Prechod na obyčajné mlieko. Ako na to?

danciacik
2. okt 2007

Ahojte. Nenašla som tu takú tému a potrebujem poradiť. Radi by sme prešli už na nízkotučné mliečko, pretože malá už dosť dlho papá aj pudingy aj jogurty aj krupicu, proste väčšinu robenú z nízkotučného mlieka. Ale keď jej ho dám piť tak potiahne 2-razy a viac už nechce. Poraďte mi ako ju naučiť piť obyčajné mlieko. Ako prejsť z Hami na obyčajné? Za každú radu ďakujem.

bihan
16. nov 2009

no a aby som nebola veľmi mimo, malá má junior mlieko a do min. do troch rokov ho bude ďalej dostávať a ak potom čisté mlieko nebude chcieť vôbec, ani trošku mi to nebude vadiť.

bambulkabambulkova
26. jún 2011

ake davate teraz mliecka,?

tinki
26. jún 2011

@bambulkabambulkova aké veľké máš dieťa? neponáhľaj sa s kravským mliekom..ak už musíš, tak minimálne od roka a pol a to prevarené plnotučné kravské. Ale je pravda, že kravské mlieko dosť zahusťuje hlieny...ja som to zistila na mojej prvej dcére. Teraz má 3,5 roka a museli sme prestať piť mlieko, lebo stále bola zahlienená. Týždeň dobre, 3 týždne chorá. Nevedeli sme od čoho, rôzne kvapky, sirupy, čaje..nič nepomáhalo. Tak sme vysadili mlieko..Už týždeň nepije. Dávam jej ale kyslé jogurty a actimel..lebo kozie mlieko nemôže ani cítiť. A to som kúpila sušené Bio kozie mlieko. Aj kakao som jej tam pridala... a nič. No je to cítiť, že je iné..

bambulkabambulkova
26. jún 2011

@tinki ja nechcem davat kravske mlieko len sa pytam svokra ze mam davat plnotucne tatranske

berenika39
26. jún 2011

@bambulkabambulkova KM po roce do vaření..v roce a půl na pití, když už...

pancake
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinki
27. jún 2011

@bambulkabambulkova ale to je tiež kravské...ja som nemyslela také ozajstné z farmy..aj keď sa hovorí, že vraj sú bohatšie na vápnik a minerály ako tie z obchodu..A hej, tatranské alebo levické plnotučné sú fajn... 🙂

bambulkabambulkova
27. jún 2011

@tinki ty ktore pouzivas ?

tinki
27. jún 2011

@bambulkabambulkova u nás momentálne dostať len to z levickej mliekárne...ale neviem či je moja zahlienená z toho mlieka, či nie...Dnes som jej už dala..Celý týždeň bola bez mlieka a dnešnú noc zase kašlala..tak ja neviem..ty kľudne dávaj aké chceš..dôležité len aby bolo plnotučné.. 😉

bambulkabambulkova
27. jún 2011

@tinki ale mali ma o 2dni 7mesiacov vravela doktorka ze mam davat plnotucne mliecko ja mu aj varim zo zahradky mam zeleninu atd takze to co je v um mliecku dostane aj zo stravy a mliecko mam plnotucne tatranske prevarim a dala som mu granko jahodove do toho vraj tak mam raz som skusala no ja neviem ja chcem len to naj pre babatko,ale uz vidim ze zaza kazdy tu zacne preboha tak skoro mlieko ale aj v knihe je pisane ze uz moze a stare babky co davali detom a neboli take chorlave ako teraz....

anjelicek26
27. jún 2011

@bambulkabambulkova - granko jahodove do kravskeho mlieka pre 7 mesacne dieta? Vies co to robi s oblickami tvojho dietata?? Ved z toho moze mat trvale poskodenie a dozivotne problemy. Ani travenie nie je na tolko zivocisnych bielkovin pripravene. Strasne mu zatazujes organizmus.

Isteze vitaminy a zelezo sa da ziskat aj zo stravy, ale kazein a zivocisne bielkoviny v nepomernom mnozstve dostanes prave ako bonus ku kravskemu mlieku :((((

mirka285
27. jún 2011

@bambulkabambulkova naco pocuvas svokru?a este jahodove granko do toho,ved to je sama umelina ☹ a kravske mlieko niekedy a to co je dnes sa neda porovnat ☹ ked uz davas kravske,aspon bez toho granka 😉

pralinka25
27. jún 2011

@bambulkabambulkova ked uz fakt musis davat klasicke mlieko a si o tom presvedcena ze je to pre tvoje dieta to najlepsie tak aspon mu tam nedavaj tie sladke hnusy typu granko. toho sa napije este v detstve vela a kym je malicke takyto jednoduchy cukor naozaj nepotrebuje. mne tieto super prasky doktorka vyslovene zakazala a ked tak mam pouzit kvalitny kakaovy prasok. ja nepouzivam ani jedno ani druhe a ani klasicke mlieko tak neriesim. alebo kup to cerealne nestle co je vanilkove a kakaove. to asi urobis takemu malemu vacsiu sluzbu tym ako grankom. a tiez to ma vlastne prichut. nasype sa to do mlieka je jedno ci do umeleho alebo klasickeho a neni to take presladene.

berenika39
27. jún 2011

@bambulkabambulkova jasně že Um mléko stojí víc peněz, dá se pochopit, že třeba nechcete kupovat, ale kdxyž už má malý příkrmy, jí vařené jídlo atd, tak nepije toho mléka litry, tak by i ještě UM zasloužil 😉, když už není výhradně na mléku, tak těch pár dl by bylo lepších UM..... A granko je totální zbytečnost - kdykoliv, natož v půl roce. K čemu? Cukr, barva.

em_ka
27. jún 2011
bambulkabambulkova
27. jún 2011

@berenika39 ale jahodove to ani granko neni ale taka prichut ale obsahuje vapnik vitaminy atd nejde o peniazky,ale o tom aby mal zdravu stravu

bambulkabambulkova
27. jún 2011

@mirka285 ne to nenei granko ale podobne taka jahodova prichut obsahuje plno vitaminov ved ja sa pytam

berenika39
27. jún 2011

@bambulkabambulkova nejsem si jistá, jestli to myslíš vážně - právě ta jahododvá příchut je problém, neběželo to okolo jahod, je to celé chemicky vyrobené a nemá to se zdravým jídlem nic společného. vitamíny jsou napsané na krabici právě proto, aby to maminy kupovaly. Jo, čerstvé jahody jsou zdravé, ale příchut v granku (nebo v ovocných jofurtech) je chemie, která dítěti vůbec do bříška nepatří. Na co????
Kup krabici obyčejného sunaru a k tomu, co běžné jí, mu udělej třikrát za den hrneček. Krabice ti vydrží xxxx dní, nemusíš nic převařovat, granko vypij sama a máš po starosti. 🙂 🙂

bambulkabambulkova
27. jún 2011

frapko jahodove s vlakninovou doktorka mi to vravela aj ine mamicky tu vsetci hned jaaj boze moj atd a ine pisu ze davaju 1000ludi 1000nazorov,ale niektore mamicky uz prehanaju a preto maju detu chore vkuse davno deti co pili ??A boli zdrave ako buk ......nase matky nam co davali??A tu sme...a teraz tu bude 1000000000nazorov oh boze to je hlupa atd ale toto je moj nazor a vela inych len to sem nenapisu lebo ani nemaju cas kazdy clanok budem citat co uz vymslaju vedci a choroby same vsade su dedinske dieta je zdravsie ako metske ....

bambulkabambulkova
27. jún 2011

@berenika39 aha a um nutrilon atd neni umelina ?:DD dobre idem ja na zahradku pestovat co treba moj dzravo zije a aj bude ako ja uznavam za vhodne maj sa

bambulkabambulkova
27. jún 2011

@berenika39 niektore mamicky keby s aviac zaujimaju o pestovanie domacej zeleniny ako vkuse netom a co pisu kde co pisu a dietatu nic zdrave nedaju pred tym som kukala aj tu fora par mamiciek pisalo ze od 2tyzdna davaju a hned sa do nej pustili vsetky pytala som sa na nazor doktorka povedala aj iny ze je to lepsie ako ten grc um vyziva ani nechuti dobre sama umelina ale dobre ja chcem len to najlepsie mojmu dietatku a uvidime ja rozmyslam co ako este tak KLUD ty tu nemozes chybat kukala som ine clanky vsade pises kazdemu tak si mala byt prezidentka materskych rad majsa :D mas vela casu ja nie

berenika39
27. jún 2011

@bambulkabambulkova ne, nutrilon a ostatní UM mají za základ obyčejné kravské mléko...není to umělé. jen upravené tak, aby ho mohly pít děti už od narození, protože kavské mléko neupravené neumí vždycky dobře trávit...a jsme zase na začátku - pro malé miminko je vhodnější UM než kravské. nic víc, nic mín. na to jsi se ptala.

piacere
27. jún 2011

@bambulkabambulkova lekárovi, ktorý vypustí z úst, že obyčajné "krabicové" mlieko je pre dieťa lepšie a výživnejšie ako UM, by mali odobrať licenciu.... 😎

berenika39
27. jún 2011

@bambulkabambulkova ano, máš pravdu.

em_ka
27. jún 2011

@bambulkabambulkova
takze:
1. neurazaj! chcela si nazor a radu, to si dostala
2. jahodove granko je urcite vypestovane doma na zahrade, ze si myslis, ze je take zdrave
3. tá je tá ista doktorka ktora ti radila zeleninu v 3m, a ze so zapalom ucha nemas ist na ORL?
Aka otazka bude za tyzden? Ci moze v 7m udene maso, spekacky a red bull? 😉

anjelicek26
27. jún 2011

@bambulkabambulkova - moje deti su zdrave ako buk aj bez granka, je to tiez odpoved? Dcerka nemala nikdy horucku, antibiotika, je v kolektive uz 2,5 roka a vynechala zo skolky presne 3 dni - kvoli hnackam. Tot vsetko. Maly este chory nebol.

Zdravie dietata NIE JE LEN o strave, ale aj o imunite, ktoru casto narusaju ockovania, geneticke predispozicie, okolie (napr. plesen v byte, dome, vlhkost), bacilonosici v okoli. A deti kedysi neboli zdravsie, len sa okolo kazdeho sopla nerobilo take halo a nebezalo hned k lekarke, ale preliecovalo cibulovym sirupom a zabalom s kacacej masti na priedusky 😉

A tvoja lekarka je uplne blba sorry, taketo rady davat. Porozmyslala by som nad zmenou a to co najskor.

anjelicek26
27. jún 2011

@bambulkabambulkova - len ma zaraza, z akym odporom tu kazdy hovori o umelom mlieku, ktore je predsalen upravene a prisposobene, aby sa podobalo materskemu mlieku a mlieko od kravy nevadi nikomu 😕 Mi prijde, ako keby UM bol jed ci co. Fakt ma to uplne zaraza niekedy. Ale kravske lejeme do deti na litre. Zahlienujeme ich, zatazujeme oblicky, pecen, travenie a uplne s pokojnym svedomim... vsak aj babky tak robili a sme tu.

tinki
27. jún 2011

@bambulkabambulkova tak 7mes. daj radšej Nutilon alebo Bebu.. lebo také mliečko môže vyvolať alergiu..cenovo je to jedno, ak si prerátaš..a ak chceš najlepšie, jednoznačne dávaj to tzv. umelé mlieko. Dnes sa už robia jedlá pre deti, ktoré sú kontrolované, sú zdravé a dovolím si tvrdiť, že možno aj zdravšie ako naše doma..Kedysi dávali babky mlieko od kravy, ale preto lebo iné nebolo a bola aj iná príroda..všetko bolo iné. Bolo menej chémie, menej alergénov. Rozhodnutie je na tebe, ale polročnemu dieťaťu dávať pasterizované mlieko, je zlé pre jeho zdravie. Jednoznačne. 🙂

bambulkabambulkova
27. jún 2011

ved davam pytala som sa majte sa tu sa uz nic nespytam pa

januska010
29. jún 2011

Pekný večer maminky, ktoré mlieko je najlepšie pre 3,5 mesačné bábo.? Pomaly chcem prestávať kojiť a neviem sa rozhodnut pre to spravne umele mlieko. Pri prvom synovi sme skusili 2 druhy, ale z každého nám chúďatko zvracal a velmi sa bojim, aby sa to nezopakovalo . ☹ ☹ ☹