Prikrmovať chcem až od 7. mesiaca. Rodina to nechápe

pekacka
14. sep 2008

tiež máte v rodine taký problém.??
malý má 5 a pol mesiaca a oni by ho najradšej krmili hádam všetkým. ked malý vidí ako my jeme tak začne mlaskať s pusinkou a obvinujú ma že mu nechcem nič dať. už mi to lezie na nervy.
ešte kojím, tak chcem začať dávať príkrmy až od 7.mesiaca..

danuska24
14. sep 2008

pekacka to poznam aj u nas sme si to zazili, malu som zacala prikrmovat ked mala 6 a 1/2 mesiaca 😉
(nevsimaj si to a stoj si za svojim, lebo ked raz povolis... )

graziela
14. sep 2008

Ahoj Pekacka,
z tych reci si nic nerob a trvaj si na svojom...ved je to tvoje dieta a ty nesies zan zodpovednost, nikto iny...ono je to pravda, ako sa hovori, ze "najlepsie sa vychovavaju cudzie deti"...Tak nech si robi kazdy, ako vie...
Mna to tiez zo zac. trapilo, ked sa nam okolie cudovalo, ze malej nechceme davat ziadne sladkosti, chrumky a pod., a to este nemala ani rok...a tak cudne sa na nas pozerali, akoze nechceme svojmu dietatu dopriat...ALe vsak na take nieco ma dieta kopec casu...A to, ze zacne dieta mlaskat a ziada sa mu vsetkeho, co vidi, to je predsa normalne, ze to deti robia...ale je len na zvazeni rodica, co svojmu dietatu da a co neda...aj to tiez nechapem a stve ma to, ze to niekto nevie pochopit...Chvalabohu, zo strany najblizsich rodinnych prislusnikov to bolo akceptovane, este aj teraz (dcerka ma 5 rokov), ked je mala u babky (svokry), tak nam zavolaju, ci jej mozu dat zmrzlinu...Ja som sa inac kvoli tomu "nepohodla" s mojou kmotrov, ktr. maju o pol roka starsieho chlapceka a jemu davali uz v 2.mesiacoh cuckat mandarinku, pritom otec astmatik, malemu sa neskor prejavil atopicky ekzem, alergie, zuby uz pomaly ani nema, len take cierne ...ani to neviem opisat...nasa mala ma 5 rokov a este ani jeden zubny kaz...Trosku ma zarazala strava a odmeny vo forme sladkosti v skolke, ale to uz sa nejako ovplyvnit neda...ale s tym som ratala, ze tomu sa nebudeme moct vyhnut...no ale snazili sme sa aspon dovtedy, kym to bolo a len v nasich rukach, aby sme dali malej dobry zaklad...a myslim, ze sa vyplatilo 🙂 🙂 🙂
Takze prajem pevne nervy a nenechaj sa ovplyvnit 🙂 🙂 🙂

lilyk
14. sep 2008

ignoruj 😉

jonatanka
14. sep 2008

pekacka, to poznam, drobci nemali ani 4mesiace a svokricka ma nahanala, nech im uz dam mrkvu a pod. mali su nedonoseniatka a na Nutrilone, tak som zasadne vsetko ohladom prikrmov veselo ignorovala 😎 . inac moja kamoska ma 5mesacne babo a ta mu dava uz aj cokoladove jogurty, lebo jej tak mama kazala. uz sa tesim kedy jej mama povie, ze ma skocit do studne 😖

ankam
14. sep 2008

pekacka stoj si za svojim-ja som sa tiez toho napocuvala az nervy som s toho mala riadne.... 😠
Tiez som zacala davat prikrmy az okolo 7mesiaca 🙂

katmi
14. sep 2008

he, my mame 4mesiace aj daco a moja mamka minule zavalila,ze co jej nedam na veceru krupicu.. aze na obed polievku.. no skoro som odpadla.. kocky to su stare skoly..treba jednym uchom do vnutra a druhym von 😉

junovka
14. sep 2008

...ja im len na to poviem:" Vyrozpravajte sa, mozno sa vam ulavi." a zarehocem sa 😀 😀 😀

pekacka
autor
14. sep 2008

no to môj tato mu minule zničoho nič priložil palacinku na jazyk, a brácho ked mal malý asi 3 mesiace pukanec, skoro som ho zabila... a malého prababka tá len piškotky, piškotky.....
už sa mi zdá že chcú iba rýpať do mna, ale ja si ho chcem a aj budem vychovávať podľa seba... a basta...

blau
14. sep 2008

Chudacik malicky tebe nechcu dat nic papat, praaavda?????? pozname to aj my a veselo sme to ignorovali.A zacali sme prikrmovat len minuly piatok a tich par lyziciek mu naozaj nechybalo. A najradsej mam vety typu: to moj uz v 4mesiacoch sedel v sportaku a jedol buchtu 😒

betka1
14. sep 2008

ked dieta zacne pomalsie priberat na vahe este pred siestym mesiacom, tak je dobre konzultovat s doktorkou, ci nezacat s tuhou stravou skor. Ale inac by som stala za tym, comu verim ja, ze je pre moje dieta najlepsie.
Na druhej strane mam pochopenie pre nedoveru niektorych ludi v moderne sposoby krmenia babatiek. Kedysi bol napriklad moderny sunar a potom sa zistilo, ze kojenie je predsa len najlepsie.

jesssie
14. sep 2008

pekacka
moja rada na také reči...jedným uchom dnu, druhým von. Ja som začala prikrmovať bábo pred týždňom, dovtedy sme sa čisto iba kojili a vôbec neľutujem, o nič sme neprišli, nič sme nezmeškali. Pri bábätkách do jedného roku života treba so stravou opatrne a predsa za tých 12 mesiacov nemusia stihnúť ochutnať zasa všetko 😒 . Držte sa 😉

bashka
15. sep 2008

stoj si za svojim...je to tvoje dieta...Aj mi sme sa napocuvali od svokry aj mojej mamy...az potom, ked sme sa vyse mesiaca neukazali, pochopili, ze bud prestanu, alebo tam chodit nebudeme...a uz ziadny problem...s mrkvickou, marina keksami...krupicovou kasou........

kingstonka
15. sep 2008

... no ja som urobila z lekarov strasiakov a zakazdym im poviem, ze lekarka mi nedovolila prikrmovat do konca 6. mesiaca 🙂 a funguje to...

ninka123
15. sep 2008

mne tiez znama zadrela, ze daj trosku krupice do mlieka, aby lepsie spinkala... ked uz mi koncilo moje mliecko...podotykam, ze mala este nemala 3 mesiace 😖

sisa88
15. sep 2008

baby asi kazda z nas ma taku skusenost...asi to fakt nase mamy mali , to bola propaganda na umele mlieka a co ja viem co este, takze im to nemozme zazlievat..je smutne ze aj take cosi podlieha modnym trendom a ja len dufam,ze ked nase deti budu mat deti, tak nepridu zase s niecim prevratnym ako napr ze MM nie je vhodne🙂treba to brat s nadhladom, ja som tiez len oponovala, mala mi zle spi od narodenia, tak tiez ma nutili prikrmovat od zaciatku ale nedala som sa a mala pribrala z porodnych 3kg na 9kg v 5 mesiaci len z MM🙂chce to nedat sa a brat nase rodinne prislusnicky s rezervou..mozno oni kojit aj chceli, ale ich odhovorili uz v porodnici, co ja viem , ake to muselo byt v tej dobe 😎 budme radi, ze kojit mozeme, ved je to ozaj krasne a hlavne pohodlne! 😝

blau
15. sep 2008

sisa suhlasim ,mne otec hovoril, ´ze sa nekojilo a davalo umele mlieko, lebo bolo treba robit tak v socializme hybaj zeny do roboty. A s tym ake je to krasne a pohodlne plne suhlasim. Konecne aj ja mozem prehlasit najkrajsie na materstve je dojcenie.-a to som si vytrpela svoje 😒

sisa88
15. sep 2008

blau- ano...je to stale uhol pohladu, takze preto vravim,ze to treba brat s rezervou...skoro kazda zenska hybaj do roboty v 4-5 mesiacoch pred 30rokmi ,takze na srandicky asi nebol cas, ale zase na druhej strane rodiny boli viac pokope, babky, dedkovia, pomahali lebo boli po ruke.....teraz su vacsinou mladi na jednom a rodicia na druhom konci republiky... 😀 inac o tom vytrpeni, ja ja uz som s tym parkrat skoro sekla, ale neviem co by som jej dala, ked flasu ani za svet, tak som to stale predychala a sli sme dalej.... 😎 uvidime dokedy..pozeram ze mas o mesiac starsie baby..

blau
15. sep 2008

ano, aj ja som s tym chcela seknut, ale potom zareagovala na moj problem annag a ta mi pomohla...cez internet, a to som nehladala pomoc len u nej bola som v porodnici kde som rodila u doktorky v rakusku a aj na slovensku...ja som ani flasu jednu nekupila ani som nikdy neskusala, okrem sestriciek v nemocnici v rakusku lebo tie pchaju hned detom flasku, az ked som im povedala nech mi ho nosia na kojenie, tak pochopili, ze ASI chcem kojit 😠

sisa88
15. sep 2008

hej, je to tam beznejsie, resp ja mam tiez z toho taky pocit, ze akonahle sa objavi maly problem, neriesi sa, strci sa flaska..moja kamoska zije vo wien tieza ma rocnu dcerku...dokeyd chces kojit? alebo neplanujes?

blau
15. sep 2008

ano planujem dokedy mu bude chutit, ak sa odstavi sam ak nie, tak mu pomozem ale urcite az za rok 🙂

kisska
15. sep 2008

Ahojte, my sme sice zacali prikrmovat v 5. mes. ale kvoli tomu, ze sme prestali priberat. Ale aj tak sme prvy mesiac len objavovali nove chute a naplno sme zacali papat az nedavno (zeleninku na obed). Ale tiez odpalkovavame ponuky na krupicu, chlebik, piskoty... Tak som babke vysvetlila, ze "vtedy" nebolo tolko alergikov a celiakiov a ze ked zacne tieto veci papat o trochu neskor, o nic nepride... Nastastie si da povedat a uz vie, ze v tychto veciach som tvrdohlava a miestami az zla, ked mam branit svoj nazor (sa menim na zuriacu tygricu, ked mi niekto "saha" na maleho - ale inak som mile, nezne ziena 😉 )

martina46
15. sep 2008

blau,
v rakusku neexistuje rooming in??? 😕

blau
15. sep 2008

existuje, ale ja som bola v nemocnici len 3dni a oni sa vzdy opytali ci mi ho maju zobrat, ked som sa chcela v noci vyspat. Ale potom, som ho mala stale pri sebe.Brali mi ho preto, lebo som bola na izbe s jednou, ktora mala 5dni kontrakcie a strasne bolesti a stale kricala.Takze ja som sa vobec nevyspala ani pred porodom ani po nom, preto mi ho brali potom aby som sa aspon po porode trosku vyspala. 🙄

szivem
15. sep 2008

kisska,mas pravdu,ja nedavam môjmu malemu sladkosti a to nevedia pochopit niektore kamosky.Môj nazor je ze ma na to este cas,ma 15mes.,aj ked my uz papame vsetko,nemusi sa za kazdu cenu a v kazdom okamihu s niecim napchavat,ved este sa toho v zivote preje,no nie?Raz za cas nejaky ten pernik alebo piskotky ale rôzne keksiky a cokoladky to nie.