Po začatí prikrmovania nechce moje mlieko. Čo robiť?

lemonka
29. jan 2009

ahojte maminy....nasu malu Kristinku som zacala prikrmovat od piateho mesiaca....je stale dojcena ale dostava aj umele mliecko nutrilon....poslednu dobu sa vsak stava ze pri kojeni je raz vsetko o.k. inokedy aj ked mam mliecko tak sa nechce prisat a akonahle sa ju pokusam pritiahnut tak sa odtiska a reve...inokedy sa kojime bez problemov...stretli ste sa uz niekto s takymto problemom?co vam pomohlo ? budem vdacna za kazdu radu...dakujem ...lemonka

titkovamiriam
29. jan 2009

ak prikrmujes z flase tak to je problem ☹ ,lebo z flasky to tecie rychlejsie tak co by sa s prsom trapila 🙂 .neviem dovod prikrmovania no urcite je lepsie kojit a ked tak davat prikrmovanie z hranceka alebo lyzickou

lemonka
autor
29. jan 2009

no ja ju prikrmujem od druheho mesiaca s nutrilonom lebo sme nepriberali a nemam tolko mlecka kolko si mala ziada...krmim ju cez hadicku a striekacku tak mi poradila laktacna sestra a na flasu jej davam len ked nie som doma....doteraz s kojenim nebol ziaden problem az teraz ked sme zacali davat inu stravu mrkva jablko zemiak atd

titkovamiriam
29. jan 2009

HMM tak to asi neporadim.skus niaku inu diskusiu o kojeni

dnada
29. jan 2009

lemonka - kolik je teď Kristínce? nestačilo by jí třeba už jen tvoje mlíčko,když přikrmuješ? Můj malej se taky občas odtahuje a někdy i vyloženě hysterčí a řve jako o život.Tak ho chvilku nechám,povídáme si,dělám na něj blbinky,pořád ho ale držím a on třeba za 10 někdy 20min otočí hlavu a otevře pusu a baští úplně normálně 😉 My tedy moc nepřikrmujeme,my spíš ochutnávámě,malej nic moc jíst nechce,zatim jí jen mrkev a mrkev s jablíčkem 😉 Zkus ji chvilku nechat a pak přiložit znova 😉

tina_
29. jan 2009

my sa zatial len dojcime, ale mne toto mala robi, ked ju boli brusko, tiez sa odtahuje od prsnika, potom sa prisaje zase odtiahne, a nervaci, az kym sa "nevyprdka" 🙂

lucillienka
29. jan 2009

ja som začala dokrmovať ked mal malý presne 3 mesiace - bohužial - lebo som brala silné kortikoidy. Potom ked som ich prestala brať a mohla som už kojiť, malý sa za tých 6 dní tak naučil na flašku s Nutrilonom, že teraz sa často stáva že bud odmieta prso od začiatku, alebo keď je oddýchnutý tak si cucne len predné mliečko a potom ked by mal začať makať a cucať zadné začne ručať a musím mu dať flašku aby sa dokrmil Nutrilonom. tak mu aspon to zadné odsávam a zamiešavam do Nutrilonu .... hm... a tak to asi musíme vydržať nejakú chvílku... 😉

tereziep
30. jan 2009

Ahoj, já sice nekojím, ale malá občas taky nechce pít mlíčko. Přikládám to k tomu, že jí zasytí příkrm a zkrátka už nemá hlad. Moje kamarádka, která kojí, má stejný problém. Jakmile začala přikrmovat tak malá už moc mléko nechce. Taky si myslí, že je to tím, že je prostě najedená. Já bych to asi nechala být. Pokud ti přibírá a je spokojená.
Jo a je to teda můj názor, ale asi bych už nekrmila hadičkou a stříkačkou, jak ti poradila laktační sestra. Já měla stejný problém. Od narození jsem kojila a dokrmovala. Na nutrilon jsem používala normální Avent lahvičku s dudlíkama a žádný problém s odmítám prsu nebyl. Připadalo mi děsný, že bych dle laktační sestry krmila hadičkou a tříkačnou nebo dokonce přes prst. Moje doktorka mi poradila Avent lahvičky - má to od maminek potvrzené, že se mimčo neodstaví.

katarinka2010
26. jún 2010

Súhlasím s názorom terziep. My máme 3 mes. chlapčeka. Prekonala som herpes, angínu, zápal ušného zvukovodu a potom zápal priedušiek. a to všetko za tri mesiace..takže dvoje antibiotiká..pri angíne som si musela mlieko odsavat a tak dávat z flašky...potom sa naučil na flašku (značka NUK). Potom sme kupili AVENT flašky a krmila som ho odsavaným mliekom. po mesiaci krmenia z flašky pil v pohode aj z prsníka...ale tečie mu to pomaly, málo sa napapa a potom sa nezasýti a málo spinká...tak som sa rozhodla že ho budem krmit z flašky (odsavaným mliekom)..s tým že ho napoly kojím a napoly krmim flašou. Umele mlieko nedavam. V noci spí celú noc a vstáva okolo piatej alebo sa raz zobudí v noci a potom vstava okolo siedmej...cez den spinká aj doma po hodinke a pol hore si tak hodinku aj dve pospinka....pripisujem to tomu že sa dobre napapa....dva krát som skoro mlieko stratila...všetko sa to napravilo častým odsávaním..

adkatarabka
9. aug 2010

neexistuje naozaj nijaka finta ako to dieta naucit spat na prsnik....

anitkanz
1. feb 2014

ja si myslim ze preto nechce tvoje mlieko lebo ochutnal sladucke UM a MM nie je take sladke. mne tieznechcemoje len UM.