Prečo dieťa vypľúva kašu?

mama4444
11. jan 2022

Ahojte mamičky chcela by som sa vás opýtať či máte nejaká skúsenosť s tým že dieťa vám vypľuval vygrcnei vždy skoro celú kašu (akonáhle sa začne pohybovať po byte-lozi)
raňajky obed Olovrant nevygrcne ale umelé mliečko Babylove občas a Babylove kašu vždy.
Jogurt nevyvrati , Lepok ci vajíčko nemá problém toeu.

Ake latky mozu skosit co su v mlecnych kasiach? Skusala som nutrilon a babylove.
Mlieko.mal aptamil ha pro presla som na babylove obycajne ale to obcas taktoez ako nutrilon vypluje ( obcas )

dadulamamula
11. jan 2022

@mama4444 koľko má malý?
@mama4444 tak prejdi späť na mlieko, čo mu chutilo a nerobilo zle, a ak nechce kaše, tak mu ich nedávaj, skús spraviť doma kašu ryžou alebo krupicocu alebo puding, malému som občas robila Nominal kukuričnu a sunarek kaše aj to do určitého obdobia potom ich už nechcel...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinuska
11. jan 2022

@mama4444 ja som nikdy nedavala tie hotove kase, kupila som v bio obchode psenovu, ryzovu, ovsenu a kadejaku, maju velky vyber. Alebo v Lidli maju Nominal kaše. A bud s horucou vodou, alebo som urobila 1 odmerku UM a s tym zaliala. A neskor s kravskym. Nikdy nevracali z toho

nadejna7
11. jan 2022

vyskusala by som nejaku inu znacku kase. nemliecnu si neskusala? nominal celkom chvalia, co som pocula.

evaachesa
11. jan 2022

Uvar mu kašu z vločiek alebo celého zrna (rozmixuj) len vo vode. Možno mu nerobia dobre tie hotové kaše s um.

mamina0078
11. jan 2022

ja by som sa vrátila k predošlému mlieku, zbytočne ho tak trápiť keď mu nové nerobí dobre a kaše domáce, krásne vieš urobiť aj ovsenú, pohánkovú či ryžovú kašu, ochutíš alebo len čistú po uvarení rozmixuješ poriadne a je to určite zdravšie a ľahšie stráviteľné

henka123123
11. jan 2022

Pises ze si pouzivama aptamil ha a negracal a presla si na babylove obycajne a grca
.tym padom ma asi reflux alwbo alergiu...kedze to ha je specialne mloeko a ne obyxaj w

zuzanka.zuzu
11. jan 2022

nikdy som nedavala kase ked ich maly nechce 😂 a tu niektorym mamickam dieta grca a este sa pomaly idu cudovat co je zle s dietatom 🙈 no ako by som to... s dietatom nie je zle nic, s nim veru nie 😉

mjk40
11. jan 2022

Neviem prečo, ale my dávame kaše Nomina rôzne ovsena, centrálna, viaczrnná, pohanková a iné. Doteraz nebol problém. Kašu mu ešte vždy dochutíme strúhaným jabĺčkom, jogurtom, vajíčkom, pomletým mäskom a pod. Iné kaše prakticky nedávame okrem klasickej krupice.

domak2
11. jan 2022

Mam presne ten istý problém. Je ale kojeny, neodsavam, takže mu nemám ako dat s mm. Kupila som mliečnu kašu a totálne sa povracal, tak som skúsila inú bezmliecnu zarobit s um, to isté, skusila som kozie mlieko a znova. Takže nateraz s kasami končím, nebaví ma v kuse prať 😁
Starsia dcéra jedáva kaše od začiatku prikrmov, neviem co mu tam vadi. Ani veľa jej nejedol.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mama4444
autor
11. jan 2022

@dadulamamula 9 m ma maly a chuti mu aj toto mlieko a iba obcas vygrcne! Nie vzdy. A z toho predtym vypluval tiez

mama4444
autor
11. jan 2022

@nadejna7 uz mal ak celozrnnu kasu babylove tu 3-zrnnu a vyplul

mama4444
autor
11. jan 2022

@beata_k davam fakt malicko menej ako jedlo

mama4444
autor
11. jan 2022

@mamina0078 dakujem 🙂

enoula
11. jan 2022

Skus doma uvariť, ryzovu alebo psenovu, s vodou uvarene, nesladene, nie instantnú. Tie su najjednoduchšie, kedze nič iné tam nie je pridane. Mozno mu cosi z tej krabice nerobí dobre. A rano alebo doobeda, nie vecer