Prekŕmené bábätko. Čo robiť ak plače od hladu?

elinka27
24. jan 2008

Ahojte,chcem sa poradit,dnes som bola na poradni a lekarka mi povedala,ze maly velmi rychlo pribera a ze je prekrmeny.Ja som si to tiez vsimla,ze je velky jedak,ale dost ma trapi aj to ze casto grcka.Pravdepodobne je to tym,ze je pahltny.Kazala mi,aby som mu znizila davky,ale problem je v tom,ze mi place od hladu,ale ked mu zasa dam viac tak to aj tak vygrcka,teda nie vsetko,ale pravdepodobne len to co ma navyse.A teraz neviem co mam robit,ak mu dam viac boli ho brucho a grcka a place, ak nie tak zasa place od hladu 😒

miskap
18. aug 2011

@anicka1981 Tie trojhodinové intervaly, no neviem. Moje dieťa nikdy nevydržalo, ani som ju netrápila. Čaj dojčené dieťa nepotrebuje. Keď mu dáš čaj a on je hladný, oklameš ho a zákonite vypije menej mliečka ako potrebuje. Potom sa následne bude tvoje mliečko strácať a máš ďalší problém. Odporúčam dojčiť na požiadanie. Ak sa dieťa dobre naje z oboch prsníkov, určite nebude zasa pýtať po pol hodinke! Ale umelo naťahovať tri hodiny nie je vhodné. Potom môže papať hltavo a bude ho zasa bolieť bruško, lebo sa nahltá vzduchu. Urob si však podľa svojho, len mi nedalo ťa na to upozorniť 😒

anicka1981
18. aug 2011

@miskap dakujem, no tak som kojila doteraz, ale bola som prekvapena, ze vypil jeden prsnik cely, lebo, ked som si stlacala dvorec, ked ho uz nechcel a vrtel sa, tak nic uz z neho neslo,, tak som ho prelozila na druhy,, musim asi pit viac caju, alebo co, aby sa mi zase robilo tolko mliecka ako pred tym,,, asi 3 dni mam pocit, ze sa mi nenalievaju prsniky tak ako pred tym,, a vlastne to je asi aj doba, ked maly zacal jajcat,,,

anicka1981
18. aug 2011

@miskap a ko jasne, trapit ho nebudem, ale ten interval bol jeho, on sam sa tak budil, ale teraz to ma rozhadzane, tak sa snazim aby sa to dalo naspat,, 😉

miskap
18. aug 2011

@anicka1981 Detičky sú rôzne, možno tvojmu práve tie intervaly vyhovujú. Ak bude všetko v poriadku, je to fajn. Čo sa týka tých prsníkov, nemusia sa už veľmi nalievať, tvorba mliečka sa už ustálila. Prechodne možno bude treba dojčiť z oboch prsníkov, ale potom sa to zase upraví.

8zabka83
4. nov 2011

Ahoj baby chcem Vás pekne poprosiť o radu mám trojmesačnú dcérku a nechce mi papkať mliečko spapá len nejakých 90ml a aj to viac menej s nechuťou a potom je stále nespokojná a keď jej dám znova fľašu tak mliečko nech a stále plačká čo mám robiť? Žiadna doktorka mi nevie nič poradiť a ja už si naozaj neviem dať rady...Ďakujem Vám pekne za odpovede

dankadina
4. nov 2011

@8zabka83 ja som to isté mala so staršou tá neje doteraz, my sme nakoniec prišli nato že pije mliečko iba v spanku

8zabka83
4. nov 2011

dankadina a ako si to riešila? Nemôžem ju nechať hladnú a na príkrmy je asi priskoro...Keď vie, že nedostane nič iné tak mi s nervozitou po pol hodinke zje ešte kúsok mliečka a zaspí neviem už čo robiť....ďakujem Ti za odpoveď

evka4
4. nov 2011

@8zabka83 ahoj, ak ti dcerka s chutou vypije 90ml mlieka, tak jej to asi staci. nenukaj jej ho opat o pol hodinu, lebo si opat len cucne a ked bude mat opat papat plnu davku, tak nebude este velmi hladna a opat ti nevypije viac. take male dietatko nie je hlupe, ono vie,kolko potrebuje papat. vobec sa neriad tym, co je napisane na krabici od UM, je to len orientacne, su deti, ktore zjedia viac a ktore zjedia menej. skus ju krmit tak, ze nech taha, kolko chce, daj ju odgrgnut a za nejakych 5-10min jej mliecko daj dopapat, ked nebude chciet, tak jej daj az na dalsie krmenie. neviem, v akych intervaloch krmis, odporuca sa kazde tri hodiny, ale ak sa ti zda, ze dcerka place od hladu skor (napr. o 2,5 hodiny), tak jej kludne davaj aj skor, ale nie zas kazdu hodinu, aby si jej zbytocne nezatazila zaludok. To, ze je placliva, vobec nemusi suvisiet s hladom, mozno mas len narocnejsie dieta a budes musiet vydrzat, kym sa to zlepsi. je strasne vela takych deti, co prve mesiace prakticky len preplacu a mamicky nevedia, ako im pomoct. mozno dcerku pali zaha a ma reflux, skus ju po krmeni dat na taku pol hodinku do vyvysenej polohy alebo ju nos, aby jej mliecko nebehalo hore dole a nepalila ju zaha. skus jej dat matrac v postielke do vyvysenej polohy, bud pod matrac zloz nejaku hrubsiu deku v tej casti, kde ma dietatko hlavicku, alebo podloz nohy postielky na jednej strane napr. knihami. tym docielis, ze babatko nebude vodorovne, ale trosku vo vyvysenej polohe. neboj sa, uz coskoro sa to zlepsi, od ukonceneho stvrteho mesiaca mozes zacat prikrmovat a ak problemy dcerky suvisia s refluxom, tak podavanim tuhsej stravy by mali tieto problemy postupne vymiznut. drzim palce 🙂

8zabka83
4. nov 2011

Ahoj evka4 ďakujem veľmi pekne za odpoveď nie ona práveže neplačká vôbec veď práve ani neviem poriadne kedy jej dať papať ona je len taká nepokojná ale inak usmievavé slniečko 🙂 a reflux máme takže papkáme Nutrilon AR. V stredu sme boli u detského stomatologa a povedali nám, že to vyzerá na zúbky, lebo má aj zvýšené teploty aj soplíky už tri týždne aj keď je to skoro asi ale aj stomatologička sa čudovala, že má tvrdé ďasienka na miestach kde rastú očné zúbky a už jej vídno aj obrysy a celých zúbkov tak neviem ale vraj sa to stáva, že u niektorých detičiek vyjdu prvé očné vraj sa s tým už stretla...

evka4
4. nov 2011

@8zabka83 no vidis, nepokojna je asi z toho refluxu a ked nevies, kedy chce papat, tak jej davak kazde tri hodiny a to by malo byt ok. neboj sa, casom sa to vsetko napravi a ty sa budes len usmievat pri spomienke na to, ako si sa pre to vsetko trapila 🙂 (poznam z vlastnej skusenosti 🙂

1elizabeth1
8. dec 2012

Ahojte mamicky, nas malinky ma mesiac, posledne 3 dni je nervozny, v kuse chce papat,ked ho nakojim zacne plakat a je zase hladny.Tak ho skusim este nakojit, ale znova zacne plakat, tak mu dam cumel, lenze on je aj tak nepokojny cumel vypluva a stale place, kolika to nebude pretoze kaka stale, da sa povedat, ze kaka v kuse.neviete mi poradit co by s nim mohlo byt ??? Ďakujem za kazdu radu.

gabika7706
8. dec 2012

@1elizabeth1 moze mat tzv. skryty reflux, kedy negrcka, len sa mu vracia trosku spat a to ho drazdi, u nas pomohol spanok v trosku zvysenej polohe, neskor /cca od 6.tyzdna/ som kupila manducu a nosili sme sa, odporucam precitat aj tu http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastro...

tin007
8. dec 2012

@1elizabeth1 takyto neklud a plac nezvykne byvat z hladu (ak ti pribera, tak urcite nehladuje), je to mozno skor z bolesti bruska, alebo je predrazdeny podnetmi a potrebuje sa ukludnit. aj moj syn takyto byval a obcas je mala "nervozna". pomahalo/pomaha dat si dieta na hrud v polosede/pololahu (velakrat si aj pol hodiny po kojeni poriadne odgrgne, poprdka), v kludnej miestnosti, idealne ak je tam sero (nie ostre svetlo), nehra hudba, ani nejde TV a treba dieta "mojkat", prihovarat sa mu, jemne suchat chrbatik... a jednoznacne pomaha nosenie

carodejnica
8. dec 2012

@1elizabeth1 dojčenie nie len kŕmenie, kľudne si ho prilož a nechaj upokojiť na prsníku... 🙂
veľmi podobný "problém" http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...