala asi 5,5 mesiaca. Je ešte skoro na ovocie? Môže to byť alergická reakcia? Neviem ako mám teraz postupovať - či ovocie vynechať ešte na pár týždňov a potom skúsiť znovu, alebo jej dávať ovocie v maličkých dávkach aby si telo zvykalo? Alebo nebodaj s tým ísť doktorke? Nikde na nete som nenašla info o takomto probléme. Vopred ďakujem za rady a odpovede 🙂

henriettak
5. júl 2018

nemôže mať alergiu na niektorú konzervačnú látku?

janka_4
autor
5. júl 2018

@henriettak To nie, zatiaľ všetko varím doma, ešte aj domáce ovocie to bolo.

povuma
5. júl 2018

@janka_4 ak to nepretrvava aj po jedle, tak by som to neriešila, možno si len telo zvyká na jednotlivé ovocie. Možno skús ovocie mierne povariť, vtedy by to možno nemala tie fľaky...

pininka
5. júl 2018

Ano z ovocia sa zvyknu taketo flaky robit, aj z paradajky. Skus vylucit a dat ine ovocie jeden druh a uvidis ako to bude. Inak fenistil kvapky moze, aby jej to zislo, nasa mala pri prvych prikrmoch hrozny exem a tiez som jej davala po odporucani doktorkou.

janka_4
autor
6. júl 2018

@povuma povarene bolo ovocko, asi to bude len také zvykanie si...

lorela
6. júl 2018

@janka_4 Myslím, že je ešte skoro na ovocie. Do 6. mesiacov mohla byť výlučne kojená, potom postupne rôzna zelenina, zhruba po mesiaci zeleninovo-masové príkrmy a až tak ovocie.
Ovocie netreba variť. Zbytočne sa tým zlikvidujú vitamíny a na alergii to vôbec nič neuberie.

janka_4
autor
6. júl 2018

@lorela ďakujem, dáme si teda s ovocím pauzu a potom skúsime znovu o týždeň-dva.

saxana000
18. júl 2018

Nasej sa to stalo iba raz ked som pridala pazitku ale taku z lidla umelo vyhnanu. Doktorka povedala ze to boli dusicnany. Nehnojili ste ten stromcek z ktorwho bolo ovocie?

janka_4
autor
19. júl 2018

@saxana000 veru nie, už som skúšala rôzne ovocie a stále sa jej to robí. Čo pozorujem, mám pocit, že je to reakcia na kyslú chuť. Čím viac kyslé je ovocie, tým výraznejšie a rýchlejšie sa fľaky spravia.

majuska16
23. sep 2018

Ahoj, ako ste teraz na tom s tými fiačkami? Máme presne to isté..zaujímalo by ma či ste šli k doktorke, alebo to postupne zmizlo? ďakujem ak sa ozvete🙂

janka_4
autor
24. sep 2018

@majuska16 ahoj, teraz máme 8,5 mesiaca a ešte sa jej to trochu robí, z niektorého ovocia viac, z iného menej, niekedy vôbec. Časom sa to zmierňovalo, už to nieje také výrazné. S doktorkou som to nijak neriešila, keďže iné problémy sme nemali. Inak som si všimla, že keď viac plače, tiež sa jej spravia také fliačiky červené presne na tých istých miestach :D