Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

martina46
14. júl 2008

kili, ja to citam, ale neviem co napisat 😖

kili
14. júl 2008

marti, tak fain, aspoň viem, že to tu niekto číta 😎 😀

kili
14. júl 2008

už som si totiž pripadala trošku divne 😅

martina46
14. júl 2008

kili, ale mas to tazke ☹ . v com to je.......

martina46
14. júl 2008

a manzel chce, aby si adamka stale krmila sondou?

kili
14. júl 2008

neviem, asi áno, keď nechce, aby som ho kŕmila lyžičkou. On sa totiž bojí, že sa Adamko bude báť lyžičky a aj mňa a že dostane nejaký psychický blok a už nebude normálne jesť nikdy. Ja už ale začínam mať pocit, že to, že neje z flašky nie je, že by mal traumu, ale mu niečo vadí a nevieme čo. Ale fakt nemám tušenie, prečo prestal jesť z flaškou, potom v nemocnici začal a u mňa postupne zas prestal ☹

andy.a
14. júl 2008

ahojte 🙂 😉

že "kilin denník" 😀 😀 😀

ja tu tiež v poslednej dobe len čítam a moc neprispievam,lebo akosi nemám o čom písať,stále u nás to isté 😒

kili
14. júl 2008

tak teraz som kŕmila Adamka pred manželom 😖 . Spýtal sa ma, či si nemyslím, že keď ho budem takto kŕmiť, či z neho nebude nejaký debil. Myslím, že jeho to neovplyvní, však sa aj cvičí vojtovka a pri tom deti plačú. A on na to, že ale u neho to doktorka neodporučila, že to pre neho nie je dobré (myslím vojtovka). Tak potom už neviem, čo mu mám na to povedať.
Kŕmenie prebehlo tak, že Adamko zjapal viac ako inokedy, asi tým, že bol vyspatý a tiež bolo to mlieko, tak možno aj preto. Ale asi v polovici nejak rezignoval a jedol, sem-tam pofňukal, a ku koncu už skoro spal.
Ale nemyslím si, že ho to nejak poznačí, on sa potom kľudne teší a aj sa na mňa usmeje, teda nie hneď po tom, chvíľku je ešte umrčaný, lebo ho musím prezliecť a umyť, ale potom je už v pohode, aj ku mne dojde a vôbec nemá nejakú averziu nič.

lilyk
15. júl 2008

Killi ja zasadne maleho krmim ked sa zobudi,teda ranajky a obed,inac by urcite robil to co Adamko,suchal si ocka,trel usi no proste vsetko co ma suvis s hlavickou. Ja pritom viem ze neni unaveny ale len sa mu nechce papat 😉 Mne flasku do pusky nezobral uz 2 tyzdne a prestavam to riesit,idu mu sice zuby ale ked vylezu tak si nemyslim ze zacne znova flasu chciet. On pije aj cajik lyzickou.
a nic v zlom....nech ti TM ukaze ako ho vie lepsie nakrmit....vsak ty to od neho okukas a budes v tom pokracovat 😉 .....vsak je to take easy....mne tiez babicky a dedko hovoria vsak nedavaj mu ked nechce 😒 ....ale ja viem ze on len vymysla a pritom je hladny akurat ze ti to nepovie lebo nevie ako 😉

kili
15. júl 2008

lilyk, MM je za to, aby som ho sondovala a kŕmila lyžičkou, až keď k tomu sám dospeje. Ale ja mám pocit, že to nebude nikdy.
Od včera ho kŕmim len lyžičkou, mlieko je dosť otrava, to trvá aj hodinu, ale ráno to celkom zvládol aj bez neustáleho plaču, len sem tam, ale väčšinou bol taký rezignovaný, že robte si so mnou čo chcete 😅

kili
15. júl 2008

Adamko zrovna sám papal na stoličke a bez revu 😵 . Ale podarilo sa mi do neho takto dostať pol výživy, druhú som musela na rukách a plakal, no ale hádam sa to zlepší 😎

martina46
15. júl 2008

kili, to je super.
ale zaroven chapem TM, ze sa boji. a chapem aj teba, ze mas taky pocit, ze to treba asi prelomit.

kili
15. júl 2008

baby, tu je video, ako Adamko papá lyžičkou 😵

https://www.youtube.com/watch?v=dx7wAIbG_00
martinka16
15. júl 2008

KILI ahoj prave som si pozrela video ako Adamko papa no mas to zaberacku...a kolko ma Adamko presne a kolko ma Samko?

kili
15. júl 2008

martinka, S. má niečo cez 7kg a A. niečo cez 6kg.
toto bolo ešte v pohode, ale keď som ho napr. včera večer kŕmila 3/4h aj keď v spánku, tak neprotestoval, a ráno s protestami hodinu 😝 . Z takéhoto kŕmenia mám aspoň radosť, aj keď to trvá, horšie, keď jačí a kope a vrieska.
Dnes som mu dávala jogurt, zjedol asi polku aj z toho vygrcal a bolo to napatlané všade. Furt si ho roztieral po hlave, som sa smiala, že bude mať aspoň krásnu pleť 😀
Ináč, keď ho kŕmim normálne, teda keď protestuje, tak ho mám nar ukách, ako keď sa kŕmi s flašky, jednu ruku mu držím a tou bližšie ku mne šibrinkuje. Ale keď ráno jedol to mlieko lyžičkou, tak som mu ju musela chytiť, lebo sa mi vôbec nedarilo mu niečo dať do pusy, furt to vylial.
Ešte teraz ma čaká jedno kŕmenie 😝 , sa mi do toho niekdy nechce, ale ani sondou sa mi nikdy nechcelo, pritom to bolo hop-šup.

martina46
15. júl 2008

kili, tak to je teda...............
no ale ak by sa ti takto darilo maleho, to je este dobre. skusime aj my natocit, ale pre pobavenie 😀

kili
15. júl 2008

dnes ešte jedol aj kupovaný MZ príkrm, môj totiž nechcel, zvracal z neho. A to sme do neho ládovali tiež asi hodinu, bola u nás moja mama a tá ho zabávala. Ale išlo to ťachšie ako to na videu.
bože, malo to mať aj nejakú pointu, ale už si nepamätám, už som strašne unavená, len sa neviem dokopať na to kŕmenie

mamacat
15. júl 2008

kili, aj ja som si pozreal video. chlapci dost podrastli od aprila! samko je zlaty ja tam stoji pri vas. a adamko nanho kuka 😵
klobuk dole s tym papanim! musi to byt tazke takto s nim bojovat pri kazdom jedle. adamko vyzera byt dost aktivny pri jedle ze stale ho treba zabavat, a uputat mu pozornost. ale to jedlo mu asi chutilo, nie?

kili
15. júl 2008

mmcat, ovocná výživa mu asi chutí, alebo si na ňu aj zvykol, dávala som mu ju totiž už celý minulý týždeň (aj keď vždy inú). MZ príkrm je horší, ale asi si na to potrebuje zas zvyknúť, ten mal vlastne len 2x. Jogurt=katastrofa, ale zajtra mu nedám ochutený a uvidím, ako sa ujme ten.

bufino
16. júl 2008

Ahoj,kili, ten tvoj malý ako keby z oka vypadol mojej dcere /myslím to jedenie - video/. Tiež sme takto jedávali aj som sa vyziapala, niekedy dostala aj na zadok, jedli sme aj vyše hodinu, ja som ju krmila v autosedačke a musela byť zapásaná /vtedy sa tak nemetala/ a ona bola schopná to ešte na konci všetko vygrcať!!!
Len sa nevzdávaj s tou lyžičkou mu to ide celkom fajn, pekne prežuva aj prehlntne, mne niekedy držala hladké kašičky v puse a ani zasvet prehltnuť,... bol to fakt boj, a ešte aj tie reči mudrych príbuzdných....
Podľa mna Ti to ide super, a myslím,že keď naňho sem tam skričíš ,nič sa nestane, oni si prckovia skúšajú ,čo si môžu dovoliť.
Moja dcera ma teraz už 6 rokov a nemá žiadnu traumu/a to som pri nej strácala nervy už dosť často 😅 všetci utekali ,keď som ju krmila 😝 /.Ešte od 8 mesiacom jej zistili alergiu na BKM, pôr.hm.3740g v roku 7800g /dr. to neriešil, jemu sa totiž nepáčia bacuľkovia, a okolie sa len hrozilo aká je vychrtlá/.Zlepšilo sa to až cca v 3 rokoch, ale ako to neviem, dovtedy som ju aj vonku nahánala v lyžičkou v ruke a s kašou v miske - susedia mali vždy šou, ale von toho zjedla viacej, tak nech... 😀 😀 😀 😀
A ešte mám syna má takmer 2 roky, a teda do 1 roka to bolo s ním niež perné, doteraz nezie nič v kúskoch /len 3 - kusočky banánu, šunky,--/ ešte aj mlieko lyžičkujem, ale trochu ho zahusťujem,ide to potom rýchlejšie a nevygrcká sa tak často/má stale reflux, aj alergiu na Bkm/ Držím palce!!!! Nevzdavaj sa , v nemocnici sa s ním asi tiež nepiplali, preto robil ,čo musel. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kili
16. júl 2008

bufino, ja sa z takéhoto jedenia teším, doteraz sme ho totiž sondovali, lebo flašku začal odmietať. Kŕmenie lyžičkou nehrozilo, lebo len niečo dostal na jazyk, tak ho naplo a vyzvracal sa, ale už som sa naštvala a prekonala prvé zvracanie a tak si na jedlo zvykol. Toto kŕmenie je to dobré, to, čo s ním robím, alebo som robila doteraz natáčať nebudem, by mi to v puberte vyhodil na oči 😀 a keby to niekto videl, tak na mňa zavolá sociálku 😀 . Ale nie, hádam je aj niečo horšie.

kili
16. júl 2008

dnes ma napadlo použiť na mlieko lyžičku z antibiotík, je fakt super, lebo má 5ml, má trojuholníkoví tvar, čiže v predu je úska a je hlboká, čiže v nej to dobre drží. Len ku koncu sa s ňou už zle naberá, tak som dokŕmila silikónovou. No a tak sme raňajky zvládli celkom rýchlo 🙂 . Zo začiatku, ako bol hladný pekne jedol, ku koncu už menej. Vždy, keď už moc protestoval sme si dali pauzu a pomazlili sa a pár minút si oddýchol. Dúfam, že sa to časom neobráti ako s tou flaškou, čo keď prišiel z nemocnice tak flaškoval a potom začal odmietať. Hádam nie, z flašky musí sám ťahať, lyžičku mu vrazím do pusi ja a nemá moc na výber.

bufino
16. júl 2008

kili, mne bol malý na fľaške od pôrodnice, ale nikdy ju nemal rád, v 6.mes. keď si postupne zvykol, že existuje lyžička, fľašku do pusy nevzal, len si ju obzerá a nič 😠
aj čaj lyžičkujeme, teraz trochu cez leto vypil z fľašky čaju, ale len aby prežil ☹
mlieko ani keď spí, nevypije proste z fľašky .
Tá odmerka je fajn aj na čaj, mlieko, my sme mali tiež silikonovú z Chicca tu vačšiu, nie zahnutu, tiež je fajn aj od Mam silikonová termoregulačna,no na mliečko je dosť malá
.a parádna vačšia je Tescoma detský príbor Funny mammy /alebo tak nejak/. Aj Hipp niekedy má akciu k kaši dava lyžičku /vačšiu alebo menšiu/ tie su tiež fajn na to mlieko. 😉 😉 😉 😉
Tak veľa zdaru pri dalšom krmeni drobca. 😀

dena76
16. júl 2008

Ahojte maminy...
som velmi dlho neprispievala 🤐 ... neni co, u nas stale tak isto - nejeme. Ale citam vas poriadne a poctivo 😎 a drzim palceky nech je lepsie a lepsie...

U nas sa cele jedenie zmesti do dvoch chodov. Do obeda spojime ranajky s desiatou (sem tam aj s obedom) a olovrant s vecerou. Tekutiny predstavuju tak 2 deci. Mlieko 0 bodov. 😀 Sme dobrí ze? 😀 Kristina ma 21 mesiacov a vazi 9,4 kg... 😠 no comment

Ale.. chcela som sa spytat-kupila som malej peritol (raz ked som sa riadne nastvala). Som citala , aj tu na diskusii, ze Vam deti po tom lepsie papaju.

Andy.a aj ty ho davas adkovi, ze?
Mozes mi poradit? Koko ho mozem davat dni? A po jedle ci pred? A vobec, ked ma Kristina len 21 mesiacov, mozem jej ho dat?

Otazok mam dost este sa pytam, ale zatial keby ste mi niekto mohli poradit s tymito

dakujem moc

andy.a
16. júl 2008

Dena,Peritol začni dávať cca 3 ml len navečer,o pár dní môžeš dávku zvýšiť na 2x3 ml/ráno a večer/,ale skús,či malá nebude po ňom spavá 😉 /Aďko ani náhodou nie je 😅 😀 /
skús dať celé balenie auvidiš,či to zaberie,niekedy treba aj 2-3 balenia,ale u Kristínky by malo jedno stačiť a vzľadom na vek by som viacej nedávala 😉

Kili,no ja kebyže sem dám nejaké video 😕 neviem,či by ste vydržali hodinu a pol pozerať,ako naša madam "papá" 😨 😕 každé sústo aj 5-1O min.drží v ústach,aj tak zje dokopy minimálne a často na konci po tom dlhom čase,kým to zje,mi to vyvráti 😒 ☹

dnes večerala 60 g sójového pudungu a asi štvrťku z hlavy Bebe Brumíka 😀 😝 😒 to je výkon na tento vek,že ?? 😕 😀 😢

dena76
17. júl 2008

Andy, dakujem za rady. Zacneme teda davat na vecer 3ml a ked to nezaberie po par dnoch (tyzdni), tak zvysim davku na 2x3ml. A ked bude trosku ospala tak je to len bonus 😠 😨 🙂 Ona je totiz dooost ziva, nechcem napisat hyperaktivna lebo to je diagnoza, ale neviem neviem...Ozaj Ty si pisala, ze aj adko je hyperaktivny- Vam to stanovil lekar?Hyperaktivitu?

A este- multivitaminovy sirup jej mozem davat nie? Ved to nie je liek, lebo lieky by sa spolu s Peritolom nemali davat. A nejake ine vedlajsie ucinky okrem ospanlivosti?

A maminy, nejke homeopatika na podporu chuti do jedla nie su? Nemate s tymto skusenosti? Dostala som totiz od jednaj znamej kontakt na jednu detsku pediatricku, ktora sa zaobera aj homeopatiou pre deti a ze je velmi dobra...Mozno jej zavolam...topiaci sa aj slamky chyta... 😎

Maminy drzte sa, hlavu hore, snad bude niekedy aj lepsie 😉 ja som tiez z toho niekedy na hlavu-pocuvam cely den necem, necem, necem...

martinka16
17. júl 2008

Ahoj dievcence...

Neprispela som dlhsie ale citala som dost podstivo aj video ako Adamko papa som si pozrela len som asi nepochopila lebo celkom od zaciatku som necitala (som len kratko prihlasena) ci su Adamko a Samko dvojicky?Ale podla videa sa mi to tak zdalo,Nas Samko papa ako kedy sa mu chce ale nastastie nejako velmi jedlo neodmieta zatial nejak nebojujeme aj ked mohol by viac papat aj si sam pytat papkat ale to nehrozi....davala som mu Nutrolin B ale mam pocit ze ma z toho uplne pachnucu stolicu a nejaky je naduty stale...tak neviem teraz to uz nepapa 7my den a ma zase redsiu stolicu a neviem z coho...aj kaka castejsie ...mam teraz pocit ze vsetko co spapa navyse vykaka ,,,no hruuuza s tymi detmi...Mame aj nove mlieko Nutrilon Pepti 2 doteraz mal 1tku a bol v pohode tak neviem ci nahodou z toho neni taky na riedko kakajuci 😝 ved uvidime co bude dalej.
U alergologicky sa nam Alergia na BKM nepotvrdila ani na ziadnu inu potravinu ,,,tak uvidim co nam povie obvodna...aku mate skusenost s Kozacim mliekom Davali ste to detom?
Dakujem za odpoved

andryy
17. júl 2008

caute, ja tiez len citam/ked mi vyjde cas/ . My sme na tom zatial rovnako. Po tom Peritole Saska papa lepsie, ale aj tak to nieje ziadna bomba. Aj ked za posledny mesiac pribrala asi kilo, ktore ked bola chora stratila/vlastne stratila skoro dve,takze este mame co dohanat/.

dena co sa tyka toho davkovania tam je to myslim od kil, 10ml na 10kg. ja jej davam dva krat denne 5ml ale niekedy zabudnem a dam jej len jeden krat.Ospala po tom moc neni.Ale davam jej aj b komplex aj to je dobre na chut a aj to na nu trocha ucinkuje.

kili pozerala som video. Podla mna maly celkom pekne papa, nato ze doteraz nepapal vobec lyzickou je to super a aj to ze tak prezuva je super. Saska ma doteraz problemy s prezuvanim.

kili
17. júl 2008

marti, áno, sú to dvojičky, keď sa myšou nastavíš na niekoho fotku v diskusii, tak uvidíš, aké staré má deti.

andy.a
17. júl 2008

Dena,multivitamín samozrejme môžeš dávať,napr.Cebion buď kvapky alebo sirup 😉
s hyperaktivitou sme boli na neurológii a psychológii,len EEG nemáme spravené,nakoľko by Aďo nevydržal spolupracovať pri tom vyšetrení,teda byť v kľude 😕 😅
Peritol s ním ani nehol,ani Diazepam 10 mg/dospelácka dávka/,ktorú som kedysi mu dala rektálne na skľudnenie pred jedným zdravotn.výkonom 😉 😀

hyperaktívne deti sedatíva totiž netlmia,skôr naopak,ešte vaic ich stimulujú 😅 😝 😀

homeopatiká som skúšala deckám dávať na nejaké iné problémy,ale ani to snimi nepohlo/keď neúčinkujú klasické lieky,divila by som sa,že by zabrali hoemopatiká 😖 😕 /

Martinka,myslím,že tvoj malý nie je až taký nejedák,ako ostatné deti v tejto diskusii 🙂 😉 buď rada 😉 mne malá nepije už asi mesiac mlieko,ako sa odmietla aj v noci kojiť 😒
ani kakao s ryžovým alebo sójovým mliekom nechce,len čaj pije ☹

čo sa týka,kozieho mlieka,niekde ho doporučujú pri alergii na bielk.KM,inde zasa nie,že je to podobný alergén ako KM/teda bielkovina v tom mlieku/ 😉 a okrem toho aj páchne 😀
maléj som ale pár razy dávala kozľacie Pribináčky,len sú príííšerne drahé,malinký 80 gr téglik stojí 60,- 😠 😒 😖 to je veľmi veľa 😕 😨

a kde máme ostatné prispievajúce do tejto diskusie-napr.very,pelmisek,crazy,vanila.. 😒 😕 toľko veľa vás sem zo začiatku písalo a tuším už tu iba ja ostanem a pochybujem,že by som niekedy písala do diskusií o detičkách s veľkým apetítom 😢 😢 😢