Používate sójovú omáčku pre deti?

keira
19. jún 2013

rada by som 1rocnemu urobila chutnejsie masko .. co pouzivate, aby to bolo zdrave a chutne? rozmyslala som, ci by som chvilu nepomarinovala masko v sojovej omacke TAMARI, ktora by mala predstavovat kvalitu, co mysliet? co ine pouzivate?

demonique
19. jún 2013

@keira nie som velky zastanca sojovych omaciek a tu TAMARI nepoznam,nie je velmi slana? sojove omacky byvaju. ale skus spravit marinadu z oliv.oleja, byliniek a trosku soli. jemne posolene jedla uz moze a bylinky tusim uz skoro vsetky.idem si precitat o tej omacke 🙂

keira
autor
19. jún 2013

@demonique Tamari - tradičná, prírodná sójová omáčka z kvasených sójových bôbov a morskej soli. Má výraznú chuť a vysoký obsah aminokyselín napomáha dobrému tráveniu. Je vhodná pre bezlepkovú diétu.
Krajina pôvodu: Japonsko

a ake bylinky pouzivas? ja som dala bazalku
a opecies to na panvici .. ?
doteraz som len maso varila .. ale maly neje 😒

demonique
19. jún 2013

@keira vies co,moj tiez nie je bohvie aky jedak. Davam bazalku, provensalske, rozmarin, tymian, take tie klasicke co su bezne dostupne. a kludne to mozes na panvici opiect, ale skus podla mna aj tu sojovu omacku, ak ju v ordine pouzivate a bude sa s nou stretavat, myslim, ze to mozes kludne skusit. ja som toho nazoru, ze treba proste skusat pomaly vsetko a kaslem na nejake predpisy. jasne ze nedavam pikantne a velmi solene, ale uz som mu dala j ananas ochutnat aj jahody aj cesnak a tak. z ananasu sa vyhadzal na puse, tak ho teraz nebudem davat, ale co mu nespravi zle, to davam. Uz ochutnal aj z peceneho kolena 😀 a straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne mu chutilo 😉