Pevná strava pred 4. mesiacom. Čo si o tom myslíte?

cheekymonkey
20. mar 2009

Mohli by ste prosim napisat svoje nazory. Moja mala ma 14 takmer 15 tyzdnov a skusam jej davat mliecne kase kedze je hladna. Ja ju prikrmujem uz od tretieho tyzdna raz do dna a inak kojim. Mala si vsak pyta dost casto jest a v noci sa zvykne budit 2-3 krat (posledny tyzden aj kazde dve hodiny). Tiez jej idu zubky.
Dakujem

potapko
20. mar 2009

Cheekymonkey, podla mojho nazoru je este moc skoro davat kase. Asi je mala v rastovom spurte a potrebuje viacej papat. Skus ju kojit castejsie. Ak strasne chces zacat s prikrmom, tak skus radsej zeleninu ako kasu. Nie je nikde iste, ze sa ti po kasi prestane v noci budit. Skus to este vydrzat. Precitaj si aj diskusiu "dakujeme annag". Su tam velmi dobre rady o papkani a kojeni. A este je tu aj diskusia o kasach, tam si mozno najdes to, co potrebujes. A hlavne aj nazory inych maminiek. Drzim palce, vydrz to!

cheekymonkey
autor
20. mar 2009

Dakujem, ja jej tej kase az tak vela nedavam - pat liziciek maximum a zda, ze jej to chuti ale bojim sa jej dat viac - kdyby neco
Asi mas pravdu, budem ju musiet kojit mozno castejsie este par tyzdnov.
Ja zijem v Anglicku a tu sa urcite veci robia inak - obcas je clovek z tich vsetkych rad zmateny

sasrnka
20. mar 2009

My sme sa kojili kazde dve hodiny az skoro do siesteho mesiaca a aj v noci. Obcas boli vynimky, ale to max tri hodiny pauza. Ja som to neznasilnovala, nechala som ju, nech si vypyta, kedy bude potrebovat. Mala je drobucka, tak som to brala tak, ze si vela nevypije naraz, ale potrebuje teda castejsie. Potom v siestom mesiaci som sa to snazila upravit na trojhodinove intervaly. Ale postupne, ze som su nosila, prechadzali sme sa a zabavala sa tak. A potom si cucla postupne viacej a viacej, aj z oboch prs a upravilo sa to. V noci sa uz v podstate kojime 2x, potom rano a vecer pred spanima cez den 1x pred vychadzkou. Donedavna som jej davala, kedy si vypytala aj cez den.
Skus to vydrzat, lebo tvoje mliecko je pre nu to najlepsie. A cim viac budes kojit, tak tym viac mlieka sa ti bude tvorit.

potapko
20. mar 2009

Verim ti, ze si zmatena. Ale niektore veci su iste a to su chute dietatka. Je naozaj riziko, ze potom (ked si zvykne na sladku chut kase) ti bude odmietat zeleninku, ktora moc sladka neni. Nevzdavaj to kojenie. Aj moja sa budila medzi 3 a 4 mesiacom kazde dve hodinky. Ak ti pekne pribera aj z tvojho mliecka, tak ju koj. Kasi sa este naje, neboj 😉

lienka79
20. mar 2009

Ahoj...podla mna je tuha strava pred uk.5 mes uplne zbytocna,pri kojenom este neskor..Naco:?Baby do pol roka staci mliecko.Ako si prisla na to,&ze je hladna?Place:?nemusi byut hladna..my sme robili chybu,ze maly po jedeni plakal,tak sme ho dzgali,lebo sme mysleli,ze je hladny a on jasne tahal...az neskor sme prisli na to,ze vlastne mu len chybalo to sanie a vyriesil to cumlik a pekne vydrzal na svojej davke 3-4 hodky.
Od narodenia bol viac menej na UM a kasu sme dali az po uk.7 mes...zacali sme mixovanou zeleninkou,mkled mal uk.5 mesdiacov
Trav.trakt takto maleho baba este nie je usposobeny na prijem tuhej stravy 😉

cheekymonkey
autor
20. mar 2009

Dakujem vsetkym za rady,

Ja to teda skusim do stvrteho mesiaca, kedze potom sa uz oficialne pevna strava moze zacat pomalicky davat. Ona by mi urcite nevydrzala kojena az do siesteho mesiaca.

S tym hladom - ona cumel vobec nechce (momentalne ma ruky furt v ustach) a po dvoch hodinach (obcas vydrzi dve a pol) sa rozplace z nicoho nic. Ked ju nakrmim, tak je zase spokojne babatko a mozme debatovat spolu dalsie dve hodiny. V noci to je ale ine - to si skor myslim, ze tak casto vstava zo zvyku a vie, ze ju nakrmim - to si totiz cucne iba 5 minut a hned mi zaspi na prsu.

To mate tak - v Irsku mi vsetci (rodina) tvrdila, ze je to absolutne ok jej dat lyzicku zemiakovej kase denne uz ked mala 10 tyzdnov, ze oni to tak bezne robia. Na Slovensku sa velmi preferuje kojenie do siesteho mesiaca a tu v Anglicku vam sice odporucaju kojit do siesteho mesiaca, ale je ok ich zacat krmit kasami a puremi uz od stvrteho. Tak asi zvolim teda tu zlatu strednu cestu.

Dnes som teda experimentovala a kojila ju cely den tak som zvedava ako mi bude spat v noci 🙂

mimonenka1
23. mar 2009

cheekymonkey - neviem ci si nerobis svojim prispevkom srandu, ak nie a pytas sa to uplne seriozne, precitaj si prosim ta kvoli zdraviu tvojho dietata nejake materialy o vyzive,

stvura
24. mar 2009

Ahoj, no musim povedat ze som zareagovala po precitani tvojej temy i odpovedi ako mimonenenka1. Neviem ako ty, no ja ked som bola tehotna a cakala maleho som si precitala vsetky dostupne casopisy a spustu materialov nielen o vychove ale i strave. A to nielen strave tehotnej zeny, dojciacej ale i neskor babatka. Vsetky dostupne literatury sa zhoduju v tom ze s prikrmom treba zacat az okolo piateho mesiaca. Dokonca sa uz hranica 4 mesiace co bola pre nekojene deticky posuva kvoli tomu aby bol plne vyvinuty zaludok dietatka.
Tak naozaj - kojit pokial sa da, dietatko sa vyvija, zacina slinit okolo tretieho mesiaca ale este nie je pripravene jest! V Anglicku deti chodia vo flipflopoch naboso uz v marci a preto sa nemusime po nich opicit, rovnako ako i so stravou!

stvura
24. mar 2009

Este som zabudla dodat ze budenie sa 2-3x za noc je podla mna velmi krasne - moj maly bol okolo tretieho mesiaca hore kazdu hodinu a kojila som ho. Teraz {7m} ma interval 4x za noc...

sipcek
24. mar 2009

ahoj,pridavam sa k potapko-annag je v tomto skvela,precitaj si to,urcite tam najdes co potrebujes.podla mna je este skoro davat akekolvek prikrmy a kasicky. 😉

bzucka4
28. mar 2009

ahojte, my budeme mat 4.aprila 4 mesiace. davam jej umele mliecko, lebo mojho je veeeelmi malicko ☹ a zatial sme jej dali len tri krat stavu z jablcka (v troch dnoch) a aj to mala viac na sebe ako v sebe 😀 , lebo tou lyzickou jej to zatial nepasuje. co myslite, mozme jej skusit dat tie detske vyzivy alebo radsej varenu zeleninu?

cheekymonkey
skus svoje babatko nakrmit co najviac cez den. ale zase nie nasilu, lebo ti bude grcat. nam to funguje tak, ze skoro kazde dve-tri hodiny spapa po 140ml. cez den spi po pol hodinkach, medzi tym je hore asi hodinku, dve a potom zaspi okolo jednej v noci a spi az do rana do deviatej, potom vypije cca 150ml a spi dalsie tri hodiny. no a potom znova svoje polhodinovky.

pensadorcallisto
28. mar 2009

Neviem, ale akokolvek, vsade sa preferuje materske mlicko do 6. mesiaca... Len materske mliecko..
Tiez zijem v zahranici, ale tu aj v reklame sa preferuje len ciste kojenie. Urcite nebudem zavadzat nejake prikrmy do 6. mesiaca.
Pride mi max. cudne davat 10 tyzdnovemu babu nejake zemiakove kasicky... Heh.. Tiez mi to pride ako blby zart.... 😝
Dceru som nekojila a od ukonceneho 4. mesiaca som jej davala take tie zeleninove vyzivy, ktore boli urcene na prislusny mesiac.
Teraz sa kojenia urcite tak skoro nevzdam, mliecka mame nastastie vela...
Akurat tak pred tyzdnom k nam prisla na navstevu manzelova teta a dala mu par kvapiek stavy z pomaranca.. Islo ma slahnut, ale nic som nepovedala... Jasne, ze mu to neublizi, ale som detailistka, bohuzial, vekom to u mna takto ide... 😀 😀 😀

claudinka
28. mar 2009

tiez ma prekvapil nazov tejto temy a stotoznujem sa s poslednymi prispevkami.. treba si precitat o prikrmoch, ako mozu poskodit oblicky a neviem co vsetko.. take male babenko este predsa nema na to zaludok, aby to stravil.. mno my sme mali len do koliky do tretieho mesiaca, takze ak si predstavim dat mu chvilku potom jest, no urcite by to nedopadlo dobre.. sak som zacala prikrmovat teraz a to sme tiez zacali pomalinky.. netreba rozjedat deti hned odmala a tym, ze je take malicke, si pyta jest, kedy sa jej zachce, ale to prejde 😉 cim dalej, tym kratsie bude papat a ked ju zacnes zabavat, kludne ti vydrzi aj 3-4 hodky bez jedla

margab
28. mar 2009

cheekymonkey.Tak to ti teda pekne dakujem.Ja som sa cítila ako strašne ,,splašena matka,, ked som začala svojmu chlapčekovi v štyroch mesiacoch a dvoch týždnoch davat troška varenej mrkvičky alebo nejake to bio hamanek 😝 😝 😝 😝 No ty si ma tromfla!!!!!! Dávat nejaku kašu a od tretieho týždna?????????????????? Tak to nerobia ani na antarktíde. Mne ženičky poradili,že mame čas,tak som poslúchla a moj drobček je absolútne spokojné babo,v noci vstava okolo druhej a potom okolo šiestej,takže pohoda.A ty daj tie kaše jest tomu,kto ti ich poradil.Ak to už musí byt,daj mu len nejaku štavičku,alebo zeleninku.Ale kašu???Sory....Maja

vejinka
28. mar 2009

uff tak tato tema musi byt zly zart! nexcem tu nikoho urazat ale nemozem nereagovat...to je sila tak ja sa bojim dat malemu pred 6tym mesiacom kasu..volam doktorke ze sa mi zda ze je hladny lebo bol kazdu pol hodinu na cicke! ona mi povolila NEMLIeCNU KASU VHODNU OD 5. MESIACA!!! a ty tu splietas ze xces prikrmovat tak malinkeee babo...ved ty ho tym mozes odrovnat!!! necitas knihy casopisy??? prikrmovat pred 5. mesiacom sposobuje vela zla nedozrety traviaci system nema sancu tak rychlo dozriet a prijimat tuhu stravu!!! prepac ale ty nemozes byt normalna 😠

moj maly sa doteraz budu 5-6 krat za noc..co je uplne normalne v jeho veku a ty tu pises o 2-3 krat...som az horko zaplakala z tvojho prispevku. 😢

a este jedna vec ako si mozes byt ista ze je mala hladna? pcha si ruky do ust?? ved to robia vsetky babatka!!! a nie preto ze su hladne...najprv ako nieco urobis konzultuj s pediatrickou..teda pokial ju uz nekleplo z toho co si spravila a nebodaj si sa jej pochvalila. no ja ozaj neviem ako mozes toto napisat to xcelo poriadnu odvahu..lebo cakaj pozitivny prispevok na tvoje otazky je naivne!!!

standu
28. mar 2009

Cheekymonkey, toto je zly vtip!
Moja mala ma 13mesiacov! a kojim ju v noci 2-4 krat!
To nemozes mysliet vazne....kojila som dceru do 5mesiaca kazdu hodinu denne a kazde dve v noci. jednoducho je drobna, mensie babo spapa menej, castejsie. kasu som zacala davat na veceru v 5.mesiaci, lebo slabo priberala, doktorka nadhodila prikrmovanie umelym mliekom, odmietla som. kazdy ma dookola zneistoval, ze mam slabe, zle mlieko, preto malo pribera....nedala som sa a po zavedeni komletnych jedal 5x denne-cez den nekojim, mala rovnako slabo pribera.. takze najlepsie je zasadne MM, popripade, posledne riesenie je UM.
suhlas s vejinkou, pises, ze si pcha rucku do pusy....a ze jej idu zubky.....sa divis??????????
no fakt sa nehnevaj, ked sem pises, mas doma internet....nastuduj si prosim vhodne zavadzanie prikrmov najprv, kym do babatka bohvieco napchas!
ja viem, ze su deti, ktorym davali olizovat cokoladu v perinke a "NIC IM NIE JE", ale ked bude mat tvoje dieta v dospelosti problemy s travenim, oblickami, vysoky tlak apodobne, tak LEN a LEN tebe sa bude moct podakovat.
nemam viac slov.

vejinka
28. mar 2009

bzucka..a ty si dalsia co robi s prepacenim kraviny..dat troj dnovemu babu jablkovu stavu??? no ja uz ozaj nemam slov!!!! este raz zopakujem ze prikrmovat pred 5. mesiacov nekojenym a v 6. kojenym prinasa zo sebou velke rizikaaaaaa!!! 😠

vejinka
28. mar 2009

teda ja len dufam ze som to zle pochopila..tie tri dni a ze si to myslela tak ze tri dni za sebou si jej dala jablkovu stavu..alebo proste nieco ineeee ako trojdnovemu babu davat jablkovu stavu..lebo ja asi prestanem chodit na kona toto je aj na vola moc

babuci
28. mar 2009

veji zobrala si mi slova z ust.

cheekymonkey internet nie je len na chatovanie, ale su tu aj vyborne rady a ked mas babo, snaz sa viacej citat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zuzana1710
28. mar 2009

mozno budete proti mne,ale ja ju celkom chapem kedze zije inde...teda chapem,ze jej vravia ludia na okolo,ze moze to i ono.ale ja by som si tiez precitala vaic stranok o tom prikrmovani.co som teda aj urobila..tiez som nespadla z neba mudra..a napriklad mne dr v spanielku odporucil na brusko kamilkovy caj.tak som jej ho davala uz v 2 tyzdnoch.a ked som to povedala na slovensku pediatricke,tak ta skoro zosalela,ze to je silny alergen.takze netreba hned zabit cloveka len pre to,ze iny kraj-iny mrav.ja dufam,ze sa cheer poucila.a drzim palce... 😵

kacenqa
28. mar 2009

baby ako sory, vy ste vsetky spadli z neba mudre? ona chcela radu a vy ste ju tu dodr... jak taku sirotu... 😕 jasne, ze nepostupuje uplne najspravnejsie, ale cloveka, co prosi o pomoc odpazit slovami 'toto je zly vtip'.... 😨 nie kazdy vie na internete vyhladavat, tak namiesto tychto ironickych poznamok ste jej mohli, ked uz ste take vasilise premudre, aspon niektora dat linku, alebo odporucanie na literaturu, z ktorej ste cerpali....

cheeky - www.kojeni.net tam si nastuduj, je tam aj o zavadzani prikrmov, je tam aj online poradna o kojeni...snad ti to pomoze...a ak nemas cas precitat si tu temu, co odporucili niektore kocky, dakujeme annag, tak napis annag IP, ona ti urcite odpise, ona je taka dobra vila....

gergi7
28. mar 2009

preco sa hned zacnete navazat do kazdej, ktora chce poradit????
V minulosti sa s polievockami a podobnymi prikrmami u nekojenych babatiek zacinalo uz od ukonceneho tretieho mesiaca. Aj vy iste patrite do tej generacie!!!!!

zuzana1710
28. mar 2009

bzucka,nedavaj nic..len koj a popripade umele mliecko..nic jej netreba..maximalne prevarenu teplu vodu,ale to od smadu..este ma kopec casu na zeleninku..

standu
28. mar 2009

kacenqa, NIKTO z neba mudry nespadol....ani sa za vasilisu mudru nepovazujem, ale prv, nez polozim otazku podobneho charakteru do nejakeho akehokolvek fora, NAJPRV hladam informacie sama. ak vie najst konika tak vie aj checkovat po nete. prave som si zadala do googlu vyraz "zavadzanie prikrmov" a naslo mi asi 600 odkazov tak nech sa ti paci:
http://www.materskecentrum.sk/user/view_page.ph...

http://www.alinka.sk/c/prechadzame-na-tuhu-stra...

http://kattom.blogspot.com/2008/03/deti-detiky-...

http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...

http://www.nutrilon.sk/sk/rady-a-tipy/o-prikrmoch/
este?

maca793
28. mar 2009

pevná strava až na začiatku 5-6 mesiaca. ale len po častiach, aby si dieťatko zvyklo.

standu
28. mar 2009

a okrem toho ak sa chcem poradit, tak sa NAJPRV pytam a radim, az potom konam.

gergi, od tych cias nastastie veda pokrocila.

pimpo
28. mar 2009

Lubi sa mi ako sa do nej navazate, ako ju strasne hriechate a nie len tu, ale aj v inych prispevkoch, vzdy strasne nadavate, ako babatkam skodia, ale este ani v jednom prispevku som konktretne necitala, ze co sa stane ked.....ako tomu babatku ublizi, co sa mu stane. Ja viem, je to vsetko v literature, ale ruku na srdce! Donedavna sa deti napchavali spenatom, pretoze je tam strasne vela zeleza, az donedavna, kedy sa neprislo nato, ze "mudri vedci" sa pomylili v desatinej ciarke a v spenate nie je viac zeleza, ako v zemiaku. Ja som tiez v mudrych knihach citala, ze dieta si vie ovladat zvierace az od roka a pol, ze dovtedy je zbytocne davat dieta na nocnik a moj maly sa prvy krat uz vypytal na nocnik v 9 mesiacoch. A stavim sa, ze ked budu vase deti krmit ich deti, tak im budu doktori hovorit, ako by im strasne skodili, keby ich krmili tym, cim dnes krmite vy ich! Nezijem na Slovensku, ale mam skusenosti ze stravovanim je to na Slovensku "ine". Ja ked som povedala, ze mi povedal dr, ked mal maly 8 mesiacov, ze v podstate smie papat vsetko, okrem mlieka, tak mi kamoska zo SK povedala, ze tak to by ona od neho zobrala kartu a v zivote by k nemu nesla! Pretoze Tu bolo vzdy bezne, ze bolo na vyber a deti papali co bolo, kto chcel hipp, kto chcel s rodicmi z hrnca, kto chcel bio, ale na Sk je odrazu straaaaaaaaaasne skodlive a zle co sa jedlo doteraz!

pimpo
28. mar 2009

nechcela som tym povedat, ze robi spravne, len mam z toho vsetkeho pocit, ze sa hovori, ze sa to nesmie, lebo to napisali mudri vedci, tak sa to nesmie, ale preco, to uz nikto nevie.

standu
28. mar 2009

pimpo necitala si co sa stane ked?????
tak skusim: poskodenie obliciek, traviaceho traktu, hypertenzia, obezita...............
ja napriklad mam traviace problemy a som presvedcena, ze je to z toho, cim ma mamka v dobrej viere nadzgavala.

pimpo
28. mar 2009

a myslis, keby si mala bio a pevnu stravu az od 9 mesica, ze tie problemy nemas?
Preco ma niekto rakovinu, co v zivote nefacil a ten co fajci 60 denne zije 90 rokov?