Prechod na obyčajné mlieko. Ako na to?

danciacik
2. okt 2007

Ahojte. Nenašla som tu takú tému a potrebujem poradiť. Radi by sme prešli už na nízkotučné mliečko, pretože malá už dosť dlho papá aj pudingy aj jogurty aj krupicu, proste väčšinu robenú z nízkotučného mlieka. Ale keď jej ho dám piť tak potiahne 2-razy a viac už nechce. Poraďte mi ako ju naučiť piť obyčajné mlieko. Ako prejsť z Hami na obyčajné? Za každú radu ďakujem.

monika15
29. jún 2011

nas ma 10 mesiacov a lekar odporucil ze mame prestat UM a len Homo mlieko pit.....
neni to este skoro?

tosomja
29. jún 2011

Ahojte, my už druhý týždeň pijeme polotučné mlieko, už druhý deň mi malá kašle...môže to byť z toho? Treba s tým ísť k dr. alebo čo pomôže? 😖 Nemá ani soplíky, ani teplotu...

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
30. jún 2011

@em_ka ...´dakujem, len neviem,čo jej dám piť namiesto toho mlieka, keďže iné mi nechce 😒

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambulkabambulkova
30. jún 2011

@januska010 hami a bebu skus :P

pralinka25
30. jún 2011

este k tomu mlieku.
umele mlieko neni primarne cele umele ako to poniektori radi hovoria. je to obycajne kravske mlieko s nastiepenymi bielkovinami ktore su lahsie stravitelne a podobne svojou velkostou materskemu mlieku. kravske mlieko neupravene ich ma velmi velke a babo ich nedokaze spracovat. a umele je obohateneo dalsie potrebne zlozka ako napriklad zelezo na vyvoj mozgu a tak.

mne to bolo niekolko krat vysvetlene tak : kravske mlieko je pre teliatka. je im prisposobene na ich vysku vahu - velkost. k tomuto teliatku je prisposobene celou svojou skladbou a splna jeho potreby ( v pripade ze krava neni cely den zavreta v mastali a nezerie len suchu slamu.)
ak uz teda chceme byt "prirodny" a dat dietatu nejake zivocisne mlieko treba najst tvora ktory je velkostou - vahou podobny dietatu. napriklad male kozla. kozie mlieko je ludskemu podobnejsie ako kravske.
a od roka je uz aj kravske pripustnejsie lebo dieta je uz vacsie tudiz podobne svojou vahou tomu pre koho je kravske mlieko primarne urcene.
a ako pise @em_ka zacala by som najskor do jedla a az potom davala na pitie

piacere
30. jún 2011

@tosomja ak už kravské mlieko, tak určite plnotučné a nie polotučné 🙂

tosomja
30. jún 2011

@piacere z vlastných skúseností, alebo podľa čoho radíš, že nie polotučné ale plnotučné...? 🙂
@em_ka nie, žiadne, len kravské.

kaja73
30. jún 2011

@tosomja piacere ma pravdu-zasadne detom plnotučne mlieko-tuk potrebuju aj na rozvoj mozgu.Pozri si zloženie materskeho mlieka,UM a kravskeho polotučneho-tuku je v tych prvych dvoch ovela viac-priroda a aj vyrobcovia UM asi vedia prečo je tam tolko tuku.Ak davas polotučne, dieta tym ochudobnujes o potrebne tuky.Plnotučne KM sa množstvom tuku podoba materskemu mlieku a aj UM mlieku.

kaja73
30. jún 2011

@tosomja Tu mas napr zloženie materskeho mlieka-pozri kolko ma tukov na 100ml a porovaj si to s polotučnym a potom s plnotučnym kravskym mliekom. Mala by si vybrat to co je bižšie materskemu mlieku. 😉 http://uspesne-dojcenie.sk/?p=204 tiež si vsimni o čo menej bielkovin ma materske mlieko oproti KM na 100ml-dieta si vlastne takto ladujes zbytočne velkym mn bielkovin a zaroven ho oberas o potrebne tuky.

pralinka25
30. jún 2011

@tosomja jj tuky su dolezite pre rozpustenie mnohych vitaminov a dolezitych latok. deti ho potrebuju na vyvoj. tiez mam informaciu o plnotucnom

piacere
1. júl 2011

@tosomja myslím, že už si dostala dostatočnú odpoveď od kolegýň podo mnou 😀 ... z vlastných skúseností nie... malý je ešte stále na UM....

tosomja
1. júl 2011

ďakujem, viem si nájsť aj sama na nete info o zloženiach...do teraz mi nechcela žiadne mlieko, nedávala som jej žiadne, nahradila som jej ho jogurtami, mliečnými výrobkami, polievkami...do všetkého, kde sa dalo, dala som za jednu odmerku mlieka,...ale v noci sa mi začala budiť, tak len jedna dávka mlieka plnotučného mi nenahradí určite také množstvo tuku, ktoré doteraz vôbec z mlieka nepríjmala... 😅

erika160669822
1. júl 2011

Ja som maleho krmila NUTRILONOM do 18.mesiaca a potom som presla na plnotucne prevarene mliecko.On pije rano mliecko a vecer este z flasky.

kaja73
1. júl 2011

@tosomja ved ty sama si sa pytala piacere podla coho radi , že plnotučne a nie polotučne -tak si si to mala na nete sama pozriet a nie sa tu pytat 😕 sorry za moju zbytočnu odpoved 🤐 ved davaj co chces malej 😉 A ked spominas jogurty a ine mliečne vyrobky,tak na to plati to iste pravidlo-len plnotučne popripade dokonca smotanove-napr. jogurty.

berenika39
1. júl 2011

@tosomja to postrádá logiku, trochu.... ☹ . když do ted neměla mlíčko, a ty jí jdeš dát normální KM (nic proti, je už velká), tak vybereš to, které je pro ní míň výhodné? Ty plnotučné výrobky jsou důležité.

lusy82
1. júl 2011

@monika15 V deseti měsících je to opravdu hodně brzo. Podle odborníků je možné dávat KM plnotučné až od roka spíše jako doplněk k vaření a k pití až od dvou let. A když není dítě alergik tak je možné už od 18měsíců. Polotučné je vhodné až od tří let.

piacere
1. júl 2011

Mňa len udivuje (a občas na tejto stránke už aj unavuje), že akonáhle má človek iný názor a aj si ho vyjadrí, hneď to tá druhá strana vníma ako akýsi "útok".... Myslela som to v dobrom.... že plnotučné mlieko je vhodnejšie ako polotučné.... má to svoju logiku, že to polotučné má "nižšiu hodnotu" ako plnotučné... tak ako nízkotučné... to už je v podstate len biela voda.. a okolo mlieka ani neuteká...

Ale každý podľa vlastného vedomia a svedomia 🙂 😵

monika15
1. júl 2011

@lusy82

To je Homo Milk 3.25%. tak som ho uz aj kupila lne sa bojim prejst uplne.....

som mu dala troska ale pil pekne 🙂))

lusy82
1. júl 2011

@monika15 Aha tak to jsem nějak přehlídla 🙂 A co to vlastně je? to jem ještě neslyšela.

anjelicek26
1. júl 2011

@piacere - ono tema mlieko su akesi ozbrojene tabory, kazdy ma tu svoju pravdu, nikto si neprizna - nechce priznat - ze by dietatu daval prave nieco nevhodne. No a k teme - materske mlieko ma okolo 4.8% tuku, ak ma dietatko mat mlieko ako potravu, je vhodne, aby sa mlieko, ktore mu davame, tomuto aspon priblizovalo... UM ma tusim 3.8 % tuku a ked malemu varim, tak mame cerstve kravske 3.8% mlieko - zhanali sme dlho, ale mame 😅

monika15
1. júl 2011

@lusy82
to je mlieko 🙂))) take 3.25 tu v kanade sa znaci ze 1% 2 % a 3.25% a ze detom do 2 rokoch treba dat 3.25% asi doma je to plnotucne....

lusy82
1. júl 2011

@monika15 To jsem pochopila, že je to mléko. Akorát jsem myslelela, že je nějaké speciální. A podle všeho je to teda normální kravské plnotučné o kterém jsem psala?

tosomja
1. júl 2011

@kaja73 ja som to nemyslela tak, ... sorry, pýtala som sa len na otázku, či naozaj podľa vaších skúsenosti mlieko zahlieňuje...ale ďakujem za odpovede...ešte raz sa ospravedlňujem

monika15
1. júl 2011

@lusy82

no asi jo 🙂)))
nechcem zniet blbo ale doma som naposledy kupovala mlieko ked som mala 15 a teraz mam 28
odvtedy som prec z Sk... ale asi hej plnotucne hehehe 🙂)

lusy82
4. júl 2011

@monika15 No tak jestli je to kravský tak bych moc nechvátala. Je to prý silný alergen.
Prý po něm můžou mít takovýhle malý dětičky i silný průjem, což je nebezpečný. Ale zase jestli mu po něm nic nebylo...

usiko
4. júl 2011

@tosomja skus acidko...ja malej davam acidko,lebo umeleje plne chemie,takze ho pijelen vecer, a rano jej davam acidko,alebo bifidove alebo kefirove mlieko.....chuti jej to, je to tiez nastiepena bielkovina, lahko travi a neuskodi o nic viac ako umele....a ano,mlieko zahlienuje....moj starky vypil svojho casu aj 2 litre mlieka denne a mal sople neustale,aj chriakle v hrdle.....takze ano.....ale to je zname.....ja napriklad som proti mlieku ako takemu ale sama pijem kyslomliecne vyrobky a jogurty...lebo mi to chuti...a viem,ze vyuzitelnost vapnika z mlieka a mliec.vyrobkov je biedna, ale dietatu nemozes davat denne mak, alebo gramy sezamu ako zdroj vapnika. preto tie mliecne vyrobky asi...lebo ten vapnik dietatu asi nijak raz nevieme este v malinkom veku nahradit niecim inym...ked bude nasa mala starsia,tak jej budem davat veci bohate na vapnik, ale teraz mam okliesteny vyber.... 🙂

monika15
4. júl 2011

@lusy82
no prave.... tiez rozmyslam...... zatial este stale UM 🙂

tosomja
5. júl 2011

@usiko u nás doma sa vypije aj tri litre mlieka, okrem malej...acidko som neskúšala, ani ja ho nemôžem, lebo potom sedím na WC pol dňa 😅 Viem, že je stokrát zdravší, ale napr. včera som sa pýtala pediatričky na polotučné, tak povedala, že lepšie ako plnotučné, lebo plnotučné je zase ťažké na trávenie. 😒
Každý niečo iné píše, aj deti majú iné "žalúdky"