Pije vaše dieťa čierny detský čaj?

danielakmeckova1
11. feb 2012

mojmu synovi chuti caj pigi,ale vraj obsahuje kofein a chcem zmenit na detsky cierny caj

zvonkohra
11. feb 2012

tak o detskom ciernom caji neviem ale taky normalny pigi tusim cierny caj davam malej len ak hnackuje nemal by sa pit casto a uz vobec nie ked je taky malinky skus mu zmenit za feniklovy

zuzana581
11. feb 2012

Detský čierny čaj vyrába Megafyt (Detský čierny čaj s anízom) Je s nízkym obsahom kofeinu (teinu), takže sa dáva pri hnačkách deťom od 6.mesiacov. Ale často iste nie. http://www.magister.sk/produkt/detail/detske-ca... To je ako s tým harmančekový, o ktorom som ti písala. Ak budeš dávať detské čaje, tak môžeš dávať, ale radila by som striedať. Vyslovene dávať len jeden druh čaju stále nie je dobré a už vôbec nie, ak ide o tieto špecifické čaje (harmančekový, detský čierny)

lubina
11. feb 2012

Nepuznam detsky cierny caj, ale deti by nemali pit cierny caj. Nedavno mi to hovorili na alergologii, dcere totiz zistili alergiu a ze nesmie pit bylinkove caje. Tak som sa pytala, ze teda ake.No a Dr. no cierny nie, je to este dieta, takze iba ovocne a zeleny cajik.Takmalemu dietatu, ked boli dcerky vo veku tvojho som kupovala detske caje v lekarni, tam vzdy poradili

lucia.kl
11. feb 2012

čierny čaj je dobrý len pri hnačkách a diéte.... o detskom čiernom čaji som tiež ešte nepočula...

digysa
11. feb 2012

Ach tie vase caje...

NIE! Nic s kofeinom pre 1 rocne dieta nie je vhodne... pre pana krala? Ako mozes polozit takuto otazku?

luba142
11. feb 2012

od malicka davam detom ovocne caje, najskor detske z lekarne ovocne, alebo len sipkove a teraz popradske ovocne caje. Bylinkove davam,len ked su chore a aj to detske a cierny LEN pri hnacke, ale naposledy mi lekar povedal,ze pri hnacke mozem dat aj ovocny nesladeny,alebo len minimalne osladeny

hajanka
11. feb 2012

cierne caje su najhorsie caje ake mozu byt!
ako toto mozete davat detom? to akoby ste im davali pit kavu ;-S cierny caj zatazuje srdce!

A caje pre deti ako take tiez nie su najlepsim riesenim ako doplnat tekutiny 😖
Bylinkove caje na seba viazu mineraly a ochudobnu o ne babetko, navyse zvysuju riziko alergie v buducnosti.
Granulovane navyse obsahuju cukor.
Ovocne su vacsinou vzdy bylinkove + nejaka umela prisada "akoze ovocia".
Najlepsia je cista voda, tou nemas co pokazit.

kvetinka211
11. feb 2012

@hajanka suhlasim ze babatkam najlepsie len prevarenu vodicku a urcite nie cierny caj 😖 rozculuje ma ta slovenska cajikomania ... ked nedavam dietatu caj, tak ani nie som spravna matka 🙂
pre dospelych vsak existuju kvalitne cierne caje, zdravsi je samozrejme kvalitny zeleny ... ale ten cierny prach pozametany z vagona co sa u nas predava ako sackovy cierny caj, to s tebou suhlasim ze je nezdravy hnus 😉 mozno pri tej hnacke to pomoze, ale inak ee

janinah
11. feb 2012

môj syn má 6 r. ale pigi čaj ešte nepil (pochybujem o jeho kvalite/ a súhlasím s tými,ktoré píšu,že čierny čaj len pri diete,sú chutné ovocné aj bylinkové čaje a jednoročným /ako tvoj/ som dávala detský sypaný čaj z lekárne,aj stolicu pekne upravuje

katrinka8
11. feb 2012

My davame striedavo cistu vodu a rozne detske caje - Teekanne alebo Leros - su bylinkove alebo ovocno-bylinkove. A este caj roiboos - tak na striedacku. Ja si myslim, ze nic netreba prehanat, ani caje, ani stavy 😉 Na margo pitneho rezimu pre cajove odporkyne - ked prideme z mrazu v zime, mam dat dietatu vypit na zahriatie vodu? Aj ranajky mam dat zapit dietatu vodou? 😉 Moja dcerka sice toho vela nepopije, ale nemyslim si, ze obcasne pitie caju vhodneho pre deti je skodlive 😉 V primeranom mnozstve a veku primeranom.

babulka123
12. feb 2012

ja som mojej malej teraz cez vikend omylom dala cierny caj { bol tam citron som myslela ze je to ovocny} ked ho pila cele popoludnie a este o pol 12 v noci nevedela co so sebou a cela sa triasla , skakala, behala lietala , vysvetlovala mi ze sak dolbe ze je nocka ja nnechcem spinkat , som si precitala zlozenie a skoro ma prevratilo.. takze cierny caj by som urcite nedavala.. ak teda nechcete mat doma maleho duracelka ako som mala ja.. hyperaktivna je aj bez toho , a s tymto cajom sme si teda uzili svoje.. chuda male nevedela co so sebou ..

inak jej varim ovocne caje a velmi jej chutia

adulienkaa
12. feb 2012

keď mal Kubko hnačky tak som mu robievala čierny čajík, ale taký slabulinký.. 😉 aj mu chutil, ale ináč pijeme len ovocné a bylinkový čajík.. 🙂

crocus
10. okt 2012

mozno ma tu mamicky ukamenuju ale dcerka pije pigi cajik ale slaby a riedim jej ho aj vodou takze nie je silny a v noci spi v poriadku .. skusala som ovocne aj bylinkove ale odmietala .. vodu pije z poharika a caj z flasky takze jej to striedam .. ked sme boli v nemocnici tam som sa pytala sestriciek aky cajik davaju lebo ho mala pila stale a povedali ze pigi..

lalinko2010
10. okt 2012

crocus v nemocnici dostaneš čierny čaj, iný nerobia, a pijú ho malé detičky, neriešia vek, čajík je položený v dosahu detí, a je čierny, sladený, sladený s citrónom, iný nerobia!!!! a kojencom dávajú čierny čaj, ale s vodou luckou. inak bez problémov, my ho tiež pijeme a aj detská lekárka povedala že bez problémov, ak mu chutí. čo mu chutí vypije!

janaalzbeta
10. okt 2012

nie nepije, ale pije detský bilinný čaj -sáčkový kúpený v lekárni 😉. To je to isté, čo dávajú detičkám v nemocnici...tak toho sa neboj. Len luhuj kratšie...................... 😉

libka1
10. okt 2012

no ked to tu citam tak neviem ci plakat alebo sa smiat 😅 dcerka pije vsetky mozne caje od vymyslu sveta, najradsej ma sice vodu, ale neviem si predstavit ze by som jej ju davala k ranajkam... takze kazdy den na ranajky ma caj, mame velku dozu s cajmi, na ktori si ukaze ten ma na ranajky a ked ma chut na pigi tak jej ho kludne dam s citronom a medom... zuby ma zdrave klop klop, vahu ma normalnu, nevidim dovod saliet kvoli caju...
v dnesnej dobe kazdy tak dokonale stravuje podla tychto prispevkov svoje dieta, ze nase deti budu zit minimalne 100 rokov 😀
ten caj od lerosu co tu uz niekto spominal tiez mame doma, kupili sme ho malickemu ked mal hnacky, ked si ho dcera vypyta tak jej ho kludne spravim.. danielakmeckova nenechaj sa vystresovat tymi prispevkami, ked mu ho das raz za cas urcite mu neublizis 😉 v skolkach davaju tie najlacnejsie caje a este ich aj dobre ocukruju, tak sa tu maminky spamatajte a vratte sa do reality...

mishhel
8. sep 2013

moze rocne dieta ca s medom?samozrejme minimalne ,sme chorucky tak chcem vediet ci moze

pau333
12. mar 2014

tak ja som práve prišla od pediatričky... už medzi dverami som vedela, že bude problém, pretože ja mám síce skvelú pediatričku, ale má zdrav. problémy a často máva zástup a tá pani, no hrôza nebudem sa tu rozpisovať o prístupe a divných radách...no a ona tam dnes bola x/ .... maličkého troško prehnalo, došli sme k tomu, že je zdravý, ale potrebuje dačo hustejšie, tak nakázala mlieko zaliate ryžovým vývarom (sme na UM) a čierny ocukrovaný čajík... čo si o tom myslíte? malý nemá ešte ani tri mesiace, ten čierny čaj sa mi ozaj nepozdáva..... aj keď mal takýto problém (ani nie veľké hnačkovanie, len mu občas ušlo, tak som pre istotu ho šla ukázať... )

1helia1
12. apr 2014

no ja som sa ties zlakla ci je v poriadku ,ze davam sincekovy cierny caj.pretoze v cera sme boli u svokri a vravela som len tak medzi recou ,ze mu davam, cierny caj a ona sa zhrozila,ved cierny caj obsahuje kofein.no ja som ho avala aj starsej dcere ked bola malicka a neviem nevim zeby jej to skodilo ved aj v nemocniciach davaju detom taky cajik,a niekedy ani take detske cajuícky neboli davali nam pigi caj a sme tu,a zrazu teras od vymyslu sveta caje,a roby sa panyka.no ale fakt my to vrta v hlave a dnes som mu dala len prevarenu vodu,troska zriedenu z dzusikom alebo syrup.

lucinocka
12. apr 2014

cierny caj PIGI pomaha pri zvracani a bolesti bruska, malej stale urobim , ked ma nejaky problem...netreba ho mocit dlho, len na par sekund kym sa nezafarbi voda... Lepsie ako pchat do decka probiotika a svinstva z lekarne..

hameeda
12. apr 2014

moje deti by sa caju nenapili ani za nic, a ja by som bola rada ak by ho pili 🙂

gropo
21. jan 2020

@hajanka zaujímavé že vkuse v nemocnici len dookola čaje nam nosili 🤦‍♀️