Príkrm a nočné bolesti bruška

kiki95
15. máj 2015

Prosím o vaše skúsenosti, pred týždnom a pol som začala môjmu 5 mesačnému drobcovi dávať zeleninové príkrmy, zatiaľ papá mrkvičku, petržlen a cuketu uvarené nad parou. Problém je že odkedy je vlastne na tých príkrmoch tak okolo polnoci sa to začína, prehadzovanie, dvíhanie nožiek zo spánku, kričanie, plač, tejto noci to bolo úplne najhoršie nespali sme od polnoci do pol šiestej rána :(. Už ma aj napadlo či to nemôžu byť kolíky, ale my sme od narodenia problémy s kolíkami nemali, za dalšie má navreté spodné očné zúbky, sliníme už 2,5 mesiaca. Neviem či teraz mám vyskúšať zrušiť príkrmy, alebo čo som už zúfalá, nevyspíme sa obidvaja, ked mu podám v noci cumlík alebo prsník tak sa rozplače ešte viac, ked ho zodvihnem na ruky zobudí sa úplne a troška sa ukľudní, no čo len zaspí naspäť tak o 10 minút to začína všetko znova. Nad kolíkami rozmýšľam z toho dôvodu že je to vždy v rovnaký čas, teda od polnoci.

pribinak
15. máj 2015

Nasa doktorka nam petržlen neodporúčala, priveľa vlákniny môže dráždiť bruško. Skús radšej tekvicu, ruzicky nie hlubiky a stonky brokolica a karfiolom, špenátom, nepíšeš ci dávaš nieco na zapitie, skús dávať viac pit vodu a striedajú to s feniklovym cajikom. Caj nekupuj granulovany, ale sypany

kiki95
autor
15. máj 2015

Ahoj čajík nechce piť pije prevarenú lucku, dávam zapiť vlastne kojením, ja len premýšľam či ešte nemám počkať do ukončeného 6 mesiaca, ako proste tie nočné krízy trvajú odkedy dávam ten príkrm. myslíš že to môže kaziť ten petržlen?

pribinak
15. máj 2015

Ja som dojcila a zacinali sme az od 6 mes, mozno by som vynechala ten petrzlen a skus mu to spravit mozno viac redsie. Ale zas by som to uz podavanie prikrmov neprerusovala, ked ste uz zacali, to brusko si potrebuje zvyknut, je to ine ako mlieko, mozno za par dni toto bude historia ;)

kiki95
autor
15. máj 2015

No veľmi ľutujem že som nepočkala do 6 mesiaca. dúfam že to prejde.... ☹

moni244
15. máj 2015

@kiki95 ja som zacala v takom mesiaci, ale petrzlen som veru nedavala a dlho som jej petrzlen nedavala, len mrkvu, zemiaky, bataty, tekvicu, spenat a taketo, cize skus vylucit petrzlen

kiki95
autor
15. máj 2015

Bataty? čo je to? 🙂 mohli by ste mi milé mamičky poradiť zeleninku ktorú mu môžem dávať z ktorej nenafukuje hlavne, je to moje prvé dieťatko a viete aj okolie tlačí, čo sa týka príkrmov nie žeby som počúvala čo mi radí okolie ale predsa, ked k vám nabehne svokra a vkuse hučí kedy mu chcem konečne dávať jesť,a man už nebaví jej vysvetlovať že teraz sa tak deti nekrmia ako pred 30 timi rokmi.

moni244
15. máj 2015

@kiki95 bataty su sladke zemiaky, ja somzacala s mrkvou, potom som pridala klasicky zemiak, ale to nechcela, tak som skusila batat, ten jej chutil, dalej som davala tekvicu, cuketu, potm spenat, z ovocia jablko, len mnou sa neriad, ja som davala aj to,co sa nema, vyuzila som sezonnu domacej zeleniny a ovocia

nanka3
15. máj 2015

@kiki95 nezapeka ho nahodou??? S mrkvou by som bola opatrna, neviem, ci davas len samotnu mrkvu, ked ano, tak skus miesat so zemiakom, ak mas dost mlieka, tak mozes prestat s prikrmami a zacat o mesic- dva

kiki95
autor
15. máj 2015

Ako myslíš či ho nezapeká? No myslím že asi ešte s príkrmami počkám do toho ukončeného šiesteho, ja mu ani veľmi nedávam veľa ked zje denne 2-3 čajové lyžičky denne.

kiki95
autor
15. máj 2015

@nanka3 máš na mysli stolicu: včera mi kakal až 2x cez deň.

nanka3
15. máj 2015

@kiki95 hej, to som mala na mysli...

rebeca12345
9. mar 2023

Dobrý deň, sko ste dopadli viete si spomenúť?
Máme robnaký problém, vopred ďakujem za odpoveď.

nikw
9. mar 2023

@rebeca12345 ja mám tiež 5 a pol mesačného synčeka a tiež odvtedy ako dávam prikrmy malý má v noci bolesti bruška 😔 je otázka času kým si zvyknú črievka a prejde to. Ale tiež skúsim vysadiť petržlen a uvidím 😊

marussska
27. jún 2023

@rebeca12345 Dobrý deň, mame presne tento problém. V noci sa prehadzuje, kope nohami, zvíja sa a to všetko z mikrospanku. Začalo to po príkrmoch :( Prosím ako ste to riešili? Som zúfalá 😔

rebeca12345
3. aug 2023

@marussska dobrý deň, ono to prešlo žalúdok si zvikne a bude dobre 🙂

marussska
4. aug 2023

@rebeca12345 Áno, už aj u nás viac menej tak isto 🙏🏻