Používate na prvé príkrmy BIO mrkvu?

julie6
27. mar 2008

Ahojte, Nas drobec ma 5,5 mesiaca,kojeny a pre slabe priberanie aj dokrm UM,nezvladala som odsavat 150 ml denne.Citala som na ceskej stranke o kojeni ze je lepsie niekedy zacat skor zeleninkou a zrusit dorkm UM,tak sa chystame na prvu mrkvicku. Taktiez je tam uvedene vhodnost pouzivania zo zaciatku BIO zeleniny/vraj ta doma pestovana ma vela dusicnanov,
/tu co mame uskladnenu doma je asi poriadne odstata,stara???/.
Myslite ze to co najdem v predajni zdravej vyzivy, ci v supermarkete je naozaj BIO??Vraj existuje aj mrazena BIO zelenina na pultoch supermarketov,no to mi pride cudne, ved cerstva je asi lepsia????Neviem fakt ci zemiaky z nasej zahrady nie su menej zavadne ako tiez z Tecso???
Odkial ste teda kupili prvu mrkvicku pre VAse babo??? Aj lekarka na poradni mi hned dala letak od Hami vraj su kvalitne a usetrim aj cas...no ja nechcem setrit cas, chcem proste dat drobcovi ozaj zdravu zeleninku na zaciatok nie plnu chemie, urcite neskor to uz riesit nebudem.

liluska
27. mar 2008

My síce ešte nepapáme stravu, ale ak začneme tak by som chcela začať z BIO zeleninkou.
Nemám možnosť mať domácu zeleninku tak aspon tú bio budem dávať.
Máme v dome BIO potraviny, tak dúfam že kým začneme papať tak neskrachujú 😉

shela
27. mar 2008

julie6...no ja kupujem zeleninku normalne v obchode..nepozeram na to ci je to bio ale normal...aj tak aj tak ti tam pridaju chemikalie aby s im to neskazilo pocas prevozu... keby som si mala vsimat co jedlo obsahuje ake nezdrave latky tak mala neje nic...teraz je vsade nieco..v ovoci, zelenine, masku prosto vsade

majka35
27. mar 2008

v mrazenej zelenine je určite viac vitamínov, ako v uskladnovanej zelenine, hlavne, ak je zmrazená krátko po zbere ... zeleninu v hypermarketoch nekupujem, jedine mrkvu a aj to vo zväzkoch a musí byť tvrdá a nie ohybná ... 😖

junovka
27. mar 2008

Viac na teme Prve prikrmy 😉

kalo
27. mar 2008

My bio mrkev kupujeme...Ale jednom tu. Ostatní zeleninu dávám normální z obchodu...

aponchie
27. mar 2008

ne

kristi
27. mar 2008

ne

aponchie
27. mar 2008

kdyz si sadim svoji mrkve tak je beztak to semeno necim napustene ne?

pirlenka
27. mar 2008

Jak kdy...

aponchie
27. mar 2008

hehe toz jak kdy a jak je to letos?? 😀

michalka12
27. mar 2008

Ja ked som zacala davat prvy krat zeleninku, tak som kupila bio mrkvu a zemiak. Davala som to asi 2 tyzdne a potom som presla na normalnu kupovanu v obchodoch. Vlastnu zahradku nemam, tak aspon aspon zo zaciatku aby nemal niake reakcie.

jahodka11
27. mar 2008

nas maly od nedele papa mrkvicku a nekupila som bio, kupila som v tescu, ale tu s vnatou asi za 49sk.... je krajsia a nato, ze maly ma ekzem, zatial vsetko ok, ziadna reakcia a dokonca mu chuti 🙂)

mata79
27. mar 2008

Ja som na prvy prikrm kupoval Bio Mrkvicku v Bille. Aspon to pisali na sacku.......

alami
27. mar 2008

ja používam len doma vypestovanú mrkvu od svokry - mám to šťastie, že ju mám - tú domácu mrkvu myslím 😀 , lebo inak sa dosť bojím dusičňanov
inak by som určite zháňala niečo domáce, alebo bio, hlavne teraz v zime, potom by som kupovala od tetušiek na trhu

jabber
27. mar 2008

já bych určitě kupovala bio mrkev, když bych vařila. Normální zelenina je samý dusičnan. Ale dr mi řekla hned, že ať mě vařit ani nenapadne a že mám příkrmy kupovat.
Jinak s tou vypěstovanou doma - to mi přijde skoro to samé, protože stejně nevím, co v té hlíně na zahradě je za látky 😖

krikri27
27. mar 2008

Co je u vás v hlíně vám řeknou na hygieně, pokud máte obavy 🙂 Já bych z neznámých zdrojů nevařila , ale vím, že je to doma ok a tp lepší, než skleničky, kde po sterilování moc vitamínů a chuti nezbyde, ale taky občas budem skleničkovat 🙂

boden
28. mar 2008

Ja verim, ze vo vyzivach je malo dusicnanov a pesticidov len ci tam este zostali aj nejake vitaminy. Pri tej dlhej trvanlivosti, po pasterizacii, vystavene stale niekde na svetle... Ja som za Bio zeleninu ak sa da 😉 Mne pride mrkva z vyzivy horka, akoby bola stara. Ta pripravena doma je ovela sladsia a stavnatejsia. Stretli ste sa s tym aj vy?

kutina
28. mar 2008

ahojte, no ja sa o to snažím, ale nie vždy ju dostanem ☹, už sa teším na produkty zo záhradky jednej aj druhej babky 🙂

adetka
28. mar 2008

ja som zacala s Hippkou... zial nemam pristup k doma vypestovanej zelenine... okrem toho Mirka zacala s prikrmami v aprili... a v skorej jarnej zeleninke je najviac dusicnanov... na v zelovoci kupovanu zeleninku sme presli v cca. 8 mesiacoch...

jabber
28. mar 2008

No kdybych měla vařit ze zahrádky, tak bych fakt nechala někde udělat rozbor hlíny a i třeba mrkve a brambor tam vypěstované. Ono to domácí totiž nemusí být nejlepší - máme to tady hodně promořené třeba DDT 😖 😠 .
Hotové výživy jsou asi jako normální kompot, prostě zavařené. Když to jídlo chystáte doma, tak to přece taky vaříte, nevidím v tom, co se týká vitamínů, až takový rozdíl 😉

Mě třeba kdysi, když byl synovec ve věku kdy jedl tyhle zeleninové kašičky, strašně překvapilo, že se dětem mají dávat co nejstarší brambory. Já tenkrát myslela, že nejlepší jsou ty nové a krásné 😖

malovani
28. mar 2008

ne

zuzula28
28. mar 2008

náš krpec už papká všeličo, ale jarná bio-mrkva z Alnatury DM, to je naša ingrediencia č.1, keď nám obed nechutí, lebo je sladunká...a potom už to fičí... 😀

yenn
28. mar 2008

ano, od Alnatury

dika
28. mar 2008

My sme zacali so zeleninkou v 6 mesiaci a zacali sme BIO produktami od HIPPa, ked sme presli roznymi druhmi zeleniny, zacala som varit doma. Chvilu trvalo, kym si zvykla na domacu stravu - kupovane jej chutilo viac, ale teraz je uz v pohode. Zemiaky, korenovu zeleninu a cuketu mam zo zahradky (od babiny), kupujem karfiol, brokolicu (BIOmrazenu), ryzu kupujem BIO. Napr. taky kalerab kupujem v obchode, lebo nie je ina moznost a planujem postupne od 1 roka prejst na klasicku zeleninu...

uhlikova09
28. mar 2008

My sme bio nekupovali

zuzka.25
28. mar 2008

ahoj
moje dvojčatá majú 7 mesiacov a príkrmy papáme presne od pol roka.. veľa som si predtým prečítala a rozhodla som sa deťom variť doma a nie kŕmiť ich kupovanými príkrmami... so zeleninou to robím tak, že si kupujem nebio baby karotku mrazenú, taktiež mrazenú brokolicu a karfiol a to mám v mrazáku v zásobe.. zemiaky kupujem normálne nebio na trhu... varím každý druhý alebo tretí deň, každý deň by som pri dovch nestíhala 🙂 niekde som sa dočítala, že uvarené musíš spotrebovať do 48 hodín, takže keď to na obed uvarím, tak to hneď papajú a potom na druhý a tretí deň majú to isté.. a tak sa vleziem do tých 48 hodín...

ovocie máme od babky nestriekané takže kvázi bio jablká, ale na trhu kupujem normálne hrušky, banány... iné sa teraz aj tak nedá...

s varením doma mám len dobré skúsenosti, pretože viem, čo im tam dám a nedávam tam žiadne paradajkové pretlaky alebo podobné veci, ktoré zvyčajne fľaštičkové príkrmy obsahujú, aj keby sa do roka nemali deťom dávať... ako príklad uvediem, že som im raz dala príkrm z obchodu a hneď sa mi po ňom vyhádzali... s vareným doma problém nemajú ... uznávam, je rýchlejšie a pohodlnejšie kupovať príkrmy už hotové, niekto z nich možno ani nemá problémy, ale nám to vyhovuje takto...

uvidíš, že je to celkom ľahké a na začiatku sa aj tak mixuje furt to isté dokopy...

tanja61
29. mar 2008

ahoj ano ja kupujem bio mrkva ale ostatnu zeleninu len niekedy... 😉

lenka1977
30. mar 2008

kde sa bioprodukty daju kupit??? je nutne pouzivat biomeso a biozeleninu pre deti??? aky je rozdiel medzi biomesom a normalnym?? tie kravy sa pasu na lukach alebo v com je rozdiel??? 🙂

majkeela
30. mar 2008

ano - vše dávám pouze bio a to až do roku. Vařím doma z bio surovin. Pokud jedeme na cesty beru skleničku bio - Alnaturu nebo Sunval. Bio produkty se dají koupit v prodejnách zdravé výživy, ve velkých supermarketech (Tesco, Globus...) a Alnatura v DM Drogerii. Pokud máš někoho s vlastní zahrádkou, tak máš taky bio 😉 Bio maso - krávy se skutečně pasou na lukách a nejsou krmeny žádnými léky (např. antibiotiky) a rozdíl - dej si třeba vedle sebe v Tescu balíček s bio hovězím a a nebiohovězím a uvidíš... I barva je naprosto jiná!

jabber
31. mar 2008

přesně tak, bio maso je z krav, které se pasou a nejedí žádné masokostní moučky apod. a taky se s nimi úplně jinak zachází 😉 . Rozdíl v mase je v barvě už na pohled, ale taky je rychleji uvařené a hlavně jinak chutná. Prodává se taky bio kuře.