Pomoc zápcha - prikrmovanie

marhulka88
23. okt 2008

pomoc pomoc 6.5mes. babo ma zapchu po zavedeni prikrmov co robit???
papame 3tyznde...dva na obed zeleninu (mrkva-len na zaciatku,petrzlen, spenat, zemiak,tekvica,salat)
tyzden papame obed aj desiatu (jablko)....babetkos sa nevie vykakat...stolica je husta ale nie bobkovita ... pomahame mu kazdy den teplomerom prip. rektalnou lebo place nemoze spat stale sa chce kojit a neustale tlaci...co robit???
moze byt zapcha zo zemiaku?? konzistencia jedla je polievkova ziadne huste jedlo...
mam vynechat obed ked ma taky problem?
pocula som ze pohanka prip. spalda pomaha moze to uz aj od takeho veku??? dakujem

silvia1124
10. dec 2010

Ahojte .Mam 2 t dcerku a mam problem s kakanim .papa nutrion 1 doteraz bolo vsetko v pohode a 2 dni sa nevie vykakat.boli ju brusko a ma strasnu tvrdu stolicu a ma bolesti .viete mi poradit co mam robit????? boli sme u chyrurga a povedal aby som zmenila stravu.to bolo vsetko:(((

usiko
28. mar 2011

neviemci totu bolo ale aj nasa alex veeelmi tuho tlacila,ked som zacala prikrmovat...vyriesila som to jednoducho: do kazdeho papania jej primiesavam ryzu natural, tak 1-2 polievkove lyzice....a stolicu ma potom bez problemov...ani nezbadame,ze sa vykakala......urcite spravi aj pohanka natural nieco podobne...vyskusam a napisem.....

katulikzlatulik
19. okt 2011

@krka21 ahoj krka, my mame ten isty problem... uz 2 tyzdne prikrmujem a mala mi zacala v noci casto vstavat... a je zapecena... hoci jej davam pit vela vodicky,, aj fenyklovy caj aj vodicku z uvareneho jablcka... a vidno na nej, ze ju to trapi, lebo vkuse place a s nozickami naraba.. jooj neviem ako jej pomoct ☹

ducci
7. nov 2011

no my sme kvoli tomuto tiez dost dlho nespali :( bud bola mala zapecena, alebo ju boleli zuby, no proste parada... a stale s tym bojujeme.. ale co som si odskusala - vynechala som mrkvu z varenej zeleniny a banab - to ju proste zapieklo.. a davam cukinu - tan naopak pomaha vykakat... no a doktorka odporucila probiotika - biogaia - dostanes v lekarni a fakt od vtedy ovela lepsie 🙂

polovnicka
15. nov 2011

no náš má tiež 6.mesiacov a tiež už prikrmujeme..asi 3 týždne..tiež má tvrdú stolicu..nechce jabĺčko..iba mrkvičku,zemiačik,brokoličku a také..a z toho je pripečený..snaží sa kakať a vychádza taká húsenička..ako keď vytláčate syr bambíno..tak asi tak..ale po troškách..piť mi nechce..ja ho kojím..ale nejak to nepomáha..tak neviem..nemá cumeľ,s lyžičky mi tú slivkovú šťavu vypľúva,s fľaše ho napína..takže neviem čo mu dať..
Tinka

bahara
20. nov 2011

Ahoj ak už prikrmujete treba aby mal dostatok tekutín ak ti smiem poradiť veľa nech pije len cicík nestačí 😉 rob mu nejaký čajík lebo napríklad mrkva zapeká 😉 uvarím mrkvu z jabĺčkom a cháluje sa 🙂 no stane sa aj nám,že musím zasiahnuť trubičkou až potom sa vykaká...skús jej tiež raz denne dávať Laktobacílek baby upravuje to črevnú flóru nám to napríklad pomohlo 😀 veľa šťastia prajem.

lusynda63
16. feb 2012

baba chcem sa spytat ci ti stavu hipp slivkovu mozem dat 5 mesacnemu syncekovi?

monn88
9. mar 2012

ahojte, mohli by ste poradit pri zapche 2 mesacnej slecny? aj takto skoro sa da použit vyvar zo slivky?

alicia28
9. mar 2012

@lusynda63 , jasne . ....my sme to jedli uz ako 4 mesacny 🙂 vsetky HIPP ovocie aj zeleninu, dokonca pre 4 mesacnych je aj HIPP špageti bolognese co chutilo genialne,,,ked je to tam napisane.... tak preco by si to nemohla dat? ved to robia odbornici,,nie je tam len tak z brucha dane ze od 4 mes. ukon. 🙂

alicia28
9. mar 2012

@monn88 , porad sa s lekarom , 2 mesacne nema podla mna co jest slivky,
len mlieko a vodu,
caj by som nedala ani za svet to je to najhorsie si myslim, neuznavam caje ,,robia viac skody ako uzitku

marikac
9. mar 2012

@monn88 dostala si v porodnici kufrik? po porode? je tam taka knizka happy baby, v nej som citala,ze slivkova stava az od 5.mes...
na zapchu ti moze dr. predpisat duphalac, ten pomaha..
moja sa tiez do 3.mes.trapila , mala zapchy, ale od 3.mes.akoby carovnym prutikom, vsetko je super a kaka kazdy den

timuss
16. mar 2012

tiež vyše týždňa prikrmujem, máme za sebou mrkvu, zemiaky, brokolicu, dnes cuketu....a zdá sa mi, že každým dňom má tvrdšiu a tvrdšiu stolicu...dnes nekakala, včera niekoľko krát len také bobky, na druhej strane ale vôbec nie je nepokojná, bruško ju zrejme nebolí, lebo celý deň mala dobrú náladu a v noci spí ako spala aj doteraz...a netlačí nejako extra, aspoň som si to nevšimla, väčšinou ani neviem kedy sa dostane z nej ten kúsok, až zacítim že je to tam 🙂 asi mi to vadí viac, ako jej... 😒 zato som jej skúšala dávať trochu slivkového džúsu, zatiaľ bez efektu... čo si myslíte, mám to riešiť, keď je dcérka vlastne v pohode, alebo nechať to zatiaľ tak?...jaj, a mrkvu a zemiaky už nedávam pre istotu...

sirokez
14. máj 2012

@vlastadula ahoj prosim ta ten odvar sa moze davat aj 5mes. kojenemu dietatku?nepocula som este o tom ale mame problem odkedy prikrmujeme so stolicou byva husta niekedy bobkovita a trva nam to aj 5dni, uz bolo aj 6 niekedy......mala mi neplace ale natrapi sa chudacik.je to lahke urobit odvar...a celkom sympaticke🙂dikes

timca9
19. máj 2012

@marhulka88 nám na zápchu pomáha jednoznačne brokolica 🙂 alebo prírodná šťava z jabĺčka odštavená 🙂

marhulka88
autor
20. máj 2012

@timca9 😀 "neviem ako sa ocitol moj nick v tejto diskusii..ale my uz zapchu par rokov nemame chvvaaalla bohu 🙂 ...ale tiez mozem dat svoj typ...hipp slivkova stava moze sa davat fakt aj mimiskom....toto nam vzdy zarucene a do jednej hodiny zabralo ;)) pozdravujem vas ;)

salinko
9. sep 2012

ahojte mam problem zo sy ncenkom ma 1 mesiac a zapeka ho co mam robit

kadish
28. sep 2012

ahoj, aj my sme mali takéto problémy, jednoznačne nám pomohlo veľa tekutín, strúhané jablčka a vynechali sme úplne varenú mrkvu a nevieme čo je banán a to už máme 9 mesiacov, do každého varenia som dávala 1-2 káv.lyž. ovsenných vločiek, ale to nám moc nezaberalo. A zo špaldovej krupice robievam kašu, ktorú dochutím strúhaným jablčkom, alebo broskyňou, prípadne lyžicou ovocného pyré, stolica mi pripadá taká mekšia. A keď som bola už úplne zúfalá, tak som odkrojila kúsok glicerínového číplu a zaviedla som jej ho, už som sa nevedela pozerať na to jak sa trápi a na rektálnu rúrku už mala malá nervy. Najviac pomohli tekutiny, ktoré moja malá teda moc nemusí a vynaložím denne kopec energie, na pitný režim 🙂

lulu8220
6. apr 2014

@vlastadula dobry den ,moja dcera ma problem s kakanim,vraj pomaha odvar s vlociek,v akom pomere to mam uvarit,dakujem za rady

sense
6. apr 2014

@lulu8220 skus najprv zarobit mlieko do kamilkoveho caju u nas to zaberalo viac ako odvar z ovsenych vlociek

lulu8220
6. apr 2014

@sense dcera ma 17 mesiacov,myslis ake mlieko,my pijeme nutrilon 1 krat denne,a v akom pomere

sense
6. apr 2014

@lulu8220 no ja som zarobila do flase 200ml caju a podla navodu urobila mlieko, caj som nechala luhovat podla navodu....

...a este pomahali aj uvarene susene slivky a rozmixovane na olovrant al. na desiatu....ale ten caj nam zaberal takmer okamzite,

...inak ovsene vlocky odvar som robila tiez dve lyzice vlociek pat minut povarila, scedila vodu a zarobila mlieko, pozor ten odvar treba zuzitkovat hned popr. par hodin nechat v chladnicke a ked po par hodinach nevyuzijes vylej aby to neskyslo...
a kem ma uz 17 mesiacov neskusala si dat bifidusove (probioticke) jogurty alebo zakysanku?

lulu8220
6. apr 2014

nie zakysanku este nie,myslis ze by to pomohlo,a to mam zmiesat 2 dcl caju s 2 dcl mieka a dat jej vypit
@sense

janettegu
6. apr 2014

mam dobru skusenost z vitamínom C v kvapkách,mali ked mi už dva dni nekakal dala om mu šesť kvapiek za dva dni a potom to nanho prislo ,teraz budeme mat dva roky niekedy sa stane ze dostane ešte zápchu dám mu vipit aktimel

sense
6. apr 2014

@lulu8220 no v 17 mesiacoch uz mozes skusit aj zakysanku al. acidko....no do 210ml caju daj 7 odmeriek mlieka kedze ste na nutrilone, proste namiesto vody pouzi ten caj....

lulu8220
6. apr 2014

@sense a to jej nebud zle stoho,ci ju hned prezenie

sense
6. apr 2014

@lulu8220 no mojej malej z toho zle nikdy nebolo neprehnalo ju tak ze to z nej vytieklo ale do hodinky sa vzdy vykakala, normalnou stolicou, velakrat omnoho skor....vzdy sa jej akurat uvolnili crievka a vykakala a bola kludnejsia...

lulu8220
6. apr 2014

@sense a ako dlho ste to takto pili,potom sa jej upravila stolica

sense
6. apr 2014

@lulu8220 no to som jej tak robila ked bola mala kym sme nepresli na prikrmy, potom som nezacala mrkvou ale tekvicou a davam pozor aby jedla viac veci kt. zmakcuju stolicu, tkaze mrkvu ma vynimocne, ryzu jedla si dvakrat aj to raz ked bola chora a mala hnacky, z bananu mi grcia, casto mava tekvicu, obilninove kase z ovsenych vlociek, al. psena, vlocky z jogurtom, kyslomliecne vyrobky probioticky jogurt, spominana zakysanka, a ovocie hlavne zrele hrusky, slivky, hrozno, fenikel a taketo veciaj slivky, a v zime som jej robila tie susene slivky, al. marhule ale marhule jej nechutili slivky si da susene aj surove...bude mat rok....a vela vody, ziadne granulovane caje, al. dzusiky, ked tak odstavene doma...a z caju jej robievam na striedacku roibos, alebo spominany kamilkovy aj samotny, a mame aj caj na naduvanie

sense
6. apr 2014

kamaratka takto davalej malej mlieko asi polroka, potom sa jej to upravilo...

lulu8220
6. apr 2014

@sense ok dakujem za rady,vyskusame a uvidime,pekny den