Používali ste kuskus?

verronicka
8. dec 2012

ahojte,
do coho vsetkeho ste pridavali kuskus? ....a od kedy ste ho zacali davat svojim detickam? 🙂 dakujem

mahmulienka
8. dec 2012

@verronicka my ho nepridavame do nicoho, pouzivame ho ako prilohu (napr. k lososovi), alebo samostatne jedlo - zalezi od toho, co tam dame. mnam 🙂
a babam ho davam odkedy mozu jest cestoviny a podobne veci.

verronicka
autor
8. dec 2012

@mahmulienka aha..takze to mozem dat aj samotne spapkat? ...no vidis som nevela...a to sa nevari,len sa zalieva horucou vodou a necha nabotnat? 😀 dik.
Mame 8mes. a cestoviny (bezvajecne) uz sem tam hodim k zeleninke.

simca06022011
8. dec 2012

jedla som z toho aj "upecenu prilohu", urobili sa z toho take placky, resp. veeelka placka na plechu a nakrajalo sa to na vacsie kocky, a to sa jedlo s rybami alebo maskom 🙂

mahmulienka
8. dec 2012

@verronicka zalejes horucou vodou (rovnake mnozstvo, ako samotny cous-cous) akonahle bude moct aj masielko, tak mu tam mozes pridat, zatial len olivovy olej. my k tomu robievame vacsinou cerstvu zeleninu, no u tak maleho babatka by som sla skor s varenou / parenou zeleninkou.

bis
8. dec 2012

moj dnes kúpil celozrnný kuskus,ešte som ho nikdy nerobila,napr s meskom,ako ho treba pripraviť?

luciahromadkova
8. dec 2012

varim ho drobcovi, lebo mu chuti a nam tiez 🙂 so zeleninou na sposob zeleninoveho rizota, potom ako prilohu k masku, ale mali sme aj ovocnu verziu podusene velmi kratko ovocie- jablko, hruska, slivka s trochou skorice a druha verzia citrusove plody- pomaranc, mandarinka, hrozno, a susene ovocie-marhule, hrozienka, datle- co mas, premiesas s kuskusom, trochou javoroveho sirupu, skoricou. Mozes poliat aj jogrtom bielym, ovocným, vanilkovým, podla chuti.
Ovocie aj zeleninu mozes dat podla sezony.
Kuskus robim tak, ze zalejem vriacou vodou a varim kratko.

sisaha
9. dec 2012

@luciahromadkova aj ho niecim ochucujes?

bronia13
9. dec 2012

@bis prosim ta aky je to celozrnny? hm ja som myslela ze to je nieco ako zelenina co ako ze rastie ako ryza, to sa ako ze vyraba s celozrnnej muky? no som s toho jelen,mam to rada ale som to jedla u kamosky a v restike takze som to nikdy nerobila ale predvcerom som to kupila vobchode ze to uroim, ako pise
@luciahromadkova tak super napad so zeleninou alebo ovocim, moze byt aj susene a spolu s jogurtom, mozno aj skusim cottage chees - lebo ho mam uz daaavno doma a neviem s cim ho jest - dievcata dik za napady na varenie 🙂

bis
9. dec 2012

@bronia13 vôbec netuším,len na sáčku je napísané,že celozrnný,neviem či sú iné a ako chutia,niky som to nejedla🙂ale skúsiť chcem..

bronia13
9. dec 2012

@bis aj ja mozu byt dobry a hlavne zdrave nie? a co je super bez roboty 😉

bis
9. dec 2012

v to dúfam,že to bude dobré a hlavne nech to chutí mojim kobylkám🙂 a bez roboty ešte lepšie🙂

aduskatt
9. dec 2012

ja som robila tak, ze som kuskus zaliala dvojnasobkom vriaceho vyvaru, zakryla tanierikom, pockala, kym sa vsetok vyvar spotreboval, obcas premiesala a jedli sme🙂.podavala som s maskom, aj ako rizoto

ildici12
9. dec 2012

my robime aj kuskus nasladko, bud s jablkom a so skoricou, alebo s bananom, domacim lekvarom a je to mnam 🙂 🙂

luciahromadkova
9. dec 2012

@sisaha len trocha solou alebo bio zeleninovym bujonom alnatura z DM drogerie v takom sacku obcas aj inaktivnym susenym drozdim to som kupila v takom bio obchode,
na sladko pridavam do hotoveho jedla med alebo javorovy sirup a ked nemam tak aj trocha hnedeho cukru, skoricu, vanilku

sisaha
10. dec 2012

@luciahromadkova dakujem 😉

utufutu
26. nov 2016

S tuniakom, troska soli, zeleninka na kocky (paradajky, paprika, co mame) troska citr.stavy, mozme pridat kecup pre deti. Ja si davam aj olivy. Podla veku 😉

pajtas32
21. mar 2017

Mozem kuskus jest aj kazdy den a trebars aj na veceru? Mne to velmi chuti,nepriberiem z toho ked budem casto jest kuskus?

chathy60
25. jan 2020

@sisaha najlepsie je ho zaliat horucim vyvarom