• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prechod na obyčajné mlieko. Ako na to?

13. apríla 2013 
nas ma 10 mesiacov a lekar odporucil ze mame prestat UM a len Homo mlieko pit.....
neni to este skoro?
29. jún 2011 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, my už druhý týždeň pijeme polotučné mlieko, už druhý deň mi malá kašle...môže to byť z toho? Treba s tým ísť k dr. alebo čo pomôže? :confounded: Nemá ani soplíky, ani teplotu...
29. jún 2011 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika15 Okolo toho roku uz je celkom normalne pit KM, ale ja by som zacala najprv do polievky, do varenia a na pitie acidofilne mlieka a ked to dobre znasa, tak kludne aj pit. Ale isla by som na to postupne, urcite nie tak, ze zo dna na den vymenim UM na KM.
@tosomja Mlieko zahlenuje organizmus, takze kasel moze byt z toho. Urob par dni pauzu a uvidis.
30. jún 2011 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@em_ka ...´dakujem, len neviem,čo jej dám piť namiesto toho mlieka, keďže iné mi nechce :unamused:
30. jún 2011 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tosomja Ziadne UM? Ani treba ryzove mlieko?
30. jún 2011 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@januska010 hami a bebu skus :P
30. jún 2011 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este k tomu mlieku.
umele mlieko neni primarne cele umele ako to poniektori radi hovoria. je to obycajne kravske mlieko s nastiepenymi bielkovinami ktore su lahsie stravitelne a podobne svojou velkostou materskemu mlieku. kravske mlieko neupravene ich ma velmi velke a babo ich nedokaze spracovat. a umele je obohateneo dalsie potrebne zlozka ako napriklad zelezo na vyvoj mozgu a tak.

mne to bolo niekolko krat vysvetlene tak : kravske mlieko je pre teliatka. je im prisposobene na ich vysku vahu - velkost. k tomuto teliatku je prisposobene celou svojou skladbou a splna jeho potreby ( v pripade ze krava neni cely den zavreta v mastali a nezerie len suchu slamu.)
ak uz teda chceme byt "prirodny" a dat dietatu nejake zivocisne mlieko treba najst tvora ktory je velkostou - vahou podobny dietatu. napriklad male kozla. kozie mlieko je ludskemu podobnejsie ako kravske.
a od roka je uz aj kravske pripustnejsie lebo dieta je uz vacsie tudiz podobne svojou vahou tomu pre koho je kravske mlieko primarne urcene.
a ako pise @em_ka zacala by som najskor do jedla a az potom davala na pitie
30. jún 2011 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tosomja ak už kravské mlieko, tak určite plnotučné a nie polotučné :slight_smile:
30. jún 2011 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@piacere z vlastných skúseností, alebo podľa čoho radíš, že nie polotučné ale plnotučné...? :slight_smile:
@em_ka nie, žiadne, len kravské.
30. jún 2011 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tosomja piacere ma pravdu-zasadne detom plnotučne mlieko-tuk potrebuju aj na rozvoj mozgu.Pozri si zloženie materskeho mlieka,UM a kravskeho polotučneho-tuku je v tych prvych dvoch ovela viac-priroda a aj vyrobcovia UM asi vedia prečo je tam tolko tuku.Ak davas polotučne, dieta tym ochudobnujes o potrebne tuky.Plnotučne KM sa množstvom tuku podoba materskemu mlieku a aj UM mlieku.
30. jún 2011 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tosomja Tu mas napr zloženie materskeho mlieka-pozri kolko ma tukov na 100ml a porovaj si to s polotučnym a potom s plnotučnym kravskym mliekom. Mala by si vybrat to co je bižšie materskemu mlieku. :wink: http://uspesne-dojcenie.sk/?p=204 tiež si vsimni o čo menej bielkovin ma materske mlieko oproti KM na 100ml-dieta si vlastne takto ladujes zbytočne velkym mn bielkovin a zaroven ho oberas o potrebne tuky.
30. jún 2011 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tosomja jj tuky su dolezite pre rozpustenie mnohych vitaminov a dolezitych latok. deti ho potrebuju na vyvoj. tiez mam informaciu o plnotucnom
30. jún 2011 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tosomja myslím, že už si dostala dostatočnú odpoveď od kolegýň podo mnou :grinning: ... z vlastných skúseností nie... malý je ešte stále na UM....
1. júl 2011 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem, viem si nájsť aj sama na nete info o zloženiach...do teraz mi nechcela žiadne mlieko, nedávala som jej žiadne, nahradila som jej ho jogurtami, mliečnými výrobkami, polievkami...do všetkého, kde sa dalo, dala som za jednu odmerku mlieka,...ale v noci sa mi začala budiť, tak len jedna dávka mlieka plnotučného mi nenahradí určite také množstvo tuku, ktoré doteraz vôbec z mlieka nepríjmala... :sweat_smile:
1. júl 2011 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som maleho krmila NUTRILONOM do 18.mesiaca a potom som presla na plnotucne prevarene mliecko.On pije rano mliecko a vecer este z flasky.
1. júl 2011 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tosomja ved ty sama si sa pytala piacere podla coho radi , že plnotučne a nie polotučne -tak si si to mala na nete sama pozriet a nie sa tu pytat :confused: sorry za moju zbytočnu odpoved :zipper_mouth: ved davaj co chces malej :wink: A ked spominas jogurty a ine mliečne vyrobky,tak na to plati to iste pravidlo-len plnotučne popripade dokonca smotanove-napr. jogurty.
1. júl 2011 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tosomja to postrádá logiku, trochu.... :frowning2: . když do ted neměla mlíčko, a ty jí jdeš dát normální KM (nic proti, je už velká), tak vybereš to, které je pro ní míň výhodné? Ty plnotučné výrobky jsou důležité.
1. júl 2011 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika15 V deseti měsících je to opravdu hodně brzo. Podle odborníků je možné dávat KM plnotučné až od roka spíše jako doplněk k vaření a k pití až od dvou let. A když není dítě alergik tak je možné už od 18měsíců. Polotučné je vhodné až od tří let.
1. júl 2011 o 13:21  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mňa len udivuje (a občas na tejto stránke už aj unavuje), že akonáhle má človek iný názor a aj si ho vyjadrí, hneď to tá druhá strana vníma ako akýsi "útok".... Myslela som to v dobrom.... že plnotučné mlieko je vhodnejšie ako polotučné.... má to svoju logiku, že to polotučné má "nižšiu hodnotu" ako plnotučné... tak ako nízkotučné... to už je v podstate len biela voda.. a okolo mlieka ani neuteká...

Ale každý podľa vlastného vedomia a svedomia :slight_smile: :dizzy_face:
1. júl 2011 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lusy82

To je Homo Milk 3.25%. tak som ho uz aj kupila lne sa bojim prejst uplne.....

som mu dala troska ale pil pekne :slight_smile:))
1. júl 2011 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika15 Aha tak to jsem nějak přehlídla :slight_smile: A co to vlastně je? to jem ještě neslyšela.
1. júl 2011 o 14:56  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@piacere - ono tema mlieko su akesi ozbrojene tabory, kazdy ma tu svoju pravdu, nikto si neprizna - nechce priznat - ze by dietatu daval prave nieco nevhodne. No a k teme - materske mlieko ma okolo 4.8% tuku, ak ma dietatko mat mlieko ako potravu, je vhodne, aby sa mlieko, ktore mu davame, tomuto aspon priblizovalo... UM ma tusim 3.8 % tuku a ked malemu varim, tak mame cerstve kravske 3.8% mlieko - zhanali sme dlho, ale mame :sweat_smile:
1. júl 2011 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusy82
to je mlieko :slight_smile:))) take 3.25 tu v kanade sa znaci ze 1% 2 % a 3.25% a ze detom do 2 rokoch treba dat 3.25% asi doma je to plnotucne....
1. júl 2011 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika15 To jsem pochopila, že je to mléko. Akorát jsem myslelela, že je nějaké speciální. A podle všeho je to teda normální kravské plnotučné o kterém jsem psala?
1. júl 2011 o 20:36  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 ja som to nemyslela tak, ... sorry, pýtala som sa len na otázku, či naozaj podľa vaších skúsenosti mlieko zahlieňuje...ale ďakujem za odpovede...ešte raz sa ospravedlňujem
1. júl 2011 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusy82

no asi jo :slight_smile:)))
nechcem zniet blbo ale doma som naposledy kupovala mlieko ked som mala 15 a teraz mam 28
odvtedy som prec z Sk... ale asi hej plnotucne hehehe :slight_smile:)
1. júl 2011 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika15 No tak jestli je to kravský tak bych moc nechvátala. Je to prý silný alergen.
Prý po něm můžou mít takovýhle malý dětičky i silný průjem, což je nebezpečný. Ale zase jestli mu po něm nic nebylo...
4. júl 2011 o 21:12  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tosomja skus acidko...ja malej davam acidko,lebo umeleje plne chemie,takze ho pijelen vecer, a rano jej davam acidko,alebo bifidove alebo kefirove mlieko.....chuti jej to, je to tiez nastiepena bielkovina, lahko travi a neuskodi o nic viac ako umele....a ano,mlieko zahlienuje....moj starky vypil svojho casu aj 2 litre mlieka denne a mal sople neustale,aj chriakle v hrdle.....takze ano.....ale to je zname.....ja napriklad som proti mlieku ako takemu ale sama pijem kyslomliecne vyrobky a jogurty...lebo mi to chuti...a viem,ze vyuzitelnost vapnika z mlieka a mliec.vyrobkov je biedna, ale dietatu nemozes davat denne mak, alebo gramy sezamu ako zdroj vapnika. preto tie mliecne vyrobky asi...lebo ten vapnik dietatu asi nijak raz nevieme este v malinkom veku nahradit niecim inym...ked bude nasa mala starsia,tak jej budem davat veci bohate na vapnik, ale teraz mam okliesteny vyber.... :slight_smile:
4. júl 2011 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusy82
no prave.... tiez rozmyslam...... zatial este stale UM :slight_smile:
5. júl 2011 o 00:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@usiko u nás doma sa vypije aj tri litre mlieka, okrem malej...acidko som neskúšala, ani ja ho nemôžem, lebo potom sedím na WC pol dňa :sweat_smile: Viem, že je stokrát zdravší, ale napr. včera som sa pýtala pediatričky na polotučné, tak povedala, že lepšie ako plnotučné, lebo plnotučné je zase ťažké na trávenie. :unamused:
Každý niečo iné píše, aj deti majú iné "žalúdky"
5. júl 2011 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok