Používate na prvé príkrmy BIO mrkvu?

julie6
27. mar 2008

Ahojte, Nas drobec ma 5,5 mesiaca,kojeny a pre slabe priberanie aj dokrm UM,nezvladala som odsavat 150 ml denne.Citala som na ceskej stranke o kojeni ze je lepsie niekedy zacat skor zeleninkou a zrusit dorkm UM,tak sa chystame na prvu mrkvicku. Taktiez je tam uvedene vhodnost pouzivania zo zaciatku BIO zeleniny/vraj ta doma pestovana ma vela dusicnanov,
/tu co mame uskladnenu doma je asi poriadne odstata,stara???/.
Myslite ze to co najdem v predajni zdravej vyzivy, ci v supermarkete je naozaj BIO??Vraj existuje aj mrazena BIO zelenina na pultoch supermarketov,no to mi pride cudne, ved cerstva je asi lepsia????Neviem fakt ci zemiaky z nasej zahrady nie su menej zavadne ako tiez z Tecso???
Odkial ste teda kupili prvu mrkvicku pre VAse babo??? Aj lekarka na poradni mi hned dala letak od Hami vraj su kvalitne a usetrim aj cas...no ja nechcem setrit cas, chcem proste dat drobcovi ozaj zdravu zeleninku na zaciatok nie plnu chemie, urcite neskor to uz riesit nebudem.

bluff
31. mar 2008

ano, ja kupujem takmer vsetko bio. ale zvlast mrkva je dolezita kvoli vyske dusicnanov.

a pokial na to budeme mat, chcem jej kupovat maso a mlieko len bio. neviem, ci je to bezne dostat aj na slovensku.

chechta
6. apr 2008

Ano, kupuju biomrkev a biobramburky. Jinak zadnou jinou zeleninku bohuzel u nas sehnat nejde ☹ co se da to kupuju bio. Prikrmy hotove kupuju vzdy bio, ale i u nich je potreba sledovat slozeni pac treba v Hippu bio jsem objevila sul a to bylo v prikrmu ktery byl od ukonceného 5 měsíce - coz me dost stve. A co se tyka masa tak bio nekupuju pac neni moznost a taky ta cena je trosku jinde. ale kure kupuju sedlacke - nebo je to sedlákovo ted přesně nevím, ktere je krmeno kukurici a chut je nesrovnatelna s tim co se ted bezne da koupit v supermarketech

jabber
6. apr 2008

chechta - já jsem se na tu sůl ptala naší pediatričky a řekla mi, že je tam sůl - ale jedno zrnko na kýbl jídla (jak říká) a že je v pořádku, že tam je, protože je hodně důležitá na stavbu buněk. Jinak, když to ochutnáš, tak se opravdu o soli mluvit nedá 🙂

kalu
7. apr 2008

Já se taky snažím malé vařit BIO, i když úplně všechno bio sehnat nejde. Kupuji bio mrkev a bio brambory v Plusu, tam jsou ceny opravdu hodně rozumné, taky biojogurty bílé a sobě i ovocné , biotěstoviny a mražený biošpenát. jinak od Alnatury v DM biorýži, bio ovesné vločky a skleničky od Alnatury , ale ty používám jen příležitostně. ( Jinak pro nás jsem se naučila od Alnatury i bio-bujóny do polévky a biokečup).
V Tescu kupuju bio mraženou zeleninu- brokolici,hrášek a směs do polévky, květák malá miluje, ale nikde jsem ho neviděla bio, tak ten má normální mražený .
Jinak maso v kvalitě bio je u nás docela problém. Tak jí kupuju v Tescu alespoň to selské kuře, jak psala chechta, vedle ve vesnici je chov krůt a sami si to zabíjejí, tak tam kupujerme krůtí (i pro nás- je to tam hodně výhodné), občas králíka nebo telecí (nebio).
Jablka máme svoje ze zahrady, občas koupím bio banány, když na ně někde natrefím, jinak nebio.
Rodiče bydlí na Kladně, tak nakupujeme převážně tam v Tescu, ale nikdy jsem tam bio hovězí maso , jak píše majkeela neviděla.
Tady v Čechách je to s tím bio docela sháňka, ale zase s tím množstvím, co malá sní, to zase dlouho vydrží.

jabber
7. apr 2008

kalu - v Tescu by měli mít bio hovězí určitě a taky ho vídám v Bille. Jinak bio kuře se dá koupit taky, ale cena je teda strašlivá 😖 - stojí 400,-
http://www.bioday.cz/index.php/produkt/list/cat/15

lucas
7. apr 2008

Já vařím z domácích surovin, ale třeba takovou brokolici a květák kupuji obyč, né bio. A koupila jsem párkrát i obyč mrkev a je to v pohodě.

denousek
8. apr 2008

ahoj tak my budem za chvii zacinat s prvni mrkvickou a mame koupenou normalni prvni lzicku od hami...je to krutej svet ze sou v tm chemikalie atd ale ten svet proste lepsi nebude tak at si zvyka na jidlo uz od malicka...prece pak cely zivot nebudu kupovat jen bio potraviny... 😅

funilieta
9. apr 2008

baby, ja len tolko, ze VSETKO skodi, a ked budeme az tak prehnane setrit a chranit dieta od vselicoho, tak mu len poskodime. Ved my nejeme BIO a sme tu, ani nase babky nepouzivali BIo a vsetko je ok, moj nazor, s nicim netreba prehanat, je uplne fuk aku mrkvu pouzijes.

jabber
9. apr 2008

funilieta - já zase zastávám názor, že dokud můžu ovlivnit co jí, tak chci aby jedla to nejlepší 😉

katusocka
27. sep 2009

V casoch, ked zili este nase babky, konvencne polnohospodarstvo nebolo este tak prechemizovane ako v sucasnosti. Ale suhlasim, ze zivit sa len bioprodukciou je v sucasnej dobe zvacsa financne narocne, aj ked kto hlada kvalitnu zeleninu za rozumnu cenu najde, mozno na trhu, ja som nasla cez net.. Urcite to neni treba s nicim prehanat, ale nepopieratelnym faktom pre konzumovanie bioprodukcie je, ze chuti naozaj prirodzene. Tak preco si obcas nedopriat, nielen pre nasich najmensich, ale aj pre seba?

mayerka
27. sep 2009

ahoj, taky vařím doma a jen z bio. Občas sice něco neseženu, třeba broskve bio nemám, ale tak z 95% bio. Je to sice dražší, ale prcek zase tolik nesní, abych na to neměla... Určitě budu dělat bio dokud to pujde, nechci aby byl Jaroušek ve 30 letech prolezlej rakovinama a podobnejma nemocema, který jsou právě podle mě hlavně z toho, jak do nás od mala cpali chemikálie..

lienka79
27. sep 2009

to su podla mna len hlupe vymysly a marketingove tahy..len preto,ze bio potrav.su ovela drahsie....Ja osobne tomu neverim, lebo podmienky, kt.by mali biofarmy dodrziavat, su prakticky nemozne...a radsej dam dietattu doma pestovanu mrkvu, ako z obchodu,alebo biomrkvu....Pretoze vies, co na nu davas....
Kes sme zacinali s prikrmami..tak som kupovala od HIpp prvu mrkvu...preyoze naozaj koli 4 lyzickam sa pechorit s duesnim mrkvy a pod.sa mi nechcelo....No a ked sme uz robili polievky a maska, tak mi nosil so zahradky mrkvu starky...
Nemal a ni nema zatial ziadne exemy, alergie na potav a nic pod...
ja si myslim,ze s niektorymi vecami sa to uz naozaj prehana.. 🙄

shaula
27. sep 2009

Lienka - dávám ti za pravdu. 😉

lienka43
27. sep 2009

Ahojte my sme prve mesiace davali bio mrkev, ale od 10 mesiaca uz davam normalnu mrkvu a ostatnu zeleninu som nikdy nedavala bio ani ovocie to som kupovala normalne v obchode. Bio je drahe a nemyslim si ze je to tak kvalitne ako pisu, ked som kupovala bio mrkvu tak som obcas pochybovala o tom ze je to bio. Netreba to prehanat...

berenika39
28. sep 2009

ne. proč? vařím a skleničky nesnáším. jen v nouzi, na cestách a když nestíhám.
bio nebio, to je jako "bylo nebylo", taky pohádka 😉 😉

loretka1
28. sep 2009

Tak to ja zas sklenicky miluju.usnadni to praci,cas a je to dobre.verim tomu ze tam je to nejlepsi,je to podobne jako z UM.je to vyrabene pro ty nejmensi.akorat se to prodrazi.

berenika39
28. sep 2009

důvěřuj, ale prověřuj 😉 😉 😉

loretka1
28. sep 2009

to bych jim tam musela vlitnout do vyroby 😀 Um taky nemuzes proverit 😉 jen tak OT mohly byste mi nekdo napsat treba do IP co to je ta aponchie?co to je za kouzlo prirody?pry je tu mezi vami uz dlouho.jaky mate na ni nazor?na jedne diskuzi pise takove bludy ze se to neda ani cist.diky

berenika39
28. sep 2009

loretka, klid, přečti pravidla a nech at si tu každá mamča vyjádří svůj názor. pokud se ti něco nelíbí,můžeš oponovat nebo to nečíst.

jinak k tématu, skleničky mají takovou nálepku, a tam se píše, sice drobným písmem, ale přece - co v nich je. některý jsou ok, ale sem tam se najde výplod....

loretka1
28. sep 2009

vyjadrit svuj nazor to beru ale slusne.myslim ze k tomu slouzi take tato pravidla. fajn uz jsem se zklidnila 😀 asi jsem jen vic impulsivneji reagovala 🙂

pezincanka
28. sep 2009

Ja som asi do 1 roka davala takmer vsetko bio. Hladala som v obchodoch cerstvu zeleninu aj ovocie v bio kvalite, maso som kupovala na farme, kde sa chovaju kurence na trave. ZAjace domace. A maso, ktore som nevedela zohnat, tak som kupila bio sklenicky, najcastejsie HIPP a Alnatura v DM. Na prvy prikrm som urcite davala tu mrkvu od ALnatury v DM, bola velmi chutna, velmi dobrej konzistencie...

Dalej som kupovala susene ovocie v bio kvalite. To som potom namocila do vody a davala do bieleho jogurtu. Jogurty sa mi uz nedarilo velmi kupovat bio, ale tie sme jedli az po roku.

Starsej dcere aom asi 1 rok kupovala bio mlieko, ked mala 3-4 roky. DOvtedy pila UM. Teraz normalne mlieko.

T.c. nekupujem bio takmer nic, lebo mame krizovy, setriaci rezim. Akurat sa snazim kupovat na trhu, od znamych a zo zahrady.

Ale na mrkvu u dojcata do 1 roka by som stavila na bio kvalitu 😉

aponchie
29. sep 2009

ja mam na zahrade teda taky mrkev,ale priznam se ,ze se mi uz nechce to delat ted u druheho..jsem vic unavena a snazim si to zlehcit v me situaci..nicmene uz si nepamatuji co jsem dala za sklenicku T ,ale koukala jsem na tuhle
http://www.hipp.cz/produkty/zelenina-a-menu/zel...

kolik to tak stoji?

campi
29. sep 2009

Pro zacatek se mi zda vyhodne kupovat sklenicky, napr. Alnatura je výborná. I z toho důvodu, že člověk neví, jak trefit tu správnou konzistenci, jakej poměr vody a zeleniny, jak jemně umixovat nebo propasírovat a třeba spousta jablek je vyloženě kyselá, to ty skleničkový (i bez přidaného cukru) nebývají.

Ted holčičce vařím, co seženu v biokvalitě, páč i pro sebe a manžela kupuju většinu věcí bio už několik let. Chci, aby se naučila jíst oboje - doma vařený i skleničky, sousedčina dcera odmítá skleničky a dost jim to komplikuje život, musejí se vracet domů na oběd a nemůžou pořádně nikam na dovolenou, kde by se nedalo vařit.

Skleničky nakupuju v Německu, je to tam levnější a u masa je vyloženě napsáno bio. V Německu kupuje biopotraviny alespoň občas 3/4 lidí. Líbí se mi, že se zelenina nepěstuje někde u silnice, člověk tímto způsobem také podporuje drobné místní zemědělce.

wewe4
5. máj 2010

ahojte, tento víkend sa chystám na prvú mrkvičku a chcem kúpiť BIO..aspoň na začiatok.. máme záhradku (o ktorú sa starajú starí rodičia 😅 ) , ale mrkvičke sa nechce..tak keď víde prejdeme asi na ňu..ale niekde v príspevku jedna pani písala, že v jarnej zeleninke je najviac dusičňanov..!?!? to vážne?? malý mal s bruškom problémy, tak sa chcem tomu vyhnúť...

sussanah
5. máj 2010

Dusicnany nemaji vliv na to, jestli ho bude nebo nebude bolet brisko. Nejrizikovejsi skupina u zvyseneho obsahu dusicnanu jsou deti do cca 3 mesicu a to proto, ze dusicnany zabranuji cervenym krvinkam, aby na sebe vazaly kyslik, a tudiz muze dojit k nedostatecnemu okyslceni organismu. Ale to jsou opravdu ty nejzavaznejsi pripady. Ad bio, oso sice je hezke mit bio, ale taky je dulezite odkud to bio je (napr bio hruzky z argentiny a podobne..) Cetla jsem, ze se nejdenou stalo, ze na bio zelebnine dovezene z velke vzdalenosti je treba vyskyt plisni, prave proto, ze neni chenmicky osetrena ( a nemusi to byt ani videt), a ty plisne jsou mnohdy pro organismus ditete mnohem nebezbecnejsi.
Ja jsem to delala tak, ze jsem vybirala zeleninu spise mensi a stredni, podle vzhledu, vune a doma i chuti. U mrkve vykrajovala stredy (tam je dusicnanu nejvic) a spenat zatim davam jen ze sklenicky.

maryanna
5. máj 2010

súhlasím so sussanah, bio je bio ale nikto nevie kde bolo skladované a tým že nieje nijak chemicky ošetrené tak je náchylnejšie na plesne mikroorganizmy, takže ja by som také bio nevolila.....ja som teraz začala s mrkvičkou a kúpila osm na trhu alebo v kauflande takú peknú aj s vňaťou a vykrajujem stred....preháňať netreba nič, veď deti nie sú z cukru a ja by som bio nekúpila, nikdy človek nevie kde bolo a ako.....špenát súhlasím že zo sklenky, ale zvyšné normálne kupované, ako píše sussana lepšie sú menšie plody........a tiež čakám na domácu zeleninu, mäso, vajcia od babky......

mirip
5. máj 2010

my na prvé príkrmy sme papali čerstvo varenú zeleninu v dojčenskej vode

maryanna
5. máj 2010

mirip ja takisto, kupované budem dávať len nevyhnutne, veĎ celý život bude papať nebio tak načo si vychovať bio papaáča čo zje len kupované alebo čo.....ale ja varím v normálnej z vodovodu...

sussanah
5. máj 2010

U te vody z vodovodu bych si davala pozor, je dobre zavolat na krajske vodarny a tam Vam primo reknou, jestli je voda vhodna i pro kojence. My bohuzel tak dobrou vodu nemame, tak nam doporucili do cca roku kojeneckou :(