Prechod na obyčajné mlieko. Ako na to?

danciacik
2. okt 2007

Ahojte. Nenašla som tu takú tému a potrebujem poradiť. Radi by sme prešli už na nízkotučné mliečko, pretože malá už dosť dlho papá aj pudingy aj jogurty aj krupicu, proste väčšinu robenú z nízkotučného mlieka. Ale keď jej ho dám piť tak potiahne 2-razy a viac už nechce. Poraďte mi ako ju naučiť piť obyčajné mlieko. Ako prejsť z Hami na obyčajné? Za každú radu ďakujem.

maminka07
5. okt 2007

erika153: mas pravdu... prajem pekny vecer...

babulka
5. okt 2007

Tessa, Matik ked bol chory, tak nechcel nic jest, ale vobec nic, a to on je velky jedak, tak na treti den som mu supla do polievky trosku viac soli (vzdy davam len stipku) a zjedol. Tolko k mojim zasadam 😀 Ale ked vyzdravel, naspat k stipke soli. To iste aj s cukrom, ked bol chory, caj bol viac sladeny, aby aspon nieco vypil - ved ani ja nemam chut v ustach, ked som chora, tak aspon takto, prebit chute intenzivnejsim 🙂

danciacik
autor
5. okt 2007

Erika153: súhlasím a ďakujem. Aj ja vám prajem pekný večer.

tessa
5. okt 2007

Babuli, ja chapem kazdu jednu maminu, ktora sa snazi dieta viest k zdravej strave, ale hold existuju rozne maminy, ktore si aj tak nedaju povedat, ked im poradis, a ako tu citam tuto temu, tak zbytocne budes pisat o zdravej strave a o tom, ze v 10mes, dieta uz papa jogurty, kase, pribinaciky a chce mamicka prejst na kravske mlieko...Je to zbytocne, ved uz je rozhodnuta.. 😖

tessa
5. okt 2007

Danciacik, nemohla si cakat ine odozvy ako tie, ktore tu baby pisu, v 10mes, ochudobnit dieta o materske mlieko, prip. UM...to zarazi kazdu maminu 😉

Ale je to tvoje rozhodnutie 😉

tessa
5. okt 2007

Moj maly ma 14 mes...a dodnes pije UM hypoalergenne mlieko a neviem si predstavit, co bude, ked nam dojdu krabice mlieka, ktore je tak brutalne drahe...Nechcem mu davat este kravske mlieko, osobne mam z toho strach... 😖

danciacik
autor
5. okt 2007

Tessa, nehnevaj sa, ale neobúvajte sa do mňa. Áno som rozhodnutá ale mne tu nešlo o to, žeby ste hodnotili či som sa správne rozhodla, ale keďže si myslím, že je tu oveľa viac skúsených mamičiek ako ja chcela som vedieť ako prejsť na to mlieko. A to bolo všetko.

broskynka
5. okt 2007

nehnevajte sa ,ale myslím si,že bolo dosť tých urážok... 😠,to aby sa človek bál napísať nejakú tému a požiadať o radu,ach tá naša tvrdohlavosť aj na jednej strane aj na druhej,kočky čo tak kompromis

maminka07
5. okt 2007

BABULKA: este jedna otazocka: Chcem sa ta opytat, ci si malemu davala kojenecku vodu, alebo prevarenu vodu z vodovodu?

tessa
5. okt 2007

Danciacik, ved to sa ti snazim vysvetlit, ze kazdu maminu, ktora ti aj chcela poradit, prve co napadlo: v 10.mes ist na kravske mlieko??! 😕 Snazili sa ti poradit, ze to je este prilis skoro, ale nedas si aj tak poradit... 😖

babulka
5. okt 2007

Danciacik, a ovela skusenejsie matky ti v drvivej vacsine poradili nerobit to. ved to nie je o kritike, ale o poradeni, ved na tu sme jedna pre druhu.

Tessa, neboj, zvladnete. My sme pili Nutrilon Pepti, tiez drahy ako slak, do 13 mesiacov, potom sme mohli prejst na klasicky Nutrac, a teraz davam Sunar premium. Varim uz davnejsie z obycajneho plnotucneho mlieka, a v pohode. Len na pitie pockam este niekolko mesiacov, minimalne do dvoch rokov, tak ako mmi poradili hlavy studovane.

mea
5. okt 2007

erika mne tieto stranky velmi pomohli ,vela som pochopila a naučila sa teraz verim ze sa vyvarujem dalsich chyb pri druhom babenku ja som velmi vdacna my sme doma boli taky masovy ,omackovy ,knedlikovy nepoznala som čo je zdrava strava nehanbim sa to priznať a hovorila som si ved ked mne sa nič nestalo ani mamke ani tatkovy tak je to jedno pohybu mam dosť a sladkosti az tak vela nejem ale nie je to tak mamka ma žlčnik a zaludocne vredy po operacii je na diete tatko ma vysoky cholesterol a chodi po doktoroch pretoze zistili ze ma zuzene cievy a to su tie dosledky ktore ked jem knedlu maso a tučnu smotanovu omacku dvojitu duplu to nevidim co sa deje vo vnutri a mna vsetko uči ten chlapcek sa ma dotkol najviac bol v zlom stave a myslim ze jeho mamička si tiez sypala popol na hlavu neskoro preto ja aj ked nie ako ervotočka a dievcence mnohe z tejto stranky nie tak to dodrziavam ale co sa mojej dcerky tyka tam davam velky pozor chcem aby bola zdravučka a krasna šťastna hlavne zdravučka a keby sa jej niečo vdaka mojej nedoslednosti stalo ako tomu chlapcekovy a inym co som počula aj od toho doktora nasho noveho suseda ktoreho mi asi boh poslal ako anjelika tak si to vyčitam ani nespim

danciacik
autor
5. okt 2007

Dobre. ja vám to ešte raz vysvetlím. Ja malej budem naďalej dávať Hami ale chcem aby si pomaličky zvykala aj na to že existuje aj iné mliečko takže napr. keď papá chlebík s masielkom tak nech to skúsi zapiť obyčajným mliekom. To je celá veda.

sue
5. okt 2007

Danciacik a načo? 😕 však na zvykanie má času dosť...

maminka07
5. okt 2007

no chlebik s masielkom ? no toto, este len teraz uvidis 😀 😝 😀

renca3
5. okt 2007

danciacik...nebudem tu preberat kedy si sa mala prejst na kravske mlieko, ale ako. Tak ak ti ho odmieta, lebo nema taku vyraznu chut ako UM, miesaj jej pol na pol a postupne znizuj mnozstvo UM. Postupne tomu pride na chut.
Takto som postupovala ja i ked o dost neskor.

tessa
5. okt 2007

renca, dobre si to napisala, len o DOST NESKOR si nemala pisat, to sa tu lubit nebude

sue
5. okt 2007

Danciacik, načo si má zvykať, nie načo má jesť...

renca3
5. okt 2007

necitala som predchadzajuce strany, tak sorac. 🙂

sue
5. okt 2007

...a nie som absolútny laik čo sa detí týka, takže viem ako sa zvyknú bábätká "hádzať na lyžičku" - ale hádžu sa či tam majú sladkého nezdravého pribináčika alebo niečo zdravé - oni totiž nevedia čo zdravé je a čo zdravé nie je... na to majú nás MATKY !!!

danciacik
autor
5. okt 2007

Maminka - už som sa psychicky pripravila 😀
Renca ďakujem - každá rada dobrá. Uvidím ako to nakoniec skúsim. Mne to až tak nesúri, len zbieram informácie.

babulka
5. okt 2007

Ozaj, este tu raz bolo spomenute, ze ked pojde do jasiel, do skolky, aj tak daju kravske mlieko. Teda neviem ako je to inde, ale my sme teraz zacali chodit do sukromnych jasiel a bez problemov respektuju to, ze nechcem davat kravske mlieko. Nik sa neopytal na dovod, len sa ma spytali, ze ked budu ine deticky pit mlieko, co maju dat malemu. Tak maju jednu pikslu Sunaru odo mna.
Danciacik, este k tomu prechodu, skus vyskusat najprv tie kyslomliecne vyrobky na pitie, napr. Activia napoje, ProBia napoje, Actimel..., proste tie s probiotickymi kulturami. Ako pises, nech si zvykne, ze je aj ine mliecko inej chuti. To je ta zdravsia altenativa.

danciacik
autor
5. okt 2007

no som rada, že sme sa tu prestali naťahovať a že ste ma pochopili.
Babulka - to nie je zlý nápad. 😉

cat
5. okt 2007

babulka, sue, tessa- NEMA to vyznam. Nema vyznam pisat nieco niekomu ani v dobrom, ani v zlom pokial ide o ludi co nic necitaju, v tomto pripade nic o stravovani deti. Len stracate cas. V 10-tich mesiacoch zapit chleba obycajnym mliekom, danciacik-rovno jej uz mozes davat to obycajne, dieta sa nevie branit, vypije to a nasledky neskor zial uvidis sama. HAWK.

mea
5. okt 2007

maminka prečo sa vysmievas?myslis ze je to na smiech ked ublizi niekto svojmu dieťatku stravou?mliekom?je to naopak velmi smutne a tvoje prispevky su nemiestne
dančiačik sa tu pytala na nazory pytala si tu rady a dostala tu odpovede rozne ale boli na mieste boli to skusenosti a nazory k veci od ostatnych mamiek mala by si si z nich aj ty niečo vziat k srdcu nie si tu robiť posmesky

broskynka
5. okt 2007

tak som rada,že ste sa dohodli a poradili si navzájom 🙂,veď o to tu ide,nie 😉

babulka
5. okt 2007

My sme to vyskusali, chutia mu tie male Actimel alebo aj od inych vyrobcov (Zvolensky Lacti drink, ci co), je to mlieko, len zakysane. Ale je pravda, ze s tymto sme zacali v roku. Tearz si sam pyta "Asimet" (teda Actimel). Presne - je to mliecko, je inej chuti, ma to pestre a ja som rada, ze aj zdrave 🙂

danciacik
autor
5. okt 2007

Mea, my sme sa s maminkou pochopili.
už sa tu nehádajte.
Cat smelo do mňa - ale rýchlo lebo už sa mi chce spať. Ak si si nevšimla si tu už iba jediná čo rýpe. S ostatnými som sa normálne dohodla.

maminka07
5. okt 2007

no nic, koncim, nema to zmysel... pekny vecer

nera
5. okt 2007

nedá mi aj mne reagovať- myslím, že v 10.mesiaci máš skutočne dosť času na to, aby si prechádzala s maličkou na kravské mliečko, (nečítala som všetko, tak možno budem niekoho aj opakovať) teraz by si mala ešte kojiť, maximálne ju "dopovať" výživným mliečkom, aby si jej telíčko mohlo z toho vybrať čo najviac vitamínov a všetkého čo potrebuje.
Ja by som so svojou maličkou raz chcela tiež prejsť na kravské(ale kvalitné, nie nízkotučné...na obmedzovanie tukov má času dosť), ale teraz momentálne stále frčíme na mojom mliečku, ani umelé jej nechutí, tobôž kravské.....a kým ešte vládzem a to mliečko je, tak papáme a ja sa vôbec nesťažujem.
A skutočne deti by mali(kým rastú)papať krásne všetko kde je veľa vitamínkov a neobmedzovať sa....(samozrejme nič netreba preháňať, ale to hádam netreba hovoriť...)