Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

martina46
29. júl 2008

Andy,
ja som tu. Ach. Nevládzem.

andy.a
30. júl 2008

Martinka,nevládzeš kvôli tomu horku,alebo kvôli malej ?? 😕 😒
myslím,že vy ste s jedením na tom ešte v tejto diskusii najlepšie 😅 😝 😉

martina46
30. júl 2008

No áno, priberá stale 100g týždenne. Už by som sa mala zamyslieť trochu nad sebou, či to nepreháňam s tým kŕmením v spánku. Ale nie..
No mala som včera horúčky večer, zimnica. Asi z vyčerpania. A dnes celý deň som slabá jak mucha. Ale mám dobrú správu, dnes vypila 2x po 30ml UM z fľaše 🙂 som úplne happy. A tiež sa nám darí oveľa lepšie príkrmy, na obed skoro 100g a večer stovku presnidávky. Hurá! Tak nám to pôjde. Ibaze jedlo je hrozná nuda a aj taťo nerobí strašné opičky, tak pri tom pištíme! Keď zábava, ani nevnímame, že sa nám mama vŕta v puse lyžičkou a už len prehltame 🙂

martinka16
31. júl 2008

Ahoj vsetkym maminkam co sa trapia s babatkami,,,teda batolencami....

Tak martinka46 to je super ze priberate 100 gr za tyzden ,,,neviem co by si chcela??? 😉 😉 😉 Zartujem samozrejme...my sme tak nepriberali ani ako babetko....ked este nebezkal....
inak oznamujem ze kakanie co som tu spominala minula sa asi pomaly upravuje,,,niesu to take stolice kasovite ter 😉 z je skor zapeceny,,,neviem od coho to zalezi ked v podstate papa stale to iste...myslim ze nejak extra nepribera ale na vahe nestraca a to je dolezite...mam ale pocit ze mu zacalo viac chutit ,dopoludnia je to s papanim trosku horsie lebo sme vyadili jogurty kt,zboznoval maly ale desiatku mame vzdy nejaky kolacik a tak sa to celkom da...poobedia cez spanok tak vyhladne ze do vecera papa aj 2-3x a potom este vecer mliecko...tak som celkom spokojna a strasne muzacal chutit chlebik s masielkom alebo suchy alebo aj s lekvarikom...minule zjedol 3 polovicky sam od seba tak sa tesime ze uz aj takto sa chyta pred tym vsetko ozuzlal a vyplul..

tak takto sa mame vsetkym ostatnym rzim palceky aby drobcekovia dobre papali,,,,

sisstin
1. aug 2008

martina: 100g týdně? Co bys chtěla....my přibíráme tak 100g měsíčně..a to jí docela normálně 😉

kili
3. aug 2008

ahojte, tak už máme PC, zatiaľ len požičaný
zase kŕmim Adamka lyžičkou, je to pár dní, ale teraz dávam mlieko flaškou, mám pocit, že vtedy začal tak jačať kôli tomu, že som mu tak liala mlieko a to mu strašne vadilo. Flaškou to ale nie je, že by pil sám, má veľkú dierku, tak mu to tam teče samo a on prehĺta, alebo stláčam savičku a tak mu tam tečie, samozrejme pritom jačí, ale miestami nie. Ale možno mám len zlú savičku, nevedela som náisť tú čo mal predtým, tak som mu dala inú a tú nechcel nikdy, ale už som našla starú, tak uvidíme, zajtra ráno skúsim. Lebo miestami aj potiahne, ale hneď spustí rev.
Najdivnejšie to kŕmenie musí byť asi pre ostatných, keď sme vonku, napr. na kúpalisku, kde sú okolo ľudia a ja mu držím ruky a na silu mu tlačím jedlo do hlavy. A to sa pri dnešnom obede pri prvých troch lyžičkách pozvracal. Tak to musí byť na nás úžasný pohľad. A ja mu ešte pri tom rozprávam, aký je šikovný, ako pekne papá 😀
Uvidím, ako dlho mi to vydrží. Začala som to preto, lebo som bola vonku a tam som ho sondovala, ale furt sa sonda upchávala až sa mi to nepodarilo preraziť, tak som do neho tlačila lyžičkou, to sa mi kompletne pozvracal, lebo som ho nedala v medzičase odgrgnúť (som zabudla), bola som tak príšerne vytočená, že som sa zarazila, že ho už vživote nebudem sondovať a keď nebude jesť, tak bude hladný. Tak som zvedavá, ako dlho mi to vydrží, že kedy sa zas naštvem, že ho už vživote nebudem kŕmiť a doživotne bude sondovaný 😀

martinka16
3. aug 2008

Ahoj kili prepac ze sa pytam, aj tak je to pre teba istodost tazke ale ako to vlastne ma Adamko tu sondu nikdy som to pred tym nevidela ani nepocula...Dufam ze ta moja otazka nenahneva lebo je myslena uprimne a aj tak ta neskutocne obdivujem a neprekvapuje ma ze ti obcas rupnu nervy...

kili
3. aug 2008

marti, keby občas 😅

kili
3. aug 2008

tu je fotka: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
ide to cez noštek do žalúdka, ale teraz mu ju lepíme na líčko, je to lepšie, lebo ich môžme striedať a nemá tak zničenú kožu. Len je blbé, že ju tak často pri zvracaní vyzvracia, takže musím sondovať na novo.

kili
4. aug 2008

tak mlieko do Adamka skoro nedostanem, a 3x denne je to fakt príšerné, takže jedno by som chcela niečim nahradiť. Keď som mu ale raz skúšala dať jogurt, tak vrieskal a stále zvracal, bol síce ochutený, ale teraz sa bojím skúšať mu dať neochutený, aby sa zas nezasekol aj v ostatnom jedení. Tak čo mu ešte môžem začať dávať na miesto jedného mlieka? Teraz jedáva tak, že ráno mlieko, desiata mlieko, obed MZ príkrm, olovrant ov. výživa, večera mlieko a 2. večera kaša. Takže 2x mlieko po sebe ráno je katastrofa, čo mu môžem na miesto neho dať?

myschka
4. aug 2008

holky u nás se stal dneska zázrak, Aduš snědla plnou misku zeleniny 😲 😲 jedla sama lžičkou takže je pravda, že hodně toho bylo na zemi a na ní ale i tak a jedla s chutí. Bylo vidět, že jí to baví 😵 😵 tak zítra to zkusim znova, prostě jí uvařím zase mrkev, brokolici, květák a brambor na kostičky a necham jí aby to zkusila sníst sama. Jinak teda kromě tohodle žádnej pokrok. Vypije jen ranní a večerní mlíčko a přes den pár lžiček jogurtu.

andy.a
4. aug 2008

myschka,len tak ďalej,gratulujem k papacím úspechom 🙂 😉 😵
my sa stále trápime,bojujeme na oboch frontoch 😒 akurát som čítala tému "Strava po 1.roku " a bolo mi z toho do plaču ☹

kili,Adamko je alerg.na BKM ?? 😕 skús mu dať na desiatu ryžový alebo sójový dezert,je to dosť riedke 😉

Martinka16,3 polkrajce chleba je dosť 😕 😕 😅 mne stačia v poho 2 😀 😀 😝

kili
4. aug 2008

andy, som to nejak poplietla, on nemá alergiu na bkm ale neznášanlivosť laktózi, som si myslela, že to je to isté, resp. som si zle zapamätala a keď som počula o bkm, tak som si myslela, že to je to.
Jogurty mu dr už povolila, ale keď som to skúšala, nedopadlo to dobre, tak mu ich nechcem dávať. Rozmýšľam, či mu na miesto toho jedného chodu mám dať znova ovocie al. iba čistú zeleninu alebo niečo také.

martina46
5. aug 2008

ahojte, no ja sem uz asi ani nebudem prispievat, lebo my vyhodite a vybavite mi zrusenie nicku 😅 😀
my sme za 9 dni pribrali 250g, papame obed cca 100, presnidavka ked sa vydari tiez asi tolko a doobeda dnes skoro cely jogurt. je to sice stale akoby cez zavretu pusu, ale prehlta mi. mlieka mam menej a menej, ale toto mi asi neuverite 😀 🤐
bojim sa ale, aby to talcenie jedla do pusy casom nesposobilo, ked povyrastie, ze zacne protestovat, strajkovat. ale inac to do nej vacsinou nedostanem.

martina46
5. aug 2008

som zabudla napisat, ze vazime 8850g 😔 🤐

kili
5. aug 2008

martina, ja som takto tlačila do Samka normálne, teda on jesť aj chcel, ale bol lenivý otvárať pusu tak som mu ju páčila 😀 . Teraz už otvára pekne.

majkamrlka
5. aug 2008

babenky ako bujujete s dvojrocnymi detickami kt. sa tvaria ze nepotrebuju papat a pit ?
nas skriatok ma 10.8kg pri vyske 85cm v 2r. nechudne, pomalicky pribera ale jedlo je uplna zbytocnost pre nu.

martina46
5. aug 2008

Kili,
presne to mám pocit aj u Táňky, tak sa nemusím báť, že niečo pokazím 🙂

andy.a
6. aug 2008

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... "papá" naša Anetka,teda jedlo takto drží v ústach,každé sústo nekedy aj 10 minút 😒 😕 😅

Maťka46,tiež mám pocit,že sem nepatríš 😀 😀 nie žeby som ťa vyháňala,ale môžeš byť rada,že sa ti Tánička rozpapáva 😉 🙂

u nás nič nové 😉 😒 v albume "Aďko" mám pár nových fotiek Aďa,ako papá,vyzerá to ,akoby stále niečo tlačil do seba,ale skôr je to tak,že jehoe jedenie sú u nás výnimočné chvíle,tak ho dosť pritom fotíme 😀 😀 😔

Majkamrlka,presne viem,o čom píšeš 😒 ani moje deti nepotrebujú jesť ,Aďo aspoň vypije dosť čaju a vody cez deň,ale malá nič moc,teraz tak maxim.pol litra čaju denne 😒 mlieko žiadne,len v kaši ryžové 😒
a jedia obaja stále,len aby prežili 😕 😨 😅

a kde ste ostatné kočky z tejto diskusie ?? 😅 😢 😨

andryy
6. aug 2008

caute, ja vas len citam, po vysadeni peritolu je zase vsetko postarom.
andy to drzanie jedla v puse maju obidve spolocne, niekedy papame aj 40 minut. Pripada mi to akoby sa jej vobec nechcelo prezuvat a ked na nu skricim a poviem nech uz konecne prehltne, tak ju zacne napinat na vracanie.
Neviete nahodou ci mozem ten peritol zopakovat a po akej dobe?

andy.a
6. aug 2008

andryy,40 min.je ešte v pohode,u nás je to niekedy aj hodinu a pol 😔 😖
robota mi stojí,však kŕmením strávim minim.6 hod.denne 😖 a výsledok nejakých zjedených 90 g 🙄
dnes doobeda jedla madam výživku/trvalo to hodinu a 10 min./...,zjedla 130 g,už som sa tešila 😉 ale cca pol hodku po najedení sa rozkýchala či rozkašľala a šlo to všetko von ☹ to ma vždy veľmi poteší 😒

mojej Anete sa tiež nechce prehĺtať,prežúvať moc nemá čo,jedlo je riedke,len chleba jej mrvím do vareného jedla,keďže inak ho nezje 😒

Peritol sa určite môže opakovať,Anete som ho zatiaľ nedávala,mám obavy,že by efekt nebol žiaden,ako pri Nutroline B/ostatné baby v tejto diskusii spomínali,že im deti po Nutroline doslova "žrali"/..u nás žiadna zmena 😒

koľko balení ste vtedy vybrali ?? 😕 ak len jedno-2,daj malej pauzu nejaké 3-4 mes.a skús potom zasa,ak jej to predtým pomohlo 😉 držím palce aj celé päste 😉

andryy
7. aug 2008

Andy zatial mala len jedno balenie, skoncili sme pred dvomi tyzdnami. To fakt teraz musim cakat dva mesiace?

andy.a
7. aug 2008

andryy,sorry,pomýlila som sa,písala som to okolo polnoci 😒
môžeš kľudne nasadiť ďalšie balenie bez pauzy 😉

andryy
7. aug 2008

Dik andy tak to skusime znovu. Niezeby potom papala ovela viac ale lahsie to do nej dostanem a dokonca aj prezuva, tak usetrim kopu casu.

martina46
8. aug 2008

andy.a,
ano, ja som velmi stastna, ze sa nam to rozbieha 😵

kosicanka1
9. aug 2008

ahojte holky, som pisala svoju skusenost do diskusie o babetkach nejedakoch, tak prispejem aj k batolatam nejedakoch:
nasa simonka nechcela vobec ale vobec papat, skusala som hocico, a nakoniec pomohlo toto: nedala som jej jest cely den, dokial si sama od placu nevypytala a od vtedy akoby utalo, papa vsetko, bez cirkusov, raz dva sup sa napapa.
inac ten den bol strasny, som aj plakala, ze ved asi od hladu uz odpadne, ci pojdeme na pohotovost, ci co, ved nic nejedla a to bol uz skoro vecer, jedlo som mala pripravene, ale ona bola spokojna, hrala sa a okolo 18tej zacala byt asi velmi hladna, zacala tak inac plakat, rychlo som prihriala zemiacik s maskom a sup sup spapala.
mne sa tak laicky zda, ze to moze byt psychicky problem v tom, ze dieta potrebuje spoznat ten skutocny pocit hladu, potom ten pocit uspokojit jedlom a odvtedy vie, ze naco ten pocit hladu je. dovtedy som do nej davala jedlo podla hodiniek a vobec nepomohlo.
jedine, co mi este vadi je, ze papa iba rozmixovanu stravu, ale to nie je take na zabitie, hlavne ze papka pestro.
drzim palce aby sa vase deturence rozpapkali

martina46
9. aug 2008

kosicanka,
super ze vam to takto vyslo! 🙂

andy.a
9. aug 2008

košičanka,a na ďalší deň už normálne od rána Simonka jedla ,akoby nič ?? 😕 😅
viem si predstaviť,ako by to vyzeralo u nás:nedala by som malej celý deń jesť-jej by to vôbec nechýbalo,ako ju poznám/aj syna/..večer by čo-to zjedla.. 🙂
na druhý deň ráno by zasa nechcela nič jesť,naobed detto,večer by možno čo-to zjedla.. a tak ďalej ako začarovaný kruh 😀

kosicanka1
9. aug 2008

andy, ja nevravim, ze je to univerzalny recept na nechut do jedla u deticiek, ale u mojej simonky to zabralo. dovtedy som asi robila aj ja chybu, som jej vkuse nukala jest, radsej kazdu hodinku par lyziciek, pocitala som to, vazila, merala, stresovala a efekt ziadny. tak sme sa s manzelom dohodli, ze ju skusime nechat vyhladovat, nech pochopi co je to hlad a naco je jedlo. dovtedy vlastne nepoznala co je to hlad, stale mala nieco v brusku.
teraz viac menej papa 5krat denne, snazim sa pestru stravu, bohuzial stale rozmixovane plus este kojim, takze MM. ale si myslim, ze aj tie mnozstva stravy by mohli byt vacsie, ale zasa sa snazim posluchat dieta. ked pokyva hlavickou ze nie a odsunie mi ruku, tak ju prestanem krmit, aby som u nej nevybudovala averziu k jedlu a aby sa nepovracala. myslim si, ze ked sa povracia z jedla, tak uz nebude chciet vobec jest, ved sa bude toho bat.

kosicanka1
9. aug 2008

andy, este som neodpovedala na tvoju prvu otazku:
ano, na dalsi den uz od rana simonka pekne papkala, az som sa nestihla cudovat (no nie od rana, lebo ranajkuje MM, ale od desiaty)
ale este aj teraz niekedy mame horsi den, ked vidim, ze je tych mnozstiev menej, no ale co, ved niekedy ani ja nemam chut jest a na druhy den to dobehneme