Podávanie nastrúhaného ovocia v 3,5 mesačnému bábätku

lucky7
3. sep 2017

Ahojte,
pred týždňom som bola už detskej lekarky a ta mi povedala, že môj syn nepriberá dobre - za mesiac nabral 650 gramov a narástol 5.5 cm. Povedala mi, že mu musím dávať po každom raze keď ho nakojim nastruhane jablko alebo hrusku či slivku. A keď za týždeň nepribere, musí mať pridané umelé mlieko. Vážila som ho, za týchto 5 dní pribral 230 gr. To struhane jablko som mu dala len tri razy, veľmi plakal a posledný krát to zvracal. Nechcem ho dať na umelé mlieko. Tiež to ovocie, nie je to príliš skoro na dieťa ktoré doteraz pilo len materské mlieko? Ďakujem vopred za odpovede 🙂

djubka
7. sep 2017

Ja mam tri deti a s poslednym som si uzila! Nepriberala, chodili sme sa vazit kazdy tyzden!

lucinocka
7. sep 2017

po mlieku by som si teda slivku nedala :D to co je za dr:D ved z toho chudak este aj schudne, jak ho prezenie...

sono2
7. sep 2017

@zuzanaete mne od 4 mesiaca malá skoro ani nepribrala sa začala extrémne hýbať, teraz má 8 mesiacov A skoro 9,5 kila. Pokiaľ má dieťa plné plienky tak je to OK.

katka708
7. sep 2017

Môj syn od 4 mesiaca priberal 100-150g mesačne!!! A podľa Dr to bolo OK. Nechcel sa kojiť, nechcel UM. A potom ani prikrmy. Do roka (mam pocit) ze jedol len aby prežil. Ale inak mu nič nebolo. Štvornožkoval od 6m. Chodil od 10m. S chuťou začal jesť až po roku. Ale mlieko doteraz nechce a to bude mať 4r.

majuska77
7. sep 2017

Ja by som si z toho starosti nerobila,kazde dieta inak pribera.A ked cam povie dat umele mlieko,ja by som ho nedavala pokial mate dost materskeho tak je to podla mna ok.

admet
11. sep 2017

Prejst na umele mlieko len vtedy, ak dieta vyslovene neprospieva. Vyhladnute dieta furt spi. Ja som svoje deti nikdy nevazila, nie su osipane.