Prikrmovanie 7 mesačného dieťatka

celiaticka
14. máj 2014

Ahojte maminky mam so synom mensi problem co sa tyka jedla zacala som prikrmovat 8dni pred ukoncenim 6mes. malo mliecka ale len nejak 60g prikrmu mi zje a potom place ale to jedno co ale ked ja ho nenutim a potom dodojcim nech vydrzi aspon 3hodky zvlast ked idem von ale aj hned zaspi na prsniku neviem ci je to v tom ze ho dokrmim mlieckom ale nutit myslim ze by som nemala ina je ho dost na ten vek aky ma cca 7mes. a cca 9kg len kazdy ze to by mal viac zjest a mal by vydrzat neviem ako to mam riesit poradili by ste mi nech viac papka lebo ked nebude mliecko co budem robit lebo vela ho nemam. A namerala som si 150g a s toho zjedol polovicu co by ste mi poradili ako ste to riesili vy lebo ked ho uz chcem naplacit vypluva a strasne place. DAkujem za odpovede.....

pribinak
14. máj 2014

Však papa super!

090379
14. máj 2014

@celiaticka Môj malý takisto papal málo, kojiť som prestala po troch mesiacoch,lebo mi stále plakal, tak som zistila že mám málo mlieka, tak som mu začala dávať nutrilon. V ôsmich mesiacoch mi už ale papkal také klasické polievočky, zemiačiky a aj mäsko

siska53
14. máj 2014

@celiaticka ved ma krasnu vahu! Moja mala o dobre 3kila menej v tom veku!
nenut ho,su to iba prikrmy,musi si na tu chut zvyknut a pokojne mu dopraj mliecko,ci svoje,alebo umele.
on sa rozpapa. Moja tiez nebola velky papkac,oproti synovi papala velmi malo. Tak sme sa viac dojcili. Aj teraz ma dni,kedy skor uprednostni mlieko.
a len taka mala,oprava - prikrmy,nie prikrmi. 🙂

celiaticka
autor
14. máj 2014

Ok baby a mam mu dat jest ale potom ho nemám dokrmovat mliekom hned alebo po akom case lebo prso ma naokludnenie som si všimla ale kolko ma potom gramov zjesť to robi od kedy sme zacali jezt

pribinak
14. máj 2014

Ked chce este po prikrme mlieko, tak mu daj, hlavne ked kojis, ked začne byt akčnejši, začne aj viac papat

Prikrm neváž, je prirodzene, ze raz mu bude chutiť viac a inokedy menej, niečo mu nebude chytiť vôbec, on sám určí koľko potrebuje spapat
Neboj hladom neumrie

celiaticka
autor
14. máj 2014

@pribinak sak sa snazi jest a aj len mama mi povedala za ma viac zjest ale ja mam opak nazor ze budem ho nutit potom sa mu to shnusi

pribinak
14. máj 2014

Ak to povedala stará mat, tak nic nikto nezmoze, slovo babky je sväté, amen 🙂))

0silvia0
14. máj 2014

@celiaticka no stará mama asi po nociach študuje nutričnú výživu malých detí a rozmýšľa ako sa stať na staré kolená pediatričkou alebo odborníčkou na výživu, však? 😀 😀 😀

celiaticka
autor
14. máj 2014

@pribinak sak sa snazi jest a aj len mama mi povedala za ma viac zjest ale ja mam opak nazor ze budem ho nutit potom sa mu to shnusi

ushuaia
14. máj 2014

@celiaticka prikrmy urcite nevaz ako pise pribinak, dieta si vezme kolko potrebuje a nenut...prave tak sa mu naozaj moze jedlo zhnusit, a rady ze je malo-musi jest viac...kazde dietatko je ine...ja som zacala s prikrmami ked mala 6 mesiacov, teraz ma 7 a pol, asi patrim k tym stastnejsim...prosto zacali sme papat a papame, co jej nechuti je ovocie zatial, davam zemiak,brokolicu,karfiol, niekedy ako zemiakovu kasu+ zeleninu, niekedy len zeleninku, mala aj zltok, ku kazdej porcii davam aj lyzicku ci dve slnecnicoveho oleja, skusila aj chlieb aj ovocny jogurt, dnes sme na tom tak ze ma len 2 flase mlieka za den, ostatne som nahradila prikrmom...nasa je ale na UM, a najma neskusaj davat hned dve veci naraz, dieta je schopne jest to iste aj niekolko dni-ked mu to chuti...prajem vela stastia...

zitaje
14. máj 2014

@celiaticka ja mam cca. podobneho synacika, tiez ma nieco cez 7 mesiacov a okolo 9kg.
Prikrmy moc nechce, najviav v zivote zjedol 1x jedno cele malicke nastruhane jablko s polkou maleho bananu, to bolo najvacsie mnozstvo, co som donho dostala. Inak bezne zje cca. za jednu kopcovitu polievkovu lyzicu, niekedy ani tolko nie.
Neries. Zjavne mu nic nechyba, ked ma taku vahu a ak sa aj vyvija ako ma, je spokojny, neplace od hladu, tak neries. Nasilu ho urcite nekrm, ved to je hrozne ☹
A mlieka mas asi dost, ked ti tak pekne rastie 😉 ja si napr. nevytlacim ani pol deci, mne to proste nejde, ale maly si vytaha kolko mu treba. 🙂

ushuaia
14. máj 2014

@celiaticka a este som zabudla dodat, ze tvoje mliecko je vzdy to najlepsie co mu mozes dat, ja som to stastie nemala...

celiaticka
autor
14. máj 2014

Diky babenky a chcela som sa opytat ako je to s tym vajickom co sa tyka jedla lebo som ani nevedela ze mu to mam davat az tu ci len bielko alebo zltko a ako casto a s cim by to bolo najlepsie kombinacia a chlebik tak isto ako ste vy davali

ushuaia
14. máj 2014

@celiaticka bielok nieje vhodny do 1 roku dietatka obsahuje najviac alergenov, iba zltok, uvar vo vo vode minimalne 15-20 minut, davaj 1x do tyzdna, alebo pol zltka 2x do tyzdna, ja davam napr, zemiakova kasa+karfiol ci ina zelenina+zltok a lyzicka oleja..., jedlo musi byt aj trosku chutne... 🙂 , s chlebom mozes robit aj tak ze das do polievky ci riedkeho prikrmu chlieb...a ja jedlo nemixujem, zasadne pucim...(mixujem iba maso)

celiaticka
autor
14. máj 2014

@ushuaia
Dik lebo manzel ma lepkovu dietu tak neviem co s tym chlebikom asi skusim do niejakeho jedla nech nema len kasu ale nieco chutnejsie

ushuaia
14. máj 2014

@celiaticka a kedze mate v rodine alergiu trosku by som bola opatrnejsia s chlebom, myslim tym ze ked das chlebik tak sleduj maleho ci sa nieco nevyskytne, ale samozrejme nieje pravidlom ze aj dieta musi mat alergiu, a tiez som citala ze kojene deti su menej nachylne na alergie ako nekojene...

celiaticka
autor
14. máj 2014

@ushuaia
To som aj citala no musim skusit inak sa to nedozviem dik za info

pribinak
14. máj 2014

Ja som pridávala žltok do polievociek, alebo k zemiacikom s karfiolom a brokolicou, ale pozor na hlubiky, tie nafukuju, dávala som papat len ruzicky
Žltok som dávala od 7 mes a bielok az od roka, tak mi to odporučila pediatrička

celiaticka
autor
14. máj 2014

@pribinak
Dik na to vajicko sa aj ja radcej opytam pediatricky co mi povie a uvidim a s tym zltok do polievky dobry napad skusime

afronikaa
14. máj 2014

Ahojte, ja sa chcem opytat, zavadzam lepok a chcem dat do polievocky cestoviny. Mozem dat aj semolinove? Ci? Alebo cim zacat? Krupickou trosku? Skoncili sme 7 m, dakujem

pribinak
14. máj 2014

@afronikaa bezvajecne, inak aj pohanka je super

mmisenka
14. máj 2014

@afronikaa zacni ovsenymi vlockami, obsahuju najmemej lepku