Pomoc zápcha - prikrmovanie

marhulka88
23. okt 2008

pomoc pomoc 6.5mes. babo ma zapchu po zavedeni prikrmov co robit???
papame 3tyznde...dva na obed zeleninu (mrkva-len na zaciatku,petrzlen, spenat, zemiak,tekvica,salat)
tyzden papame obed aj desiatu (jablko)....babetkos sa nevie vykakat...stolica je husta ale nie bobkovita ... pomahame mu kazdy den teplomerom prip. rektalnou lebo place nemoze spat stale sa chce kojit a neustale tlaci...co robit???
moze byt zapcha zo zemiaku?? konzistencia jedla je polievkova ziadne huste jedlo...
mam vynechat obed ked ma taky problem?
pocula som ze pohanka prip. spalda pomaha moze to uz aj od takeho veku??? dakujem

denduska
23. okt 2008

ahoj marhulka, mne mamka robila odvar z ovsenych vlociek..ale chce to trosku casu kym zaberie..ale vraj zaberalo 😉

luciar79
23. okt 2008

môj syn keď sme začali prikrmovať tiež kakal raz za 3 dni. Ale neboli to bobky, tlačil sám, občas som mu pritlačila nôžky k brušku ale rúrku sme nepoužívali. Radšej ju vynechaj, dá sa na to naučiť.skus príkrm kde sú hrušky.a dávať na bruško a občas pocvičit s nožičkami.

sipcek
23. okt 2008

Ahoj,ak davas prve prikrmy,je prvorade davat jednodruhovu zeleninu,to znamena,na zaciatok varenu mrkvicku na obed,aspon 3 dni,aby si videla ako spracuvavaju crievka potravu,ak to nerobi problem,mozes pridat dalsie,napr.varenu mrkvicku so zemiakom,atd.Ja som dala malej odvar z ovsenych vlociek,nedavala som jej to casto,ale nam to pomohlo pri zapche.Uvarila som jej vo vode vlocky,a pouzila tu vodu rozriedenu s dojcenskou ked som jej zarabala mliecko.Nie je kojena.

fibi
23. okt 2008

hrušky, slivky a ponúkať viac vody na pitie 😉

kvietocek7
23. okt 2008

ahoj marhulka 🙂 len pokoj pokoj 🙂 zapcha asi hadam nikoho pri prikrmoch neobide a ked uz aj pride treba z mojich skusenosti davat viac tekutin cajik alebo ovocne stavy. Ked sme mali prvi krat tento problem tak som dala malej troska pomarancoveho dzusu ale organicky a naozaj pomohlo. Tiez viem z vlastnej skusenosti,ze zapche sa snazim predchadzat pripravou redsich prikrmov teda pridam viac vody, aby konzistencia bola redsia. A este keby nic tak som videla,ze je aj slivkova kasa proti zapche tusim od Nestle. A su dobre aj probioticke kase. O pohanke som zatial nepocula... ale ta pomarancova stava pomohla

simonka99
23. okt 2008

Ked sme zacali prikrmovat,maly sa nevykakal 6 dni! Ale vyzeralo,ze ja mam z toho vacsi stres,ako on 🙂 nakoniec pomohla slivka 🙂

vlastadula
23. okt 2008

Milá marhulka, úplne súhlasím s tým, čo Ti radia kvietocek a sipcek. Moje detičky mali podobný problém a vyriešili sme to odvarom z ovsených vločiek. Ešte chcem pripomenúť, že vločky obsahujú lecitín, ktrorý výborne podporuje mozgové bunky, čo sa môže prejaviť v tom, že detičky budú šikovnejšie a múdrejšie. Mám s tým dobré skúsenosti, inak som detská sestra z novorodencov a má už za sebou 30 rokov praxe. Držím palce !

blau
23. okt 2008

vlasti vitaj medzi nami 😉

lenocka80
23. okt 2008

marhulka zobrala si mi temu "z jazyka" 🙂 Presne riesim takyto isty problem. Tiez pomaha len rurka. Inak nemyslim si ze je navykova, ja som sa na to pytala svojej dr. a nepotvrdila mi zavislost 😉 Ale tiez mi to kazala pouzit len v krajnom pripade...lenze to je stale, ked sa v noci zobudi a kruti sa aj vyse hodiny a nemoze sa vykakat, ovsem skusila som ho nechat aj tri dni a nic...
Ako som sa docitala o tych ovsenych vlockach, tak som aj hned dala varit, tak uvidime co to spravi....Babky a kolko asi toho treba do maleho dostat? A po akom case to asi zaberie?

marhulka88
autor
23. okt 2008

no baby k tym ovs. vlockam...obsahuju lepok takze ja viem ze odvary ani ovs. vlocky sa nemozu podavat detom mladsim ako 8.mes. preto som sa vas pytala na spaldu a pohanku ci to niekto nema odskusane .. tie lepok neobsahuju a mozu ju aj celiakici
pomaranc. stavu uz vobec nie citrus = alergen
dokyna nam spominala nejaku stavu z hipp neviete nedavali ste?
simonka slivka napadla aj mne ale akosi nemozem slivu zohnat .. vraj aj marhule ale tie mam len v kompote 😅
do frasa aj s kakackami...
lenocka rurku sme my davali uz od narodenia pri kolike ... potom mal obdobie kedy normalne kakusil...no a teraz toto 😒 tiez to mame take ze v noci sa len vrti nemoze zaspat dokonca ani cez den...neda mi aby som mu nepomohla obzvlast ked viem ze ked ho nevyprazdnim pravidelne tak sa mu to tam bude zahustovat stale viac a viac a nakoniec budu z toho bobky ktore uz neviem ako by sme dostali z neho...
ja som rozmyslala vyskusat este nocnik...aj ho pojdem kupit a uvidime co to spravi 😒
inac som sa prychytila ze ked tlaci on tak uz tlacim aj ja...nie som chora? 😅
a s hruskou nemate problem potom s nafukovanim? vcera som mu skusila trosku dat ale kazdy ma varuje ze to hruskou este zhorsim tak som uz z toho debo...

caruzo19
23. okt 2008

marhulka,mali sme podobny problem,ale ubezpecujem ta ze to trvalo velmi kratko,ja som davala slivkovy dzus,tusim hipp,alebo hami,moc ho teda nechcela.ale existuju kase od nestle,aj proti zapche a aj proti hnacke,slivkova a druha mrkvova tusim
prejde to same.my sme aj glycerinove cipky davali,chudatko babo.lebo tak to zadrziavala par dni,az jej to naozaj velmi stuhlo

lila794
23. okt 2008

baby, naozaj pozor na lepok, vlocky ho obsahuju a je este nan skoro!

marhulka88
autor
23. okt 2008

caruzo nas martin zhltne vsetko s tym problem nebude tak pozriem na ten dzus ;)
lenocka pozeram ze vas maly je riadny plavec...mozem sa opytat kde ste zohnali to super koliesko do vody? je to dobra vec alebo ani nie? nas martin je posadnuty vodou ;)

lila794
23. okt 2008

A ta slivkova stava je od Hipp. Ale ked mne krpec nechce pit nic ine ako MM 😝 skusim mu to po lyzickach, lebo ta stava sa pre zaciatok musi iba trosicku -2-3lyzicky.

Ja som z toho kakania tiez zufala, kym sme sa plne kojili (pol roka) tiez toho vela nenakakal, ale vtedy nemusel. Teraz vsak uz crievka vsetko nespracuju, treba to von!!! Ale akoooo?
Marhulka, aj ja tlacim s nim!!!! My sme s MM tiez rozmyslali o nocniku, posediacky by to hadam islo lepsie. 😝 ☹

marhulka88
autor
23. okt 2008

lila ja som to uz nakazala kupit mangelovi tak dufam ze to odskusame este dnes...inac do martinka lejem vkuse vodu ale nejak nepomaha :(

julyb
23. okt 2008

my pijeme slivkovú štavu Hipp zriedenú s vodou, vela tekutín, marhule a slivky hipp

lenocka80
23. okt 2008

Jeeeezisi baby ja som celkom zabudla na ten lepok 😲 ja som ale mat...!!! Strasna...no ale par lyziciek som mu uz dala, tak dufam, ze mu neublizim 😢
Marhulka my sme to mali to iste. Od narodenia mal problem, potom sa to polepsilo, mne pomohlo ked som pila dzusy s vlakninou a on sa potom pekne vykakal, ale teraz to nezabera.... ☹

katola
23. okt 2008

ahoj, my sme mali s malým v 8.mesiaci rovnaký problém. boli sme na dovolenke, tak som to, že nekakal 4 dni pripisovala zmene prostredia. ale keď už dva dni tlačil s veľkým plačom a nemohol vytlačiť tvrdé bobky, išli sme k dr.Bruško mal v poriadku, mali sme sa ukázať až o dva dni, keby sa nevykakal,
medzitým užívať duphalac sirup- je na zmäkčenie stolice a použiť výnimočne rektálnu rúrku,
naďalej podávať príkrmy (nielen kojiť)-to som bola veľmi prekvapená - pretože obsahujú vlákninu (samozrejme vynechať mrkvu)
+ nejaké probiotikum (pre kojencov najlepšie, čo mám odskúšané, sú kvapky biogaia)
+ dávať výživu marhuľovú.
tú sme nezohnali, iba hipp slivkovú šťavu.
tá zabrala okamžite, ešte v ten deň asi o dve hodiny sa konečne vykakal. odvtedy som ju skúšala viackrát a vždy!!! ešte v ten deň účinkovala. existuje aj cereálna kaša so slivkami proti zápche od nestlé, uvádzajú na nej od 6.mesiaca, ale sama vieš, že lepok sa zavádza až od 8.mesiaca (inak tá kaša tiež výborne zaberá).tak isto tie ovsené vločky by som kvôli tomu nedávala, citrusy už vôbec nie.
vyskúšaj hlavne tie slivky (šťavu alebo výživu hipp) + probiotikum. držím palce 😵

lila794
23. okt 2008

Leni, si super mama!!!! A ved, to sa stava, ze sa zabuda! Si mu chcela len dobre!!!

Inak Biogaiu davame pravidelne a nejako nam nepomaha.

marhulka88
autor
24. okt 2008

hura dnes sme sa konecne vytronili sami 😀 ale neviem co zabralo ci to ze tyzden papame biogaiu ci to ze sme si rano dali hippkovicku slivovicku 😀 alebo hruska na desiatu ;) jaaj tesime sa

sipcek
24. okt 2008

Lenocka,neboj,neublizila si babatku,ja som davala odvar,len ked nic nepomahalo,nie kazdy den.Od ukonceneho 7.mesiaca sa mozu ovsene vlocky davat aj ako prikrm,malej to velmi chuti.
Marhulka,slivkovy dzusik je fajn,pohanka sa moze od ukonceneho 6.mesiaca,lepok samozrejme nie ked je celiakia.Ak su problemy,vyskusaj prikrmy odznova jednodruhove,aby si vedela co robi neplechu,nemas sa cim ponahlat.Drzim palce 🙂

monique02
24. okt 2008

marhulka tesime sa s vami 🙂
nam tiez najlepsie zabera vyziva slivkova hipp, alebo doma uvarene slivky alebo surova broskyna 🙂 a hlavne vela pit bud vodu alebo cajik 😉

jankando
24. okt 2008

Baby, a poradte i mne..
moj synacik ma dnes 7 tt a ma zapchu...rychle vysvetlenie..- nechce sa mi prisat na prsia..cize som musela odsavat mliekco..no chlapcek je narocnejsi...teda chce viac a ja uz nepordukujem tolko, kolko potrbuje tak sme zacali UM...no teraz neprodukujem uz skoro nic..cize vacsina UM>. no a Petik ma zapchu..uz dobre 2 tyzdne..stale sa po 2-3 dnoch vykaka, ale teraz to uz ide z neho tazko..uz ide take to tvrdsie....boli dni, kedy tlacil velmi, az sme na pohotovost sli a tam mi odporucili pomarncovy dzus zriedit s vodou a po lyzickach davat..dala som raz a prestala, pretoze mi mamina nadala, ze ho este viac bude brusko z toho boliet. 😠 skusali sme i teplomer a nic..no a stary dobry zvyk..mydielkom poraidne vyumyvat zadocek...tak to z casu na cas zabera..ale tusim , ze si jeho telicko zacina zvykat na UM pretoze uz kaka skoro kazdy den..ale len raz na den..to je malo..
co mi poradite na zapchu 7 tt dietata?hm?

vikulik
24. okt 2008

ahoj jan...tak moja mala bambulka zacala mat ten isty problem,vsetko z cici vytaha,nestaci jej to uz,tak davam UM.potom ma zapchu,zacne tlacit,pritom sa naplacka...jedine rektalna rurka...No uvidime co bude v noci...

jankando
24. okt 2008

no ahoj viki....
tak mi luto, ze i tvoja bambulka to ma... ☹
joj..kakacky jedne.. 😠
priznavam, ze neviem co je to ta rurka...no my sme tomu nechali zatim skoro volny priebeh az na to, ze pouzivame infacol a mydielkom poriadne ritku vyumyvame..

vikulik
24. okt 2008

jan...ta rurka je gumeny ohybny duty predmet v tvare rurky..jej pomocou dostanes urcitu cast hovienka z ritki,no a to zapricini ze babo kaka,odsajes to tvrde a malo by povolit...Jana a tvoj bambulko ked chcel tlacit,tiez tak plackal? a tlacil pri tom tak silno? a nic?

jankando
24. okt 2008

viiki..mal asi take dve dni ked i plackal ked sa pucil.no ted uz nie..ted je to lepsie
a fuj, ta rurka vyzera hrozne.. 😠 😠

vikulik
24. okt 2008

jan...vyzera hrozne,ale pomoze,no a inac teraz som pozerla fotky a maly je zlaty..strasne,rozkosny,no aj my pridame potom nejake fotecky..

jankando
24. okt 2008

oki..ja kukala vasu fesandu/...joj, jaka zlatinka..mamka vyzera najstasnejsia ne svete a spokojna.. 🙂
hej, este pridaj, nech mam co kuki

vikulik
24. okt 2008

Ozaj a ako sa ti rodilo,asi by sme mali prejst do temy aky bol porod? lebo neviem ani kedy sa maly narodil,kolko mal a ako?