Pridávate cukor do kravského mliečka?

majka9094
13. feb 2021

Ahojte zienky syn ma 1,5 roka a nechcel mi velmi pit mlieko tak som vyskusla mu dat troska cukru do mlieka pól cajovej liizice cukru a teraz mi vypije aj 260ml predtým malo kedy 100ml
Ma niekto taku skúsenosť?

pribinak
13. feb 2021

Nie, v mlieku je cukor. Ale niekto dáva napr Granko, aj tam je cukor. Za mna netreba. Je to zbytočný zlozvyk.

A ehm, lyžica s “y”

beronsche
13. feb 2021

@majka9094 nie, 1,5rdietatu by som cukor do mlieka nikdy nedala.. vlastne do nicoho by som nepridavala navyse cukor.. ak mu mlieko nechuti, tak ani to mlieko.. preco ho "musi" pit?
Ponukni mu biely jogurt, kyslo mliecne vyrobky.. ak to nechce, svet sa nezruti..

lenuska9999
13. feb 2021

Ja by som tiež cukor nedávala. Môj malý má tiež 1 a pol roka a nedávam mu cukor ani do čaju. Len do krupice trošku ale tu pije večer pred spaním takú riedsiu cez fľašu. Inak môžeš nahradiť mlieko mliečnymi výrobkami, napr jogurtom, syrom atď.

mmoni89
13. feb 2021

Nie nedávala som .syn mlieko nechcel tak som ho nenutila, nieje to potrebne

simsalabim
13. feb 2021

@majka9094 ja osobne si myslim, ze pol lyzicky cukru mu neublizi. Niekto dava Granko, niekto kakao+cukor ... nevidim ba tom nic zle, ak inak papa vyvazenu zdravu stravu.

asia83
13. feb 2021

@majka9094 Áno, dávam.

majka9094
autor
13. feb 2021

@asia83 aspon jedna 🙂

asia83
13. feb 2021

@majka9094 Tieto novodobé “opičiace sa” matky si nevšímajte. Akoby ony cukor v detstve nejedli. Jedli, lebo to bola, je a bude normálna surovina. Čo sa im z toho cukru stalo? Nič.

majka9094
autor
13. feb 2021

@asia83 tiez si myslím ze mu to neuškodí všade je cukor
A taktiež si myslím ze dieťa by malo pit mliecko a ze tam ma troska cukru tak sa sneží urcite nestane niejaky závislák na cukor

kubkovamama
13. feb 2021

@majka9094 taak potom zbytocna otazka,davas cukor a si presvedcena,ze robis dobre. A prave preto sa z neho stane ten zavislak na cukor. 😂 Cukor ako jedna z mnohych "potravin" spôsobuje závislosť.

tenerifka
13. feb 2021

@majka9094 ty si len potrebovala odpovede, ktore ta utvrdia v tom, ze davat dietatu nasilu kravske mlieko a aj cukor je dobre. Nuz, tak davaj, ak si presvedcena, ze mu to treba. Argumenty, ze aj my sme kedysi jedli snad ani nemozu byt myslene vazne

majka9094
autor
13. feb 2021

@tenerifka nasilu????? Vypil čisté ale iba troska tak som mu troska dala cukru a teraz vypije aj 260ml tak nasilu asi nie

danim
13. feb 2021

@majka9094 ak je jogurty, syry... mlieko pit nemusí vôbec. To ti povie aj pediater. Daj skôr pozor, lebo keď začne pit veľa mlieka bude odmietať normálnu stravu. A tie živiny mu budú chybat.

Za mna cukor do mlieka kvôli tomu, aby vypil viac je somarina.

stanulienkat
13. feb 2021

@asia83 jasne,ze sa nam nic nestalo z cukru,ani nasim rodicom. Preto sme 1 na svete v kardiovaskularnych ochorenia a 1 na svete v onkologickych ochoreniach. A neviemkolki na svete, v ochoreni diabetes. Sme vcelku zdravy narod.🙂 A to csetko vdaka nasim stravovacim navykom. Nehovorim o tom,kolko tucnych ludi tu mame. Tak si pestujme dalsiu generaciu.

daja07
13. feb 2021

@majka9094 pozri na krabicu mlieka. V 100ml mlieka je asi za lyzica cukru - laktozy. Je to cukor a zbytocne pridavat dalsi aby dieta pilo mlieko. Ktore navyse nepotrebuje tak nutne. Dolezitejsie je kysle mlieko a kyslomliecne vyrobky, samozrejme bez pridavkov - soli, cukru, dochucovadiel ...
ide o tona com ti zalezi. Chces len do dietata dostat mlieko? Co od toho mlieka ocakavas? Myslis ze je dolezite pre jeho vyvoj kvoli niecomu konkretnemu ci len proste myslis ze deti musia pit kravske mlieko? Kozie je vyzivnejsie a je mensia pravdepodobnost intolerancie ci alergie.
Mozno velmi rozvadzam jednoduchu otazku, ale tak dolezita je pricina preco chces aby dieta pilo mlieko. Kazdy aj tak robi ako uzna za vhodne. Ak ti ide o zdravie dietata, jeho travenie a stravovacie navyky tak sosladovanie hocicoho je cesta do toho nezdraveho spektra

stanislavicenka
13. feb 2021

@majka9094 prosim ta, a preco musi pit mlieko?
Preco to je take dolezite?
Je to uplne zastaraly nazor, davno prekonany.
A led este s cukrom, skvele nude mat zarobene na zubne kazy

queen_mary
13. feb 2021

Neriesila by som, ak ma okrem toho pestru vyvazenu stravu.

dzina007
13. feb 2021

a tu je ten dovod preco potom v skolke davaju tie ochutene mlieka a caje...
lebo deti nevedia vypit ciste mlieko cistu vodu lebo su ucene ze cukor neublizi a moze / musi byt vsade. 😀

paulinkaa2
13. feb 2021

@majka9094 zo zaciatku stipku cukru. Ale nie aby to bolo echt sladke ale postupne som ubrala. A vypije bez cukru. Ale ked ide spat ma kasu vo flasi a tam ma trosku cukru aby jej to chutilo. Ale nie koc sladke ta jej nechuti

tenerifka
13. feb 2021

@danim nevysvetlis, nepochopi

danim
13. feb 2021

@tenerifka mnohé mamy pre svoju pohodlnosť fuknu takú fľašu a vybavene. Potom 6r a fľaša stále 🙈 mliečne zuby odhnite, normálne jedlo odmieta a veľká záhada prečo je dieta často choré.... autorka nie nie kvôli 1/2 lyzicke cukru, ale kvôli celým týmto zlým návykom a nedostatočnej výžive, nevyvazenej strave ! Ale tieto mamy aj keď dostávajú rozumne rady, nepochopia.

majka9094
autor
13. feb 2021

@danim moje dieťa ma normálne raňajky obed aj večeru

tenerifka
13. feb 2021

@danim ved to....a maju volebne pravo. IQ by sa malo.merat aj pred materstvom, potom nam tu rastie generacia chorych deti a neskor dospelych. A pritom je na nete dostupnych tolko aktualizovanych odbornych clankov. Ale Mara zo susedstva povedala, ze mlieko je fajn, tak naco sa vzdelavat

danim
13. feb 2021

@majka9094 dúfam, že si si prečítala aj môj prvý príspevok o jogurtoch, syroch.

danim
13. feb 2021

@tenerifka ľudia sú rôzni 🤷‍♀️ A keď už maju net, lebo tu nápisu, môžu aj vygooglit články a vzdelávať sa. No tu skôr je problém asi “čítanie s porozumením” minule práve na to apelovali odborníci v telke na margo dnešnej mládeže, tak asi stačí že sa opýtam na koňovi, 15 mam mi bude vysvetľovať, no 2 povedia neublíži a mama spokojná potlapkana po pleci ide svojou cestou dalej🤷‍♀️ V dnešnej dobe s prístupom takých informácií a aj progresu lekárov proste nerozumiem.

danim
13. feb 2021

@majka9094 1,5 r dieta ma mat aj desiatu aj olovrant a ver, že keď tých 260 ml s cukrom vymenis za jogurt biely, či ovocie, zeleninu, múdrejšie urobis.

baccio
13. feb 2021

@majka9094 ja som dávala trošku medu...je to zdravšia varianta...ale len niekedy ...vraj sa po Tom lepšie spinká 😏....chutilo im aj čisté mliečko.

nikpa
13. feb 2021

@majka9094 a koľkokrát za den pije takto osladene mlieko?

jenny257
13. feb 2021

Moji pili aj piju mlieko bez cukru , nevidim dovod ho tam davat .

jvlo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz