Prevárať, či neprevárať kozie mliečko pre väčšie dieťa?

jasmika
20. nov 2012

Ahojte maminky. Chcem dať dcérke kozie mliečko. Má 2 roky a 8 mesiacov a máme doma kravičku, takže mliečko máme kvalitné, no aj tak mám pocit, že jej po zdravotnej stránke vadí. Bola dojčená do roka a pol... a má veľmi rada mliečko. Už som skúšala pohánkové mliečko, či ovsené..ale všetko sú to sušené nápoje s ečkami..a to mi vadí. Zohnala som kozie mliečko, ale teraz uvažujem či je to potrebné jej to prevárať keď už je väčšia.. kedže varením sa niektoré dôležité vitamíny ničia... čo vy na to??? 😉

julkaxxx
8. okt 2013

Neviete prosim kde sa da kupit na farme kozie mlieko v okoli MArianky, Stupavy? Hladam na nete, ale marne...

ivina28
10. mar 2015

🙂

arcadia
21. jún 2017

Čaute babule.Mam takú otázočku.Myslite si, že v čase jeseň-zima, keď už kliešte nie sú aktívne je stále potrebne mliečko prevarat? My žijeme v oblastiach s veľkým množstvom infikovanych kliešťov, takže nič nechcem podceniť, ale v prípade , že je kožička zdravá a je už po kliešťovej sezóne, tak by to mohlo byť o.k. čo si o tom myslíte?

cecilia68
21. jún 2017

@arcadia Treba prevárať, je to istota .

jarmila1977
21. jún 2017

@jasmika ahoj...odpoviem ti ako chovatelka....ano...mlieko prevarat....ak chces dat vypit takto surove....ak budes varit z neho....napriklad na puding alebo do omacok,polievok...vtedy dopredu prevarat netreba...to sa ti prevari samo pri vareni 😉

jasmika
autor
21. jún 2017

@jarmila1977 Ďakujem 😀 no otazka je už 5 rokov stará 😀 ale prevárala som 😀

jarmila1977
21. jún 2017

@jasmika aha...prepac...nevsimla som si 🙂

arcadia
23. jún 2017

dakujem.🙂