Prechod na obyčajné mlieko. Ako na to?

danciacik
2. okt 2007

Ahojte. Nenašla som tu takú tému a potrebujem poradiť. Radi by sme prešli už na nízkotučné mliečko, pretože malá už dosť dlho papá aj pudingy aj jogurty aj krupicu, proste väčšinu robenú z nízkotučného mlieka. Ale keď jej ho dám piť tak potiahne 2-razy a viac už nechce. Poraďte mi ako ju naučiť piť obyčajné mlieko. Ako prejsť z Hami na obyčajné? Za každú radu ďakujem.

maminka07
5. okt 2007

dancicik: dakujem za IP 😉
Chcem sa este opytat,ake jogurtiky papate

danciacik
autor
5. okt 2007

Maminka: najradšej (a to ma tu asi všetky pozabíjajú) papáme jogurtík Kostíci - ona sa z neho ide zblázniť. A okrem toho papáme jogurty dobrá mama. Skúšala som jej dávať také aké hovorila doktorka - Sabi alebo Zvolenský ale mohla som si ich zjesť sama 😀 😝

danciacik
autor
5. okt 2007

a ty aké skúšaš?

erika153
5. okt 2007

maminka mi davame vsetky jogurty polotucne aj plnotucne a zacnem pomaly uz aj tvarohy. danciacik tiez planujem zacat s kravskym mliekom od roka, zacnem zrejme plnotucnym kedze nas maly pije mlieko uz len 2x denne tak si nemyslim ze to bude nejaky velky problem. 😵 tiez som pocula ze plnotucne je najlepsie ale este sa spytam lekarky co na to ona hovori, napr. nizkotucne nechuti ani mne. brrr radsej polotucne. 😅
inak mam znamu a oni zacali davat plnotucne mlieko uz v polroku a maly na to presiel v pohode.. tak vela zdaru 🙂

danciacik
autor
5. okt 2007

Erika ďakujem. Ja tiež rozmýšľam nad tým polotučným len som sa ešte nerozhodla.

erika153
5. okt 2007

danciacik aj my davame kostici 😉 , potom dobra mama, activia, bio biele jogurty, obyc biele jogurty, sladke nesladke vsetky druhy a chutia 😉

danciacik
autor
5. okt 2007

Aj aj tvoj synček tak zbožňuje tie jogurty? Moja sa ich nevie dojesť. 😀

mea
5. okt 2007

ked som bola na očkovani s dcerkou tak doktorka vypisovala chlapčekovy prijemku do nemocnice a prečo?jeho neinformovana - zle informovana mamička mu davala piť krabicove mliečko a tiez nebolo ani plnotučne ani polotučne,velmi sa doktorka čertila ze je tu pokrok ,letaciky,programy v tv,v radiach a takto ohrozuju mamičky svoje deti
ten chlapček mal velmi zlu reakciu a objavila sa nie hned ale neskoršie a doktorka nam hned dala varovny prst aby sme sa doma nikam nenahlili ani so stravou,sladkostami a nevymyslali nove mlieka,
tak ked som nevedela opytala som sa znamych a tí mi to tu vyhladali a poradila mi aj sestrička aj lekarka a radsej sa vyvarujem podobnych pokusnych kuskov ako ta mamička,ten chlapcek bol velmi zle na tom

maminka07
5. okt 2007

Ja davam pribinacika, sabinacika, activiu a ine som este neskusala 😉

danciacik
autor
5. okt 2007

a ako? Chuta? To dávaš len tie vanilkové a biele?

maminka07
5. okt 2007

chtia jej a velmi, davam jej od cca5 mesiaca 😵 Ano vanilkove, no dnes som kupila aj smotanoveho pribinacika... tak uvidime. a vy ste kedy zacali s jogurtikmy? Danciak, len cakajme teraz kto sa do nas pusti... 😀 😀 😀

erika153
5. okt 2007

baby ja davam od 6 mesiaca a davam aj ovocne. lekarky som sa pytala ci mam davat len biele tak vraj mozem kludne aj ovocne! ale je pravda ze pokial mam moznost radsej dam biely.. pokial mi ho je s chutou tak co 🙂

babulka
5. okt 2007

Danciacik, neodsudila som ta, ani nikoho ineho. Myslela som to ako dobru radu. Ty uz mas v hlave plan, ako co najskor prejst na obycajne mlieko, tak do toho. A ako som napisala, prajem hlavne, aby to nezanechalo na malej ziadne zdravotne nasledky. Lebo tie sa mozu objavit az ovela neskor. Ale je to kazdeho rozhodnutie, len by sme nemali mysliet na seba, ale mysliet na (a za) nase dieta.
Maminka07, tak teraz som velmi sokovana - mas 6. mesacne dieta, a davas Pribinaciky? 😲 Preboha, maminy, vy naozaj nemate rozum. Naco exisatuje internet, knihy o zdravej vyzive deti... na prd, ze? Vie o tom tvoja pediatricka, ze davas malej taketo "mnamky"?

maminka07
5. okt 2007

babulka: ja som pila krabicove mlieko, krupice a podobne veci od narodenia, som zdrava... viem ze vtedy bolo vsetko inak, ale ...

danciacik
autor
5. okt 2007

Maminka,....dlho sme nečakali 😉
My sme začali asi v takom veku ako vy. A musím sa priznať, že ja som začala hneď ovocné - ale ako som spomínala kúpila som Sabi a zjedla som ho sama. A kúpila som Kostíci a nenechala mi ani ochutnať 😀
Babulka - knihy nie sú všetko.

sue
5. okt 2007

Maminka07:
1.koľko máš rokov? Predpokladám, že ešte neležíš na smrteľnej posteli - takže pokiaľ si neochorela doteraz, ešte ochorieť môžeš...
2.nik nepovedal, že 100% detí ktoré pijú mlieko ochorejú... ale ty riskuješ, že tvoje dieťa bude práve v tom malom percente? Stojí ti to za to, keď to nie je nutné???
... však to je to isté ako... však kľudne budem pri dieťati fajčiť,však aj tak je vo vzduchu kopec škodlivín... toto je len malá troška a možno ani neochorie 🙄 😠 nechápem, nerozumiem 🤐

maminka07
5. okt 2007

Keby som mala dieta vychovavat podla knih, tak je z neho riadny blbecek! nejde len o stravu ale o vsetko. V knihach pisu ze dieta zacina sediet v 7 mesiaci, moja mala sedi uz od zaciatku 4 mesiaca sama! a pise sa tiez ze netreba davat sediet, lebo si krivý chrbticu, no a co ju mam priklincovat k postielke aby nesedela??? knihy internet.. atd, co tak vlaste skusenosti? 😎

babulka
5. okt 2007

Ale co? To teraz nie je o hadke, ani odsudzovani, ako som uz spominala, nech si kazdy robi po svojom, ja sa len pytam a snazim v dobrom poradit. Mame skvelu lekarku, odbornicku na dojcensku a detsku vyzivu, ktora vedie poradne v roznych casopisoch, preto ma tato tema zaujima.
Pytam sa len preto, ze kvoli comu jej davas tak skoro Pribinaciky? Myslis, ze jej to chyba? Ze je o nieco ochudobnena, ked bude papat len ovocie a zeleninku? Alebo len tak, ze si myslis, ze je to vyborne a zdrave? Ver mi, nie je. Malej urcite bude stacit "predpisova" strava pre 6. mesacne dieta. Ved naco mame rozne poznatky, vedecke vyskumy, naco ide vyvoj dopredu, ked to aj tak nikoho nezaujima? Ved to nie je o tom, ze by ti "vedci, lekari..." chceli detom zle, prave naopak.
Inac to, ze sme ako deti pojedli vselico a sme zdrave - dakujme o dusu spasenu. Naco o to iste pokusat nase deti?

sue
5. okt 2007

...načo dieťa pchať sladkými umelými jogurtíkmi a pribináčikmi ak prospieva???? Môžte mi toto niekto vysvetliť???

babulka
5. okt 2007

Danciacik, iste sa dobre bavis. Verim, ze sa budes aj nadalej. Ked mam byt uplne sprosta, ked tvoje decko ochorie kvoli tvojej vlastnej nezodpovednosti, na jeho liecbu sa poskladame vsetci. Bohuzial. Ja radsej peniaze investujem do tych, ktori si za chorobu a nestastia nemozu sami.

danciacik
autor
5. okt 2007

maminka máš IP

danciacik
autor
5. okt 2007

Babulka - ja ti dávam pokoj tak daj aj ty mne. Vobec sa nebavím, ale snažím sa tu niečo priučiť a odpusti si tie urážky. Keby ma nezaujímal aj tvoj názor tak to tu nečítam.

mea
5. okt 2007

babulka hovoriš ako ervotočka,ta ked videla ze davam malinkej miláčika tak by som chodila po kanaloch aka som sa citila v tom momente sprosta a ked som sa na to spytala doktorky ta ma riadne sprdla takze som sa citila ako hlupana ale po tom co som videla este toho chlapceka ked sme boli na ockovani az vtedy som si uvedomila ze mali velku pravdu,ze strava je vemi dolezita aj vyber mlieka vody oblečenia vlastne vsetkeho čo ja som si ani neuvedomovala ono je naozaj pravda ze clovek sa uvedomi ked uz hori a som velmi rada ze uz aj ja mam tento internet aj ked ho este neviem pouzivať a toto klipkanie klepkanie mi este zaberie vela casu ale ten cas tu mi uz vela priniesol aj vdaka maminkam ktorych rady vyznievaju aj tvrdsie pretoze su pravdive a som rada ze je vas tu tolko ako aj ty babulka
mne napriklad aj ervotočka hovorila nezačinaj prikrmovať bananom,nedavaj krupicu a viete naozaj s odstupom času to vidim na mojom synovčekovy maju s nim teraz velke problemy najskor im odmietal stravu,pretoze chcel len ovocie,potom nič ine a nasilu do neho švagrina musela dať aspon dve lyzice polievky,mal malo železa a boli s nim aj v nemocnici kde im doktor povedal ze musia zacať uplne od nuly akoby to bolo šest mesacne babetko a maju doma s malinkym poriadne trampoty a tolko kriku ked ma jesť a musia teraz pred nim vsetko schovavať aby prešiel na normalnu stravu ,je taky chudulinkavy
ja sama som prešla na lepsie jogurty aj som sa naučila čitat etikety,zloženie pozeram uz automaticky ,

tessa
5. okt 2007

No ja sa priznam, ze nas Mato prvykrat ochutnal pribinacika ako viac ako rocny 😖 Chutia mu, ved to je jasne, ze to chuti vsetkym detom...ale so strachom som zacinala...

babulka
5. okt 2007

Sue, nepytaj sa, mne to bolo raz vysvetlene, ze v reklame povedia, ze je to uzasne zdrave, tak preto. Svedci o niecom.

sue
5. okt 2007

Babulka, práve preto som sa spýtala... aby to tu bolo napísané... možno sa aspoň niekomu otvoria oči...

babulka
5. okt 2007

Tessa, ty uz si 15tt? To leti...Ved nedavno si tu tak potajmoky, ze si tehotna 😀
Moj Matik ani Pribinaciky velmi nemusi, tak jednu, dve lyzicky, vdakabohu, ma rad zdravu stravu. Radsej si da jogurt, Probia alebo najnovsie kupujem v Bille Bio jogurty. Presne ako pise Mea, citam etikety. Ono cim skor sa zacne s takymito reklamnymi mnamkami, tym horsie aj do buducna, potom tie deti nechcu nic ine jest, len taketo hovadiny. A oni potrebuju hlavne vela zeleniny, ovocia, maska, zdravych mliecnych vyrobkov prisposobenych veku.
Vela detskych lekarov ani nevie, co ich "zverenci" skutocne doma jedia, mozno by boli velmi prekvapeni 😖

tessa
5. okt 2007

Babuli,
no leti to 😀
Snazim sa Matovi davat zdravu stravu, kopec zeleniny a pomedzi to ovocie, ale sem tam dam aj pribinacika a aj ine jogurty papa, nie len tie zdrave Probio. A navyse teraz, ked mu idu zuby, tak jedine, co spapa je ten pribinacik, vsetko ostatne nechce, a tak som rada, ze aspon nieco do neho dostanem 😖

mea
5. okt 2007

jejda sue takto krasne jednoducho to nam bolo vysvetlene,to len my si myslime ze nase dieťa vsetko potrebuje a pritom to cenne mu unika pomedzi prsty v reklamach v časopisoch vsade ma bombarduju perničky a miláčikovia a kinder čokoladky detske žuvacky cukriky džusiky jaj aj za tie som dostala po nose ked sme boli na kontrole s nožičkami tak tam doktor ze kriste pani mamička čo to mate verim ze to je vase a ja som nevedela co ma na mysli pozrel na toho jupika a povedal ze prečo pridavate svojmu dieťatku klince sebe vrasky a nam robotu a ja ze ved to je pomarancovy jupik a on mi vtedy krasne vysvetlil ze to je prd a nie pomaranc a mesiac na to sa stal nasim susedom

erika153
5. okt 2007

boze ked si niekto zalozi temu ako prejst na obyc mlieko a vy tu zacnete o skodlivosti mlieka na zazivaci system aj ked otazka znela inak 🙄

zalozi si iny temu ze ako prestat kojit tak ho tu idu zabit ze preco ved kojenie je najsamlepsie a zase je povodny zamer temy znivoceny 😖

naco si tu zakladame temy ked sa tu potom riesi nieco ine. nezda sa vam ze sa prilis do vsetkeho starate? do coho vas prakticky nic! 🙄

potom ze tu vznikaju hadky a uzivatelky radsej uz neprispeju lebo par vyvolenych ich poslalo prakticky do pr...