Pomoc zápcha - prikrmovanie

marhulka88
23. okt 2008

pomoc pomoc 6.5mes. babo ma zapchu po zavedeni prikrmov co robit???
papame 3tyznde...dva na obed zeleninu (mrkva-len na zaciatku,petrzlen, spenat, zemiak,tekvica,salat)
tyzden papame obed aj desiatu (jablko)....babetkos sa nevie vykakat...stolica je husta ale nie bobkovita ... pomahame mu kazdy den teplomerom prip. rektalnou lebo place nemoze spat stale sa chce kojit a neustale tlaci...co robit???
moze byt zapcha zo zemiaku?? konzistencia jedla je polievkova ziadne huste jedlo...
mam vynechat obed ked ma taky problem?
pocula som ze pohanka prip. spalda pomaha moze to uz aj od takeho veku??? dakujem

jessy212
26. jún 2014

@vlastadula Dobrý deň, môžem prosim vás ten odvar z vločiek dať aj 5 mesačnému dieťatku? A aké vločky mám kúpiť?

mischell86
8. júl 2014

ahojte maminky . Môj malý má tiež problém so stolicou. Má o týždeň 5 mesiacov, kojila som ho žiaľ len 2 týždne, odvtedy je na Nutrilone 1. Od ukončeného 4. mesiace sme začali prikrmovať na radu dr. kašičkami od Nestlé, Hami, Nutrilon + dávali sme jabĺčko rozmixované s hruškou. Vždy mal problém so stolicou, mal ju len každý 3. deň. No teraz sa nevie vykakať len raz za 4 dni aj to mu dávam už glycerínový čípok. Nepomáha nám ani teplomer, ani rektálna rúrka. Masírujem stále bruško Pupíkom, cvičím s ním s nôžkami, no stále nič. Neviem, ako mu už pomôcť. Poraďte prosím , naša dr. ho nechce dokonca poslať ani len na sono :( chcem od nej odísť, ale podpísala som zmluvu na pol roka, tak mi ešte ostáva mesiac,no malého trápiť už nechcem

tajka1986
8. júl 2014

@mischell86 skus slivk.prikrm najprv menej ako s kazdym prikrmom mozno pomoze

lckk
12. júl 2014

ahoj Marhulka,
necitala som ine prispevky, tak neviem, mozno sa budem opakovat....moj syncek mal na zaciatku tiez takto zapchu a ja som mu prestala davat mrkvu a ryzovu kasu. na obed som mu zacala davat tekvicu hokaido, alebo maslovu.a na veceru psenovu kasu (uvarit pseno), alebo taku instatnu z bio obchodu, iba zaliat teplou vodou. malemu to velmi chuti. pseno je najlepsie stravitelna bezlepkova obilnina a je najsladsia. takze zaruceny uspech :D. okrem toho po lyzickach zeleninovy vyvar. (ten robim tak, ze na 15 min dam varit zeleninu rozne zvysky, po uvareni tie zvysky vyhodim a je vyborny vyvar, ktory vyuzivam na polievky, rizota) a po lyzickach malemu trocha cez den davam. zapcha bola po par dnoch prec. tak snad aj vy budete skoro fit :D

hamca
30. okt 2014

Mamicky, potrebujem poradit. 9 mesacna dcerka uz nekakala vyse tyzdna. V podstate cely den len tlaci,ale nepodarilo sa jej zatial nic vytlacit. Skusala som i teplu vodu, caj na travenie, surove jablko, slivky, masaz bruska, ale nic. Skusila som aj teplomer, ale ta stolica je uz strasne tvrda a velka, takze bez uspechu. Najhorsie je, ze uz je taka plna, ze i jest odmieta a po kazdom kojeni mi vyzvracia mlieko cez noc. Moja doktorka sa tvari, ze ked malej budem davat surove jablka a caj, tak sa isto vykaka. Ale ja sa uz nevladzem pozerat ako sa trapi, tak uvazujem jej cez rektalnu rurku dat olej do zadocku (poradil mi to znamy - detsky lekar). Skusali ste to uz niektora? Alebo co by som este mohla skusit?

evinarat
8. dec 2014

@lila794 kočky ja mám taký istý problém, kúpila som aj nočník a malá sa mi na ňom rozrevala až strach. Ona má mega stehienka, tak ju to asi tlačilo medzi nimi - ten výbežok.neviem čo s ňou robiť, nevykaká sa mi sama ani za svet ako ju prikrmujem - uvažovala som aj o tom, že jej nebudem dávať nič len MM aspoň 2 dni, ale to sa nedá, tá vidí niekoho žuť, tak by po ňom skočila - zmastí všetko čo jej dám. Skúsim ten džús od Hipp a asi aj tú kašu od nestlé - synovi som ju dávala ale sa mi z nej vysypal - tak uvidíme ako to ona znesie

evinarat
8. dec 2014

@hamca ahoj, skús čipku , nech jej to tam zmäkne chúďatku . my sa tiež trápime ☹ nie až takto, ale tiež musím dcérke pomáhať s kakaním. Na začiatku tu bola spomínaná slivková kaša od Nestlé a slivkový džús od Hipp, idem to zajtra kúpiť, uvidíme čo to spraví.
PS: to čo ti poradil lekár by aj mohlo zabrať, mňa napadol a klistír, ale neviem, či to takéto detičky už môžu - možno 1 x aby sa jej teraz uľavilo - myslím tvojej malinkej

evinarat
8. dec 2014

@lckk ahoj, musím sa opýtať to čo je toto? " tekvica hokaido, alebo maslová" počujem to prvý krát - dík za odpoveď 🙂

hamca
8. dec 2014

@evinarat no už som po 10 dňoch skusila prírodný klistir pre deti a taktiež som jej par dni potom dávala lactulozu,to je na riedenie stolice a tiež je to prírodné. A aj teraz dcéru sem tam zapecie,ale to už po 2 dňoch dávam lactulozu a hneď sa vykaka.

lckk
9. dec 2014

Tekvica hokaido, je tekvica hokaido :D, oranzova, gulata, celu jesen mala sezonu az doteraz. bohuzial momentalne zozenies uz iba z dovozu. predavali ju na trhoch aj v obchodoch. v bille, lidli, tescu, kauflande. teraz uz iba niekde. maslova tekvica je tekvica hlavne na omacky, jemne zlta. teraz je najviac v predaji tekvica na pecenie

inull5
9. dec 2014

@evinarat malej kľudne môžeš dať taký mini klystyr - kúp v lekarni veľkú striekacku,nasad na to rektalku a urob zmes teplej vody a oleja.a vstrekni jej to do zadocka.je to určite lepšie ako čipky/ten glycerinovy je ok/.tieto klyzmy robia aj v nemocnici deťom pred zákrokmi.

inull5
9. dec 2014

@hamca inak s laktulozou dávaj pozor.

patkaza
26. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

jooj pri takom malom bábätku by som asi nič iné nedávala iba mliečko a potom ked už je staršie tak pri zápche pomáha pohanka a kašičky z nej http://akoapreco.com/pohanka-preco-ju-jest/

patkaza
26. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

treba papat vela vlákniny .. a pohanku by som neodporúcala môže sa az od 8 mesiaca http://akoapreco.com/pohanka-preco-ju-jest/