Prieberčivosť 21 mesačného synčeka v jedle

jessie222
22. okt 2016

Maminky pls potrebujem radu ohladom papania mojho 21 mesacneho synceka. Ked bol babatko pekne papaval prikrmy, aj ked sme presli na tuhu stravu. Avsak pomalinky sa to zacalo kazit, az sme momentalne s jedlom na tom katastrofalne (zubami to nie je). Co mi spapa je rano: ci uz jogurt, rozok s domacim dzemom alebo prazenicu bez chleba.... Obedy momentalne iba spagety so syrom, bolognese resp tuna....vecer je uz problem, kase nechce, chcleba nechce, polievku neochutna, maso nechce, zemiaky ryzu tiez nie... Ovocie a zeleninu tiez nie. Zje len to, co pozna, na ostatne ani len pusu neotvori. Nepomohla tomu cca pred mesiacom crevna chripka, predtym aspon nejake ovocie zjedol, teraz ked tak vyzivku. Dnes na veceru zjedol cistu sunku, chlebik ani zeleninu ani neochutnal. Ja uz som zufala, ide to s jedenim dolu vodou, a neviem, ako to napravit. Pomedzi to mu nedavam nic chrumat, cize to nemoze byt ani tym. Poradte pls ☹

sasa1983
22. okt 2016

Podla mna len skusat,ponukat mu a on sa rozje. Niekedy..my mame 22m a ficime na jogurtoch, tvarohoch, termixoch..z ostatneho pomenej az vobec. Davam vit.C, lebo neje ovocie a probiotika. ..

ukulela
22. okt 2016

@jessie222 24 mesiacov, rovnaky stav. ranajkuje hodinu po zobudeni, skor nie ani bohovi. rozok s maslom/lekvarom/ vo vajci uz menej/ ovsene vlocky. desiata - banan/jpgurt. obed - mama, si trapna, nebudem maso, omacku, zeleninu. cestoviny, zemiaky, pirohy, polievky, nic,skratka neobeduje ani za nic. naje sa az po obednom spanku, zasa az hodinu po zobudeni. ale aktualne je v stave, ze odmieta vsetko, co nie je sladke. a to som ho na sladke neucila, peciem z roznych alternativ, agave, brezovy cukor, ... ale dietko kostovalo krupicovu kasu s grankom a hotovo, vymaovane :(
pri tom v prokrmoch ukzkovy,akekolvek maso, akakolvek zelenina, ale posledny mesiac je to na slucku ,,, snad to prejde. pri tomnechudne, nie je ani obezny, tak akurat. skratka keby aktuane neboli jogurty, netusim, z coho by mi dieta zilo (a teda este suche rozky) ... a pije len vodu (a mlieko)

janinah
22. okt 2016

Nepoteším vás, stále čakám ,že sa u nás s jedením stane zázrak a nič...a to má už 11.rokov...zlom-prechod do nejedeńia /resp. zjem,len čo chcem a nech je to sladké a nezdravé/ nastal s nástupom do škôlky...skúšala som kadečo vrátane psychologičky a nič.....je najvyšší v triede a ani žiadna vyžla,toto nechápem,ale nevie ako chutí kopa zdravých potravín...
skús stolovanie ako u dospelákov,celá rodina pri stole,každý je a nevymýšľa a pritom sa normálne rozprávate a nekladiete pozornosť na jedlo

celasapremenim
22. okt 2016

@jessie222 poradim ti, nezameriavaj sa na to, hod sa do kludu a davaj malemu to, co chce jest, spolu stolujte a vy si v klude naberajte pre seba co chcete a ponukajte ho
ked nebude chciet nic sa nedeje
je to uplne normalne v tomto veku, tak ako su deti, ktore zosrotuju vsetko, co nezje ich, su aj deti, co vydrzia na jednom jablku a troch voskovkach cely den
dokial nechudne a ma dost energie na behanie stvorcov, je vsetko v poriadku
uz o mesiac to moze byt uplne inak, alebo aj nemusi, kazde dieta je individualne v tomto, ako vo vsetkom
netrap sa

jessie222
autor
23. okt 2016

Tak to ste ma kocky nepotesili, ja sa nejak v hlave musim nastavit a asi sa s tym zmierit, zatial som to este neprijala

petulda333
23. okt 2016

Prosim ta,myslim ze to je normalne u takychto deti,moja neter zo zaciatku jedla vsetko teraz ma 2r 8m a je strasne vyberava. Ja mam doma 31r chlapa kt je neskutocne vyberavy,a to az tak ze niekedy mam chut ho tresnut panvicou!!!😂😂😂 toto je problem a nie male dieta

marcelatje
23. okt 2016

@jessie222 moja dcera jedla odmalicka malo. No dalo sa jedla ovocie, zeleninu, strukoviny, obilniny ......... z kazdeho trosku. Okolo dvoch rokov sa to zacalo zhorsovat. Zlepsenie nastalo az teraz, ma 4 roky. Stale ziadna slava ale zlepsuje sa to.

laurita285
23. okt 2016

Čauko, ja som bola podobné dieťa ako to tvoje... Začala som s tým ako cca dvojročná a môžem povedať, že ma to neopustilo doteraz 😀 Nechutí mi 90 % jedál (tie čo nepoznám neskúsim ) a žijem... len je to ťažké lebo ma môj mužík nemôže zobrať do reštaurácie, nerada chodím k jeho rodičom ( vždy ma ponúkajú jedlom ) a mam z toho aj rôzne iné obmedzenia v živote ale môžem ti povedať, že aj napriek môjmu nejedeniu mam tip-top krvný obraz a všetko tip top a som zdravá dokonca chodím darovať aj krv.

Podobne bol na tom aj môj brat, ten sa ale časom rozjedol, ako dieťa nejedol pomaly nič a potom sa naštartoval a teraz zje všetko naokolo 🙂 Len vydržať a hlavne nenútiť lebo tým tomu určite nepomôžeš.