Papkanie 6,5 mesačného dieťaťa

amore61
6. nov 2012

Babulky chcem sa spytat kolko vam popapaju vase deturence V6,5 mesiaci? my prikrmujeme Od 4.mesiaca, mala nebola kojena koli zdr. problem a mali sme špec. mliecko ktore mi zacala odmietat tak poveali ze mam ezacat s prikrmami, mno od zaciatku nemame problem, papka a papka 😀 nevypluje nic, náš jedalnicek vyzera nasledovne.
7:00 Raňajky: mliečko 210ml
10:00 Desiata : ovocie 200ml
13:00 Obed: zeleninka masko 210ml
16:00 Olovrant: mliečko 200ml
19:00 Vecera: Kašička ryzová 210ml
To je vsetko samozreme casy sa menia papame a 3 hod, len som z nej nestastna pripada mi hladna ze tie 3 hod tie odstupy su vela pre nu, sme taky väčší trošku mala v 5. mesiaci 8200gr. a 79cm teraz nevieme kolko ma dozvieme sa na poradni tento mesiac, len ona mala uz pri narodeni vela kg 4270g a 55cm
😀 Tak by ma zaujimalo kolko vam popapaju deturky,Ďakujem za odpovede 🙂

evulilik
7. nov 2012

@amore61 koliky nemá ani nikdy nemala , a z môjho mlieka negrcá. Mali sme laktačnú krizu a vtedy začala štrajkovať a už neprestala. Riešila som to aj s laktačnou ale pokiaľ nenavýšim tvorbu mlieka čo neide, tak ani neni možnost aby sa to upravilo ale to už neriešim. Som sa s tým zmierila že cez deň sa takto kojíme. Nemyslím si že je to o lyžicke . Jej prosto nechutí,

amore61
autor
7. nov 2012

@evulilik alebo neprisiel ten cas na prikrmy, no moja mozno preto je jedak lebo mlieko co jej davam je horke strasne a zelenika oproti tomu je neskutocne dobra 😀

dedenini
7. nov 2012

ako pripravujete masko pre svoje deticky? moja malinka ma skoro 7 mesiacov... a masko este nemala.. len kasicky, ovocie, zeleniku... no vsetko totalne mixovane..bo ked je len jedna hrudka hned ju nadrapuje... tak ma aj okrem toho maska zaujima, ako ste prechadzali na tuhsiu stravu... mne to proste malinka odmieta ak nema nieco pomixovane na kasicku... dakujem za rady

verronicka
7. nov 2012

@amore61 ahoj, nas maly bude mat 7mes. a jedalnicek ma taky isty ako Ty...len on nevypije tolko mliecka, max.150ml a pred spanim zvladne niekedy 180ml viac do neho nedostanem 🙂 takze podla mna papkate veeeelmi pekne 🙂 a malo by to v pohode tvojej malinkej stacit 😉

verronicka
7. nov 2012

@dedenini ahoj, nas maly bude mat tiez 7mes. a mäsko uz papka asi 1mes. ja mu to vzdy uvarim spolu so zeleninkou (napr. mrkovu, zemiakom, brokolicou...) a potom vsetko spolu rozmixujem na kasu. Ale toho mäska davam len trosicku, taky maly stvorcek cca 40g (nevazim to vzdy, to tak od oka 🙂 ja mam uz nachystane v mraznicke dopredu nakrajane na take male kusky a je to tak super 🙂
A s tou tuhou stravou Ti ja este neporadim, lebo maly tiez chce zatial len rozmixovane...mozno maju na tuhsiu stravu este cas 🙂

amore61
autor
7. nov 2012

@verronicka a kolko vazite merate? 😀

verronicka
7. nov 2012

@amore61 ked sa narodil mal 3700g 50cm, takze to je menej ako tvoja malinka, ale ideme na buduci tyzden na poradnu, teraz ani presne neviem kolko ma ale ked sme boli tiez v tom 5mes. mal 8kg a 68cm 😀 (ale to sa tak porovnat neda, lebo tvoje dievcatko bolo uz ovela vacsie uz ked sa narodila 🙂 😀

amore61
autor
7. nov 2012

mno ved prave nasa je velka a dlha jak rocne babo, my mame 79cm aj to bola pokrcena ked som ju merala 😀 preto si myslim ze by sa aj toto mohlo zohladnit pri papuskani 🙂 ako nechcem jej dat liter prikrmu len rozmyslam ci jej medzi prikrmom nepichnut kukuricnu chrumku alebo kustik chlkebicka rozteka starsieho 🙂

dedenini
7. nov 2012

@verronicka dakujem.. tak teda vyskusame aj my... a je to jedno ake masko?? ci kuracie, hovadzie, alebo bravcove?alebo ine?? no okrem asik udeneho..to je velmi slane... to urcite viem ze nie... ja si myslim ze asi teda bude neskor ta tuhsia strava, lebo este ani zubky nemame..tak mozno potom to pojde lahsie so zubkami,.. ale dakujem ti za odpisanie

amore61
autor
7. nov 2012

No ja uz pučim vsetko aj masko uz nemixujem a dokonca uz mi aj s chlebika odždibuje a nevadi jej to najprv ju par krat naplo ale uz jej to chuti kusky jej nevadia ale keby mala nejaku hustu kasu zjest tak to ju nadrapuje strasne, prave som dnes robila ryzu malej ale tu som radsej mixla a masko som dala mrkvicku trosku petrzleniku cukiny, no guče mas az za usami jak jej chutilo :D, a zostalo mi tak som si pridala mlieko a skoricu a cukor a uz je to vo mne mnamky 😀 a zajtra jej skusim na olovrant dat s vyzivkou a cerstvym bananikom no som zvedava co povie nato 😀 dufam ze ne toto 😝 😀 lebo tie desiate uz su take jednotvarne no musela som si vyspekulovat nieco a dalsi den skusime ovsene vlocky a uvidime 😀 ozaj a nevite ci uz mozem masielko pridavat?

verronicka
7. nov 2012

@dedenini ani mi este nemame zubky 🙂 a ja som davala zatial len kuracie a morcacie prsia. mohlo by sa aj telacie, kralicie, hovädzie si myslim...bravcove som pocula ze nie, neviem ale preco 🙂 uplne staci ked zacnes tym kuracim a dalej uvidis 😉

fantagiro29
7. nov 2012

@evulilik Ahoj rasca je moc aromaticka....my sme tiez spociatku bojovali ale uz je dobre 🙂tie zaciatky su vazne zaujimave....do mojej som to musela nasilu tlacit. Chytila som si ju na ruky skoro do lezatej polohy a slo sa nato 🙂
Niekedy mame aj take vymyslacie fazy ze nam nechuti ale vzdy to nejako oklamem napr.do zeleninoveho obedu dam trochu sladkej detskej vyzivy. A su deticky ktore vyslovene stravu papaju ktora je kupovana....a potom aj opacne len skusat, skusat co zapasuje.....

fantagiro29
7. nov 2012

@dedenini Ahoj ja som zacinala rozvarenou ryzou a potom som uz aj cestovinu nemixovala ale len vidličkou pomágala, mäso uvarena na male kocky a dobre rozmagane. My mame 7,5 mesiaca a uz papame no najradsej by sme uz upne vsetko ale ved casom....taka mala kyselina aj ked to na nas neni vidiet 🙂

evulilik
8. nov 2012

@fantagiro29 no aj ja tak s ňou bojujem , v sede , v sede a keď to neide ľahnuť a papáme, neviem či nerobím chybu ale zase keď jej nedá tak bude hladná lebo mliečka je pomenej. Kupované som už tiež skusila- s hami sa pogrcala po dvoch lyžičkách( teľacie) a hipp ( králik fenikl zemiak ) to celkom šlo ako tak prvé lyžičky ale nechcem jej kupovať, chcem ju naučit na klasika domácu stravu. Prípadne kupovanou len spestriť jedálniček ( ja najčastejšie využívam kuracie) a výživky ona nechce. Mám jej dať pauzu ? A skusiť neskôr vyživku ?? Alebo stale davať a čakat že zachutí ?
@amore61 aj ja som na to myslela že skusim dať do kaše moje mliečko ... ALE čo keď to nezje ?! Čo potom ... Prsia prázne.. Dieťa hladné ... UM nevipije !??? !! Hm ...

amore61
autor
8. nov 2012

@evulilik 🙂 to jej len crcni do toho 2 streky aby ho tam zacitila nemyslela som ze jej to das namiesto vody alebo umeleho 🙂 kamoska malu tak salila a papala jej to aj prikrmy vzdy jej crcla mliecka do toho aby to len zacitila a papato

evulilik
8. nov 2012

Žienky ako zavádzate lepok ??? Jasné kôrku chleba sme už žužlali aj rohlík ale chce to asi pridať ??? Bezvaječné cestovinyb??? A čo ešte. ???

evulilik
8. nov 2012

@amore61 jáj to môžem skúsiť

amore61
autor
8. nov 2012

@evulilik vyskusaj uvidis 🙂 a skus jej aj do prikrmu crcnut aby to zacitila 🙂

fantagiro29
8. nov 2012

@evulilik Ahoj urcite by som pauzu nedavala nech nevide z cviku....a od kedy sa takto trapite s papanim????

evulilik
8. nov 2012

@fantagiro29 odzačiatku ☹ od 5 mesiaca prikrmy a od konca 3 mesiaca kojenie

verronicka
10. nov 2012

@amore61 ta lyzicka od Aventu co spominas je fakt super, aj my s takou papkame a ide nam to perfetne...donedavna som mala ine ale nevedel so ziadnou papkat az s tou Aventkou, je malinka, makka a dobre sa drzi 🙂

A chcem sa este spytat, ked jej das o 19.00hod. kasu kedy davas spinkat? kolko ti vypije mlieck aeste pred spanim? dik 🙂

amore61
autor
10. nov 2012

Dam jej kasu o osmej po kupani to jej dam 210ml a to je vsetko dorana spinka ak nema zle sny alebo nejdu zubky, alebo nie je smädnučká 🙂

verronicka
13. nov 2012

@amore61 no tak to mas super ze ti tak spinka krasne, mne sa budi kazde 2-3 hodinky a vzdy chce len mlecko cajom ho neoblbnem...lebo spusti potom sirenu 😀
Ide spinkat tiez okolo 8-pol 9 vypije mliecko cca 150-180ml a je hore o pol noci, o tretej o piatej a potom o pol siedmej uz vstava, ze je vyspaty 😉
v noci mi vzdy vypije max 120ml vaic mu uz ani nerobim nikdy viac nevypil.

mirka1308
13. nov 2012

@amore61 Ahoj, my sme síce starší, ale malý mi nezje ani toľko čo tebe malinká 🙂 U nás to vyzerá asi takto:
medzi 7-8 raňajky 120ml mlieka sunar
medzi 10-11 ovocný alebo jogurtový príkrm(asi 100ml), zatiaľ mu chutia skôr kupované, niekedy zje aj presnidávku(5lyž) 😀
potom ideme spravidla von a podľa toho kedy sa zobudí potom nasleduje obedík asi 150ml zeleninky s maskomZačínali sme 1/2 od Hami a 1/2 doma varené 🙂
ak spapá málo z obedu tak ešte na zasýtenie mliečko asi 90ml
medzi 17-18 olovrant kaša Hami tie mu chutia, rozrábajú sa vodou
a po kúpaní večer asi 19.30 mliečko 120ml
Keď mu dám v priebehu dňa piškotu, tak ju nechce, ani tie keksíky od 6 mesiacov 😒 nesilím ho, on celkovo sladké moc nemusí 😵 Maximálne mi vypil 150ml mlieka ale to už dávno nie, lebo ako sme začali papávať zeleninku, ktorú má rád, tak štrajkuje 😀 😀 Papáme lyžičkou z Tuppervaru(oranžová v obale) je malá a šikovná, akurát do pusky 😉 a aj večernú kašu dávame lyžičkou, z flaše mi nechcel piť takú riedku. V noci 2x papáme, prvý krát okolo polnoci a druhý niekde medzi 3.30 a 5.00 ale tiež max. 120ml mlieka. Sme skôr dlhoký(pred mesiacom 76cm a 8kg) ale nie chudý aj keď rebierka trčia 🙂 🙂

amore61
autor
13. nov 2012

@mirka1308 no my sme mali 79cm v 5. mesiacoch 😀 a spocitaj za 24hod kolko ti drobcek spapa a uved mi vysledne cisielko 🙂

janja2502
13. nov 2012

@mirka1308 ani nas nechce pit mlieko. Ledva donho napcham 90 ml. Ale ostatne ako zeleninu, ovocie ma velmi rad. Tak isto chovam lyzickou z Tupp. a je to super, krasne vsetko zje.

blancon
13. nov 2012

ahoj moja mala ma 5 mesiacov, 60 cm a 6800 gr. a este papame len mliecko. dojcim a s prikrmami zacneme az od 6. mesiaca..... inak za mesiac priberie 600-700 gr.

palomka
13. nov 2012

@amore61 aj moja dcera ma intol. laktozy a mlieko pila sojove a vsade kde sa davalo mlieko som davala sojove. ci uz do prikrmov alebo pudingu neskor atd.... alebo mlieko ktore mala na predpis, tak to som daval aj do kasicky. a v DM maju vela bezlaktozovych vyrobkov a aj v hypernove som nieco registrovala alebo v obchodoch so zdravou vyzivou. nie je to nic strasne, len si treba zvyknut 😉
a papa ti tooolko kolko moj maly teraz v 8m a to sa narodil s vahou 4700g 😀 no jedacka je riadna 🙂

amore61
autor
13. nov 2012

@palomka ona keby mohla tak je take mnozstva jak mi 😀 ona ma strasny apetit vzdy sa desim kazdej poradne ze kolko zas pribrala ale naposledy to bolo iba 150g 😉 v DM bezlakt. veci?a ake?u nas nic nemaju a nevies o nejakych keksikoch,,co by mohla ale su bez mlieka?na zahustenie do vyzivky a lepok jej mozem davat?lebo som pocula ze pri intolerancii treba byt opatrny davam jej zatial vlocky ovsene do vyzivky 🙂

cherry1981
13. nov 2012

@evulilik Aj u nas je to takto mlieko pijeme len v spanku a prikrmy, no trapime sa pritom jej musim spievat zabavat ju no hroza tiez som z toho nestastna ani vodicku my nechce keby mohla neje a nepije vobec ☹
Zavidim mamickam co im deticky pekne papaju my sa len trapime, uz sme tolko lekarov obehali a nikto nechape preco nam pije mliecko iba v spanku a preco nechce pekne papat 😒