Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Papanie 5 mesačnej dcérky

crocus
7. feb 2012

Ahojte.. potrebovala by som poradit ohladom prechodu na hustu stravu .. dcerka ma 5mesiacov tak som zacala podavat prve jedla.. odporucili my aby som zacala mrkvickou kt jej zjavne chuti ale narazila som na problem pri zemiaku .. mala to odmietala po prvej lyzicke a potom sa my cela povracia .. kedy budem vediet ze nepotrebuje dokrmovat mliekom po jedle? .. kamaratka mi povedala ze jej syncek zje aj 2pribinaciky na posedenie hoci je len o tyzden starsi od dcerky .. dakujem ze dobre rady :D

lutia
7. feb 2012

@crocus ahoj, ja som davala prikrm v takej istej hmotnosti, objeme ako spapal mlieka ( ked zacal novy prikrm tak som dala par lyziciek a mlieka menej alebo presne tak ako vypil bez prikrmu, druhy krat som si to odvazila a po treti krat uz rovnaky objem prikrmu ako pri mlieku) a netreba sa drzat podla kamaratky, kazdi mame svoj postup...a s tym zemiakom - citala som ze ak nechuti nejaky novy prikrm tak to treba skusat az 25 krat aby sa dalo povedat ze mu nechuti....treba len skusit nieco ine a potom sa k tomu vratit a uvidis...ja som napr prvy prikrm dala ovocie (tak mi povedal mudr) ini zas hovorili alebo pisali ze je dobre zacat so zeleninou...a nemali sme problem ani so zeleninou

ikke
7. feb 2012

@crocus kamaratka, ktora dava ledva polrocnemu dietatu pribinaciky, a este dva za sebou, ti urcite neda dobre rady ohladne prikrmovania 🙄 pribinaciky su vhodne najskor PO 1. narodeninach dietata!
mliekom po jedle mozes kludne dokrmovat aj do 1 roku. detom v principe az do 9. mesiacov staci aj iba mlieko, prikrmovat od 4-6 mesiacov sa zacina aby si zvykli na rozne chute. takze do 9. mesiacov urcite neskodi, aj ak by ti jedla iba 1-2 lyzicky z prikrmov a zvysok iba mlieko 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli