Pevná strava pred 4. mesiacom. Čo si o tom myslíte?

cheekymonkey
20. mar 2009

Mohli by ste prosim napisat svoje nazory. Moja mala ma 14 takmer 15 tyzdnov a skusam jej davat mliecne kase kedze je hladna. Ja ju prikrmujem uz od tretieho tyzdna raz do dna a inak kojim. Mala si vsak pyta dost casto jest a v noci sa zvykne budit 2-3 krat (posledny tyzden aj kazde dve hodiny). Tiez jej idu zubky.
Dakujem

vejinka
29. mar 2009

standu obe sme zleeee 😀 ale myslime to dobre to podstatne 😉

evita123
29. mar 2009

ahojte baulky.. velmi velmi velmi pekne vam dakujem.. za vase rady.. ten banan sa mi zdal hned divny.. urcite sa s prikrmovanim nechcem unahlit a bez toho aby o tom vedela pediatricka neurobim ani krok, ale chcela som sa informovat... ale to kravske mlieko ma prekvapilo, vobec som netusila, ze sa moze az tak neskoro.. esteze ste tu😀 ked zacneme tak asi najskor len o taky mesiac, ale info treba zbierat dopredu... o tej zeleninke som pred chvilou citala, takze urcite zacneme s nou.. dakujem este raz.. ste zlatunkeeee 🙂

standu
29. mar 2009

evita 🙂

simona55
29. mar 2009

moj maly syncek papal od4mesiaca vsetko to vsetko rozumiem pod tym ze polievky kase ci zemiakove alebo krupicu zeleninu meso vsetko co jeme my dospeli a pritom kojim a on zje vsetko naranajky ma salam z maslom alebo UM s pikotamialebo s keksmi ale chvala bohu nic mu neni chutimu vsetko . je vsejed 😀 😀 😀 😀 ja som nezacinala z zo zeleninami ani z ovocim on mal hned tuhe jedlo ale malinko teras je uz vecsi ale viac aj spapa.napr.dnes mal zemiakove pire z meskom a jablkovy kolacik na obed a zapil to dzusikom potom siel hajat ; 🙂 a na veceru bude mat jablko hrusku a marina keks.a vodicku.kazda mama vie coje najlepsie pre svoje dieta a ozaj vazi 9kg a70cm dlzka nieje prejedeny .

bzucka4
29. mar 2009

vejinka
ja viem, ze ty nemozes zato ako som to ja napisala, ved preto som aj pisala, ze radsej sa treba najskor opytat, potom reagovat

standu
takze uvarit mrkvu vo vode a rozmixovat? ale spapa male babo v pohode veci z lyzicky?

standu
29. mar 2009

urcite, ja som len tak mierne podliate vodou udusila...spolu s tou vodou mixla a lyzicka...naucila sa rychlo, hadam nechces dieta naucit papat prikrmy z flase? 🙂 ja som vsetko davala lyzickou, aj kasu, flasu sme mali po zavedenii prikrmov na cajik, dokym bola plne dojcena, tak ine nepila. teraz uz mame tri mesiace hrncek s naustkom. nepaci sa mi, ked je dieta zavislak na flaske...aj 3-4 rocne deti som uz videla cajik z flase pit....fuuuj

bzucka4
29. mar 2009

jasne, ze nebudem davat mrkvu do flasky. len to asi bude sranda, kym pride na to, ako to prehltnut 😖
3-rocne dieta si myslim, ze uz v pohode pije s hrnceka...

ma76
29. mar 2009

Ja som len kojila do 8m. ....traviaci trakt dietatka sa vyvija a pride mi dost krute napchavat ho už od 4m 😲 😲 😲 .V mater. mliečku ma všetko.Su o tom i študie odbornikov.Samozrejm kojim nadalej a mame už aj prikrmi.Maminky pozor na alergie...

standu
29. mar 2009

ktore ako, fakt. niktore maju flasu s mliekom do skolskeho veku......
bude sranda, uvidis....moja mala sa tak sokovane kukala na mna, ze co to za cudo....ale ozaj, do tydna, dvoch(uz nepamatam celkom) spapala tolko, ze ked som ju chcela dokojit, uz si neprosila.
drzim palce.

bzucka4
29. mar 2009

standu
dakujem, asi zo zaciatku toho bude viac na podbradniku ako v puse 😀

bzucka4
29. mar 2009

ma76
no hej, ale co ked mam materskeho mlieka tak 10-20ml? ja by som tiez rada kojila, ale ked to nejde, tak to nejde ☹

ma76
29. mar 2009

bzuska4,poznam maminki čo davali umele mliečko do 6m.,ak sa smiem vediet prečo už chceš prikrmovat...ved napr nutrilon je kvalitne umele mliečko do toho 6m...?a potom začni prikrmovat.

bzucka4
29. mar 2009

ma76
my sme v skotsku a pouzivame umele mliecko pre hladne deti. lebo je to mliecko od 0 do 6 mesiacov ale je normalne a pre hladne deti, tak my pouzivame to druhe. nechcem prikrmovat velmi, len tak trosku, dve lyzicky stavy z jablcka alebo mrkvicky, nic tazke na brusko

standu
29. mar 2009

bzucka, ja si inak tiez myslim, ze ak nemate problemy s neprospievanim a pod...nevidim dovod na prikrmovanie. staci zacat od 5.mesiaca.

bzucka4
29. mar 2009

standu
jaaaaj, ked my sme taki nedockaviiii 😀

ma76
29. mar 2009

bzuska4,
ja viem ale vydrž to aspom do toho 6.m naozaj to travenie len zatažiš,ona to ma všetko v mliečku neboj sa...standu 🙂

standu
29. mar 2009

v tomto si myslim, ze je namieste nic neunahlovat....ja som kojene dieta zacala prikrmovat v 5.mes, lebo nepriberala dobre a radsej som zvolila, ako odporuca WHO, zeleninove prikrmy ako UM, svojho mam stale dost. a vidim, ze som nemusela, stale pribera malo, ma 5x denne kadejake papy, kojim len v noci...takze "slabe" mlieko som nemala....moja mala ma v 13mes 7apol kila... 😀
radsej vyckaj, nech sa spravne vyvinie traviace ustrojenstvo...mesiac vydrzite, nie? 🙂 nuz ale ako chces, nemozem nikoho nutit.

bzucka4
29. mar 2009

standu
ty si priamo z he?

standu
29. mar 2009

ano preco? niekoho tu poznas?

bzucka4
29. mar 2009

ja som teraz v skotsku, ale do he som chodila do skoly a v maji ideme na sk a budeme byvat v kochanovciach

standu
29. mar 2009

servus suseda.. 😀

bzucka4
29. mar 2009

😀
este budeme musiet najst nejaku dobru pediatricku

standu
29. mar 2009

to si radsej nechaj poradit od niekoho ineho...ta nasa nie je zla, ale som u nej od detstva a....nejak nema chut posunut sa niekam dalej co sa tyka babatiek, stravy....a pod, co sa liecenia tyka, nemam vyhrady. napis este....ja sa idem venovat telke a manzelovi 😀 uz nevladzem kukat na monitor

bzucka4
29. mar 2009

ja tu uz tiez sedim dlho, asi z toho oslepnem 😎
idem....pridem 😅

martao
30. mar 2009

Od 4 mesiaca sa určite kaše nedávajú. Existuje predsa veľa druhov mliek, aj pre hladnejšie deti. Naozaj máte problém v noci stať a urobiť mu tú flašu? Trochu si uvedomte, že možete tomu decku viac ublížiť ako pomocť.
Ono to nepotrvá dlho.

lusana
30. mar 2009

ja sa len musím zasmiať nad tým, že mala sa budí často 2-3 krát za noc. Môj malý bude mať za týždeň 6 mesiacov a nebolo jedinej noci kedy by sa mi zobudil menej ako 4 razy, boli noci ked som po hodine, hodine a pol kojila. Napriek tomu som rozhodnutá ešte aj ten jeden týždeň do 6 mesiacov vydržať bez príkrmov. Vôbec nemyslím, že budenie 2-3 krát za noc je časté.

bzucka4
30. mar 2009

standu
to vazne ma 13 mesiacov a 7kg? ved nasa ma skoro 4 mesiace a ma 6kg 😒

martao
30. mar 2009

lusana,
presne si to vystihla. ja som nespala poriadne 6 rokov. Ja hovorím, že spí malý celú noc. Vobec nerátam, že kojím 4 krát za noc. Ide ma poraziť z mám, ktoré sa sťažujú, že bábo v noci nespí.

lusana
31. mar 2009

martao, vidím, že máš 3 deti, tak asi vieš o čom hovorím. Tiež mám 6 ročnú dcéru, ktorá sa tiež ešte niekedy zobudí a do troch rokov sme sa budili pravidelne. Tiež najmladšie máme rovnako staré, iba mne chýba to tvoje prostredné. Presne ako hovoríš, keď sa malý zobudí len 4 razy, tak sa chválim, ako sme dnes dobre spali.

martao
31. mar 2009

lusana,
si priamo zo Skalice? Moja svokra býva v Holíči.