Postup pri príkrmoch s lepkom

lepok
2. mar 2015

ahojte...druhy tyzden papame prikrmy...teraz uz masko,mrkvu a zemiak...vcera som mu dala do polievocky trosku muky.tie,ktore mate od svojej mudr.podobny scenar alebo tie,ktore ste tiez lepok zacali pri plne dojcenom babatku zavadzat koncom siesteho-zaciatkom siedmeho mesiaca,ako ste dalej pokracovali? ... davali ste muku potom do kazdeho prikrmu? (zatial papame prikrmy len na obed) alebo ste muku pridavali len sem tam? a vraj pomaly mozeme na noc zavadzat kase (s obsahom lepku) len mam dilemu,ci to "musia"byt tie kupovane alebo sa daju aj doma nejake pripravit.ak ano,poradte prosim ake a ako?

pribinak
2. mar 2015

Dávala som cestovinu do polievacky, cestoviny k masku a zelenine, a cca od 8 mes rohlicek fo ruky,

pridávať muky do polievky? Tebe by to tak chutilo?

Na večeru môžeš dat ovilninive kase, tiez obsahujú lepok,

siska53
2. mar 2015

@lepok ja som muku nedavala. Dala som kusok rozku ci ovsenne vlocky. Prip.obilninovu kasu. Ja nerobievam zaprazku do polievok,takze som nedavala ani detom. Skor som.tam namrvila.ten rozok alebo premyte a prebrate ovsenne vlocky.
A aj cestovinky som zvykla dat. Tie bezvajecne.
Ale nedavala som.kazdy den kedze som to mixovala,strirledala som to s ryzou,psenom,zemiakom....

zahradka76
2. mar 2015

daju sa kupit, jemne ovsenne vlocky, detska krupica, razne vlocky, jemne jacmenne krupy, spaldove vlocky...a je to o mnoho chutnejsie ako biela muka...takto varim polievky pre celu rodinu... 🙂 obmienam aj s bezlepkovymi ryzovymi a pohankovymi vlockami. Komercne kase su plne zbytocnych aditiv. Pre kasu si uvarim trochu vlociek vo vode alebo mlieku a do toho pridam akekolvek ovocie, banan pekne dosladi a pridavam bud trosku masla alebo kvalitneho repkoveho alebo olivoveho oleja.

lepok
autor
2. mar 2015

@pribinak ... nechutilo,ale nechutilo by mi ani neslane jedlo.mam prve dieta a nie som svetova matka,len sa snazim najst nejaku vhodnu cestu medzi tym mnozstvom informacii,ktore ma zaplavuju.a ked som taku radu dostala od doktorky,asi vedela co tym sleduje...momentalne myslim,ze skor ide o to,zistit ako na lepok zareaguje.a dostal do polievocky par zrniek...
@siska53
@zahradka76 dakujem...ja som.zvykla tiez sama pre seba zahustovat vlockami.uz som aj zabudla,ze aj tak sa to da.dakujem za info aj radu ohladom kasiciek...