Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

andy.a
4. mar 2008

tak to máš dobré,cermonca,že ti malá dobre pije.. 😉
tvoja Nikolka je asi drobunká,ale výška jej pasuje k váhe.. 😉
asi má rýchle spaľovanie 😅

cermonca
4. mar 2008

No to si take rikam ze proste bude prcek 😅 ale pak kdyz vidim jak ji tak je mi z toho na nic musim se obrnit trpjelivosti.Porad vymyslim co bych ji pripravila a pak to stajne nechce 😝

andy.a
4. mar 2008

cermonca,u nás detto.. ☹
malá zjedla na večeru 30 g kaše..to sa zasa najedla..až prejedla.. 😖 😠

cermonca
4. mar 2008

Tak to ji moc nejelo vid ☹ my jsme ve vasem veku kasi nejedli skoro vubec,zacala ji jist az v 10 mesicich z niceho nic a ted sni tak ze 100ml vody.

andy.a
4. mar 2008

no,my sme mali rekord 180..ale to už bolo dosť dávno.. 😕 😖
okolo tých 100 mi väčšinou spapá..dúfam,že len tou nádchou je to teraz také zlé.. 😒

ale to,že mi nič nechce piť,ma viacej znepokojuje.. ☹

andy.a
4. mar 2008

pozerávate na nove Ordinaci ?? 😝 😝 😝

cermonca
4. mar 2008

No jo ja koukamted je reklamova pauza 😀
To mas pravdu piti je dulezitejsi,kdyz jsem byla s malou v nemocnici tak take nic nechtela pit a sestry porad chodili ze pit musi no byla jsem z toho na prasky.No a ty to mas porad,kolikti mala vypije?Urcite jsi to tu uz psala ale cele jsem to neprocitala 🙂

andy.a
4. mar 2008

cermonca,malá pije cez deň veľmi málo..ale ciká normálne..v noci kojím,asi tak 3-5 x..ako kedy.. 😉

a Rúžovka je moja srdcovka 😵 😵 😵

zzz
4. mar 2008

ahoj very, necitala som si celu diskusiu, ale tvoj problem mi pripomina moju sestru, ked bola mala...teraz ma uz 21 rokov........ale asi tak, ked mala 2 alebo 3 roky prekonala tiez viacej chorob a jedla dost liekov...dovtedy jedla uplne normalne a potom to bolo strasne....bolo to uz davno a nasi nechapali co sa deje, kedze bola tretie dieta a pred tym to vobec nepoznali...........
nepotesim ta,ale trvalo to veeelmi dlho,niekolko rokov, mame doba kopec fotiek,ako sedi pri stole a place,ze nechce jest...
po case zmenila lekarku a tej to nedalo,urobila kopec vysetreni a nakoniec sa zistilo ze ma celiakliu a alergiu na mlieko, co jej sposobili, ze vraj tie lieky....a jej bolo vlastne zle z toho jedla.... ked sa jej upravila strava, tak to postupne preslo a dokonca aj z obidvoch alegii postupne vyrastla.....

neviem ci som ti pomohla,ale mozno by ste mali skusit aj alergologiu....

very
autor
4. mar 2008

andy.a i pro mě je to srdcová záležitost..jen tím, jak se gynekologie vyměnila za chirurgii, jsem trochu zklamaná..
My stále bojujeme se zoubkem a jídlem..stále obědváme jen párky..svačiny mi Ondra už téměř zrušil..teď jedeme formou snídaně, oběd, večer..a to to stejně odbývá..dnes na večeři spapal jen jeden 100ml Sunárek.. Úplně to ve mě cuká..když šel večer spinkat, musela jsem jít na vzduch. Je pro mě náročné před ním dělat, že jsem v klidu.., ale řekla jsem si, že to vydržím. Zkouším ho nově krmit jen cca 30min a pak to vzdávám..stejně si dříve po těch 30 minutách nic nevzal, a nebo z donucení vzal a pak to vyhodil celé.. 😖
Jak bojujete s nemocí?

Cermonca vítám..i když nerada..každé maminky, která se takto trápí s miminkem, totiž upřímně lituji.. ☹

Přeji všem peeeeeeeeeeeeevné nervy a klidnou noc!

andy.a
4. mar 2008

very,ahoj..no,Aďo na počudovanie celkom dobre papá/musímmzaklopať,aby som to nezakríkla/,dnes dobral Duracef,má akurát trocha nádchu..dokonca dnes ráno ho krmil manžel..a na večeru zjedol dva 130-gr.jogurty 😕

ale s malou je to horšie,ako som písala..tie nešťastné zuby sa jej už veľmi dlho prerezávajú..a nádcha je stále silná,takže odsávame soplíky a dávame kvapky do nošteka.. 😖
dnes jedla 120+70+120+90+30 gr/to posledné bola večera-kaša ☹ /,cez Ordinaci som ju dosť dlho kojila..to,že nechce piť, mi robí starosti..na tú fľašu sa nechce a nechce naučiť.. ☹ 😒

a tiež želám všetkým dobrú noc !! 😔
a zajtra snáď lepší a krajší deň s našimi nepapavcami 🙂 😵 😉

pelmisek
5. mar 2008

andy.a nám se taky prořezávají zoubky a vždycky min.dva najednou - teď jsme u stoliček a k tomu máme tu střevní virozu! Malá už tři dny skoro nejedla!!!! A to má 7kilo ve 14 měsících a 73 cm takže cermonco rozhodně nejsi sama. Doktorka říkala, že podle toho jak teď roste bude mít v dospělosti asi 156cm! Podle grafů samozřejmě. No my s manželem nejsme zrovna mrňavý, ale z jeho strany mají v rodině i mrňavý ženský, takže bude možná po nich 🙂
Na druhou stranu Verunka když je zdravá tak proti vám všem jí docela dobře a dokonce i pije, ale bitvy s netekoucími hrníčky mi trvaly i dva měsíce kdy jsem to furt zkoušela až z nich začala pít.
Její denní režim je: 8h snídaně - mléko cca 160ml, 11-12h svačina dřív ani náhodou a to má buď ovocnou
přesnídávku nebo pribináček apod., oběd kolem 14h cca 150ml zeleninovo-masového příkrmu, svačina 16-17h puding nebo pribinák nebo mléko s banánem, večeře kolem 19h kaše ze 130-150ml vody.
Nejí žádné sušenky apod. protože nechce kousat, ale denně to zkouším. Občas jí je propašuju nastrouhané třeba do pudinku.
Jo a třeba jogurty nebo tvarohy jsme brzo vzdali a nahradili těmi pribináky, tvaroháčky apod. protože jestli byl jogurt bílej, ovocnej nebo jinej nesnědla ani lžičku!!! Mudr. se děsně divila, protože všechny děti to v pohodě papaj - to byla citace🙂

dena76
5. mar 2008

Ahojte mamule! 😉 rychlo nieco napisem, kym kristina este spi..
Cermonca ahoj!! Neboj zdaleka nie ste sami kto ste taky malicky 😎 😎 Nasa mala v roku 70cm a 7500g.. teraz v 16 mesiacoch ma 8500 a 75cm.. takze drobecek...

Andy, very my pijeme tiez cez den po lyzickach... a to strasne malo. Dnes vypila asi tak deci cajika a dost, ale den sa este neskoncil tak verim, ze este aspon deci vypijeme... andy ty mas aspon vyhodu, ze Anetku aspon v noci kojis, tak neju tekutinu do seba dostane. To my sme kojenie zapichli asi tak v 3 mesiacoch lebo madam nechcela mlieko. No videli ste dieta co nechce pit materske mlieko? To bola aj pre nasu dr zahada..

no a zubky-dufam, ze nam coskoro nejaky ten zub vylezie, lebo si stale obkusuju rucicku a strka si prstiky do pusy apotom ju samozrejme napina a grckame aj to malo co spapame 😝 vecny kolotoc 😠

Andy dufam, ze sa anetke coskoro polepsi a bude uz v poriadku, lebo taka nadcha je dost neprijemna aj pre dospeleho nie este pre takeho drobceka co stym ani nemoze nic urobit.
Aleda - vam tiez skore uzdravenie 🙂

zajtra mame to gastro , tak uvidime

andy.a
5. mar 2008

ahojte 😵
Andula mi dnes ráno spala až do 7:40/tuším ešte nikdy tak dlho nepotiahla/,ale cca 4x som ju kojila..a stále sa odkopávala a zle sa jej dýchalo.. 😒 tá nádcha nie a nie prejsť..už bola takto chorá predtým 2X a nádcha ju držala vždy 2 týždne,takže si to ešte asi užijeme 😒

papá mi stále zle a skoro nič nevypije 😒

a volala som našej dr.-výsledky z výterov hrdla,čo im v piatok robila..-obaja majú nález v norme..teda Aďovi vôbec neboli treba ATB/včera dobral Duracef/ ☹

vedela som,že Aďko to bude mať v norme,lebo keď je chorý,nikdy nič neje,napína ho,vracia..ani lieky mi nikdy nezje..a teraz úplne bez problémov mu dám lieky/sám si dokonca chce chystať-dávam mu striekačkou/ 😕

andy.a
5. mar 2008

inak,ak by vás to zaujímalo-ja som mala v 7 rokoch 15 kg 😖
a ešte v 20-tke 40 kg pri 165 cm 😕

od malinka som vraj bola chudunká,drobunká..teraz už je to lepšie 😝

naši sa so mnou tiež nachodili po dr.a natrápili,keďže som nechcela moc jesť..ale napr.sladkosti som milovala odjakživa/Adrián až teraz troška.. 😝 /

andy.a
5. mar 2008

dena,malá ti za 4 mesiace pribrala kilo a narástla 5 cm..to je dosť.. 😝

Aďo mi začal odmietať mlieko ako 6-mes.,možno aj skôr..skúšali sme rôzne druhy UM ,aj KM dokonca nám dr.povolila..nič mu nechutilo..tak cca do roka som mu dávala v spánku Nutrilon -v noci 2-3X a cez deň ,keď zaspal v kočíku doma alebo aj vonku/brávali sme so sebou ohriate 😝 /.
a začal ako-tak jedávať jogurty ,takže od 8 mes.mával denne jogurt,večer kašu..od 1 roka aj nejaký puding alebo Monte/teraz by to asi ani do úst nevzal 😒 /

a držím päste zajtra na to gastro.. 😉
a snáď sa aj ďalšie zúbky už konečne u vás objavia 😉

andy.a
5. mar 2008

pelmisek,skoré uzdravenie.. 😉
nezávidím ti veru..ale malej snáď čoskoro tá črevná viróza prejde .. ☹
a tie potvorské zuby aj vám už nech vyjdú 😒

a malá ti celkom slušne toho poje,ako píšeš 😕

dena a pelmisek-aké pôr.hmotnosti a dlžky mali vaše dievčatká ?? 😉
sú od narodenia také drobátka ?? 😵 😉

andy.a
5. mar 2008

a k tej Ordinaci-tiež som mala obrovský problém presedlať z gynekológie na chirurgiu 😠 😕
ale už som si zvykla.. 🙂

myslíte,že Bára Munzarová má ten nový účes svoje vlasy alebo parochňu ?? 😕 😝

very
autor
5. mar 2008

Ahoj, myslím, že jsou to její vlasy a podle mě jí to opravdu moc sluší.. 😉

Dnes jsme snědli ráno 250ml mlíčka, asi pět lžic příkrmu a půlku párku na oběd, svačina - 6 lžic sojového dezertu a na večeři 25 lžic zel.polévky..asi se z něho zblázním.. Kdyby jste viděli, kolik toho nalítá..hodně ale spinká, tak jsem přesvědčená o tom, že bere energii ze spánku. 😒

Nějaká paní mi tu radila, aby jsme zkusili akupunkturu.. Dnes - po svačině ze zoufalství - jsem hledala lékaře, který by to udělal tak malému dítěti..nikoho jsem nesehnala. Prý 18ti měsíčnímu dítěti mohou dát maximálně homeopatika - na nechutenství, tak nevím. Manžel do této možnosti vkládal velké naděje..u něho v příbuzenstvu pomohla někomu akupunktura k velkému zhubnutí..

Při jídle mu zpívám, ukazujeme si v knížkách.., ale někdy přes slzy už ani povídat nemůžu. Je mi tak líto, že to u nás takto dopadlo..opravdu nevím jak z toho ven.. Určitě to zhoršují opět zoubky..vždy to tak máme. Každý jeden zoubek hrozně dlouho trvá - než se prořízne.. Už aby byl ten řezáček venku!!!!!!!!!! 😢

andy.a
5. mar 2008

very,ahoj 😵

aj mne sa Bára veľmi páči s tým novým účesom..kočka..predtým bola len taká šedivá myška 😕 😅

very,mne malý niekedy zjedol oveľa menej ako tvoj Ondrejko 😕 malý pri prerezávaní zubov jedol/teda skôr nejedol/ rovnako ako inokedy.. 😕

myslím,že sa až príliš upínaš na tie problémy s jeho nechutenstvom.. 😕 mňa by akupunktúra nenapadla,a to som od fachu 😝

very,Ondrejko ti stále tak málo pije,alebo je to už lepšie ?? 😉

andy.a
5. mar 2008

very,sirup Peritol by tvoj malý už mohol dostať 😉
podporuje chuť do jedla..mali ste ho už ?? 😉

andy.a
5. mar 2008

a nás Aďko bol ako cca 2-ročný u dvoch liečiteľov..a nič s atým nedosiahlo,žiadne zlepšenie..od jedného dostal urologický čaj..od druhého ani neviem,akurát tam hrozne prechladol a skončil na silných ATB.. 😠

ja týmto ľuďom neverím,bola s ním babička/moja mama/ 😒

andy.a
5. mar 2008

tie nešťastné zúbky tuším trápia každé dieťa v tejto diskusii ☹ 😖

very,aj vám želám čo najskoršie prerezanie toho zúbka ☹ a čo najmenej bolesti a trápenia ☹

pelmisek
6. mar 2008

andy.a Verunka byla malinká už při porodu - resp. já rodila císařem, protože jsem po operaci očí a nesmím tlačit, takže když jí vytáhli tak měla 2020kg a 48cm - no prostě nejmenší v porodnici 😉 Ale jinak měla apgar 10, takže jsem byla relativně v klidu. No a od té doby co tak málo přibývá a je nejmenší ze všech dětiček 🙂 tak doktoři polemizují jestli to náhodou špatně nespočítali a nenarodila se dřív, protože jinak si to nedovedou vysvětlit. Mě taky brali krev na TORCH - to je nějaké vyšetření na toxoplazmozu apod. ještě v porodnici a nic nezjistili (no ono mi tu krev brali už když jsem byla v tom a samozřejmě byla ok jinak bychom to řešili už dřív).
Teď jak má tu střevní virozu tak zase zhubla a tak radši ani nechci vědět kolik teď váží a doufám, že zase rychle přiberem i když to bude fuška, ale budu ji cpát každé 2 hodiny aspoň trošku aby jsme ten její minižaloudeček zase roztáhly 🙂 Včera už trochu papala kašičku a tak doufám, že dnes to zase bude o kousek lepší.
Jo jen pro pobavení - manža to chytil taky a slušně ho to zkolilo, takže čekám kdy to skočí na mě ☹

aleda
6. mar 2008

Ahoj holky, tak se zase hlásíme. 🙂
Včera jsme byly u doktorky na kontrole a malá zase zhubla ☹ . Tak vážíme 7,8kg. Doktorka už začínala lehce panikařit a přenesla to na nás s manželem. Dala nám léky na podporu chuti k jídlu, když jsem je šla vyzvednout do lékárny tak mě ta cena málem položila 😝 a týden na zlepšení. Zatím nezabraly, malá jí stejně jako dřív. 🤐 Pokud nepřiberem tak na vyšetření GS do nemocnice. Držte palečky ať se malá vzpamatuje. Když jí člověk pozoruje tak vůbec nevypadá, že jí něco chybí. Krásně nám chodí, teď už i trošku líp jí, hraje si tak pevně věříme, že to bude v pořádku.
Jak jsem četla u vás stále stejné, tak hlavně ať se děti brzy uzdraví a zoubky vyrostou. Nás trápí taky. 🤐 potvory.

andy.a
6. mar 2008

aleda,aké lieky konrétne ?? 😕
držím vám palce,nech sa to čím prv zlepší 🙂 😉

aj mne malá veru teraz,ako je chorá,dosť schudla 😒

aleda
6. mar 2008

Andy.a léky se jmenují Colinfant Newborn, je to 12 lahviček s práškem, který máme užívat 3x týdně po, st, pá. Rozpouští se ve vodě nebo v čají a před jídlem nechat vypít. Včera měla první a zatím žádná změna. Jíme úplně stejně jako před nemocí. Tak aspoň to. Aspoň nemoc odezněla, rýma zmizela a kašle jen ráno trochu.
Anetce už je líp, nebo ji stále trápí nachlazení?

cermonca
6. mar 2008

Ahoj 😉
U nas je to porad stejne zadne zlepsenijen vcera echtela ani kasi ale zase snedla obed asi 180,no a dnes obedu moc nedala tak jsem zvedava.

Aleda:Malej preju aby ji ty leky zabraly a dostala chut k jidlu 😉 My jsme ten Colinfant meli take ale hned po orichodu z porodnice.Ja mam alergie a malej vyslo veco z krve ze by ji mohla mit take,tak ji dali tohle ze by to melo zabranit vzniku nebo ci co.No zatim se nam nic neprojevilo.
Vy jste si to platily 😨 ono to je fakt drahe uz nevim kolik ale take mi to prekvapilo 😝

Jo koukam ze tu vsichni bojujete se zoubkama,u nas se to take zhorsilo kdyz ji lezy prvni dva no a vic jich nemame tak jsem zvedava jak to bude probyhat az polezou dalsi.Horni dasnicku ma matehlou uz dva mesice ale pry to jeste nevypada ze vylezou.Uz predem se toho desim.Zabiaji vam na to nejake ty gely?Ja mam baby dent a mam pocit ze to nezabira 😕

andy.a
6. mar 2008

aleda,musela som to pozrieť na nete,lebo názov toho preparátu mi nič nehovorí 😕
takže probiotikum s kmeňom bakt.E.coli 😉
držím palce,aby to malej zabralo 🙂 😉

andy.a
6. mar 2008

cermonca,koľko máte zubov ?? 😉
my len 2 dolné rezáčiky.. 😉 na tie horné už čakáme od Vianoc a stále nič ☹

dávam Dentinox gél na zúbky..na chvíľku to zaberie a znecitliví ďasná 😉