Poradíte príkrmy na dovolenku, kde nie je možnosť varenia?

sharlotta
25. mar 2014

Chceli by sme ist v lete ne dovolenku, syn bude mat 8-9 mesiacov. Ako to vyriesit s prikrmami? Kupovane nechcem, rozmyslam, ci by sa to nedalo normalne navarit a zasterilizovat, ako kompot 🙂 a potom na dovolenke uz len ohriat. Myslim hlavne obed. Ak mate skusenost, poradte, ako ste to vyriesili vy. Dakujem.

luba28
25. mar 2014

my sme boli tak minuly rok v Bulharsku a nasli sme si tam slovensku restiku a chodili sme tam na obedy,....stale nieco sa dalo aj pre maleho objednat,...

ikika
25. mar 2014

@sharlotta no, to je tazke poradit nieco okrem kupovanej stravy... zevraj nie je vhodne, aby sa doma takto sterilizovalo, neviem, neskusala som a nemam ani informaciu, ze preco to nie je vhodne, ved aj tie firmy to sterilizuju 😕 ... viem, ze chces svojmu malickemu len to najlepsie... kazdopadne, za ten tyzden, mozno dva, sa mu nic nestane, aj ked das kupovane... 😉

stanislavao
25. mar 2014

mrazene, sterilizovane prikrmy, ako aj kupovane nie su dobre preto, lebo vitaminy z nich su prec. preto je najlepsia cestva strava. urcite aj na dovolenke bude v restauracii moznost si objednat varene zemiaky, dusenu, grilovanu rybu, maso na stave, co moze jest aj dieta. 9 mesacne moze jest v podstate vsetko, okrem toho vysmazaneho a osobne v chorvatsku je toho vysmazaneho malo. to len slovensko je take "nezdrave", ze hranolky, vysmazany rezen, syr a pod. vzdy bola moznost si objednat nieco na stave, resp. dietne jedlo. Taktie polievky, vyvar, alebo akakolvek ina je pre dieta vhodna. myslim, ze aj dieta na dovolenke prestravujete. pokial nema problem s jedenim.

silvinuska6
25. mar 2014

ja som síce problém s kupovanými alebo doma robenými a sterilizovanými problém nemala ale pokiaľ také nechceš tak si myslím že nie je taký problém aj bez kuchyne nastruhať nejake jablčko poprípade iné ovocie moje dieťa v tom veku už jedlo surove ovocie no a s obedom tak to teda neviem inú ako sterilizovanú formu myslím že nenájdeš alebo si vezmi parný hrniec so sebou a na izbe budeš variť inak fakt neviem

siska53
25. mar 2014

Ak nechces kupovane,tak,jedine ai doma spravit a sterilizovat. (mama tak narobila maso na,dovolenku pre seba a otca),ine neviem. Ja som,to pocas tych par dni dovolenky neriesila, dostali pohariky a hotovo. A z nasho len po nasom,posudeni,ci to nie je solene a korenene. No dostali akurat tak cestovinu,zemiaky ci ryzu (ak sme,objavili nesolene. Vsetko ostatne bolo,ochutene a to som im,teda nemienila,davat. Kupovane pohariky su aspon neslane a nekorenene. Nuz a cerstve ovocie sa dalo kupit,tak to bolo vyriesene.

lorela
9. apr 2014

A je problém kúpiť a navariť rovno na mieste?

Prípadne aj na deň dopredu, za predpokladu vhodného uskladnenia do ďalšieho dňa. Veď príkrmy/obedy sú pre tak malé bábätko časovo veľmi nenáročné a nenáročné aj čo do ingrediencií...