Pitný režim môjho dieťatka

vikiater
4. jan 2012

ahojte 🙂 ak máte doma dieťa koľko vody denne vypije? čo pije častejšie sladené, alebo nesladené nápoje? čo si myslíte o pitnom režime vášho dieťaťa? Ďakujem 🙂

miskax2
19. feb 2012

@vikiater ahoj moja mala mi pije zvacsa cistu vodu ovocne caje tie nesladime ale nie preto ze sa vravi aby sa detom nesladilo ale nesladim ani sama sebe ovocne mi pridu dost sladke 🙂 len cierny si sladim... a potom este vypije dzusik pomarancovy multivitaminovy jahodovy a jablckovi a k ranajkam mame obcas kakao alebo bielu kavu tu tak pomenej. no povacsine je cez den na tej cistej vode alebo na caji.....vypije ako kedy niekedy uvarim caj a vypije na posedenie plnu salku inokedy jej to trva aj cele doobedie...teraz sa mi zda ze zacala menej pit ale kedze je zima tak to este moc neriesim pije ked je smedna uvidime co potom v lete ale zatial nemala problem 😉

lubina
19. feb 2012

Deticky su rozne, starsia dcera pije velmi malo, tu musim k pitiu iba nutit a aj to chce iba vodu z vodovodu, ako sama hovori alebo ovocny caj bez cukru.Dzus nepije ziadny, ani ine sladene napoje. Mladsia ta pije dost vela, ale zasa vodu ani nechce, pije jablkovy dzusik, tak jej ho riedim s vodou, alebo caj, ale do neho chce aspon trosku cukru, inak ho nevypije vobec. Takze asi tak, kazde dieta je ine a treba davat pozor na ich pitny rezim, sama to vidim u nas.Starsia mala aj problemy so zapchou,ale dr. povedala ze to moze byt aj tym, ze malo pije.Takze ju treba vyslovene nukat a nukat a nukat, aj ked pioje iba po duskoch. A radsej nesladit a ak uz, tak velmi malicko.

ducci
23. feb 2012

moja mala pije cistu vodu a vypije tak 3-4 dcl denne. fakt zapija aj ovocie a ked jej chcem flasu zobrat tak zacne kricat, proste potrebuje zapijat uplne vsetko

zuzicka1982
23. feb 2012

Nas malicky vypije asi 8 dcl cistej vody + 450 ml mlieka. Pije krasne sam,vobec nemusim ponukat.Len musi mat poharik na ociach 😉