Pojedanie bábätiek medzi jedlami. Aké máte skúsenosti?

martina46
7. sep 2008

Aké máte s týmto skúsenosti? Ja malej nedávam takto nič. Bojím sa, že by sa toho "najedla" a nechcela by hlavné jedlá. Dlho nám totiž trvalo, než začala papať príkrmy. A ak je po mne, moje obavy sú oprávnené 😀. Ochutnám niečo pri varení a som najedená...
Okrem toho, pchať do nej piškóty mi príde zbytočné, radšej jej dám kúsok zeleniny, ak už niečo.

jonatanka
7. sep 2008

ahoj, tak ja im musim nieco dat, minimalne detske keksiky, lebo moj maly ak nieco nezuje spusti krik, mala papa biedne tak tej nedavam nic-ani nechce, ja oslavujem ak mi zje vobec dve lyzicky mrkvy

marinka
7. sep 2008

My potřebujeme přibrat, takže jí zobkání mezi jídly dávám, zjistila jsem, že hlavní jídla jí stejně bez ohledu na to, zda mlsky dostává, nebo ne. Není toho moc, sem tam piškot, kukuřičké křupky apod.

kristi
7. sep 2008

dostava piskoty nebo detske susenky, tycky apod.

majaaita
7. sep 2008

Dávám ovoce a zeleninu, ale proti piškotům nebo sušenkám nebo tak nic nemám, občas dám taky.

Taky mi přijde, že vliv na to, jak potom jí hlavní jídlo, to nemá.

Malej není žádnej cvalík, tak akorát mi přijde. (v 15ti měsících 10 kilo a 82 cm)

Před rokem věku jsem taky nedávala nic, dokud se jídlo a režim v jídle neustálil.

luucia
7. sep 2008

My mezi jídly dáváme kousek rohlíku, křupky, ovoce a hlavně okurku, tu miluje 😵

kalo
7. sep 2008

My jsme dost hubeňouři, tak dávám...I když moc tomu nefandím. Naštěstí mi hlavní jídla a svačinky baští.
............ Ale pro příklad uvedu 11měsíčního synka mojí sestry, který nechce jíst obědy, jelikož sestra si ho navykla, že mu od rána strká něco do pusy, co jí třeba ona nebo kdokoli z rodiny a malý je zvyklý pořád něco "šrotovat", když běhá nebo si hraje a pořád něco vyžaduje. Ale aby si v poledne v sedl a v klidu spapal oběd, to ne...Tak to se mi jakoi moc dobrý jídelní návyk nezdá (nemluvě o tom, že je poměrně tlusté dítko) 😖

jahodka11
7. sep 2008

tak my nie sme chuducki...🙂)) ale davam chrumky, sem tam trosku chlebik...ale to su len kusky....a samozrejme na olovrant bananik alebo jablcko..... 🙂 myslim, ze v malej miere to vobec neuskodi....hlavne nedavat neskor cokoladky a keksiky...🙂

aponchie
7. sep 2008

takove ty chrumky ze zdrave vyzivy sme davali,detske susenky hipp nebo nestle a tycinky bez soli nebo ty polystyrenove chlebicky rohlik pripadne kousek chleba 🙂

blumka
7. sep 2008

no ja keby som malej nedala nic medzi hlavnymi jedlami tak neviem ako by to dopadlo...ona otvara usta ked vidi lyzicku a to ju moze hocikto drzat, otvara usta ked nas vidi jest. ona miluje tie kukuricne nesolene chrumky, tak chrumka tie..alebo kusky hrusky alebo takeho nejakeho maksieho ovocia 😉 ona je proste papkos 😀 😵

berynka
7. sep 2008

Mezi jídlem občas dávám piškoty, někdy tyčky, z obchodu neodjedeme bez rohlíku, samozřejmě se snažím dost ovoce, ale né tak, aby se přecpala a hlavní jídlo nejedla 😉

trixi
7. sep 2008

U nas sluzia kukuricne "cerviky" ako uplatok ked ideme poobede von, kym prideme medzi ludi aby maly vydrzal v kociku. A ked sme na nakupe, tak kusok rohlika, to je uz "obrad". Vtedy je nakup bez problemov a mozeme nakupovat aj hodinu. To su moje dva uplatky malemu. Inak piskoty a sladke keksiky maly nema rad.

martina46
autor
7. sep 2008

vlastne medzi hlavne jedla pocitam aj desiatu a olovrant.
tak vidim, ze su babence rozne, niekomu to nevadi, iny zobkat nemusi. uvidim, ako sa to vyvrbi s nami. ak sa mala pekne rozpapa, budem davat aj ja. tak asi po roku skusim 🙂

lyziarka
8. sep 2008

ja davam malemu tiez iba kym ideme niekde v kociku, nevrti sa a nechce von. Detske piskoty som este nedavala nikdy, take keksy pre babätka obcas chrumka (mozno 2-3 kusky za tyzden), no najviac zboznuje kukuricne wafle, ale nesolene som tu bohuzial nikde nenasla, tak som kupila aj tie solene, no a na tych sa ide zadrhnut... neviem preco. tych by spapal tusim aj cele balenie, keby som mu dala. tak sa snazim opatrne, tak 2 kusky denne, co si myslim, ze urcite nie je pre 15-mesacne dieta vela. Takymto detom sa predsa uz moze / ma solit jedlo, ci nie?

vojtisek2007
8. sep 2008

tak mi papáme pořád - malej má v mističce pořád něco - nakrájím okurku, papriku, tvrdý sýr nebo jablko, hrušku, oloupu a nakrájím švestku, pomeranč, mandarinku - prostě co zrovna je - na kostičky do jeho mističky, tu má na stole - a když chce, sám si bere - a většinou to sezobe - misku donese a chce další -tak mu to střídám, ale piškoty nebo sušenky nedávám, přijde mi, že to nepotřebuje, někdy křupky - ale ty jsou zase solené, tak opravdu jen málokdy...a třeba čokoládu nemá rád vůbec....a problém s hlavním jídlem nemáme, spapá co nandám na talíř 😉

wali
8. sep 2008

ja som na zaciatku nebola moc nadsena takymto vyjedanim medzi jedlami, ale neda sa tomu vyhnut, takze uz to neriesim tak prisne ako predtym. zvlast teraz ked sme boli na prazdninach u starych rodicov, dostaval drobec toho viac. viedli tiez kukuricne nesolene "cerviky", obcas tycinky a ovocie, ktore mi teda az tak nevadilo 😝

titkovamiriam
8. sep 2008

marek tiez zobe medzi jedlami,ale nemam problem ho nakrmit na obed ci veceru-vacsinou si vyberam kukuricne chrumky,vela ovocia,zeleninu a samozrejme obcas niaky keksik-cokoladu a cukriky velmi velmi malo 🙂

sisstin
8. sep 2008

nedávám nic, nic by si mezi jídly nevzal, nezajímá ho to..jí, protože musí..sám by si o jídlo neřekl 😉

francizskajs
8. sep 2008

Ahoj,my nedavame zatial nic myslim ze to co ma pocas dna mu bohato staci a hlavne vela pijeme lebo je tu riadne teplo,ale ako citam sa sa tomu v buducnosti tazko vyhneme 😀 😝

katka76
9. sep 2008

kym sme boli mensi, papkaniu medzi jedlami sme sa vyhybali. ale asi od 9 mesiacov jeme vkuse. hlavne ovocie, bez toho ani z domu neodchadzam, aj ked sa predtym mala napapala. tiez nam chutia nesolene kukuricaky.

elize
9. sep 2008

tak nas Maxinko nie je cvalik, ale stale by nieco chrumkal, hlavne od kedy ma prvy zub. Pravidlo je, ze ked rano vypije svoju davku mliecka a idem ranajkovat ja tak este dostane korku z chlebika alebo kusok z peciva 🙂 A zase pyta nieco medzi obedom a olovrantom. To mu nakrajam ovocie, nech si chrumka 😀 ale keby som mu ho dala nastruhane nechce. Skor myslim, ze si len tak masiruje dasienka a pritom aj nieco spapa. Vplyv na ostatne jedla to nema, zje vsetko a v poslednom obdobi otvara usta aj ked uz na tanieri nic nema 😀 tak len zvysujeme porcie, je velmi zivy - to vybeha 😀

martina46
autor
9. sep 2008

Chrumkanie ovocia a zeleniny sa mi páči, toho by som sa ani ja nebála.