Papanie na etapy u 9-týždňového bába. Kde robím chybu?

anet1
9. nov 2008

ahojte, nas problem s papanim spociva v tom ze zacneme papat s flasky /odsate materske mlieko/ vypije 60 ml odtiahne sa od cumla zacne revat,dam ju odgrgnut a po chvilke jej ponuknem flasu akoby vedela co nasleduje zacne znovu revat po niekolkych minutach vkladania cumla do ust sa mi prichiti zacne papat vypije 50 ml a je tu znova revanie a toto sa opakujem aj 3-4x pocas jedneho cyklu papania. Niekedy akonahle sa jej cumel flasky dotkne ust chyti priserny rev. V brusku sa jej nieco prelieva - ma bolesti ?? - ked sa utisi tak sa usmieva. davame 2x denne 15 kv.sab simplex, cajik fenikel,harmancek, aniz zn.hipp. uz som odhodlana prejist na umelu stravu. Je stale nespokojna a prejavuje to placom. kde robime chybu??? DAKUJEME

andy80
9. nov 2008

Anet1: tohle mi dělal syn a bylo to tím, že mu nesedělo mlíčko. Podávali jsme Beba ha1 a měl hrozný křeče v bříšku, při krmení řval, kroutil se. Kapičky sab simplex nedávej každý den, navíc ty jsou na prdíky ne na tohle. Zkus změnit značku mlíčka. Já jí měnila při synovi asi 4x než jsme najeli na Hipp a vše bylo v pohodě. Zkoušeli jsme Bebu, Nutrilon, Hami, Sunar a nakonec jsme skončili u toho Hippu, po kterém tohle všechno přestalo.

zuzka99
9. nov 2008

andy80, ale on papá MM. moj malý plače aj ked už nechce a ja mu ešte dávam, ked ho položím, tak sa ukludní. zistí že už nemusí

saska.t
9. nov 2008

andy ale Anet krmi MM co je momentalne pre malu najdolezitejsie, takze znackou to nebude .... 😉
anet a netece jej rychlo dierka na dudliku a potom ma problem s prehltanim a tym padom sa nahlta aj vzduchu? nic ine ma nenapada ...

elenita
9. nov 2008

anet a ak sa smiem spytat, preco nekojis priamo, ale davas Tvoje mliecko z flasky? Nemoze jej vadit ta flasa?

beata.n
9. nov 2008

a nevadí jí třeba cumel na lahvi???bud tím,že teče moc rychle a nebo poliká u toho moc vzduchu.jestli se jí v bříšku něco přelévá může to být vzduch.některým dětem vadí i samotný cumle na láhvi,vadí jim ten materiál.a ty nemůžeš kojit normálně???pokud ne,radši bych vyzkoušela takový ten pytlík který se upevní na tělo z něho vede hadička k prsu,tím jak dítě saje s prsu,saje i z toho pytlíku ve kterém je mateřské mléko,někde tu je o něm diskuze,tak jestli by nebylo lepší vyzkoušet to,než lahvičku

anet1
autor
9. nov 2008

tento isty problem som mala ked som krmila s prsnika. Preto som zvolila jedine mozne riesenie a to krmenie cez flasku, vedela som kolko spapala. Dnes skusim nasadit nutrilon confort a uvidim. Mam obavy ci to ta moja babika vydrzi nepapat 3 hodinky. vraj musi byt odstup medzi papanim pri umelej strave 3 hodiny kvoli tomu ze je tazsie stravitelne /umele mliecko/. Flasky pouzivam zn. AVENT - pouzivali sme cumliky s jednou dierkou a posledny tyzden krmim s cumlikom kde su 2 dierky. Pri jednej dierke som mala pocit ze mala je nervozna z toho ze musi dlho sat a ide jej mliecko pomaly. Ako som zmenila cumliky /s 2 dierkami/ tak sa to zlepsilo a teraz sa to vracia znovu do starych kolaji. Dakujem za vase prispevky, rady a podporu - ak mate skusenost resp. vas nazor - napiste

beata.n
9. nov 2008

anet a jak je to dlouho co nechce s prsa????a prospívala ti????mě příjde hrozně líto když maminy vzdávají kojení a přechází na UM.zkoušela bych nějaký fígle,aby pila moje mlíčko.malej sem i často taky cuká od prsu,ale radši ho prikládám častěji a je klid,navíc jí možná vadí,že jí mlíčko teče z prosu málo,zkus nahřívat prsa,pít u kojení teplý čaj nebo jíný nápoj.ale sem zmatená z tvého prvního příspěvku,tam píšeš že jí vadí lahev a né prso

saska.t
9. nov 2008

urcite nevzdavaj MM a neprechadzaj na umele ak mala prospieva nemusis prejst na taku radikalnu zmenu urcite skus zase kojit vzdy sa pri kojeni strieda lepsia a horsia faza tak to vydrz, malej nemozes dat nic lepsie v jej veku ako MM ak zacnes s umelym je to prvy krok k odstaveniu od MM ☹ Som toho zivy priklad aj ked mi sme pre neprospievanie zacali az teraz ... ☹

andy80
9. nov 2008

Jej, tak to se omlouvám, jsem to zase blbě četla

taky mě napadl, že by jí nemusel sedět dudlík. Můžeš zkusit od Nuku antikolikový dudlík nebo rovnou koupit antikolikovou lahvičku.

radka.m.
9. nov 2008

ANET,lahve od aventu jsou určitě jedny z nejlepších,ty bych neměnila,a zrovna tak ne tu savičku,která je napodobená bradavce.pokud jsi ten samý problém měla i při kojení,jestli jsem to dobře pochopila,tak má prostě bolení z mm,což není nic neobvyklého.nevím,kolik máte týdnu,ale rozhodně bych převedla prcka znovu na PRSO,JE TO POHODLNĚJŠÍ.

ada11
9. nov 2008

anet, aj mne sa malinká často pri dojčení trepe, naťahuje a pod. Vtedy ju musím "odstaviť", odgrne si alebo sa len ukludní a pokračujeme ďalej. Toto opakujeme aj 3-4 x pokedy sa napapá alebo zaspí. Niekedy papá ukážkovo ale niekedy to je horor. Ja chodím už aj na prechádzky so stresom, lebo nikdy neviem koľko mi po papaní vydrží. ☹ Mám pocit, že niekedy sa potrebuje na tom prse len ukľudniť. Ináč ja som začínala s odsávaním MM-4 hod denne som makala, už mám takééé svaly 😀 Nejaký čas som sem-tam dokŕmila aj Nutrilonom HA1, a teraz zase len kojím. Tak si skús mimi priložiť, či sa nechytí. Držím päste.

fifinna
10. nov 2008

anet, mne to pride tak, ze mala sa nahlta vzduchu a potrebuje si len odgrgnut a ked si odgrgne urobi sa jej miesto v zaludku a zas je hladna a preto place a nechce poriadne chytit flasku, lebo je nervozna alebo ako to nazvat nedockava ?

zuza.m
10. nov 2008

moj maly velmi plakaval na bradavke (klobučiku)preto že musel vela sat(vypil predne lahko vysate a to zadne už odmietal).po dvoch dnoch som to vzdala preto že bol hladny a stale plakal,nevedel sa zasytit.tak sme prešli na dokrmenie.od vtedy sa prisat nechcel vobec.po čase mu tak isto začalo škrkavat v brušku,vždy pri papani a skončilo to obrovskym plačom.nevedel si ani dopit tu svoju davku.a vždy po hodine od jedla bol vreskot zase.davali sme sab kvapky,ktore chvilu pomahali potom zase nie.nakoiec mu zistil alergiu na kravske mlieko a laktozu. 😔.tak že skus aj ty vysadit kravske mlieko zo svojho jedalnička.ale musiš nejest nič mliečne ani omačky ani mlieko jogurty....a určite by som sa vratila ku kojeniu,aj ked by som nemohla jest nič mliečne.ale pre tvoje mimi je to najlepšie čo može byt.a pre teba aj najpohodlnejšie.vytiahneš prso a žiadne ohrievanie a umyvanie a kupovanie 😔 .ja som do teras ešte stale odsavala a davala mu to .ale už to bola len jednodnova davka tak že som to stopla a odsavam si už len po troche aby sa nezapalili prsia.

xyxy
11. nov 2008

ahojte.Aj moj maly to zacal robit v 9 tyzdni ale pri prsniku.Chvilu si cucne a potom reve ako divy. a takto to aj 3 krat.Najnovsie mi papa kazdu hod.Uz som z toho zufala(aj v noci). Co snim mam robit?

fifinna
11. nov 2008

xyxy, musis vydrzat, mozno place preto, ze neni hladny, chce si len cuckat a vadi mu ze tece mlieko, ked taha. Mne to maly robil tiez a za par dni to preslo. Posun si hranicu kojenia na 1,5 hod. Ja som tak kojila do piateho mesiaca a zvladla som to. Akurat vonku vydrazal spat aj 3 hodiny, tak nepotreboval tak casto. Ja si myslim, ze oni nepotrebuju ani tak casto jest, len sa nudia a preto placu a my si hned myslime ze chcu jest a oni sa chcu pritom len cuckat. To je len môj nazor podla toho, co robil môj maly.

staxa
11. nov 2008

ahoj anett,
a preco jej odsavas mliecko, preco jej nedas z prsnika?
ono je to na zaciatku tazke, viem aj ja som zacinala s klobucikmi ale flasku som nedavala. mozno jej nesedi cumlik na flaske je silikonovy, abo aky, vyskusaj iny, nioektore deti silikon nemusia 😀

moj drobec ked bol mensi tak tiez plakal na prsniku lebo mal male ustocka a bol strasne hladny a tak tahal a tahal...teraz mam uz bradavky vytvarovane a vytahane 😉 tak to ide samo.

inak plakat moze aj z tej flasky ze ma vzduch v brusku, moj to mal z klobucikov a ked som ich vysadila, ani nezamrncal.

a anet ten cumlik s viacerimi dierkami by som nedala, dala by som iba s 1, ten je urceny pre deticky do 3 mesiacov, potom ked si ho budes chciet prilozit na prso tak bude este nervoznejsia lebo jej to bude tiect pomaly a takto sa pripravis o mliecko, zvas to prosim.

macaeliska
11. nov 2008

anet, podla mna je to kolika a aj moja krpata to robila. Vyskusaj aj ine kvapky. Sab simplex nie kazdemu pasuju. My sme davali Espumisan a najnovsie davam Dolphius Infants. To sa zamiesa v mliecku a tak sa to podava. Su to probio jeden krat denne. Po tyzdni som videla prve velke vysledky. Uz ju brusko nebolievalo a bolo lepsie. Inak este aj teraz sem tam chyti kolikove krce, ale je to uz super. No a co sa tyka tych etap jedenia, tak ono sa ti to o chvilu vrati do normalu. Nam to trvalo asi 2 tyzdne. Myslim taketo jedenie.

xyxy - mozno prezivate rastovy spurt
V tom pripade, len odporucam vydrzat s kojenim. Ono sa to za take 2 tyzdne urcite upravi.

zero
11. nov 2008

Ahpj Anet,
mě malá dělala přesně to samé jak popisuješ. Od narození byla teda na UM a vztekat u jídla se začala taky tak mezi druhým a třetím měsícem. Na bříško nám nejvíc pomáhal Baby Calm. Taky jsme měli lahvičky od Aventu a zničeho nic prostě odmítala a vztekala se a jedno jídlo jsme jedli třeba třičtvrtě hodiny. Nakonec mi někdo poradil lahvičku MAM Ultivent a o 100% se to zlepšilo. Mají taky několik velikostí dudlíků a dírek v nich.
Nevím jestli ti to pomůže, ale aspoň něco.

anet1
autor
14. nov 2008

Ahojte maminky, k vasim odpovediam zopar otazok. kvapky Dolphius Infants mozem podavat aj 10 tyzdnovemu babatku??? Zero pises ze na brusko ti pomahal BABY CALM- to su nejake vitaminy??? Flasku MAM je dostat v kt. predajniach na SR ??? Presla som na UM - NUTRILON -cez comfort, allergy care, HA nakoniec sme skoncili na NUTRIOLNE 1 zelena krabica. Problemy stale pretrvavaju zacne papat pusti flasku drobceka dam odgrgnut a ked si ju otocim tak zacne priserne revat.Viem na 100% ze je to hlad ale akonahle jej prilozim k puse fl. tak reve ako oratu!!! Dievcence, ked vypije len polovicu s predpisanej davky tak po akej nablizsej dobe jej mozem dat papat UM -vraj UM su tazsie stravitelne preto sa odporuca pauza 3 hod.DAKUJEME

andy80
14. nov 2008

Anet1: doporučená doba mezi podáváním UM jsou 3 hodiny (min. 2,5, ale radši 3). Zkus změnit mlíčko na Hipp, je to probiotické mlíčko a mému synovi se po něm zažívání upravilo a měli jsme po problémech.

anet1
autor
15. nov 2008

ahoj andy80 mliecko HIPP je setrne k bursku??? Pocula som ze beba a sunar su dost tazke na travenie preto som pri nutriolne a trapime sa. Daj prosim info dnes by som si kupila hipp a prosim ta ak 1 tak aky -urcite su viacero druhov z 1.DAKUJEM

zero
15. nov 2008

Baby calm je takový bylinný olejíček, něco jako kapičky. Malé to moc chutnalo. Lahev Mam Ultivent jsem si nejprve objednála přez net. Pak mi ji objednali i u nás v lékárně, ale v některých je mají normálně bez objednávky. Jsou někdy k sehnání i v hypermarketech. Viděla jsem ji v Intersparu, v Globusu a Hypernově.

jakura
15. nov 2008

Ahoj, malá to dělala přesně taky tak. Nakonec jsme zvolili systém - odstříkat MM, dát do flašky (používáme Bebe jou) a nakrmit. I teď v 6 měsících vypije tak 50ml, odkrkne si, pohraje si, a za 20min si dá 20ml, a pak zase třeba 30 ml. Krmím zásadne před spaním (ne po probuzení) - jinak do ní nic nedostanu. K tomu jak při krmení pořád křičela a kroutila se - začali jsme chodit na rehabilitaci (na Vojtovu metodu) protože má predispozici ke skolioze a vše se alespoň částečně uklidnilo. Rehabilitační nám řekla, že děti co mají tuhle predispozici a jsou hypertonické tohle při krmení dělají a že je dobré s nima cvičit i kvůli prdíkům /dřív se naučí prdět a jsou spokojenější. Když cvičí tak taky lépe jí. Jinak Sab Simplex jsme taky dávali - neustále asi 3 měsíce a super bylů i fenyklový čaj nebo dětský čaj. Jinak proti prdíkům jsem zkoušela vše - vynechat mléko, pít čaje,diety...a nic nepomohlo...

zuza.m
15. nov 2008

anet1 a skušala si aj bebu aj sunar?preto že moj maly sa tiež krutil pri nutrilone.velke krče maval aj pri papani aj hodinu po jedle.každu hodinu som použila rekternu rurku.potom som prešla na sunar a bol pokojnejši. pekne spokojne si vypil svoju porciu a bol klud.každemu sadne ine mliečko .inak mojmu pomohlo ked som mu vyzliekla plienku. 😅 tak že ked sme mali ist papat tak šup ritku na vzduch a bolo dobre.

yesno22
15. nov 2008

anet1...skoda, ze si presla na UM...podla mna to tvoj problem nevyriesi, malu asi trapi brusko...deticky totiz pri papani maju potrebu sa zaroven vyprazdnit a tak, ked zacne tvoja mala papat, zacnu jej pracovat crievka a asi ju to boli..preto obcas place len co vidi cumlik....skus jej davat kvapocky Sab Simplex, Baby Calm/tie su vraj najlepsie/ alebo ine, urcene na detske koliky a nafukovanie...kludne pred kazdym papanim...ak sa to postupne zlepsi, budes vediet ze je to brusko...a skus sa este vratit k MM, je to lepsie ako to najlepsie UM 😉 drzim palce

anet1
autor
16. nov 2008

ahojte super-mamky, sunar ani bebu som este neskusala i ked bebu uz mam polozenu na policke ale bojim sa lebo mi vravia ze tieto mi malej zatazi brusko - najma ked ma taketo problemy. Neviem mam to skusit s bebou resp. sunarom??? Vecer pred spani okolo 19:00 hod. mi vypije 80 ml a spi az do 04:00 hod. Mam to dieta zobudit /mame 10 tyzdnov/ aby sa napapalo alebo cez noc ho nechap spinkat??? Uz okolo 04:00 hod. sa budi tak nekludne hladovo. Spapa 70-80 ml. a spi znovu. Moze to byt tym ze si zvyka na UM??? Malo papame cez den 50 ml, 70 ml, viac nie vysplahame sa na celodennu davku v piatok 650 ml za den, sobota 350 ml za den. Vcera rano o 04:00 hod. som jej skusila zmenit sab simplex za espumisan L dala som jej ho pred jedlom a vyvratila mi vsetko co spapala nakoniec aj hladna zaspala. kvapocky baby calm ked je to olejcek mozem davat pred jedlom, Dolphius Infants je olejcek alebo sirupcek tiez mozem davat pred jedlom - prosim dajte mi k tymto dvom vyrobkom info ci sa moze podat 10 tyzdnovym drobcekom. DAKUJEM a prajem krasnu nedelu 🙂

zuza.m
16. nov 2008

asi by som sa poradila a nemiešala tie probiotika zodna na den.moj mal z espumisanu hnačku.Dolphius Infants je prašok to sa dava do jedla.aj sab som davala do jedla.bebu som neskušala ale že znej vrackaju.ja som skusila sunar a bola som milo prekvapena.vobec ho nenafukovalo ako z nutrilonu.moj maly bude mat 3mes.a vypije cez den 100ml.á stači mu.pije každe tri hodiny.a malo by pit 133ml.podla tabulky.ked ti pekne pribera tak by som ju ani nebudila.

zuzula20
16. nov 2008

U nas je to presne tak ako pise yesno22, mala sa pri papani zacne zlostit, vypluje prsnik, potom ho zase chyti, zurivo taha, zase vypluje, tak ju potom necham chvilku tak a ona sa vypuka, vykaka a papame dalej.
anet1 mozno je toto aj vas problem, skusali ste rektalnu rurku?

zorina
17. nov 2008

mám 2 měsíčního chlapečka kojíme, poslední dobou mi začal u kojení taky brečet. Kojím z obou prsů snažím se z každého 20 min ale poslední dobou si cucne z jednoho prsu tak 15 min bez problémů a z druhého sotva 5 min a pak pláč. Myslíte, že mu to mám rozdělit na 10 a 10 min bude mu to stačit není na to malý. Jinak snad přibíráme spoň podle poslední pradny jo ale to nedělal ještě ty drahoty. Jinak má teky problémy po jídne usnout pokud ho nepohojdáme tak půl hodky v rukách tak neusne a pak vydrží tak půl hodky a zničeho nic se vzbudí. Dáváme kapičky sab simplex a myslím, že prdíky to nejsou. Naštěstí v noci a v kočárku celkem spinká.

annag
17. nov 2008

zorina, neboj sa, všetko je v poriadku, len sa Ti dobre rozbehla tvorba mliečka a malý je už silný, má silný sací reflex a teda si dokáže v kratšom čase vytiahnuť viac mliečka. Plače teda preto, že už má dosť a Ty ho vlastne nútiš papať viac, než si on sám želá. Malý je už veľký, môžeš prejsť aj na dojčenie z jedného prsníka, nemusíš mu dávať obidva - prvý prsník mu nechaj dlhšie a až keď sa sám pustí, alebo keď prestane sať a začne iba cuckať, ponúkni mu druhý - ak si vezme, tak ho nechaj, ak nie, tak ho z prsíčka odtiahni. Teda môžete prejsť napr. na rytmus - 20 minút pravý prsník, ďalšie kojenie (napr. o hodinu - dve) 20 minút ľavý prsník .... (20 minút je orientačný čas, vždy je to toľko, koľko si určí malý) 🙂