Po mesiaci prikrmovania späť na materské mlieko

gabinecka_
6. sep 2012

Ahojte dievčatá,
chcela by som sa spýtať či niekto prešiel niečim podobným - dcéra bola plných 6 mesiacov kojená, resp. kŕmená z fľaše materským mliekom. Po ukončení 6. mesiaca sme začali s prvými príkrmami - mrkva, zemiak.. Všetko uvarené na pare, rozmixované, zelenina z vlastnej záhrady chemicky neošetrená, zmiešaná na riedku kašu s mojim mliekom, alebo vývar z kuracieho a králičieho mäsa. Príkrm sme podávali na obed, postupne kým malej chutilo, potom sme dokŕmili materským mliekom, ktoré sme po týždni-dvoch vynechali, nakoľko sa nasýtila obedným príkrmom, ktorý jej veľmi chutil. Prvý týždeň kakala normálne. Po 1,5 týždni sme pridali o desiatej ovocie - tiež s odstupom 3 dní - jablko, broskyňa, slivka, tiež na pare uvarené riedke kaše. Raz sme vyskúšali 1/2 jablka a 1/2 banánu a to malú zapieklo, tak sme banán vysadili. Po 3 dňoch sa vykakala s veľkým úsilím. Odvtedy nemala banán. No malú stále zapekalo. Vysadili sme mrkvu, broskyňu, pili sme kamilkový čaj a vodu, do jedla sme začali pridávať kvapku olivového oleja, lanové semienko, ku koncu aj kávovú lyžičku ovsených vločiek. po mesiaci prikrmovania sme museli prejsť späť na materské mlieko, nakoľko zapekanie bolo neúnosné. Teraz máme byť späť na materskom mlieku a o mesiac skúsime znova príkrmy. Ak ich naďalej nebude tolerovať, máme ísť na gastro vyšetrenie. Ešte som zabudla napísať, že malá občas ožužle kôrku z chleba alebo rohlík alebo kukuričnú chrumku. Nechápem ale to nekakanie. Stretli ste sa už niektorá s niečim podobným a po prípade ako to prebiehalo u vás. Ďakujem.

gabinecka_
autor
17. sep 2012

Tak dievčatá, vyzerá to tak že sme problém zažehnali. Boli sme cca 2 týždne zasa iba na materskom mlieku, najskôr nekakala ani na mojom mlieku ale potom začala kakať normálne. Keď už kakala normálne yyskúšali sme šťavu mrkva s jablkom. Predtým keď som jej odšťavila, tak mi z toho nevypila ani kvapku a keď som do nej pracne niečo dostala, tak sa nič nedialo, ale teraz stiahla sama 120ml!!! Skoro som odpadla - no a následne sa tak posrala - prepáčte za výraz, ale inak sa to nazvať nedá, že až na krku mala. 🙂 no a odvtedy praktizujeme túto šťavu vždy keď treba. Papáme už nastrúhanú mrkvu s jablkom ako desiatu a na obed vývar so zeleninou, a ak sa do poobedia nevykaká, tak dáme šťavu. Zatiaľ kaká krásne a teda prikrmujeme🙂 Tešííííím sa!!! Dokonca jej zachutil kamilkový čaj a vypije 100ml denne, okrem toho ju nalievam s vodou, asi si už zvyká. Vždy sa trochu napije. Ale tá šťava.. to je sila. fakt vypije aj 120ml naraz. Moc sa teším!!! Ďakujem vám všetkým za rady.