Príkrmy a dojčenie 7 mesačného bábätka

eveenka
20. nov 2012

Ahojte maminy, drobceka stale dojcim aj davam prikrmy, chcem vsak vediet ze kolko prikrmov a kedy mozem dat svojmu babatku v tomto veku?

andelok
20. nov 2012

Ja som v tomto veku popri dojceni davala len obed (zeleninku, postupne aj s maskom, ryzou a pod.) a po par tyzdnoch sme presli aj na olovrant - ovocie.

lutia
20. nov 2012

@eveenka ja som zo zaciatku davala prikrm len raz denne, aby nebolo az moc zatazene brusko z niecoho noveho...po troskach...a o par tyzdnov (mesiac ci dva) som davala na striedacku - mliecko prikrm mliecko prikrm mliecko...taktiez som striedala jeden den ovocie a druhy den zeleninku a neskor ako uznas za vhodne

palomka
20. nov 2012

@eveenka pises ze uz davas aj prikrmy, tak zrejme ste uz zacali davnejsie. moj ma nieco cez 8m a ideme takto: v noci este dojcim, rano ma uz nechce niekedy 🙂 tak bud ho nadojcim alebo dostane UM (ako sa mlady pan rozhodne), na desiatu ma biely jogurt s piskotami a niekedy este zapije mlieckom, potom ide obed vacsinou zeleninovy prikrm alebo aj s maskom (na striedacku) opat niekedy zapije mlieckom, pomedzi papanie vodu. na olovrant vacsinou postruhane jablkom, niekedy aj piskoty tam dam, alebo jablko+banan, alebo vyziva, alebo mliecna kasa. podvecer nadojcim a pred spanim UM. niekedy sa cudujem, ze este nepraskol 😀

matozazzo
20. nov 2012

@eveenka Ahoj, snaz sa dodrzat pravidlo, ze prikrm = nahrada kojenia. Takze zacinaj napr. obedom, trosku prikrmu, dokoj, potom postupne zvysujes davku prikrmu az vynechas to dane kojenie (moze to byt za 3dni alebo aj tyzden). Zacinaj vzdy 1 novou zeleninkou, ak nie je alergia, po 3-4 dnoch k nej pridaj druhu. Az ti zvladne toto, postupuj podobne napr. s vecerou... Ak uz mas tie prikrmy, netlac na babatko velmi, inak prides rychlo o mlieko, bude sa ti ho tvorit menej.
Ja som v 7m mala len obed, v 8m ranajky + obed, neskor aj veceru. V 11 m pila rano mliecko (6h), potom ranajky (8h), desiata jogurt (10,30), obed (12.00), kojenie (14hod), olovrant (16,30hod), vecera (18.30) a okolo 19hod kojenie + kojenie v noci. Vsetko islo postupne.... Je dobre to davat na striedacku, aspon mne tak radili... jedlo - kojenie - jedlo - kojenie...

euka210
20. nov 2012

na obed zeleninku...zatial to staci

castania
13. dec 2012

Ahoj, myslim ze mame podobne stare deticky 🙂 OKolo deviatej vyzivku, okolo druhej zeleninku uz aj s maskom a vecer okolo 18-19.00 nemliecnu kasu. Medzitym kojim, cca kazde 3 -4 hodky, vacsinou ked ho ukladam spinkat 🙂