Používate Bio zeleninu na prvé príkrmy?

zuzana1981
2. feb 2008

Pouzivate na prvy prikrmy vylucne bio zeleninu ?

junovka
2. feb 2008

Nie 😉

kosicanka1
2. feb 2008

prikrmujeme iba mesiac a zatial sme mali vsetko vylucne v bio kvalite
v zime sa neodvazim dat dietatku pol metrovu dusicnanovu mrkvu

dominica
2. feb 2008

kupujem zeleninu klasika v hypermarketoch, určite v nej je všeličo, ale na bio nemám a ak by som mala, tak nemám kam dať 5 kg balenie mrkvy, petržlenu atď. v takom malom byte.

kadea
2. feb 2008

Kosicanka, prosim ta kde kupujes bio zeleninu a pripadne aj ovocie?

janina77
2. feb 2008

Ja som na prve prikrmy pouzilla len zeleninu, co vypestovala mama v svojej zahrade, viem ze nie je striekana ani hnojena, ale neviem, ci ju mozem nazvat bio 🙂 .
Postupne ale davam aj take, co nema - cuketu, spenat, brokolicu a to kupujem normalne nie bio, mrazene a pod. Ale ak by som mala moznost, tak by som pouzila vsetko domace 😉

zuz11
2. feb 2008

tema o Bio
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
podobna tema o detoch a makrobiotikach
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

moj nazor je ze zacat mozno z bio ale neprehanat 🤐 nastastie sme zacinali v lete a vsetko mame az doteraz zo zahrady a ak by mi prikrmi vysli na zimu urcite by som si urobila zasoby uz v lete 😀

dadulka19
3. feb 2008

my nie.... 😒

kosicanka1
5. feb 2008

kadea, biozeleninku kupujem v tescu, maju novu radu Organics a daju sa kupit zemiaky, mrkva, karfiol, jablcka, hrusky. Potom maju bio cibulu, cesnak, citrusove plody - ale z toho nic. Spenat a brokolicu kupujem bio mrazenu od firmy Ardo, tiez z tesca. Este v Bille maju niekedy bio zeleninu, 1 kilo bio mrkvy maju za 30 sk, vyrabaju ju Agro Gajary.

kadea
5. feb 2008

Dakujem, o Bille som vedela, ale tam nemaju prave ovocie. Do tesca sa teda pojdem prejst.

certica
5. feb 2008

v terne som videla bio zemiaky

mamajama
9. apr 2009

ahojte, mrazite bio mrkvu? kde ju kupit?

3558
10. apr 2009

ja mrazim vsetko bio. a ked uz kupim mrazenu bio, tak len po troskach vytahujem, uvarim a hned servirujem.
my mame 90% bio. lebo zemiakov je velke balenie a to mi staci jeden na tyzden, tak ten davam obycajny a ryzu tiez obycku iba. 🙂

liana
17. apr 2009

v bio predajni som videla tekvicový olej. na čo všetko sa to používa a akú to má chuť, sladkú či slanú?

saudi
17. apr 2009

liana - ma skor sladsiu chut,a le neviem na co by som ho pouzila. no je velmi zdravy

ivka2007
21. apr 2009

ahoj liana-tekvicovy olej pouzivam ked robim ladovy salat-dam olej,sol a jablcny ocot-je to super,aj na rozne ine salaty-dobry je s uvarenou velkou fazulou a cibulou-taky salat,v rakusku ho maju asi v kazdej rodine tam som si nan zvykla,mozno nechuti kazdemu-mne ano-nie je ani slany ani sladky 😉

netmona
21. apr 2009

dievčat,,,bio, asi najviac je v terne,,ale su aj obchodi zvlášť 😵

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emogeon
23. apr 2009

aj billa,tesco ma slusnu zasobu bio produktov, ale my chodime da at na bio tam zohnat vsetko co potrebujeme 😉

titkovamiriam
24. apr 2009

slnecnica

kisska
24. apr 2009

Ahojte, nechcem zakladat novu temu (zatial|, dufam, ze mi budete vediet poradit. Mam doma malinkatu zahradku (asi 20m2/ a snazim sa aspon trosku vypestovat zdravu zeleninu - jahody, cukinu, paradajky, uhorky, redkovky, salat, spenat a pod. Vacsinu priesad si robim sama v kochlikoch na balkone. Pouzivam bezne dostupny zahradnicky substrat, vacsinou na sadenie a vysev, ked nemam, tak univerzalny. Na niektrych pisu, ze je v tejto zemine hnojivo na 6 tyzdnov. Mate niekto predstavu, ci je mozno tento substrat povazovat za Bio? Alebo aspon za vhodny na pestovanie pre deti? Jedine, co hnojim su jahody a aj to len na zaciatku kvitnutia, lebo mam pomiesane razrodiace s celorocnymi, takze neskor sa uz neda. Co myslite?

saska.t
25. apr 2009

kiss ak je napisane hnojivo bez chemickych prisad mozes kludne dat lebo je to prirodne hnojivo poskladane z roznych druhov pody, a kazda obsahuje inu zlozku ktora sa pouziva na prirodne hnojivo napr. kompost 😉 ci je vhodna cisto pre deti netusim ale ak by obsahovalo chem. hnojivo musi to byt na sakli napisane 😉

emogeon
25. apr 2009

kisska a mas to dalek od cesty kde jazdia auta ? 😕

kisska
25. apr 2009

emogeon - medzi zahradou a cestou je bytovka, husta stena z tuji (30rocne 20m vysoke ) a asi 30m. Neviem, ci to staci... 😒

sasi - tak to asi zacnem citat sakle, dokonca uz aj kompost som si zacala robit vlastny. Tu na dolniakoch maju vsade v okoli krasnu cernozem, len u nas pod bytovkou je nieco neidentifikovatelne, tak sa snazim aspon to este viac nezamorovat.
Viem, ze minuly rok, robili nejake labaky v BA akciu, ze testovali zadarmo prinesenu jarnu zeleninu na dusicnany. Ale bol asi prilis maly zaujem, tak by som si to asi musela zaplatit. Ale uz len pre zaujimavost, by som to dala urobit. Neviete niekto, kto to robil, alebo kde by mi ju otestovali teraz?

biodomov
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaron
27. máj 2009

Ahojte,

ak budete mať možnosť, môžete si pozrieť dnes na http://www.hopetv.cz/
rozhovor zo života s Otakarom Jiránkom riaditeľom českej spoločnosti Country Life (Bio veľkosklad, Bio farma atď.).
Dnes bude 2x: 16.00 - 16.20, a 19.00 - 19.20 (musíte len v tom čase, nedá sa to so záznamu),
mal som možnosť stretnúť sa s ním osobne, je to veľmi sympatický človek a jeho príbeh zakladania a vzniku Country Life v Čechách je veľmi zaujímavý.

Jaro

zvedavka11
3. jún 2011

Ahoj, hladam BIO predajnu alebo bio farmu, kde by mali v ponuke cerstve bio ovocie, zeleninu, prip. maso. Mate niekto kontakt na niekoho priamo v Ziline alebo v jej okoli, moze byt aj Martin a jeho okolie? Vopred dakujem.

taburetkaetka
14. júl 2015

vie niekto o zdravej zelenine a ovoci a mozno aj inych vyrobkoch v kosiciach?